در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

مسافران شمال مراقب دراکولا باشند!

توسط FREE MAN » پنج شنبه 5 مرداد 1391 19:01

مسافران شمال مراقب دراکولا باشند! + عکس
میهمانانی که از اقصی نقاط کشور وارد استان­ های سرسبز شمالی می­ شوند، مراقب تماس حشره «دراکولا» باشند!

این حشره کوچک که شبیه مورچه است و در شرق آسیا به نام «سوسک» شناخته شده، نه نیش می­زند و نه گاز می­ گیرد، بلکه در هنگام احساس خطر نوعی ترکیب سمی و محرک به نام «پدرین» ترشح می­ کند که باعث ایجاد زخم های تاول گونه پوستی و چشمی می­ شود.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دکتر عباس درجانی، متخصص پوست درباره این حشره گفت: این بیماری به نام­ های «درماتیت پدروس» یا «داراکولا» خوانده می­ شود و یک درماتیت تماسی تحریکی است که در اثر تماس پوست با سم حشره پدروس ایجاد می­ گردد. درماتیت فوق به علت تظاهر و نمای خطی به «درماتیت خطی» و در استان های شمالی کشور به «دراکولا» موسوم است.
این متخصص پوست با بیان اینکه حشرات بیماری­ زا از جنس پدروس، به تعداد فراوان در فصول گرم سال در استان­ های شمالی کشوریافت می­ شوند، اظهار کرد: بدون شك بروز درماتیت پدروس در فصول فوق در میان ساکنین این استان­ ها و مسافرانی که برای استفاده از مواهب طبیعی به این مناطق مراجعه می کنند، شایع است. این بیماری در هر دو جنس، در هر سنی و با هر موقعیت اجتماعی دیده می­ شود و در ماه های اردیبهشت تا آبان (خصوصا ماه های خرداد و تیر) شایع تر است.

وی با بیان اینکه بیماری مذكور در دو فرم خفیف و شدید دیده می­ شود، افزود: در نوع خفیف سوزش و خارش همراه با قرمزی پوست دیده می­ شود، در حالی که در موارد شدید علاوه بر این علائم، وزیکول­ ها و پوستول های کوچک و گاها زخم های سطحی تظاهر می­ نماید.
دکتر درجانی تصریح کرد: دراکولا ممکن است در یک محل و یا در چند ناحیه پدیدار شود که حالت اخیر می تواند ناشی از تماس دست های آلوده به سم حشره با چند ناحیه باشد.
وی با بیان اینکه بهبود دراکولا 7 تا 14 روز طول می­ کشد، گفت: این عارضه در برخی مواقع همراه با پوست ریزی و گاها لکه های قهوه ای رنگ است و امكان دارد آثارش برای مدتهای طولانی بر روی سطح بدن باقی بماند.

دکتر درجانی استفاده از تورهای مناسب برای درب و پنجره های منازل و پشه بند در جنگل  و تفرجگاه ها، استفاده از لامپ­ های با نور کم و خودداری از روشن کردن تمام لامپ­ های منازل، از بین بردن علف­ های هرز و دیگر گیاهان، جمع آوری مواد پوسیده از اطراف منازل مسکونی، بررسی لباس­ های خشک شده در بالکن­ ها و حیاط منازل و انتقال آنها به داخل، خودداری از تماس مستقیم با حشرات خصوصا کشاورزان و افرادی که در مزارع، باغ­ ها و تفریح­گاه ها به تفریح و گردش می پردازند و نیز خودداری از کشتن حشره در سطح بدن که مانع خروج سم پدرین و ایجاد درماتیت پدروس می­ شود را از راه های پیشگیری از این حشره بیان کرد.

وی در پایان شستشوی فوری دست­ های آلوده و محل تماس پوست با سم «پدرین» با آب، آب و صابون، الکل، گلاب، استفاده از کرم­ های ضد خارش مثل کالامین یا کورتیکواسترویید موضعی و یا ترکیب این دو، شستشو با محلول­ های ضد عفونی­ کننده مثل سرم فیزیولوژی و بتادین رقیق در صورت وجود ارزویون و ترشح، استفاده از آنتی­ هیستامین و مسکن در صورت وجود خارش و درد، استفاده از آنتی بیوتیک موضعی و یا سیستمیک در صورت عفونت ثانویه، استفاده از نرم­ کننده در خشکی پوست که ممکن است بعد از بهبودی درماتیت به مدت طولانی ادامه یابد را از راه های درمان دراکولا عنوان کرد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
MISSILE, Ali$amir, CAPTAIN PILOT, airplane, Ph.Sepehr, Cloor Master, CentralWeb, Shahbaz, bravo, SINA_A300, DJ Dani, demorgan, nima-rad, Mahdi Mahdavi, nasir irani, Persian-Empire, KH.I.A.2500, Alpha4

Major

Major

نماد کاربر
88

تشکر کرده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

Re: مسافران شمال مراقب دراکولا باشند!

توسط bravo » پنج شنبه 5 مرداد 1391 20:31

دقیقا 13سال پیش به بعنوان رییس کارگاه اسکله سازی بندرامیرآباد راهی ساری،نکا و از اونجا روستایی به نام زاغمرز در حاشیه جنوب شرقی دریای خزر شدم. محل پروژه در بندر امیر آباد (که آنزمان کاملا بکر و دست نخورده بود و اولین انسانهایی که در آنجا بیتوته کردند ما بودیم!)و محل اسکان ما در روستای زاغمرز بود...
از قضیه دراکولا دور نشیم. به محض اینکه راننده منو در خونه (محلی که شرکت اجاره کرده بود برای پرسنل کارگاه) پیاده کرد و من وارد خونه شدم دیدم یه عده جمع شدن دور یکی از کارگرا و اونم به پشت خوابیده رو تخت! با دیدن من یه خورده خودشونو جمو جور کردن و من  پشت اون بنده خدا  رو دیدم .انگار که با شلاق زده باشنش سرخ شده بود با این تفاوت که در کنار خط طولی که از گردن تا باسنش کشیده شده بود چپ و راست نقطه نقطه مثل اینکه با چرخ خیاطی سوراخ کرده باشن سوزن سوزن قرمز شده بود!!

من که حیرت کرده بودم برگشتم ازشون پرسیدم این چیه؟!  یکی از اون وسط گفت:سلام مهندس!خوش آمدی،چیزی نیست،دراکولا زدتش!!
آقا ما رو میگی؟ کف کردیم!پیش خودم گفتم اینجا چه جهنمیه اومدم؟من از بندر امام و ماهشهر تو گرمای 50 درجه در رفته بودم فکر میکردم جستم! الان گیر دراکولا افتادم! مگه اینجا پارک ژوراسیکه آخه؟

خلاصه یه مشت کرم و پماد به اون بابا مالیدن و از جلوم جمش کردن. پرسیدم این دراکولا چیه؟یه موجود خزنده فسقلی رو نشون دادن گفتن اینه!! و جالب اینجا بود که میگفتن اگر دراکولا بترسه این اسید رو ترشح میکنه و اگر رو تنتون دیدین نباید بترسونیدش یا بپر بپر کنید.
خلاصه ما دوسال اونجا زندگی کردیم و خدا رو شکر دراکولا هم ما رو نگزید.
یادش بخیر دوران خوبی بود، دوسال پیش که یه سر رفتم بندر امیر آباد باورم نشد اینجا همونجاییه که ما سال 78 تا 79 توش از چاه آب میخوردیم...
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » پنج شنبه 5 مرداد 1391 22:09

یاد پارسال افتادم.
تابستون پارسال ، شمال بودم و دقیقا این دراکولا بنده رو از لطف خودش به فیض اعلاء رسوند.
از قضا ، یکی از روزها که آماده میشدم سری به دریا بزنم ، یک لحظه سوزش شدیدی رو روی گردنم حس کردم ، با تمام هشدارهایی که قبلا در این مورد داده شده بود (اینکه اگر سوزش ناگهانی رو حس کردی اصلا به موضع دست نزن ، ولی خوب ناخوداگاه دستم به سمت گردن رفت) و نتیجه یا حشره می ترسد و زهر خود را بر روی پوست می پاشد یا له میگردد و زهر نیز موجب حساسیت می شود.
خلاصه چند روزی رو بد اذیت شدم ، البته آب و هوایی مرطوب از شدت درد می کاهد ، اما بهتر روش برای بهبود ، خشک کردن زخم به وسیله گلاب یا رژ لب هست که البته من در اون چند روز یادم هست که بارها توسط گلاب ناب شستشو داده شدم ، تمام جونم بوی گلاب گرفته بود!
:grin:
انشاالله نصیبتون نکنه ، در هر حال ، شرایط من اصلا حاد نبود ، یک نمونه ، همانی است که افشین عزیز گفت و به واقع ، اگر در اون شرایط گرفتار شدید بهتره به دکتر سر بزنید.
خوش باشید.
:razz:
آخرين ويرايش توسط DJ Dani در پنج شنبه 5 مرداد 1391 22:12, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
Alpha4, CAPTAIN PILOT, FREE MAN, sohraba, MISSILE, bravo, airplane, ASHKAN95, nima-rad, Mr.Amirhessam, ne13, KH.I.A.2500

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » پنج شنبه 5 مرداد 1391 22:11

ما قبلا ساکن چالوس بودیم ، یه بار گردنم رو این جناب دراکولا مورد عنایت قرار داده
هر کی میدید فکر میکرد چاقو خوردم ، جای زخمش به شدت چرک میکنه و عفونی میشه

جای زخمش هم اگر زیاد شدید نباشه تا سه چهار ماه میمونه

خلاصه حواستون باشه اگر روی پوستتون دیدید به هیچ وجه روش ضربه نزنید و یا تکون‌های پیاپی عصبیش نکنید که اعصاب نداره میزنه ناکارتون میکنه

ضمناً اطراف شالیزارها و همچنین رودخونه و دریا به وفور یافت میشه پس حواستون باشه که یه موقع خدایی نکرده سفرتون خراب نشه

یا حق

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, CAPTAIN PILOT, Alpha4, Mahdi Mahdavi, FREE MAN, sohraba, airplane, bravo, ASHKAN95, Mr.Amirhessam

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

توسط pasha85 » جمعه 6 مرداد 1391 07:55

این مورد به راحتی درمان داره
اگه دیدید این مورد پیش اومده سریع با پنبه و الکل  محل رو سه تا پنج بار در طول روز بشویید
البته باید در اوایل  ایجاد این نوع زخم ها  باشد
درضمن در موقع شستن به این صورت باید کمی درد رو هم تحمل کرد ولی 2 الی 3  روز خوب میشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pasha85 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Alpha4, airplane, FREE MAN, CAPTAIN PILOT

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 6 مرداد 1391 08:11

با سلام ؛

از روی لباس هم این کار را انجام میده یا فقط وقتی که روی پوست بدن قرار میگیره ؟

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
FREE MAN

Major II

Major II

نماد کاربر
190

تاريخ عضويت

يکشنبه 3 آبان 1388 21:54

بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!

آرشيو سپاس: 2781 مرتبه در 192 پست

توسط Alpha4 » جمعه 6 مرداد 1391 08:28

این دراکولا گمان نکنم مختص شمال کشور تنها باشد! چون ما هم در منطقه مان(خوزستان) همین حشره را تحت نام چرچر(!!) داریم.

اتفاقا دوسال پیش بهمراه تعدادی از دوستان برای تفریح به باغ رفته بودیم،شب دوستان هوس کردند که در هوای آزاد بخوابند و از طبیعت لذت ببرند(!).
شب موقع خواب از آنجایی که خوابم بسیار سنگین است چون یک رکابی به تن داشتم این چر چر یا بقولی دراکولا آمده بود و از گردن تا حد یقه ی رکابی را شخم زده بود! و دقیقا" روی تخت سینه ی بنده یک هلال درست کرده بود.

وقتی که از خواب پریدم واقعا وحشتناک بود..!! انگار که با کاردک پوست را برداشته بودند.نمیدانم این لامصب چه چیزی دارد که اینطوری دمار از روزگار پوست در میاورد!
یک پسر عمه ی کوچک داشتم که تو اون تایم وقتی شیطنت میکرد میومدند یقه ی بنده را باز میکردند و زخم ها را بهش نشان میدادند اون هم میترسید و سرجاش می ایستاد!!
با این حال تجربه ی خوبی بود و می ارزید به اون همه درد!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Alpha4 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, airplane, DJ Dani, FREE MAN, m-249, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1407

تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

توسط airplane » جمعه 6 مرداد 1391 10:59

اقا سلام.تو رو خدا اینقدر در مورد شمال ما تبلیغات منفی نکنییییییددد

:-o  :)

اما خدایی تجربه باحالی هست.

جدی جدی میگم.هرکی خواست تجربه کنه بگه ادرس بدم بیاد خونمون خودم در خدمتش هستم!!!!!!!

یه چند نفری هستن توسایت خودم باید خدمتشون برسم با این جناب دراکولا...!!!
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
Alpha4, FREE MAN, m-249

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1407

تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

توسط airplane » جمعه 6 مرداد 1391 11:17

KH.I.A.2500 نوشته است:با سلام ؛

از روی لباس هم این کار را انجام میده یا فقط وقتی که روی پوست بدن قرار میگیره ؟

نه داداش حتما باید از روی پوست رد بشه تازه رد شدن هم مستلزم این نیست که حتما بزنتتون.

یا باید احساس خطر کنه که رو پوست سمش رو بریزه یا شما خودتون با دست اون رو رو پوستتون بکشید.

اونوقت ناحیه وسیعی از پوست شما  دچار اول خشکی و بعد فساد میشه و یه طول درمان یک هفته ای داره.

باید هم همیشه محل اون رو مرطوب یا چرب نگه نداشت تا ناحیه کمتری از پوست دچار فساد بشه.

البته اگه یکی بیاد تو شمال بگیرتش و روز بعد بره به یه ناحییه خشک مثلا اصفهان در عرض یک روز خوب میشه.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
FREE MAN, KH.I.A.2500