پدر عالمیان: با تمرین در بابلسر نمی‌شود قهرمان اروپا را شکست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پدر عالمیان: با تمرین در بابلسر نمی‌شود قهرمان اروپا را شکست

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 11 مرداد 1391, 2:24 am

   عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا درباره عملکرد نوشاد عالمیان در المپیک گفت: ابتدا نتایج کسب شده توسط فرزندم را درالمپیک به تمامی کسانی که در این مسیر به او کمک کردند، تبریک می‌گویم. المپیک از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و فضای این رقابت‌ها با سایر مسابقات متفاوت است.  
   ادامه داد: در مسابقه آخر نوشاد حریف آلمانی که دارای عناوین بسیار زیادی بود و قهرمان بلامنازع اروپا محسوب می‌شد در مقابل او قرار گرفت که از عالمیان هم باتجربه‌تر بود و زمانی که در دو گیم اول نوشاد امتیازات خود را از دست داد اعتماد به نفسش پایین آمد.  
   با بیان اینکه معمولا داوران در مسابقات بسیار بزرگ خطای سرویس نمی‌گیرند، گفت: زمانی که داور مسابقه خطای سرویس را گرفت همه را شوکه کرد که این موضوع کمی در عملکرد بازی نوشاد تاثیرگذار بود و زمانی که در گیم سوم بازی ۱۰ بر ۶ به نفع پینگ ‌پنگ‌باز ایرانی بود مربی آلمانی تایم‌اوت گرفت و پس از آن نتیجه به نفع حریف آلمانی عوض شد.  
   با بیان اینکه عملکرد نوشاد در این رقابتها بسیار خوب بود و او توانست کارنامه قابل قبول داشته باشد، افزود: تمرینات نوشاد بیشتر زیر نظر خودم انجام می‌شد و حریف تمرینی او برادرش، نیما بود و چند روزی هم در کمپ اشلایگر آلمان حضور داشت.  
   گفت: نوشاد با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی بابل با محل مسابقات بین‌المللی‌اش از نظر آب و هوایی نزدیک است ترجیح می‌دهد در بابلسر تمرین کند، چون می‌گوید که آب و هوای خشک تهران کنترل و تمرکز بازی‌اش را از بین می‌برد.  
   نوشاد عالمیان اضافه کرد: وقتی ورزشکاری به المپیک می‌رود باید برنامه‌ریزی بلندمدتی برای او وجود داشته باشد و ابزار المپیک هم برایش فراهم شود. آیا منطقی است که پینگ‌پنگ‌بازی در بابلسر تمرین کند و بتواند تیمو بول را پشت سر بگذارد؟ من این موضوعات را به آقای زارع‌پور گفته بودم و از او خواسته بودم که با توجه به مستعد بودن نوشاد برایش یک مربی خوب خارجی و چند حریف تمرینی قدرتمند بیاورند تا او با آنها تمرین کند.  
   ادامه داد: قهرمانانی که در این سطح بازی می‌کنند باید از مربیان بدنساز و روانشناس برخوردار باشند چون بازی پینگ‌پنگ تنها بحث توپ زدن نیست. البته آقای زارع‌پور هم این موضوعات را قبول کردند و گفتند که ما این کارها را انجام می‌دهیم که این‌چنین نشد.  
   با بیان اینکه من خودم عضو تیم ملی بوده‌ام و از زیر و بم رشته ورزشی مطلع هستم، افزود: اصرار فدراسیون بر آن بود که نوشاد تمریناتش را در کمپ اشلایگر انجام دهد اما او این اواخر خسته شده بود و مسابقات پشت سر هم با سفرهای هوایی باعث می‌شد وقتی به بابلسر می‌آید تنها بخواهد استراحت کند و در کنار خانواده‌اش تمریناتش را انجام دهد.  
   در پاسخ به اینکه به نظر می‌رسید نوشاد عالمیان در آخرین بازی خود از اوایل مسابقه استرس داشت، به ایسنا گفت: با توجه به اینکه نوشاد بازی‌های قبل خود را برده بود احساس می‌کرد که می‌تواند حریف آلمانی خود را هم شکست دهد که این فکر اشتباه بود چون به همین سادگی‌ها نیست که بگوییم نوشاد می‌توانست تیمو بول را شکست دهد. من هم وقتی رقابت شروع شد متوجه شدم که او دچار استرس است.   
   خاطرنشان کرد: اگر مربی از لحاظ روحی و روانی بیشتر با نوشاد کار می‌کرد احتمال داشت که او می‌توانست بر استرس خود غالب شود و با آرامش بیشتری در این رقابت حضور پیدا کند.  


منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”