در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: مستند «تقابل» ناگفته‌هایی از رویارویی سپاه با آمریکا

توسط HORLIKAN » پنج شنبه 12 مرداد 1391 09:20

بابا تیتر رو سره جدتون عوض کنید

همه میدونن که سپاه میتونه ظرف یک هفته آمریکا رو نابود کنه. دیگه چرا اون ناگفته ها رو نوشتی؟؟؟

تجهیزات کاملا به روز و خوف ناک بودند. بنده تحت تاثیر قرار گرفتم در حده تیم ملی سومالی
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Goebbels, Ghost Rider, omidzare, Alpha4, HESAM-007, Beni_TOMCAT, DJ Dani, ne13, دموکراسی, hany, ali 313, Night_Raven, HOLY KING, salam_2407

Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

توسط salam_2407 » پنج شنبه 12 مرداد 1391 14:05

والا تا حالا نمیدونستم زدن ناو آمریکایی توسط میراژ عراقی جزو افتخارات سپاهه
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب salam_2407 تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, Alpha4, DJ Dani, دموکراسی, omidzare, Mohammad 1985

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » پنج شنبه 12 مرداد 1391 14:20

[quote="anybody"] نیز درگیری مستقیم با نیروی دریایی سپاه و ارتش،quote]

دوست محترم ، من کاری به نام تاپیک ندارم ، اما در متن خبر اسم از ارتش اومده ، اونهم در دو خبری که خودتون قرار دادید.
پس باید در فیلم ازش چیزی گفته میشد...درست نمیگم؟

بعد یک نکته خیلی خیلی خیلی جالبی که هست ، اینه که مشخص نیست داستان میراژ 2000 از کجا در اومده و هر گزارش و مستندی که ما در این واخر دیدیم ، گفتند که با میراژ 2000 عراقی درگیر شدیم  ،میراژ 2000 عراقی زدیم ، میراژ 2000 عراقی مارو زد ، آخه عزیز جان ، زمان جنگ ، عراق کجاش میراژ 2000 داشت؟
در کل چیزی که من از این مستند ها نتیجه گیری میکنم ، این هست که ارتش زمان جنگ هیچ کاری نکرده ، هیچ بعید نیست چهار روز دیگه چندتا نبرد هوایی هم درست بشه که ابتکار عمل رو در اون به دست گرفته بودند.
خوش باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Beni_TOMCAT, دموکراسی, Mohammad.Jafar, Alpha4, nima-rad, HOLY KING, HORLIKAN, HESAM-007

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » پنج شنبه 12 مرداد 1391 15:55

DJ Dani نوشته است:
anybody نوشته است: نیز درگیری مستقیم با نیروی دریایی سپاه و ارتش،quote]

دوست محترم ، من کاری به نام تاپیک ندارم ، اما در متن خبر اسم از ارتش اومده ، اونهم در دو خبری که خودتون قرار دادید.
پس باید در فیلم ازش چیزی گفته میشد...درست نمیگم؟

بعد یک نکته خیلی خیلی خیلی جالبی که هست ، اینه که مشخص نیست داستان میراژ 2000 از کجا در اومده و هر گزارش و مستندی که ما در این واخر دیدیم ، گفتند که با میراژ 2000 عراقی درگیر شدیم  ،میراژ 2000 عراقی زدیم ، میراژ 2000 عراقی مارو زد ، آخه عزیز جان ، زمان جنگ ، عراق کجاش میراژ 2000 داشت؟
در کل چیزی که من از این مستند ها نتیجه گیری میکنم ، این هست که ارتش زمان جنگ هیچ کاری نکرده ، هیچ بعید نیست چهار روز دیگه چندتا نبرد هوایی هم درست بشه که ابتکار عمل رو در اون به دست گرفته بودند.
خوش باشید.

خوب عزیز منکه فقط خبر رو گذاشتم.اونی که از ارتش اسم برده اشتباه کرده.تقصیر مستندساز که نیست.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
153

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 شهریور 1390 08:01

آرشيو سپاس: 446 مرتبه در 109 پست

توسط azarakhsh45 » پنج شنبه 12 مرداد 1391 16:34

در این تقابل جمعا چند آمریکایی کشته شدند ؟ چه قدر از تجهیزاتشان را نابود کردبم ؟

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
92

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 مرداد 1390 22:04

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 81 پست

توسط farshid1989 » پنج شنبه 12 مرداد 1391 16:44

زمان جنگ حداقل در سه نقطه مختلف کشور مخازن سوخت (خارجی) که انحصارا مربوط به جنگنده میراژ2000 پیدا شده که یکی از این مخازن در شرکت هسا در ورودی سالن سیمیلاتور توربولانس در کنار یک موتور برش خورده بالگرد 206 قرار دارد در کتاب مستند اغاز تا پایان ص122 به موضوع میراژ2000 اشاره شده است.در کتاب اسناد دفاع مقدس به اجاره 6 فروند سوپر اتاندارد و همچنین اجاره 18 فروند میراژ2000 گفته شده همچنین به سرنگونی یک اف-4 و دو اف-14 توسط هواپیماهای مذکور اشاره شده است و در نهایت روزنامه دی ولت چاپ المان غربی در سال 1987 به نقل از معاون وزیر دفاع فرانسه گزارش داده بود پارس و بغداد بر سر فروش 60 فروند میراژ2000 موسوم بهQ  یا IRAQ(که به معنی مدل اختصاصی برای عراق است) به توافق رسیده اند قرار است این هواپیما ها در سال های 1988 تا 1990 تحویل عراق شوند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farshid1989 تشکر کرده اند:
nasir irani, KH.I.A.2500, SEAFARER, alavi66, كيارش, Mehrab373, anybody, anga2009

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » پنج شنبه 12 مرداد 1391 20:38

بسیار خوب.
پس عراق میراژ 2000 اونهم از نوع Q داشته؟
شما یک لطفی بکن و یک تصویر از این میراژ ها در اختیار عراق در این تاپیک قرار بده تا ما هم با اونها آشنا بشیم.
به هر حال از تمامی مدل جنگنده ها و هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی عراق تصویر هست ، این یکی هم شما زحمتش رو بکش تا سطح دانش علمی ما فراتر بره...
بنده منتظرم.

در درگیری روز 29 فروردین سال 1367 ، متاسفانه ناو محافظ و همیشه قهرمان سهند و ناوچه موشک انداز جوشن غرق شدند ، ناو سبلان هم به دلیل برخورد بمب های لیزری آسیب دید و دو یا سه قایق بوقمار سپاه هم مورد هدف هواپیماهای A-6 قرار گرفت ، در کل خلبان یکی از جنگنده های A-6 نیروی دریایی ایالات متحده ، مدال افتخار برای هدف قرار دادن شناورهای ایرانی دریافت کرد و متاسفانه دلیل این اتفاق نبود یک سیستم دفاع موشکی موثر بر روی شناور ها بود ، یکبار که قسمت شد با یکی از خلبانان سابق هاورکرافت هوادریا صحبت می کنم و خاطرات تیم نجات رو در شب 29 فروردین رو برایم توضیح دادند ، در برخی موارد اشک در چشم هایشان جمع میشد ، بارها این جمله رو به من گفتند که آب دریا رنگ خون گرفته بود ، واقعا روز وحشتناکی بوده و نیروی دریایی ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن هیچ قاعده انسانی خاصی ، شناورهای ما رو تبدیل به یک سیبل واقعی کرده بود.
تعدادی شهید و جانباز شدند و یک سری زنده زنده داخل شناورها گیر افتادند و به اعماق دریا رفتند.
در مقابل تنها یک فروند کبرای آمریکایی به دلیل نقض فنی حوالی ابوموسی سقوط کرد و دو خلبانش کشته شدند ، جنگ واقعا نابرابر بوده ، اگر وقت کنم ، یک نوشته در مورد اون روز برای دوستان قرار خواهم داد ، البته در حد دانش و پیگیری های خودم هست ، ولی وقایع رو خوب توضیح داده است.
خوش باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, pedrammelle, sa_baloch_ca, shola, ASHKAN95, ramin11, Mr.Amirhessam, typhoon, alirezak2, apadana11, Goebbels, salam_2407, un4given.1991, morteza tomcat, nima-rad, Beni_TOMCAT, Night_Raven, ne13

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
145

تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مرداد 1388 13:02

آرشيو سپاس: 297 مرتبه در 104 پست

توسط j.ghahraman » جمعه 13 مرداد 1391 00:53

http://ansarclip.ir/data/video/mostand/ ... ghabol.flv

دانلود كنيد و دعا كنيد!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب j.ghahraman تشکر کرده اند:
_Saeed_, كيارش, Sami 1993, anybody, SEAFARER, KH.I.A.2500, nima-rad

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » جمعه 13 مرداد 1391 06:47

به نام خدای قوی تر از ناوهای امریکا

من نتوانستم مستند را از شبکه اول ببینم و ساعتی از لینکی که j.ghahraman عزیز قرار داده دانلود کردم که به همین دلیل از وی تشکر می کنم .

اگر میراژ 2000Q که امیر چیت فروش هم در برنامه حماسه به آن اشاره کرده بودند را خط بگیریم ، در کل مستند جالبی بود .

در رابطه با تلفات به ویژه در قسمت هواگردها ، در مستند گفته شد سپاه تعدادی را هدف قرار داده است اما امریکا آن را انکار و سانسور کرده است .  

در رابطه با تلفات دو طرف که در اواخر مستند گفته شده من فکر می کنم تلفات و آسیب کلی دو طرف آورده شده که حالا چه ایران زده ، چه امریکا زده ، چه صدام زده و یا در اثر حوادث دیگری بوده است .
از این دید استارک و خدمه به هلاکت رسیده آن جز تلافت دخالت امریکا در خلیج فارس به حساب می آید .

Samuel B. Roberts کمر شکسته در هنگام خروج از خلیج همیشه فارس

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
_Saeed_, zzvf, كيارش, mohammad_m, anybody, mehdighorbani, KH.I.A.2500, SEAFARER, Mehrab373

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » جمعه 13 مرداد 1391 08:21

DJ Dani نوشته است:بسیار خوب.
پس عراق میراژ 2000 اونهم از نوع Q داشته؟
شما یک لطفی بکن و یک تصویر از این میراژ ها در اختیار عراق در این تاپیک قرار بده تا ما هم با اونها آشنا بشیم.
به هر حال از تمامی مدل جنگنده ها و هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی عراق تصویر هست ، این یکی هم شما زحمتش رو بکش تا سطح دانش علمی ما فراتر بره...
بنده منتظرم.

در درگیری روز 29 فروردین سال 1367 ، متاسفانه ناو محافظ و همیشه قهرمان سهند و ناوچه موشک انداز جوشن غرق شدند ، ناو سبلان هم به دلیل برخورد بمب های لیزری آسیب دید و دو یا سه قایق بوقمار سپاه هم مورد هدف هواپیماهای A-6 قرار گرفت ، در کل خلبان یکی از جنگنده های A-6 نیروی دریایی ایالات متحده ، مدال افتخار برای هدف قرار دادن شناورهای ایرانی دریافت کرد و متاسفانه دلیل این اتفاق نبود یک سیستم دفاع موشکی موثر بر روی شناور ها بود ، یکبار که قسمت شد با یکی از خلبانان سابق هاورکرافت هوادریا صحبت می کنم و خاطرات تیم نجات رو در شب 29 فروردین رو برایم توضیح دادند ، در برخی موارد اشک در چشم هایشان جمع میشد ، بارها این جمله رو به من گفتند که آب دریا رنگ خون گرفته بود ، واقعا روز وحشتناکی بوده و نیروی دریایی ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن هیچ قاعده انسانی خاصی ، شناورهای ما رو تبدیل به یک سیبل واقعی کرده بود.
تعدادی شهید و جانباز شدند و یک سری زنده زنده داخل شناورها گیر افتادند و به اعماق دریا رفتند.
در مقابل تنها یک فروند کبرای آمریکایی به دلیل نقض فنی حوالی ابوموسی سقوط کرد و دو خلبانش کشته شدند ، جنگ واقعا نابرابر بوده ، اگر وقت کنم ، یک نوشته در مورد اون روز برای دوستان قرار خواهم داد ، البته در حد دانش و پیگیری های خودم هست ، ولی وقایع رو خوب توضیح داده است.
خوش باشید.

بله.متاسفانه درباره دفاع مقدس و دلاوری و شجاعت و ایثار رزمندگان ما ناگفته بسیار است و در این مورد انقدر بد و ضعیف عمل شده که هنوز پرده از بسیاری از حقایق برداشته نشده.
درحالیکه امریکا با رسانه قدرتمند سینما جنایتهای جنگی خودش رو در کشور های دیگه با افتخار و غرور به خورد مردم دنیا میده..در کشور ما بحث سینمای دفاع مقدس رو تموم شده میشمرن و معتقدن باید به موضوع های جدید پرداخت.
خوشحال میشم مطلب شما رو از دلاوری های رزمندگان در مقابله با امریکا بخونم.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, zzvf

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

توسط zzvf » جمعه 13 مرداد 1391 13:04

salam_2407 نوشته است:والا تا حالا نمیدونستم زدن ناو آمریکایی توسط میراژ عراقی جزو افتخارات سپاهه

آقای DJ dani؛ زدن رزمناو آمریکایی توسط دو تیر موشک اگزوست به منزله ورود کامل آمریکا به خلیج فارس بود.
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
233

تاريخ عضويت

جمعه 27 اسفند 1389 21:32

آرشيو سپاس: 650 مرتبه در 176 پست

توسط alavi66 » جمعه 13 مرداد 1391 14:13

در مورد حرف اون دوست عزیزمون گه گفتن چرا موشکهای کرم ابریشمی که در جزیره هرمز بودند به کمک ناوهای ارتش نیومدن باید بگم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بعد از تصرف جنوب فاو، ایران بر خور عبدالله مسلط شد و از ان جا نفتکشها و از جمله بندر الاحمدی کویت رو  می زد.من بعید می دونم از جزیره هرمز امکان زدن بندر الاحمدی کویت با این فاصله زیاد وجود داشته باشه.
نکته دیگه اینه که ما ایرانیان یه عادت بسیار بد داریم و اون اینه که دستاوردهای خودمون رو انکار می کنیم و فکر می کنیم هر چی غربی ها گفتن راسته
در قضیه  شهید نادر مهدوی هم باید عرض کنم که من تو یه کتاب روز شمار جنگ این قضیه رو خونده بودم و حتی امریکایی ها مدام دنبال نادر مهدوی بودند و وقتی ایشون رو گرفتن اعدامش کردن من فکر می کنم اونا از طریق بیسیم فهمیده بودن که شهید مهدوی بالگرد امریکایی رو زده وگرنه دلیل نداشت تنها اون را اعدام کنن و بقیه اسرا رو از طریق عمان آزاد کنن.
مستند مزبور در مورد سپاه ساخته شده و مسلما در مقام توضیح کل تاریخ اون برهه نبوده وگرنه باید مستند طولانی تر می شود.بنابراین بهتره بر طبل تفرقه بین ارتش و سپاه نکوبیم
در مورد ناو استارک هم من مستند رو دیدم فرمانده مزبور گفت از تلفات حضور امریکا در حلیج فارس زدن اشتباهی ناو مزبور بود هیچ وقت نگفت ما ناو رو زدیم
در مورد سکوی امریکایی در خلیج فارس.شرکتهای مریکایی عمده پیمانکاران استخراج نفت در خلیج فارس هستند اونها سکوی شناور رو می سازند و در هر جای دنیا نصب می کنند حتی ممکنه اونا سکوی نفتی رو اجاره بکنند بنابراین نمی تونید حرف فرمانده سپاه رو تکذیب بکنید هر یک از این احتمالات قویا وجود داره......
نکته اخر این که قضیه سکوی سلمان در دیوان داوری ایران و امریکا مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ وقت رایی به نفع هیچ یک صادر نشد در توجیه عدم توفیق ایران در کسب غرامت علی رغم این که ایران غرامت ایبرباس رو گرفت می توان گفت ایران هم کم به امریکا ضرر نزد ایران در ازای سکوی سلمان دفتر هواپیمایی پان امریکن بندر الاحمدی،نفتکش بریجتون، یکی از ناوهای امریکایی و سکوی امریکایی رو در خلیج فارس زد.بنابراین از دوستان می خواهم که به توصیه قران عمل کنند و حرف کفار حربی امریکایی را بر مومنین ایرانی ترجیح ندهند.
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب alavi66 تشکر کرده اند:
anga2009, mehdighorbani, anybody, malmal1369, zzvf

قبليبعدي