در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

پدر عالمیان: با تمرین در بابلسر نمی‌شود قهرمان اروپا را شکست

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 11 مرداد 1391 01:24

رحمت عالمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا درباره عملکرد نوشاد عالمیان در المپیک گفت: ابتدا نتایج کسب شده توسط فرزندم را درالمپیک به تمامی کسانی که در این مسیر به او کمک کردند، تبریک می‌گویم. المپیک از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و فضای این رقابت‌ها با سایر مسابقات متفاوت است.

وی ادامه داد: در مسابقه آخر نوشاد حریف آلمانی که دارای عناوین بسیار زیادی بود و قهرمان بلامنازع اروپا محسوب می‌شد در مقابل او قرار گرفت که از عالمیان هم باتجربه‌تر بود و زمانی که در دو گیم اول نوشاد امتیازات خود را از دست داد اعتماد به نفسش پایین آمد.

عالمیان با بیان اینکه معمولا داوران در مسابقات بسیار بزرگ خطای سرویس نمی‌گیرند، گفت: زمانی که داور مسابقه خطای سرویس را گرفت همه را شوکه کرد که این موضوع کمی در عملکرد بازی نوشاد تاثیرگذار بود و زمانی که در گیم سوم بازی ۱۰ بر ۶ به نفع پینگ ‌پنگ‌باز ایرانی بود مربی آلمانی تایم‌اوت گرفت و پس از آن نتیجه به نفع حریف آلمانی عوض شد.

وی با بیان اینکه عملکرد نوشاد در این رقابتها بسیار خوب بود و او توانست کارنامه قابل قبول داشته باشد، افزود: تمرینات نوشاد بیشتر زیر نظر خودم انجام می‌شد و حریف تمرینی او برادرش، نیما بود و چند روزی هم در کمپ اشلایگر آلمان حضور داشت.

عالمیان گفت: نوشاد با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی بابل با محل مسابقات بین‌المللی‌اش از نظر آب و هوایی نزدیک است ترجیح می‌دهد در بابلسر تمرین کند، چون می‌گوید که آب و هوای خشک تهران کنترل و تمرکز بازی‌اش را از بین می‌برد.

پدر نوشاد عالمیان اضافه کرد: وقتی ورزشکاری به المپیک می‌رود باید برنامه‌ریزی بلندمدتی برای او وجود داشته باشد و ابزار المپیک هم برایش فراهم شود. آیا منطقی است که پینگ‌پنگ‌بازی در بابلسر تمرین کند و بتواند تیمو بول را پشت سر بگذارد؟ من این موضوعات را به آقای زارع‌پور گفته بودم و از او خواسته بودم که با توجه به مستعد بودن نوشاد برایش یک مربی خوب خارجی و چند حریف تمرینی قدرتمند بیاورند تا او با آنها تمرین کند.

وی ادامه داد: قهرمانانی که در این سطح بازی می‌کنند باید از مربیان بدنساز و روانشناس برخوردار باشند چون بازی پینگ‌پنگ تنها بحث توپ زدن نیست. البته آقای زارع‌پور هم این موضوعات را قبول کردند و گفتند که ما این کارها را انجام می‌دهیم که این‌چنین نشد.

عالمیان با بیان اینکه من خودم عضو تیم ملی بوده‌ام و از زیر و بم رشته ورزشی مطلع هستم، افزود: اصرار فدراسیون بر آن بود که نوشاد تمریناتش را در کمپ اشلایگر انجام دهد اما او این اواخر خسته شده بود و مسابقات پشت سر هم با سفرهای هوایی باعث می‌شد وقتی به بابلسر می‌آید تنها بخواهد استراحت کند و در کنار خانواده‌اش تمریناتش را انجام دهد.

وی در پاسخ به اینکه به نظر می‌رسید نوشاد عالمیان در آخرین بازی خود از اوایل مسابقه استرس داشت، به ایسنا گفت: با توجه به اینکه نوشاد بازی‌های قبل خود را برده بود احساس می‌کرد که می‌تواند حریف آلمانی خود را هم شکست دهد که این فکر اشتباه بود چون به همین سادگی‌ها نیست که بگوییم نوشاد می‌توانست تیمو بول را شکست دهد. من هم وقتی رقابت شروع شد متوجه شدم که او دچار استرس است.

عالمیان خاطرنشان کرد: اگر مربی از لحاظ روحی و روانی بیشتر با نوشاد کار می‌کرد احتمال داشت که او می‌توانست بر استرس خود غالب شود و با آرامش بیشتری در این رقابت حضور پیدا کند.

منبع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Mohammad.Jafar, airplane, كيارش, mj_piremard, Mahdi1944, m-249