ایران چنان ضرباتی بر ما وارد می‌آورد که تاکنون شاهد آن نبوده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

ایران چنان ضرباتی بر ما وارد می‌آورد که تاکنون شاهد آن نبوده

پست توسط Mr.Amirhessam » دو شنبه 9 مرداد 1391, 8:01 pm

یک مقام بلند پایه نظامی رژیم صهیونیستی، تل آویو را از هرگونه ماجرایی علیه ایران بر حذر داشت.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی؛ سرلشگر"بنی گانتز"، رییس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی در نشستی ویژه اعلام داشت که مخالف هرگونه تعرض علیه ایران است.
بر اساس این گزارش، "گانتز" که در نشستی ویژه در خصوص بررسی ضد حملات ایران شرکت داشت گفت: اول این که توانایی ما برای ضربه موثر وارد کردن علیه تاسیسات هسته‌ای ایران محدود و کم اثر است و اگر ما با این شیوه علیه ایران حمله کنیم تاثیر نامطلوبی بر ارتش اسرائیل خواهد گذاشت.
وی در ادامه گفت: در صورت حمله به ایران ما با چنان حملات موشکی از سوی این کشور مواجه می‌شویم که نظیرش را تاکنون ندیده‌ایم. از سوی دیگر اسرائیل نیز در داخل قادر به مقاومت در برابر جبهه ایران نیست.
این گزارش حاکیست, سخنگوی "گانتز" نیز با تایید این خبر گفت که وی نظرات شخصی خود را در این نشست بیان داشته است.
درست لحظاتی پس از پخش مصاحبه این مقام صهیونیستی بود که سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی با فشار آوردن بر مسئولان کانال ۱۰ این قسمت از مصاحبه را از فایل ویدئویی آپلود شده بر روی سایت این شبکه برداشتند که می‌توانید فایل این ویدئو را از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ببینید.در دقیقه ۰۷:۲۰ از ویدئو لینک شده در این خبر بوده که شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی مصاحبه فوق را قرار داد، اما در این ویدئو هیچ اثری از مصاحبه رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی نیست و ویدئو کات شده است.
گفتنی است، طی هفته جاری این دومین مقام ارشد اسرائیلی است که مخالفت خود را با هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی علیه ایران اعلام داشته است.

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: ایران چنان ضرباتی بر ما وارد می‌آورد که تاکنون شاهد آن ن

پست توسط HASAN BARATY » یک شنبه 15 مرداد 1391, 2:56 pm

ها آرتص: جنگ با ابرقدرتي نظير ايران براي اسرائيل فاجعه است

نويسنده سرشناس اسرائيلي با انتشار مقاله اي ضمن مخالفت شديد با حمله احتمالي به ايران، خواستار ايستادگي صهيونيست ها در قبال چنين ماجراجويي هايي شد.
«ديويد گراسمن» نويسنده معروف اسرائيلي با انتشار مقاله اي در روزنامه صهيونيستي هاآرتص، به مخالفت با بحث در مورد حمله با ايران پرداخته و از همه اسرائيلي ها خواسته است در برابر ماجراجويي هاي احتمالي «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژيم صهيونيستي بايستند.
به گزارش فارس، گراسمن در ابتداي مقاله خود عنوان مي كند كه تمام تحركات جنگ طلبانه بنيامين نتانياهو براساس يك چارچوب فكري تاريخي شكل گرفته است. چارچوب فكري كه قوم يهود را «ملتي فناناپذير» و ابدي و ديگران را قدرت هاي گذرا و موقتي مي داند.
وي مي نويسد كه كساني نظير بنيامين نتانياهو زماني كه به حمله به ايران فكر مي كنند، «تنها به تبعات سياسي موقت و دغدغه هاي اقتصادي مي انديشند: آن ها نگران آن هستند كه حمله به ايران بر قيمت نفت و نتايج انتخابات تاثير بگذارد، و اين در حالي است كه (در نظر آن ها) ما (اسرائيل) در قلمرو اسرائيل جاويد همواره وجود خواهيم داشت.»
اين نويسنده اسرائيلي نامزد دريافت جايزه نوبل اين گونه رفتارهاي خودمحورانه نتانياهو را نمونه اي از يك عملكرد مستبدانه خوانده و اشاره مي كند كه حتي مجله «تايم» نيز به بنيامين نتانياهو لقب «بنيامين شاه» داده است. به عقيده گراسمن اين بدان معناست كه هرگاه بحث در مورد سرنوشت و تصميمات مهم اسرائيلي ها مطرح مي شود، اين جهان بيني افراطي، تنگ نظرانه و محدود نتانياهو است كه بايد قضاوت كرده و تصميم گيري كند.
در بخشي ديگر از اين مقاله مي خوانيم: به بيان ديگر، حتي بسياري از اسرائيلي ها از تمام نقاط نقشه سياسي كه مخالف حمله به ايران هستند، به طرز شومي در تله جهان بيني سحرآميز نخست وزير گرفتار شده اند.
پرسش هاي بي جواب
گراسمن اين نكته را نيز متذكر مي شود كه «اسرائيلي ها از تجربيات سخت خود آموخته اند كه رهبرانشان در برابر ارتكاب به اشتباهات مهم و جدي مصون نيستند.»
او ادامه مي دهد: بنابراين، از آنجا كه چنين موضوع مهمي مطرح است، ما حق و اجازه داريم كه بپرسيم و بپرسيم، يا حداقل درخواست كنيم كه تصميم گيران از خود بپرسند و صادقانه پاسخ دهند: آيا افراد مطلع واقعا آنچه را كه بايد، مي دانند؟ آيا واقعا كسي قادر به اتخاذ چنين تصميمي هست؟ آيا واقعا كسي قادر به سنجش و ارزيابي تمام وقايع و ملاحظات مرتبط با چنين رفتاري، هست؟
آيا آن ها كاملا مطمئن هستند كه در مورد قابليت هاي نيروهاي نظامي اسرائيل در حل يكباره و هميشگي مسئله بمب هسته اي ايران اغراق نكرده اند، و آيا آن ها قابليت هاي ايرانيان را دست كم نگرفته اند؟ آيا آن ها كاملا مطمئن هستند كه اگر اسرائيل به ايران حمله كند، ايران ديگر قادر به ساخت بمب هسته اي نيست، و آيا اگر آن ها به بمب دست يابند، آن را عليه اسرائيل استفاده خواهند كرد؟
آيا آن ها كاملا متوجه مي شوند كه تصميم حمله به ابرقدرتي نظير ايران، آن هم بر خلاف نظر آمريكا در اين موضوع، مي تواند نهايتا به بزرگترين مشكل تاريخ كابينه اسرائيل بدل شود؟
چرا مخالفان برنمي خيزند؟
گراسمن در ادامه با اشاره به اظهارات سران صهيونيست كه همواره عنوان مي كنند كه يا بمباران كنيد يا به بمب مي رسند، مي گويد اين مسير و خط مشي است كه رهبران اسرائيل همواره اسير آن بوده اند و در هر مشكلي اسرائيل را محكوم به برگزيدن ميان دو گزينه حمله كردن و يا مورد حمله قرار گرفتن، قرار مي دهند.
اين نويسنده اسرائيلي كه فرزند او آخرين سرباز اسرائيلي بود كه در جنگ 33 روزه كشته شد، عنوان مي كند كه حالا بايد اين سوال پرسيده شود كه چرا وزرا و مقامات دفاعي، برنمي خيزند و نظرات خود را بيان نمي كنند؟ «اين ها كساني هستند كه در مجالس خصوصي مخالفت خود با يك حمله به ايران را مطرح مي كنند؛ كساني كه بر اين باورند كه حمله به ايران روند هسته اي شدن ايران را تنها براي مدت اندكي به عقب مي اندازد. آن ها از تبعات عميقي كه چنين حمله اي براي موقعيت اسرائيل و بقا آن به بار مي آورد، واهمه دارند. چرا آن ها همين حالا كه هنوز زمان باقي است، برنمي خيزند و نمي گويند: ما بخشي از اين نگرش توهمي و جهان بيني مصيبت بار آخرالزماني نمي پيونديم؟»
گراسمن در پايان اسرائيلي ها را به تظاهرات عليه چنين تصميمات و اظهاراتي تشويق كرده و عنوان مي كند: ما چطور با خود و فرزندان خود روبرو مي شويم زماني كه مورد سوال قرار مي گيريم كه چرا ساكت مانديم؟ چرا در برابر احتمال درگير شدن در يك جنگ ديگر به خيابان ها نيامديم؟ چرا ما حتي يك تظاهرات سمبليك نيز در برابر دفتر نخست وزيري براي هشدار دادن نسبت به مشكلات بالقوه اي كه در اين مسير وجود دارد، برگزار نكرديم؟
اظهارات جنگ طلبانه بنيامين نتانياهو و برخي ديگر از مقامات صهيونيست نظير «ايهود باراك» وزير جنگ اين رژيم، با مخالفت هاي گسترده اي در داخل رژيم صهيونيستي و در ميان اسرائيلي ها روبرو شده است. اين اظهارات در حالي مطرح مي شود كه اولا خود اسرائيل ديگر مشكلات اقتصادي شديدي است كه نه تنها اين رژيم را به سياست هاي رياضتي واداشته، بلكه موجب شده تا تظاهرات هاي گسترده اي در تل آويو و ديگر شهرهاي اسرائيل شكل بگيرد. ثانيا بسياري از مقامات سابق و سران اطلاعاتي پيشين رژيم صهيونيستي تاكنون در مورد ناتواني اين رژيم در نبرد با ايران و تبعات وحشتناكي كه چنين درگيري مي تواند براي اسرائيل داشته باشد، هشدار داده اند.

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 شهریور 1385, 5:55 pm
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: ایران چنان ضرباتی بر ما وارد می‌آورد که تاکنون شاهد آن ن

پست توسط SORENA » یک شنبه 15 مرداد 1391, 10:04 pm

در راستای حمله اسرائیل به ایران یک روزنامه ی اردنی خبر زده که اسرائیل چهارشنبه همین هفته به ایران حمله میکنه
اینها هم کامنتهای زیر اون تو یه سایت فارسی :

- ما 4شنبه امتحان داریم لطفا بندازین جمعه
- من چهارشنبه چک دارم !
منم چهارشنبه امتحان دارم موندم چیکار کنم ؟؟برم جنگ نَرَم جنگ...
- پس چرا ساعت شو نگفته؟! شاید ما خونه نباشیم...
- حالا من چی بپوشم؟!
- ما شماره ماشين مون فرده، فك نكنم بتونيم تــو اين حماسه آفريني حضور بهم برسونيم!
- میشه بهش بگین موقع برگشت منو به عنوان غنیمت ببرن آمریکا
- سه شنبه حمله کنن تا چهارشنبه تمومش کنن که پنج شنبه جعمه بریم دَدَر!!
- شام هم میدن؟
- ایول ، بالاخره یه بهونه جور شد من پنجشنبه نرم عروسی «از جنگ برگشتم خستم ! تازه اگه اسیر نشم و برگردم»!!!
- بگو سر راه نون بگیرن !!
- ای بابا حالا نمیشه جمعه عصر باشه آخه عصرای جمعه خیلی دلگیره!!!!!!!!!!!!
قربون هر چی ایرانیه باحاله ....... دی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: ایران چنان ضرباتی بر ما وارد می‌آورد که تاکنون شاهد آن ن

پست توسط HASAN BARATY » چهار شنبه 1 شهریور 1391, 12:38 pm

ديوانه ايم اما خل و چل نيستيم كه به ايران حمله كنيم!

عضو سابق پارلمان رژيم صهيونيستي هياهوي هفته هاي اخير نخست وزير و وزير دفاع اين رژيم را هارت و پورت ارزيابي كرد و نوشت آنها شايد ديوانه باشند اما مشنگ نيستند كه با ايران درگير شوند.
به گزارش گويانيوز، اوري آونري كه از روزنامه نگاران باسابقه صهيونيست به شمار مي رود، در تحليل خود خاطرنشان كرده است: اوباما هارت و پورت مي كند. اين را پيش از اين هم گفته بودم و دوباره تكرار مي كنم، حتي پس از ياوه گوئي هاي بي پايان در اين باره در مورد هيچ جنگي پيش از آن كه رخ دهد، اين قدر صحبت نشده است. اگر به سبك فيلم هاي قديمي بگوئيم: «اگر مي خواهي شليك كني، شليك كن، حرف نزن».
وي در اين مقاله كه با عنوان ديوانه يا مشنگ؟ (Mad or Crazy?) منتشر شده مي افزايد: نتانياهو گمان مي برد چرچيل دوران است اما تا آنجا كه من به خاطر دارم چرچيل هرگز هنگام رسيدن به قدرت نگفته بود كه «من مسئوليت شكست آينده را به گردن مي گيرم.» حتي در لحظات نوميدكننده آن دوران، او به پيروزي ايمان داشت.
آونري تصريح كرد: اسرائيلي ها به ويژه و به طور قابل فهمي از باران ده هزار موشك به سوي اسرائيل هراس دارند و نه فقط از سوي ايران، بلكه همچنين از لبنان و غزه. وزير مسئول دفاع غيرنظامي در همين هفته مقامش را ترك كرد و فرد ديگري از حزب تيره بخت كاديما جاي او را گرفت. همه مي دانند كه بخش بزرگي از جمعيت اسرائيل (از جمله شخص خودم) بي دفاع اند.
ايهود باراك اظهار داشته كه موشك هاي دشمن بيش از 500 اسرائيلي ناقابل را نخواهد كشت. من دلم نمي خواهد كه چنين افتخاري نصيب من شود. اگر چه در نزديكي وزارت دفاع زندگي مي كنم.تصویرتصویر
وي معتقد است: رودرروئي نظامي بين ايران و اسرائيل فقط بخشي از ماجراست ولي بخش مهم آن نيست. همان طوري كه در گذشته گوشزد كرده ام، مسئله بسيار مهم تر، تاثير جنگ بر روي اقتصاد جهان است كه هم اكنون در بحران عميقي غرق شده است . ايران هر حمله اسرائيل را به منزله الهام از آمريكا تلقي كرده و واكنش آن نيز متناسب با آن خواهد بود، همان طوري كه مقامات ايراني در اين هفته بيان كردند. خليج فارس به مثابه يك بطري است كه دهانه تنگ آن تنگه هرمز، كاملا تحت كنترل ايران است. توصيه عاقلانه اين است كه ناوهاي هواپيمابر غول پيكر آمريكايي مستقر در خليج فارس تا دير نشده آن جا را ترك كنند. آن ها به كشتي هاي قديمي شباهت دارند كه كلكسيونرهاي كشتي هاي مدل كوچك در داخل بطري سرهم مي كنند. حتي سلاح هاي نيرومند آمريكا قادر به باز نگه داشتن تنگه نخواهند بود. روشن است كه هزينه بسته شدن آن موجب بالا رفتن نجومي بهاي نفت خواهد شد. درگيري نظامي واقعي، فروپاشي اقتصادي در پهنه جهان به بار آورده و صدها هزار - شايد هم ميليون ها - بيكار جديد ايجاد خواهد كرد.
عضو سابق پارلمان رژيم صهيونيستي مي افزايد: هر كدام از اين قربانيان اسرائيل را نفرين خواهند كرد. از آنجا كه بسيار روشن است كه اين يك جنگ اسرائيلي است خشم متوجه ما خواهد شد. اما، بدتر، بسيار بدتر، چون اسرائيل اصرار دارد كه «دولت خلق يهود» است، اين غضب ممكن است به شكل طغيان هاي بي سابقه ضد يهودي نيز ظاهر شود. اسلام ستيزان نوظهور به دوران گذشته نفرت از يهوديان باز خواهند گشت.
اوري آونري آنگاه واقعيت نهفته در پشت لفاظي هاي مقامات رژيم صهيونيستي را يادآور شد و نوشت: به رغم شست وشوي مغزي دايمي، نظرسنجي ها نشان مي دهد كه اكثريت اسرائيلي ها نسبت به حمله موضعي كاملا مخالف دارند. يكي از چشمگيرترين جنبه هاي شرايط كنوني اين است كه فرماندهان ارتش و مقامات امنيتي نظير روساي موساد و شين بت و نيز مسئولان پيشين اين نهادها، كاملا و آشكارا با حمله مخالفند. اين از موقعيت هاي نادري است كه فرماندهان نظامي از مسئولان سياسي، ميانه روترند و سوال اين است كه چگونه مقامات سياسي جنگ سرنوشت سازي را شروع مي كنند، در حالي كه عملا همه مشاوران نظامي آنان كه قابليت هاي نظامي و بخت پيروزي ما را مي دانند، مخالف آنند؟
گفتني است اين تحليلگر صهيونيست آبان سال گذشته نيز در پي ياوه گويي هاي مشابه مقامات صهيونيست، آنها را به باد تمسخر گرفته و نوشته بود: «همه اين صحنه مدرسه را به ياد دارند، پسر كوچكي با بزرگتر از خودش دعوا مي كرد. رو به سر رفيقش داد مي زد منو بگير، قبل از آن كه كاري دستش بدهم! از قرار معلوم دولت اسرائيل هم در چنين راهي افتاده است. يك ضرب المثل آلماني مي گويد انقلابي كه پيشاپيش خبرش را بدهند، سر نخواهد گرفت. در مورد جنگ هم چنين است. داگان رئيس پيشين موساد چنين ايده اي را ابلهانه ترين ايده ناميده است. همه شواهد ناظر بر اين است كه تمام اين جار و جنجال ها دوز و كلك است. اين يك شگرد كهنه است.»
اين تحليل آونري آن قدر تلخ بود كه باراك مجبور شد واكنش نشان داده و بگويد «هنگامي كه مي شنويم يك روزنامه نگار ارشد به ملت مي گويد اگر جنگي با ايران درگير شود احتمال دارد يك صد هزار نفر كشته شوند و يا يك روزنامه مهم و پرتيراژ ادعا مي كند احتمال دارد اسرائيل نابود شود و يا يك عضو مهم «كنست» مي گويد در صورت جنگ با ايران، آنقدر افراد كشته خواهند شد كه محلي براي دفن آنها وجود نخواهد داشت بايد بپرسيد اين ها درباره چه سخن مي گويند و چرا بذر وحشت را مي كارند. كسي كه مي انديشد من و نخست وزير اسرائيل نشسته ايم و برنامه حمله به ايران را مطرح كرده ايم، هذيان مي گويد.»

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”