در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

جذابيت هاي رياضي

توسط ganjineh » چهارشنبه 12 مهر 1385 00:03

ميثم كريمپور:در دهه ۱۹۷۰ زماني كه نظاميان در آرژانتين با كودتا به قدرت رسيدند، تدريس رياضي جديد را در مدارس ممنوع كردند. خلاصه بخشنامه اي كه به همين منظور صادر شده بود چنين است: البته رياضيات به خودي خود از نظر سياسي علمي است خنثي ولي بعضي از مباحث رياضي مي تواند منشاء تحريك افراد به خرابكاري باشد.
به عنوان مثال مطلبي مثل مجموعه، گروه و ميدان مي تواند افراد را به جمع شدن دور هم و تشكيل گروه هاي خرابكاري تشويق كند. بعضي از اصطلاحات رياضي مثل بردار و ماتريس از كلمات مشخصه يك خرابكار است. رابطه رياضي با سياست از مطالب عجيب وبلاگ جذابيت هاي رياضي است كه ممكن است تا به حال چيزي از آن نشنيده باشيد. علم رياضيات از علوم بسيار گسترده و شيرين است و هنگامي كه وبلاگي بخواهد به جذابيت هاي آن بپردازد قطعاً مسئوليت سنگيني را عهده دار شده است.
مطالعه وبلاگ جذابيت هاي رياضي مي تواند ديد شما را نسبت به رياضيات تغيير داده و علاقه مندي شما را به اين علم چندين برابر كند. تاريخچه عدد صفر، مباحثي پيرامون عدد پي، بزرگترين عدد اول، عجايب عدد ۱۴۲۸۵۸ و چندين مطلب جالب و خواندني ديگر يادداشت هاي مختلف اين وبلاگ را تشكيل داده اند.
اگر مايل باشيد با روشي كه در اين وبلاگ شرح داده شده است قادر خواهيد بود تقويم يك سال را در زماني كمتر از چند دقيقه به خاطر بسپاريد و باعث حيرت ديگران شويد. روش حفظ كل تقويم سال در چند دقيقه: اين كار بسيار ساده است. حتي در ظرف يك دقيقه هم امكان پذير است. فقط شما كافي است اولين شنبه هر ماه را بدانيد كه چندم است؟ مثلاً اولين شنبه فروردين سوم است بنابراين اولين پنج شنبه آن مي شود «۸=۵+۳» يعني هشتم.
آدرس وبلاگ: iraziatshahed. Persianblog.com
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان