در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

92

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 مرداد 1390 22:04

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 81 پست

وزیر دفاع به مجلس می رود

توسط farshid1989 » يکشنبه 25 تیر 1391 20:52

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده هفته ای پرکار خواهد داشت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه یکشنبه کمیسیون با مروری بر آخرین اخبار و تحولات بین المللی از جمله مسائل سوریه، عربستان، بحرین و سایر مسائل منطقه برگزار خواهد شد. در این جلسه سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میهمان کمیسیون خواهند بود تا ضمن آشنایی متقابل با اعضای کمیسیون، گزارشی از آخرین تحولات و دستاوردهای دفاعی کشور ارائه نمایند.

وی با اشاره به تلاش های نیروی انتظامی در زمینه امنیت اجتماعی افزود: در جلسه روز سه شنبه نیز فرماندهی نیروی انتظامی میهمان کمیسیون خواهند بود تا اعضای کمیسیون در جریان آخرین اخبار و تحولات نیروی انتظامی در حوزه امنیت اجتماعی قرار بگیرند.

نقوی حسینی با بیان اینکه کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در هفته آینده جلسات کارشناسی فشرده ای جهت بررسی طرح ها و لوایح دارند،‌ گفت: کارگروه دفاعی لایحه تأمین هزینه قطعی نمودن اعتبار خرید وسایل حفاظتی جزیره خارک، لایحه الحاق سازمان تعاونی کادر نیروهای مسلح به فهرست نهادها و مؤسسات عمومی و غیر دولتی و لایحه الحاق سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی را در دستور کار دارد.

وی افزود: کارگروه روابط خارجی لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان درباره احداث و بهره برداری از نیروگاه های جریانی روی رودخانه ارس، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه شماره ۱۴۷ در مورد حداقل استانداردها در کشتی های تجاری و لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و برنامه اسکان انسانی سازمان ملل متحد جهت تأسیس دفتر زیستگاه (هبپنات) سازمان ملل متحد برای کاهش بلایا در تهران را بررسی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: کار گروه امنیت نیز طرح جامع کاراستر و لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی و لایحه انتقال موردی محکومان به حبس را بررسی خواهد کرد.

وی ادامه داد: تحولات مصر و ظرفیت های همکاری با این کشور، مسائل سوریه و تلاش در جهت حل سیاسی مشکلات پیش رو، تأکید بر حفظ امینت خلیج فارس و تنگه هرمز برای همه کشورهای همسایه، بررسی رویدادهای عربستان و مباحث مربوط به تحریم ها و راهکارهای مناسب برای عبور از آنها از جمله مسائل مورد توجه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در هفته است.

نقوی گفت: اگر برنامه‌های هفته آینده که همزمان با ماه مبارک رمضان است مجال دهد، صالحی وزیر خارجه از میهمانان هفته آینده کمیسیون خواهد بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farshid1989 تشکر کرده اند:
airplane, zoornachi, hany, HASAN BARATY

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان