مستند «تقابل» ناگفته‌هایی از رویارویی سپاه با آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

Re: مستند «تقابل» ناگفته‌هایی از رویارویی سپاه با آمریکا

پست توسط HORLIKAN » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 10:20 am

بابا تیتر رو سره جدتون عوض کنید

همه میدونن که سپاه میتونه ظرف یک هفته آمریکا رو نابود کنه. دیگه چرا اون ناگفته ها رو نوشتی؟؟؟

تجهیزات کاملا به روز و خوف ناک بودند. بنده تحت تاثیر قرار گرفتم در حده تیم ملی سومالی
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1131 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

پست توسط salam_2407 » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 3:05 pm

والا تا حالا نمیدونستم زدن ناو آمریکایی توسط میراژ عراقی جزو افتخارات سپاهه
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 3:20 pm

[quote="anybody"] نیز درگیری مستقیم با نیروی دریایی سپاه و ارتش،quote]

دوست محترم ، من کاری به نام تاپیک ندارم ، اما در متن خبر اسم از ارتش اومده ، اونهم در دو خبری که خودتون قرار دادید.
پس باید در فیلم ازش چیزی گفته میشد...درست نمیگم؟
تصویر
بعد یک نکته خیلی خیلی خیلی جالبی که هست ، اینه که مشخص نیست داستان میراژ 2000 از کجا در اومده و هر گزارش و مستندی که ما در این واخر دیدیم ، گفتند که با میراژ 2000 عراقی درگیر شدیم ،میراژ 2000 عراقی زدیم ، میراژ 2000 عراقی مارو زد ، آخه عزیز جان ، زمان جنگ ، عراق کجاش میراژ 2000 داشت؟
در کل چیزی که من از این مستند ها نتیجه گیری میکنم ، این هست که ارتش زمان جنگ هیچ کاری نکرده ، هیچ بعید نیست چهار روز دیگه چندتا نبرد هوایی هم درست بشه که ابتکار عمل رو در اون به دست گرفته بودند.
خوش باشید.
تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

پست توسط anybody » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 4:55 pm

DJ Dani نوشته شده:
anybody نوشته شده: نیز درگیری مستقیم با نیروی دریایی سپاه و ارتش،quote]

دوست محترم ، من کاری به نام تاپیک ندارم ، اما در متن خبر اسم از ارتش اومده ، اونهم در دو خبری که خودتون قرار دادید.
پس باید در فیلم ازش چیزی گفته میشد...درست نمیگم؟
تصویر
بعد یک نکته خیلی خیلی خیلی جالبی که هست ، اینه که مشخص نیست داستان میراژ 2000 از کجا در اومده و هر گزارش و مستندی که ما در این واخر دیدیم ، گفتند که با میراژ 2000 عراقی درگیر شدیم ،میراژ 2000 عراقی زدیم ، میراژ 2000 عراقی مارو زد ، آخه عزیز جان ، زمان جنگ ، عراق کجاش میراژ 2000 داشت؟
در کل چیزی که من از این مستند ها نتیجه گیری میکنم ، این هست که ارتش زمان جنگ هیچ کاری نکرده ، هیچ بعید نیست چهار روز دیگه چندتا نبرد هوایی هم درست بشه که ابتکار عمل رو در اون به دست گرفته بودند.
خوش باشید.
تصویر

خوب عزیز منکه فقط خبر رو گذاشتم.اونی که از ارتش اسم برده اشتباه کرده.تقصیر مستندساز که نیست.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

پست توسط azarakhsh45 » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 5:34 pm

در این تقابل جمعا چند آمریکایی کشته شدند ؟ چه قدر از تجهیزاتشان را نابود کردبم ؟

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

پست توسط farshid1989 » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 5:44 pm

زمان جنگ حداقل در سه نقطه مختلف کشور مخازن سوخت (خارجی) که انحصارا مربوط به جنگنده میراژ2000 پیدا شده که یکی از این مخازن در شرکت هسا در ورودی سالن سیمیلاتور توربولانس در کنار یک موتور برش خورده بالگرد 206 قرار دارد در کتاب مستند اغاز تا پایان ص122 به موضوع میراژ2000 اشاره شده است.در کتاب اسناد دفاع مقدس به اجاره 6 فروند سوپر اتاندارد و همچنین اجاره 18 فروند میراژ2000 گفته شده همچنین به سرنگونی یک اف-4 و دو اف-14 توسط هواپیماهای مذکور اشاره شده است و در نهایت روزنامه دی ولت چاپ المان غربی در سال 1987 به نقل از معاون وزیر دفاع فرانسه گزارش داده بود پارس و بغداد بر سر فروش 60 فروند میراژ2000 موسوم بهQ یا IRAQ(که به معنی مدل اختصاصی برای عراق است) به توافق رسیده اند قرار است این هواپیما ها در سال های 1988 تا 1990 تحویل عراق شوند.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani » پنج شنبه 12 مرداد 1391, 9:38 pm

بسیار خوب.
پس عراق میراژ 2000 اونهم از نوع Q داشته؟
شما یک لطفی بکن و یک تصویر از این میراژ ها در اختیار عراق در این تاپیک قرار بده تا ما هم با اونها آشنا بشیم.
به هر حال از تمامی مدل جنگنده ها و هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی عراق تصویر هست ، این یکی هم شما زحمتش رو بکش تا سطح دانش علمی ما فراتر بره...
بنده منتظرم.
تصویر
در درگیری روز 29 فروردین سال 1367 ، متاسفانه ناو محافظ و همیشه قهرمان سهند و ناوچه موشک انداز جوشن غرق شدند ، ناو سبلان هم به دلیل برخورد بمب های لیزری آسیب دید و دو یا سه قایق بوقمار سپاه هم مورد هدف هواپیماهای A-6 قرار گرفت ، در کل خلبان یکی از جنگنده های A-6 نیروی دریایی ایالات متحده ، مدال افتخار برای هدف قرار دادن شناورهای ایرانی دریافت کرد و متاسفانه دلیل این اتفاق نبود یک سیستم دفاع موشکی موثر بر روی شناور ها بود ، یکبار که قسمت شد با یکی از خلبانان سابق هاورکرافت هوادریا صحبت می کنم و خاطرات تیم نجات رو در شب 29 فروردین رو برایم توضیح دادند ، در برخی موارد اشک در چشم هایشان جمع میشد ، بارها این جمله رو به من گفتند که آب دریا رنگ خون گرفته بود ، واقعا روز وحشتناکی بوده و نیروی دریایی ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن هیچ قاعده انسانی خاصی ، شناورهای ما رو تبدیل به یک سیبل واقعی کرده بود.
تعدادی شهید و جانباز شدند و یک سری زنده زنده داخل شناورها گیر افتادند و به اعماق دریا رفتند.
در مقابل تنها یک فروند کبرای آمریکایی به دلیل نقض فنی حوالی ابوموسی سقوط کرد و دو خلبانش کشته شدند ، جنگ واقعا نابرابر بوده ، اگر وقت کنم ، یک نوشته در مورد اون روز برای دوستان قرار خواهم داد ، البته در حد دانش و پیگیری های خودم هست ، ولی وقایع رو خوب توضیح داده است.
خوش باشید.
تصویر

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

پست توسط j.ghahraman » جمعه 13 مرداد 1391, 1:53 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

دانلود كنيد و دعا كنيد!

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 » جمعه 13 مرداد 1391, 7:47 am

به نام خدای قوی تر از ناوهای امریکا

من نتوانستم مستند را از شبکه اول ببینم و ساعتی از لینکی که j.ghahraman عزیز قرار داده دانلود کردم که به همین دلیل از وی تشکر می کنم .تصویر

اگر میراژ 2000Q که امیر چیت فروش هم در برنامه حماسه به آن اشاره کرده بودند را خط بگیریم ، در کل مستند جالبی بود .

در رابطه با تلفات به ویژه در قسمت هواگردها ، در مستند گفته شد سپاه تعدادی را هدف قرار داده است اما امریکا آن را انکار و سانسور کرده است . تصویر

در رابطه با تلفات دو طرف که در اواخر مستند گفته شده من فکر می کنم تلفات و آسیب کلی دو طرف آورده شده که حالا چه ایران زده ، چه امریکا زده ، چه صدام زده و یا در اثر حوادث دیگری بوده است .
از این دید استارک و خدمه به هلاکت رسیده آن جز تلافت دخالت امریکا در خلیج فارس به حساب می آید .

تصویر
Samuel B. Roberts کمر شکسته در هنگام خروج از خلیج همیشه فارس

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

پست توسط anybody » جمعه 13 مرداد 1391, 9:21 am

DJ Dani نوشته شده:بسیار خوب.
پس عراق میراژ 2000 اونهم از نوع Q داشته؟
شما یک لطفی بکن و یک تصویر از این میراژ ها در اختیار عراق در این تاپیک قرار بده تا ما هم با اونها آشنا بشیم.
به هر حال از تمامی مدل جنگنده ها و هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی عراق تصویر هست ، این یکی هم شما زحمتش رو بکش تا سطح دانش علمی ما فراتر بره...
بنده منتظرم.
تصویر
در درگیری روز 29 فروردین سال 1367 ، متاسفانه ناو محافظ و همیشه قهرمان سهند و ناوچه موشک انداز جوشن غرق شدند ، ناو سبلان هم به دلیل برخورد بمب های لیزری آسیب دید و دو یا سه قایق بوقمار سپاه هم مورد هدف هواپیماهای A-6 قرار گرفت ، در کل خلبان یکی از جنگنده های A-6 نیروی دریایی ایالات متحده ، مدال افتخار برای هدف قرار دادن شناورهای ایرانی دریافت کرد و متاسفانه دلیل این اتفاق نبود یک سیستم دفاع موشکی موثر بر روی شناور ها بود ، یکبار که قسمت شد با یکی از خلبانان سابق هاورکرافت هوادریا صحبت می کنم و خاطرات تیم نجات رو در شب 29 فروردین رو برایم توضیح دادند ، در برخی موارد اشک در چشم هایشان جمع میشد ، بارها این جمله رو به من گفتند که آب دریا رنگ خون گرفته بود ، واقعا روز وحشتناکی بوده و نیروی دریایی ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن هیچ قاعده انسانی خاصی ، شناورهای ما رو تبدیل به یک سیبل واقعی کرده بود.
تعدادی شهید و جانباز شدند و یک سری زنده زنده داخل شناورها گیر افتادند و به اعماق دریا رفتند.
در مقابل تنها یک فروند کبرای آمریکایی به دلیل نقض فنی حوالی ابوموسی سقوط کرد و دو خلبانش کشته شدند ، جنگ واقعا نابرابر بوده ، اگر وقت کنم ، یک نوشته در مورد اون روز برای دوستان قرار خواهم داد ، البته در حد دانش و پیگیری های خودم هست ، ولی وقایع رو خوب توضیح داده است.
خوش باشید.
تصویر

بله.متاسفانه درباره دفاع مقدس و دلاوری و شجاعت و ایثار رزمندگان ما ناگفته بسیار است و در این مورد انقدر بد و ضعیف عمل شده که هنوز پرده از بسیاری از حقایق برداشته نشده.
درحالیکه امریکا با رسانه قدرتمند سینما جنایتهای جنگی خودش رو در کشور های دیگه با افتخار و غرور به خورد مردم دنیا میده..در کشور ما بحث سینمای دفاع مقدس رو تموم شده میشمرن و معتقدن باید به موضوع های جدید پرداخت.
خوشحال میشم مطلب شما رو از دلاوری های رزمندگان در مقابله با امریکا بخونم.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

پست توسط zzvf » جمعه 13 مرداد 1391, 2:04 pm

salam_2407 نوشته شده:والا تا حالا نمیدونستم زدن ناو آمریکایی توسط میراژ عراقی جزو افتخارات سپاهه

آقای DJ dani؛ زدن رزمناو آمریکایی توسط دو تیر موشک اگزوست به منزله ورود کامل آمریکا به خلیج فارس بود.
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...
تصویر

Frenzied Poster
Frenzied Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 575 بار

پست توسط alavi66 » جمعه 13 مرداد 1391, 3:13 pm

در مورد حرف اون دوست عزیزمون گه گفتن چرا موشکهای کرم ابریشمی که در جزیره هرمز بودند به کمک ناوهای ارتش نیومدن باید بگم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بعد از تصرف جنوب فاو، ایران بر خور عبدالله مسلط شد و از ان جا نفتکشها و از جمله بندر الاحمدی کویت رو می زد.من بعید می دونم از جزیره هرمز امکان زدن بندر الاحمدی کویت با این فاصله زیاد وجود داشته باشه.
نکته دیگه اینه که ما ایرانیان یه عادت بسیار بد داریم و اون اینه که دستاوردهای خودمون رو انکار می کنیم و فکر می کنیم هر چی غربی ها گفتن راسته
در قضیه شهید نادر مهدوی هم باید عرض کنم که من تو یه کتاب روز شمار جنگ این قضیه رو خونده بودم و حتی امریکایی ها مدام دنبال نادر مهدوی بودند و وقتی ایشون رو گرفتن اعدامش کردن من فکر می کنم اونا از طریق بیسیم فهمیده بودن که شهید مهدوی بالگرد امریکایی رو زده وگرنه دلیل نداشت تنها اون را اعدام کنن و بقیه اسرا رو از طریق عمان آزاد کنن.
مستند مزبور در مورد سپاه ساخته شده و مسلما در مقام توضیح کل تاریخ اون برهه نبوده وگرنه باید مستند طولانی تر می شود.بنابراین بهتره بر طبل تفرقه بین ارتش و سپاه نکوبیم
در مورد ناو استارک هم من مستند رو دیدم فرمانده مزبور گفت از تلفات حضور امریکا در حلیج فارس زدن اشتباهی ناو مزبور بود هیچ وقت نگفت ما ناو رو زدیم
در مورد سکوی امریکایی در خلیج فارس.شرکتهای مریکایی عمده پیمانکاران استخراج نفت در خلیج فارس هستند اونها سکوی شناور رو می سازند و در هر جای دنیا نصب می کنند حتی ممکنه اونا سکوی نفتی رو اجاره بکنند بنابراین نمی تونید حرف فرمانده سپاه رو تکذیب بکنید هر یک از این احتمالات قویا وجود داره......
نکته اخر این که قضیه سکوی سلمان در دیوان داوری ایران و امریکا مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ وقت رایی به نفع هیچ یک صادر نشد در توجیه عدم توفیق ایران در کسب غرامت علی رغم این که ایران غرامت ایبرباس رو گرفت می توان گفت ایران هم کم به امریکا ضرر نزد ایران در ازای سکوی سلمان دفتر هواپیمایی پان امریکن بندر الاحمدی،نفتکش بریجتون، یکی از ناوهای امریکایی و سکوی امریکایی رو در خلیج فارس زد.بنابراین از دوستان می خواهم که به توصیه قران عمل کنند و حرف کفار حربی امریکایی را بر مومنین ایرانی ترجیح ندهند.
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”