در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

رییس پیشین موساد: خطر حمله اسرائیل به ایران جدی است

توسط HORLIKAN » جمعه 13 مرداد 1391 15:00

آقای هلوی می گوید سه ماه آینده، هم در مورد سوریه و هم در خصوص مناقشه اتمی، برای ایران بسیار حساس خواهد بود.

او به رادیو ارتش اسرائیل گفت در حوزه اتمی و نیز درگیری های داخلی سوریه، احتمال این که وقایعی رخ دهد که به زیان ایران تمام شود، زیاد است.

افرایم هلوی یکی از مخالفان حمله نظامی یکجانبه اسرائیل به مراکز هسته ای ایران است.

او پیشتر هشدار داده بود که اقدام نظامی علیه ایران برای یک قرن اسرائیل و کل خاورمیانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این رئیس پیشین موساد حال گفته ایران دو چیز را دست کم می گیرد: عزم اسرائیل و اراده آمریکا برای مقابله با برنامه اتمی اش.

مقام های ایرانی معمولا هشدارهای نظامی مقام های اسرائیلی را به عنوان یک جنگ روانی رد می کنند.

اما افرایم هلوی گفته ایران به اشتباه فکر می کند که می تواند به طور نامحدود به مذاکرات ادامه دهد و در سال جاری از گزند اقدام نظامی در امان خواهد بود.

رئیس پیشین موساد همچنین گفت که لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا این هفته به اسرائیل آمد تا فضا را بسنجد.

به باور او، وقتی که فضای سیاسی و استراتژیک به حد انفجار می رسد، مقام های ارشد آمریکایی ها به اسرائیل می آیند تا اوضاع را از نزدیک بررسی کنند.

این در حالیست که نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده هنوز درباره حمله به تاسیسات هسته ای ایران تصمیمی نگرفته. دولت ایران گفته است به چنین سناریویی، پاسخی سنگین خواهد داد.

اسرائیل و کشورهای غربی، ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزارهای هسته‌ای متهم می کنند اما ایران ضمن رد این اتهام، تاکید دارد که برنامه اتمی‌اش کاملا صلح آمیز و هدف آن، مصارف پزشکی و تامین برق است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
ne13, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, hermes_PERSIAN, Mahdi1944, Mehrab373, DJ Dani, ASHKAN95

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

801

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

محل سکونت

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

Re: رییس پیشین موساد: خطر حمله اسرائیل به ایران جدی است

توسط DJ Dani » جمعه 13 مرداد 1391 15:38

یک مقاله خیلی جالبی ، چند وقت پیش در ماهنامه جنگ افزار چاپ شد و این موضوع رو مورد بررسی قرار داده بود.
حالا خود مطلب دم دستم نیست ، ولی یک بخشی رو که یادم هست می نویسم.
اسرائیل هیچ وقت خودش تنها به ایران حمله نخواهد کرد ، چون توانایی این کار رو نداره ، یعنی نه از نظر نیرو و نه از نظر اقتصاد ، تحمل یک جنگ طولانی با کشوری به مساحت نزدیک به دو میلیون کیلومتر مربع رو نخواهد داشت.
فاصله زیاد و عواقبی هم که وجود داره ، یعنی هیچ کدوم از کشورهای منطقه ای توانایی این کار رو ندارند و از دیدگاه سیاسی کاملا محکوم خواهند شد.
اما هدف اسرائیل کشاندن پای آمریکا به جنگ هست ، خوب سر ریاست جمهوری جرج بوش دیوانه ، این اتفاق در حال رخ دادن بود که با دیپلماسی ایران و ... یک مقدار مسئله فروکش کرد ، اوباما چون دیدگاه سیاسی وسیع تری داره ، در مقابل این مسائل علیرغم فشار مقاومت کرده چون میدونه توانایی یک درگیری دیگه در منطقه رو ندارند و سعی کرده موضوع رو منطقی حل کنه ، در مقابل هم سیاست ما باید طوری باشه که هیچگاه شرایط به چنین وضعیتی نرسه.
ببینید سر قضیه جنگ سال 1991 و عملیات طوفان صحرا، همه نبرد ها تنها برای آزاد کردن کویت نبود ، بلکه حفاظت از هم اسرائیل بوده ، چون صدام عملا شروع به شلیک موشک به سمت تل آویو کرد و غربی هام در رهگیری سکوهای موشک اسکاد به مشکل خوردند ، اول کویت و منابع نفتیش رو آزاد کردند ، بعد منطقه پرواز ممنوع رو بر فراز عراق ایجاد نمودند و اسرائیل هم برای چند موشکی که هیچ خسارت خاصی نداشت ، چقدر غرامت گرفت.
خوب سر قضیه اگر از نظر سیاسی کار به جایی نرسید و تمام راه ها بسته شد و نتیجتا اسرائیل به هر شکلی ، حماقت کرد و به تاسیسات اتمی ایران حمله کرد ، که خوب همونطوری که تحلیلگر های غربی گفتند به موفقیت خاصی نمی رسه و آسیب شدید می بینند ،  مقابلا ایران هم جواب میده ، حالا از نظر دکتر کاوه احمدی ، این واکنش باید در حد همون حمله باشه ، یعنی اگر تاسیسات اتمی مارو زدند ، ماهم نیروگاه اتمی دیمونا رو بزنیم ، چون اگر بارانی از موشک رو به سر اینها ببرانیم ، در حقیقت همون خواسته اسرائیل محقق میشه ، ممکنه اسرائیل نابود بشه ، ولی همین موضوع جامعه جهانی رو بر علیه ما بسیج می کنه که شعار نابودی اینها در حال تحقق هست و دقیقا همه در مقابل ما می ایستند ، در حقیقت همون اتفاقی که در آخر جنگ افتاد و همه وارد شدند تا جنگ رو تمام کنند اما اگه در مقابل حمله ، به همون اندازه مقابل به مثل بشه ، حال چه از طریق نیروی هوایی و چه یگان های موشکی ، اولا بهانه ای برای ورود کشورهای ابر قدرت به جنگ نیست و ثانی اگر هم وارد بشوند ، در جامعه جهانی محکوم خواهند شد چون پاسخ مقابل حق هر کشوریست که مورد تجاوز کشوری دیگر قرار گرفته است.
این موضوع دقیقا مطابق سال آخر جنگ هست که آمریکا وارد درگیری مستقیم با ما شد و هدفشون این بود که شرایط رو به نفع عراق تغییر بدهند ، از بعد نظامی همین شد ولی از بعد سیاسی وقتی ایران قطعنامه رو همون طوری که می خواست ، نهایتا شد و  سپس پذیرفت و بعدش هم حمله های عراق که منجر به عملیات هایی مثل مرصاد در مقابل شد وخوی وحشیگری رژیم بعث رو نشون داد ، شرایط کاملا به نفع ما تغییر کرد ، به هر حال ما برای این کشور زحمت کشیدیم و قرار نیست سازندگی که بعد از جنگ بوده ، در یک اتفاق ناگوار مثل این نابود بشود.
به هر حال من هرگونه حمله رو بعید می دونم ، مگر که مسئولان ایالات متحده هم به هر دلیلی همراه اینها بشوند و ما هم به شکلی بر طبل جنگ طلبی بکوبیم ، اما از اونجا که ایران ، دنبال صلحه ، نمی تونند دلیلی برای حمله از این نظر پیدا کنند.
در هر حال امیدوارم هیچ جنگی در هیچ نقطه دنیا روی نده ، چون ویرانگر هست.
خوش باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
ne13, CAPTAIN PILOT, hermes_PERSIAN, Mehrab373, Night_Raven, un4given.1991, HORLIKAN, nima-rad, ASHKAN95

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3360

تشکر کرده: 2602 مرتبه
تشکر شده: 4432 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 13 مرداد 1391 16:42

سلام .
مگر ما الان در حال جنگ نیستیم .
تو بدترین روزهای دفاع مقدس دلار 100 تومن بود !!!! حالا شده 1910 تومن !!!!!!!
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان