به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پايان نظرسنجي در جمعه 20 مرداد 1391, 4:06 pm

سقوط بشار اسد و روی کار آمدن یک دولت غربگرا
35
25%
سقوط بشار اسد و ایجاد یک دولت با عقاید اخوانی،سلفی و.......
15
11%
پیروزی مطلق دولت بشار اسد
15
11%
پیروزی دولت اسد اما با تلفات و خسارات زیاد
35
25%
صلح و یا آشتی ملی بین دولت اسد و مخالفین
4
3%
سوریه تا آینده ای دور در جنگ داخلی خواهد ماند
21
15%
تبدیل شدن به یک جنگ بین قطب های قدرت در منطقه
11
8%
تبدیل شدن به یک جنگ جهانی در اندازه کوچک مابین شرق و غرب
3
2%
 
مجموع رای گیری: 139

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط dolphine » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 12:06 pm

 
 
 
 
 ولید جنبلاط رهبر "حزب سوسیالیست ترقی‌خواه دروزی لبنان" نیز با انتقاد از مواضع جلیلی و سفر او به سوریه گفت: «آقای جلیلی بهتر است به جای پخش انبار تسلیحات ایران در نقاط مختلف، به مسایل داخلی کشور خود مانند قیام مرغی و فشار بر مردم فقیر بپردازد.»

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]خبرگزاری ایرنا با درج این سخنان نوشت که جلیلی در پاسخ جنبلاط گفته است: «ایران قیمت مرغ که جای خود دارد، ماهواره را هم به فضا می‌فرستد.» 
 
 
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط dolphine » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 2:57 pm

[FONT=Book Antiqua] 
 
  [FONT=Book Antiqua] رسانه عراقی فاش کرد:    [FONT=Book Antiqua] صدها نیروی مسلح منافقین برای جنگ با ارتش وارد سوریه شدند    [FONT=Book Antiqua] یک رسانه عراقی در گزارشی به نقل از منابع میدانی فاش کرد: صدها نیروی مسلح منافقین طی هفته های اخیر از ترکیه و شمال عراق وارد سوریه شده اند و به جنگ علیه ارتش سوریه پیوسته اند.    [FONT=Book Antiqua] 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] منابع آگاه میدانی تاکید دارند که نیروهای منافقین در حال حاضر در کنار دیگر مخالفان مسلح و گروهکهای تروریستی در حال جنگ با ارتش سوریه هستند.
این منابع اعلام کردند: تعداد نیروهای مسلح منافقین بیش از 2 هزار نفر است که برخی از آنها طی هفته های اخیر در حال آموزش نیروهای جنگجو در پایگاههای ایجاد شده در ترکیه و شمال عراق بوده اند.
بنابر این گزارش، ورود نیروهای مسلح منافقین به جنگ علیه ارتش سوریه طی یک عملیات اطلاعاتی پیچیده از سوی برخی سرویسهای جاسوسی بین المللی، اقلیمی و عراقی به شکل محرمانه صورت گرفته است.
خاطرنشان می شود پیش از این منابع لبنانی از ورود بیش از 3 هزار نیروی مسلح به دمشق برای ستیز با ارتش سوریه و سرنگونی نظام اسد خبر داده بودند.
 
   [FONT=Book Antiqua] 
 

 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط dolphine » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 3:02 pm

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]      [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE] ايران آمادگي ميزباني معارضان را در ايران دارد و مي‌خواهد معارضان در ايران در كنار يكديگر بنشينند و با دولت سوريه صحبت كنند. با دولت سوريه نيز در اين باره گفت‌وگوهايي داشته‌ايم و آنها آمادگي خود را اعلام كرده‌اند. [/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] 
وزير امور خارجه گفت: براي ما مهم است كه وقتي هموطنان‌مان گرفتار مي‌شوند تمام سعي و تلاش خود را به كار بگيريم و وظيفه خود مي‌دانيم تا آنجا كه امكان دارد عزيزان‌مان كه در سوريه ربوده‌ شده‌اند را از بند اسارت رها كنيم.


به گزارش ايسنا، علي‌اكبر صالحي كه پس از ديدارش با احمد داوود اوغلو، وزير امور خارجه تركيه و در مسير بازگشت به تهران با خبرنگاران سخن مي‌گفت، در مورد موضوعات مورد مذاكره در اين سفر خاطرنشان كرد: پيرو مذاكره تلفني با داوود اوغلو درباره ربوده شدن 40 نفر از بهترين عزيزان كشورمان كه زائر حرم حضرت زينب در سوريه بودند اين سفر انجام شد. براي ما مهم است كه وقتي هموطنان ما گرفتار مي‌شوند تمام سعي و تلاش خود را به كار بگيريم و وظيفه خود مي‌دانيم تا آنجا كه امكان دارد اين عزيزان را از بند اسارت رها كنيم.

وي افزود: با توجه به شرايط ويژه سوريه و ارتباطاتي كه دوستان تركيه با معارضين در سوريه دارند، با مقامات ترك به تفصيل صحبت كرديم و با مقامات قطر نيز گفت‌وگويي داشته‌ايم. اميدواريم همان‌گونه كه با كمك دوستان ترك ما توانستيم افراد ديگري كه پيش از اين در سوريه ربوده شده بودند را از بند اسارت نجات دهيم اين بار هم اين درخواست را داشتيم و آنها قول دادند كه تمام تلاش خود را به كار گيرند كه اين موضوع به نتيجه برسد.

وزير امور خارجه كشورمان در عين حال گفت: البته گروه‌هاي معارضين در سوريه اقسام مختلفي دارند و يكپارچه نيستند. انتظار نداريم كه نفوذ كشوري مثل تركيه به مفهوم اين باشد كه به تمامي معارضين دسترسي دارد. به هر حال آنها قول دادند كه تمام تلاش‌شان را به كار گيرند و وزير خارجه تركيه تاكيد كرد كه شهروندان ايراني را مانند شهروندان خود مي‌دانيم.

وي افزود:‌ با توجه به اينكه در ماه مبارك رمضان قرار داريم و گروگان‌گيران و گروگان‌ها هر دو مسلمان هستند و بنا به دلايلي بحران‌ها و مسائلي پيش آمده است به كساني كه هموطنان ما را در اسارت خود دارند از طريق رسانه‌ها پيام مي‌فرستيم و تاكيد مي‌كنيم با توجه به قرار داشتن در اين ايام مبارك و به ويژه ليالي‌ قدر از باب اخوت اسلامي اقدام لازم را در جهت رهايي اين هموطنان عزيزمان انجام دهند.

صالحي گفت: بسيار صريح و واضح در مورد وضعيت اين افراد صحبت كرديم و اخبار منتشر شده در مورد وابستگي اين افراد به سپاه را تكذيب كرديم و شرح داديم كه براي مدتي بود كه زائرين به سوريه نمي‌رفتند، اما از زماني كه دمشق آرام شد مجددا آغاز به اعزام زائرين كرديم و بازنشستگان ادارات مختلف از سپاه و وزارتخانه‌هاي ديگر به نوبت در ليست زائران قرار گرفتند و عشق و شور ايراني‌ها به اهل بيت (ع) آنقدر زياد است كه ما نمي‌توانيم مانع اقبال مردم به زيارت عتبات شويم. به هر حال تعدادي از اين عزيزان از بازنشستگان سپاه و ارتش بوده‌اند، البته افرادي نيز از ادارات مختلف ديگر بوده‌اند و حتي قرار بود در مرحله بعد بازنشستگان ادارات ديگر نيز اعزام شوند كه آرام آرام راه براي زيارت ساير مردم و شهروندان نيز باز شود.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان گفت: خوشبختانه در فيلمي كه در مورد اين افراد پخش شده است شاهد هستيم كه اين افراد زائر بوده‌اند و هيچ وسيله ديگري غير از لباس و وسائل شخصي و كارت‌هاي شناسنايي به همراه نداشتند. اين افراد بين زينبيه و فرودگاه بازداشت شدند و ورود پاسپورت آنها نيز مشخص است. اين گروه سه اتوبوس بوده‌‌اند كه دو اتوبوس به فرودگاه منتقل شدند .

وي گفت: تمام اين موارد به تفصيل بررسي و روشن شد و گفته شد كه راننده‌اي كه مسوول اتوبوس سوم بوده است يك باره به فرعي مي‌رود و اين اتفاق رخ مي‌دهد.صالحي همچنين گفت كه با همتاي ترك خود در مورد بحران سوريه نيز گفت‌وگو كرده است و افزود: ما به دنبال نفي خشونت هستيم و گفت‌‌وگوي ملي در سوريه را دنبال مي‌كنيم. تاكيد كرديم ايران آمادگي ميزباني معارضان را در ايران دارد و مي‌خواهد معارضان در ايران در كنار يكديگر بنشينند و با دولت سوريه صحبت كنند. با دولت سوريه نيز در اين باره گفت‌وگوهايي داشته‌ايم و آنها آمادگي خود را اعلام كرده‌اند. به هر حال از دوستان ترك خود خواستيم كه با برخي از گروه‌هاي معارضين كه در تركيه هستند گفت‌وگو داشته باشند و آنها را تشويق كنند كه در ميزباني كه در آينده از معارضين خواهيم داشت به تهران سفر كنند و آنها از اين مساله استقبال كردند و ما اميدواريم دو كشور نقش‌آفرين در منطقه تركيه و ايران بتوانند با همكاري و هماهنگي يكديگر اين منطقه مهم خاورميانه را كه دستخوش تحولاتي شده است به گونه‌اي مديريت كنند كه به طور طبيعي تحولات به پيش رود و امري خارج از اراده كشورهاي منطقه بر كشورهاي اين منطقه تحميل نشود.

وزير امور خارجه كشورمان گفت: در مورد روابط دوجانبه نيز با داوو اوغلو مذاكراتي داشته‌ است و تاكيد كرد روابط ما و تركيه بسيار خوب است و در حوزه‌هاي مختلف ‌در بهترين شرايط هستيم. انتظار داريم روابط عميق‌تر و گسترده‌تر از آنچه كه در حال حاضر است بشود. روابط ما و تركيه قطعا مستقل از برخي اختلاف‌نظرهايي است كه ممكن است با يكديگر در مورد برخي مسائل داشته باشيم. ممكن است درباره برخي مسائل بين‌المللي اختلافاتي وجود داشته باشد اما هيچ اثر منفي بر روابط دوجانبه نخواهد گذاشت. به هر حال دولتمردان تركيه علاقه فراواني به همتايان خود در ايران دارند و ما نيز دولتي كه در تركيه روي كار است را دولتي شايسته و لايق و دلسوز براي ملت خود مي‌دانيم.

وي با بيان اينكه اين سفر بسيار به‌موقع و مفيد بود، اظهار كرد: مقامات تركيه از برخي اظهارنظرهايي كه در ايران شده بود گلايه‌هايي داشتند. بايد گفت هيچ مقام تركيه و مسئولين حكومتي هيچگاه موضعي منفي راجع به ايران نداشته‌اند. درست است كه امروز آقاي اردوغان با توجه به برخي اظهارنظرهايي كه در ايران شده بود واكنشي نشان دادند اما تا به امروز چنين اظهاراتي را نداشتيم. خواهش ما از عزيزان مسوول در رده‌ها و سطوح مختلف اين است كه رعايت برخي مسائل و جنبه‌هاي مختلف را داشته باشند.

صالحي تاكيد كرد: انتظار و هدف ما اين است كه زمينه‌هاي وحدت، اتحاد و همگرايي ايجاد شود نه اينكه شرايطي ايجاد شود كه اين همگرايي به واگرايي منجر شود.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان گفت: اميدواريم خداوند گشايشي حاصل كند كه هر چه زودتر اين عزيزان ايراني از بند اسارت رها شوند. ضمن اينكه در چند روز گذشته نامه‌هايي نوشته‌ايم و امروز اين نامه‌ها به دبيركل سازمان ملل، سازمان كنفرانس اسلامي و اتحاديه عرب و همچنين صليب سرخ بين‌الملل ارسال مي‌شود و انتظار داريم مجموعه نهادهاي بين‌المللي و دولت‌هاي دوست در منطقه به سهم خود اقدام لازم را در تسريع رهايي‌ بخشيدن اين عزيزان از بند اسارت انجام دهند.وي در پاسخ به پرسش ايسنا درباره آخرين پيگيري‌هاي وزارت خارجه در خصوص پيگيري سرنوشت هفت امدادگر كشورمان كه در ليبي توسط گروه‌هاي انقلابي اين كشور در اسارت به سر مي‌برند، گفت: در دو سه روز آينده آقاي قشقاوي معاون كنسولي، پارلماني و امور ايرانيان خارج از كشور به طرابلس سفر خواهد كرد و اين مساله را پيگيري مي‌كند.

صالحي گفت: مطمئن هستيم كه حال اين افراد خوب است و در سلامت به سر مي‌برند. در حال انجام رايزني‌ها از طرق مختلف هستيم كه اين عزيزان هر چه زودتر به ايران بازگردند. در سفر آقاي قشقاوي رايزني همه‌جانبه‌اي در اين باره انجام مي‌شود.

وزير امور خارجه كشورمان در پاسخ به پرسش ديگر ايسنا مبني بر خواسته ربايدگان اين افراد درباره ميانجي‌گري ايران بين ليبي و عراق براي آزادي زندانيان ليبيايي گفت: اين خواسته دخالت در امور داخلي كشورهاي ديگر محسوب مي‌شود. آنها مي‌خواهند ليبيايي‌هاي زنداني در عراق رها شوند. اين مساله‌اي است كه به دولت عراق مربوط مي‌شود.

وي افزود: ما به عزيزان ليبيايي بسيار كمك كرده‌ايم. ايران جزء اولين كشورهايي بود كه پس از توقف جنگ به ليبي متخصص فرستاد در حوزه مين‌زدايي و استفاده از دست و پاهاي مصنوعي و كمك‌هاي امدادي فعاليت كرده است. تعداد زيادي از ليبيايي‌ها براي مراجعه به ايران آمدند و اين افرادي كه در حال حاضر در اسارت هستند پزشك و امدادگر و متخصصين دست و پاهاي مصنوعي هستند. من از اين افراد تعجب مي‌كنم كه با افرادي كه بدون هيچ چشم‌داشتي براي خدمت به ليبي سفر كرده‌اند چنين برخوردي مي‌شود. ما هيچگاه به ليبيايي‌ها نگفتيم مي‌خواهيم قراردادهايي در مورد موضوعات مختلف ببنديم و برخلاف غربي‌ها كه به دنبال قراردادهاي نفتي و تجاري هستند چنين مسائلي را نخواسته‌ايم. حتي برخي كشورهاي منطقه نيز اينگونه در ليبي ظاهر شدند در صورتي كه ما هيچ چيزي جز خدمت‌رساني نخواستيم. ما از افرادي كه اين عزيزان ما را در ليبي در بند خود دارند مي‌خواهيم اين افراد را هر چه زودتر از بند خود رها كنند و اميدواريم شاهد بازگشت هر چه زودتر عزيزان ايراني‌مان كه در ليبي هستند به تهران باشيم.

صالحي بامداد امروز (چهارشنبه) پس از سفر كوتاه به آنكارا و ديدار با وزير خارجه وارد تهران شد.

 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط dolphine » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 3:09 pm

 
[HIGHLIGHT=#f2f2f2] تصویر 
 
 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]

ناصر 'پ.ك.ك' 3 نظامی تركیه را ربودند
[COLOR=#0C0C0C]
  
آنكارا- عناصر حزب غیر قانونی كارگران كرد تركیه 'پ.ك.ك' دوشنبه شب 3 نظامی این كشور را در جنوب شرقی تركیه ربودند.به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری دوغان، این حادثه در مسیر جاده 'دیاربكر' به 'بینگول' اتفاق افتاد و عناصر 'پ.ك.ك' 3 نظامی را به مكان نامعلومی بردند.

'مصطفی توپراك ' استاندار دیاربكر گفت : سه نظامی ربوده شده با یك اتوبوس مسافربری قصد رفتن به مرخصی را داشتند و اسیر عناصر 'پ.ك.ك شدند و تلاش برای نجات آنان ادامه دارد.

طی یك ماه اخیر درگیری ها میان نظامیان تركیه با عناصر 'پ.ك.ك' افزایش یافته است و دهها تن در این درگیریها كشته و زخمی شده اند.

 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 233
تاریخ عضویت: جمعه 27 اسفند 1389, 9:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 575 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط alavi66 » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 10:56 pm

تجهیز تروریست‌های حلب به موشک "سام 7" از طریق ترکیه +عکسبه گزارش فارس به نقل از پایگاه "بلاد الشام"، لشگر "التوحید" وابسته به ارتش موسوم به "ارتش آزاد سوریه" در سایت اینترنتی خود تصویر یکی از عناصر خود در منطقه تل رفعت در ریف حلب را که پرتاب‌گر موشک ضد هواپیمایی سام 7 را بر روی شانه خود قرار داده است، منتشر کرد تا تأییدی بر صحت خبر تجهیز تروریست‌ها به این موشک باشد.

موشک "surface to air missile" که به طور اختصار به "SAM" معروف است، موشکی ضد انواع مختلف هواپیما است که جزء اصلی سیستم‌های دفاع هوایی موشکی ارتش‌هاست که قابلیت شلیک از سکوهای ثابت و یا متحرک را دارد.

فرد مسلح در سوریه / موشک سام 7

سام 7 از سبک‌ترین نوع موشک‌هایی است که یک شخص می‌تواند به تنهایی آن را حمل کند. این موشک در اوایل دهه 60 قرن گذشته در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق تولید شد و همچنان از تولیدات صنایع روسی و از جمله سلاح‌های صادراتی این کشور است. این موشک کوچک به طول 144 سانتی‌متر است که گرمای حاصل از موتورهای هواپیمای دشمن را ردیابی می‌کند.

چند روز پیش روزنامه سوری الوطن اعلام کرد که تروریست‌های فعال در سوریه اخیرا از ترکیه موشک‌های بسیار پیشرفته‌ای به دست آورده‌اند.

این روزنامه اعلام کرد که این موشک‌ها ضدزره است که از ترکیه رسیده است.
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 233
تاریخ عضویت: جمعه 27 اسفند 1389, 9:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 575 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط alavi66 » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 10:57 pm

«صلاح‌الدین» به کنترل ارتش سوریه درآمد/پاکسازی ادامه داردبه گزارش فارس، صبح امروز خبرگزاری رویترز، از حامیان گروه‌های مسلح در سوریه، به نقل از افراد مسلح در حلب اعلام کرد با پیشروی ارتش سوریه، افراد مسلح مجبور شده‌اند مواضع خود در صلاح‌الدین را ترک و عقب‌نشینی کنند.

ساعتی بعد یک منبع نظامی در حلب به خبرگزاری فرانسه خبر داد عملیات ارتش سوریه در حلب از امروز آغاز شده است.

این منبع اعلام کرد: حمله آغاز شده است. ارتش برای تقسیم کردن صلاح الدین به دو بخش پیشروی می‌کند. پس‌گیری کامل منطقه کمی وقت می‌خواهد؛ هر چند تروریست ها در برخی نقاط هنوز مقاومت می‌کنند.

روز گذشته نیز برخی منابع اعلام کرده بودند با تکمیل شدن تجهیزات و نیروهای ارتش در حلب و اطراف آن، عملیات پاکسازی آغاز شده است.

دقایقی پیش نیز شبکه خبری المنار لبنان اعلام کرد: منطقه صلاح الدین حلب به کنترل کامل ارتش سوریه در آمد.

پیش از این پایگاه خبری بی‌بی‌سی اعلام کرده بود حدود 20 هزار نیرو از ارتش و نیروهای مسلح سوریه در حلب و اطراف آن تجمع کرده‌اند.

همچنین برخی منابع از جمله امین حطیط کارشناس لبنانی اعلام کرده بودند حدود 10 تا 12 هزار تروریست‌ مسلح در روزهای گذشته در حلب تجمع کرده‌اند.

اخبـار دیـگر از حلـب

* خبرنگار پایگاه خبری عاجل سوریه اعلام کرد در عملیات امروز حلب، چندین تروریست با ملیت های سعودی، یمنی و افغانی بازداشت شده‌اند.

* ارتش سوریه در باب النیرب حلب سه نیسان پیکاپ مجهز به تیربار دوشکا را نابود کردند.

* خبرنگار عاجل اعلام کرد ارتش امروز به طرز چشمگیری در صلاح الدین پیشروی کرده و میدان اصلی صلاح الدین را تحت کنترل کامل درآورده است.

* ضربات سنگینی امروز بر گروه‌های مسلح در صلاح الدین وارد شده است و بسیاری از مقرها و سنگرهای ایجاد شده در معابر عمومی تحت کنترل ارتش سوریه در آمده است.

* موسی العتیبی تروریست سعودی امروز در درگیری‌های حی الانصاری حلب کشته شد. او فرمانده گردان الانصاری در منطقه الباب حلب بود.
جانم فدای پیامبر مهربانی.
پیامبری که برای رهایی آدمیان از گمراهی هیچ اجرتی نخواست در حالی که گمراه کنندگان برای گمراه کردن مردم اجرت مطالبه می کنند.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط victory67 » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 6:09 pm

سی ان ان ترک:
آمبولانس های ترکیه مهمات به سوریه می برند ، زخمی می آورند / انتشار اولین تصاویر از جنگجویان ترک در سوریه
همچنین روز گذشته برای نخستین بار برخی رسانه های ترکیه تصاویری از 10 نظامی ترک را که در منطقه لاذقیه سوریه در صف مخالفان مسلح حکومت سوریه علیه ارتش این کشور می جنگند را منتشر کردند. رسانه های آمریکایی نیز گزارش دادند اخیرا 600 شبه نظامی از منطقه قفقاز برای جنگ با ارتش سوریه از طریق ترکیه وارد این کشور شده اند.
یک نماینده مجلس ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد که آمبولانس های ترکیه در مناطق مرزی با سوریه ، به این کشور مهمات می برند و زخمی بر می گردانند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک ، " مولود دودو " نماینده " هاتای " از حزب مخالف جمهوریخواه خلق (CHP) در مجلس ترکیه به نقل از مردم منطقه هاتای و مرز نشینان این استان هم مرز با سوریه گفت که آمبولانس های ترکیه که برای انتقال مجروحان و زخمی های درگیری های داخلی سوریه به مناطق مرزی با سوریه اعزام می شوند به هنگام عزیمت به منطقه مهمات بار می کنند تا به دست مخالفان مسلح حکومت سوریه برسانند و به هنگام بازگشت مجروحان جنگ داخلی سوریه را به ترکیه منتقل می کنند.

این نماینده مجلس ترکیه که روز سه شنبه برای بازدید از مناطق مرزی با سوریه به حوزه انتخابیه خود رفته بود ، اعلام کرد که از دیدن صحنه های حمایت نظامی ترکیه از مخالفان مسلح حکومت سوریه در این منطقه در حیرت است.

وی گفت: " مردم آنجا می گفتند که آمبولانس های ترکیه به سوریه مهمات می برند و در بازگشت زخمی می آورند. اگر این ادعا درست باشد واقعا دولت ترکیه عملی غیر قابل قبول انجام می دهد. "

این نماینده مخالف در مجلس ترکیه گفت : مسئولیت این اقدامات غیر قابل قبول در مناطق مرزی مان با سوریه کاملا متوجه رجب طیب اردوغان است."

این نماینده مجلس ترکیه با اشاره به اینکه کامیون های پر از مهمات با هماهنگی از بالا بدون بازدید از ایست بازرسی های مرزی ترکیه به سمت سوریه اعزام می شوند گفت که از بعضی خانه های روستایی در مرز با سوریه به عنوان قرار گاه نظامی برای پشتیبانی عملیات های نظامی مخالفان حکومت سوریه علیه ارتش این کشور ، استفاده می شود.
"مولود دودو " نماینده حزب مخالف جمهوریخواه خلق در مجلس ترکیهبسیاری از رسانه های غربی و رسانه های داخلی ترکیه در ماه های گذشته گزارش هایی مبنی بر حمایت نظامی ترکیه از مخالفان مسلح حکومت سوریه منتشر کرده اند اما دولت ترکیه تا کنون این گزارش ها را تکذیب کرده است.

همچنین روز گذشته برای نخستین بار برخی رسانه های ترکیه تصاویری از 10 نظامی ترک را که در منطقه لاذقیه سوریه در صف مخالفان مسلح حکومت سوریه علیه ارتش این کشور می جنگند را منتشر کردند.


جنگجویان ترک که برای شرکت در جنگ داخلی سوریه به این کشور رفته اند


رسانه های آمریکایی نیز گزارش دادند اخیرا 600 شبه نظامی از منطقه قفقاز برای جنگ با ارتش سوریه از طریق ترکیه وارد این کشور شده اند.

دولت سوریه مدعی است بسیاری از افراد مسلح که در صف مخالفان حکومت در مقابل ارتش این کشور صف آرایی کرده اند از مزدوران کشورهای خارجی هستند که با هماهنگی کشورهایی چون عربستان ، قطر و ترکیه و با چراغ سبز همپیمانان غربی آنها از جمله آمریکا و انگلیس و نیز اسراییل از طریق مرزهای سوریه وارد این کشور می شوند و مورد حمایت مالی و تسلیحاتی این کشورها قرار می گیرند.


برای دیدن تصویر بر روی لینک زیر کلیک کنید :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]آمبولانس-های-ترکیه-مهمات-به-سوریه-می-برند-زخمی-می-آورند-انتشار-اولین-تصاویر-از-جنگجویان-ترک-در-سوریه/
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط dolphine » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 11:37 pm

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2] 


همکاری محور ترکیه، قطر و عربستان برای بکارگیری منافقین در سوریه
 


خبرگزاری فارس: منابع خبری گزارش دادند اعضای گروهک تروریست منافقین با همکاری ترکیه، قطر و عربستان و با هدایت آمریکا در حال ورود به سوریه هستند.تصویر

       
 به گزارش مانیتورینگ فارس به نقل از العالم، تعدادی از اعضای گروهک منافقین از مرز ترکیه وارد سوریه شده‌اند و در منطقه حلب در حال نبرد با ارتش سوریه هستند. 
   
 بنابر گزارش رسانه‌های لبنانی این تروریست‌ها با هماهنگی آمریکا از طریق ترکیه و با حمایت مالی و لجستیک عربستان و قطر در سوریه وارد عمل شده‌اند. 
   
 منابع عراقی نیز با تایید این خبر تاکید کرده‌اند افسران اطلاعاتی آمریکا و ترکیه با همکاری نیروهای پیشمرگ کرد در اربیل، عملیات وارد شدن منافقین به سوریه را به اجرا درآورده‌اند. 
    
این منابع خبر داده‌اند نیروهای منافقین با وعده شخص نخست وزیر ترکیه برای حمایت از آنها و تسلیم نکردنشان به ایران از شمال عراق وارد ترکیه شده‌اند تا به نیروهای موسوم به ارتش آزاد که مخالف دولت دمشق هستند، بپیوندند.
 
   
 همچنین قطر و عربستان نیز وعده کمک 250 میلیون دلاری همزمان با آغاز عملیات در سوریه و علاوه بر آن حقوق ماهیانه که معادل 100 میلیون دلار است را به این تروریست‌ها داده‌اند. 
   
 آمریکا نیز به نیروهای منافقین وعده داده تا دولت نوری مالکی در عراق را برای فشار نیاوردن بر این شبه نظامیان متقاعد خواهد کرد تا آنها بدون مشکل به اربیل منتقل شوند.    
 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط victory67 » جمعه 20 مرداد 1391, 4:30 pm

فیلم/ سلاخی خانواده سوری توسط تروریست‌ها+18/دستگیری افسران سعودی و ترک در سوریه/


 / سلاخی خانواده سوری توسط تروریست‌ها+1
 

جام نیوز به نقل از سایت باراک اوباما

درحالی که ارتش سوریه در عملیات‌های موفقیت‌آمیز در حال پس زدن تروریست‌ها و شورشیان از مناطق مختلف شهر حلب است، حمایت‌های رسانه‌ای غرب از تروریست‌ها برای متهم کردن ارتش به کشتار غیرنظامیان نیز ناکام مانده است.پیش از این نیز، اپوزیسیون سوری تلاش کرده بود با جا زدن تصاویر مربوط به شهادت فلسطینی‌ها و یا قتل دو قاچاقچی مکزیکی با اره برقی، این تصاویر را به کشته‌های سوریه نسبت دهد.

به گزارش سایت اوباما، درحالی که ارتش سوریه در عملیات‌های موفقیت‌آمیز در حال پس زدن تروریست‌ها و شورشیان از مناطق مختلف شهر حلب است، حمایت‌های رسانه‌ای غرب از تروریست‌ها برای متهم کردن ارتش به کشتار غیرنظامیان نیز ناکام مانده است.اپوزیسیون سوری که توان بالایی در کشته سازی و فریب افکار عمومی دارد، تلاش کرده بود که کشتار خانواده سوری حامی بشار اسد را به گردن ارتش سوریه بیندازد اما گفته‌های صریح بازماندگان خانواده سوری با شبکه تلویزیونی راشاتودی، حاکی از کشته شدن اعضای این خانواده توسط تروریست‌های موسوم به "ارتش آزادی" است.

پیش از این نیز، اپوزیسیون سوری تلاش کرده بود با جا زدن تصاویر مربوط به شهادت فلسطینی‌ها و یا قتل دو قاچاقچی مکزیکی با اره برقی، این تصاویر را به کشته‌های سوریه نسبت دهد.دستگیری افسران سعودی و ترک در سوریه

به گزارش جام نیوز به نقل از العالمخبرنگار شبکه العالم از دستگیری چند افسر سعودی و ترک در سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات در شهر حلب، چند افسر سعودی و ترک را دستگیر کردند.خبرنگار العالم تأکیدکرد این افسران بر فعالیت ها و تحرکات عناصر مسلح نظارت می کردند.

ارتش سوریه امروز به صورت گسترده در حال پیش روی در منطقه "صلاح الدین" در حلب است، و عناصر مسلح در حال عقب نشینی به منطقه "سیف الدوله" هستند.

خبرنگار العالم همچنین اعلام کرد، در درگیری های ارتش سوریه و عناصر مسلح در منطقه "دانشکده علوم" در حلب شماری از این عناصر به هلاکت رسیدند.


برای دیدن فیلم ها بر روی لینک زیر کلیک کنید:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط victory67 » جمعه 20 مرداد 1391, 6:06 pm

[FONT=Book Antiqua]اخبار تحولات سوریه در بعد از ظهر جمعه/
مرگ 40تروریست در حلب و بازداشت 7 سعودی در تونل الجابری
خبرگزاری فارس: گزارش‌های رسیده از حلب نشان می‌دهد این شهر هنوز شاهد درگیری شدید ارتش و گروهک‌های مسلح است.پاکسازی‌ها ادامه دارد و درگیری‌ها در حال انتقال به سوی سیف‌الدوله و منطقه السکری است.

به گزارش فارس، نیروهای حفظ امنیت و ارتش سوریه،‌ مقابله با افراد مسلح در حلب را امروز جمعه نیز ادامه دادند و این درگیری‌ها در حال انتقال به سوی سیف‌الدوله و منطقه السکری است.

تلویزیون الدنیا اعلام کرد که شهر حلب هنوز برای ممانعت از فرار افراد مسلح کاملا در محاصره ارتش قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری عاجل سوریه، ارتش امروز عملیاتی منحصر به فرد در منطقه میسلون در حلب برگزار کرد.

بنا بر این گزارش، یگان ویژه‌ای از ارتش سوریه ضدحمله‌ای به مقر و محل استقرار افراد مسلح در میدان میسلون انجام داد و تمامی افراد متمرکز در آن نقطه را از پای در آورد.

یک مقام امنیتی به عاجل اعلام کرد که که تعداد تروریست‌هایی که در این میدان کشته شدند بیش از 40 نفر است و پس از اجرای عملیات مقادیر بسیاری سلاح نیز کشف و ضبط شد.

دیگر مناطق حلب نیز هنوز شاهد ادامه عملیات زمینی ارتش است.

منطقه باب الحدید شاهد تبادل آتش ارتش و افراد مسلحی است که هنوز از نتیجه این درگیری گزارشی مخابره نشده است.

* مرگ رفعت خلیل؛ فرمانده گروه موسوم به «لشگر فتح» وابسته به گروهک ارتش آزاد سوریه شب گذشته در حمله به یک ایست بازرسی ارتش در صلاح الدین حلب کشته شد. خبر مرگ وی ساعتی پیش منتشر شد.

* 7 سعودی امروز در حلب بازداشت شدند. این افراد نقشه گردشگری نزد خود داشتند اما در تونل‌های فاضلاب شهر حلب گرفتار نیروهای مسلح سوریه شدند. این افراد در نزدیکی پارک عمومی میدان سعدالله الجابری حلب بازداشت شدند.

* تلویزیون الدنیا سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه تجمع افراد مسلح در مدرسه محمد قصار در حی الشهداء حلب را که مقر خود قرار داده بودند، هدف بگیرد اما هنوز از نتیجه این عملیات گزارشی ارسال نشده است اما پایگاه خبری سوریه‌الان گزارش کرد که تعدادی از افراد مسلح در این نقطه کشته شده‌اند.

* از حی الاذاعه حلب نیز خبر می‌رسد که ضربات ارتش،‌ چندین فرد مسلح را از پای در آورده است اما درگیری هنوز ادامه دارد.

* حمله افراد مسلح به حی المعادی با مقاومت مردمی رو به رو شده است.

* درخواست اهالی منطقه جدید حلب از استاندار:

ساکنان منطقه حلب جدید امروز از استاندار حلب خواستند برای رفع مشکل نان این منطقه اقدام فوری انجام بدهد. این ساکنان خواستند تا نانوایی حلب جدید در مجاورت رستوران سحر الشرق که چند روز است به دلیل کمبود سوخت تعطیل شده است، هر چه زودتر تولید را از سر بگیرد. ساکنان اعلام کردند که با حضور مردم دیگر مناطق حلب در این منطقه، بحرانی واقعی شکل خواهد گرفت اگر به خواسته آنان توجهی نشود.

* برق مناطق درگیر در حلب قطع است. وزیر انرژی سوریه اعلام کرد که امیدوار است فردا این مشکل رفع شود. خمیس مدیر اداره برق حلب اعلام کرد که کارگروه‌های متخصص در حال رفع مشکلات هستند تا برق تدریجا به شهر بازگردد.

* حمله به فرودگاه حلب با اقدام بهنگام ارتش سوریه ناکام ماند.

شهرهای دیگر سوریه:

* ارتش موفق شد در دیرالزور 6 خودرو وانت مجهز به تیربار پی‌کی‌سی را نابود کند و افراد حاضر در آن را از پای در آورد.

* یک انبار مهمات افراد مسلح در حمیدیه دیرالزور نیز نابود شد.

* 8 تروریست در منطقه الفیلات در دیرالزور کشته شدند. همه این عناصر از وابستگان گردان القادسیه وابسته به ارتش آزاد بودند.

* در ریف دمشق در منطقه تل‌منیـن ارتش موفق شد 11 نفر از نیروهای ربوده شده خود را آزاد کند.

* در درعا افراد مسلح به نام یاسر تیسیر صبیح و انس محمد المصری در درگیری با ارتش کشته شدند. تعداد کشته‌ها زیاد است و این دو در میان کشته‌ها شناسایی شده‌اند.

انتهای پیام/.++ 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط victory67 » شنبه 21 مرداد 1391, 5:08 pm

  کامل ارتش سوریه در صلاح‌الدین حلب+عکس
خبرگزاری فارس: ارتش سوریه پس از آغاز عملیات پاکسازی حلب، ابتدا، مهم‌ترین منطقه حلب یعنی منطقه صلاح الدین و اطراف مجاور آن را تحت کنترل در آورد.

به گزارش فارس، ارتش سوریه پس از به کنترل در آوردن کل منطقه صلاح الدین، هم‌اکنون نیروهای خود را برای پاکسازی منطقه السکری اعزام کرده است و درگیری در این منطقه از صبح امروز شدت گرفته است.

در روزهای اخیر افراد مسلح تلاش کردند تا به قلعه تاریخی حلب نیز حمله کنند و هر چند بخشی از این بنای تاریخی آسیب دید اما انتشار عکس یادگاری نیروهای ارتش سوریه، ضربه روانی خوبی بر تروریست‌های این شهر وارد کرد.

هم‌اکنون بخش‌های مهمی مانند صلاح الدین و مناطق مجاور آن به کنترل ارتش سوریه در آمده است اما نقاطی که شاهد درگیری‌های شدید بوده است، شاهد ویرانی و تخریب جدی ساختمان‌هاست که البته تصاویر زیر از بخش‌هایی دیگر است. 

برای دیدن تصاویر بر روی لینک زیر کلیک کنید:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهار شنبه 10 تیر 1388, 8:47 am
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: به نظر شما ناآرامی ها در سوریه به کجا می انجامد؟

پست توسط victory67 » شنبه 21 مرداد 1391, 5:11 pm

[FONT=Impact]پاکسازی «السکری» حلب آغاز شد/درگیری‌های شدید در الاذاعه
خبرگزاری فارس: پس از فرار باقی‌ماندگان تروریست‌های منطقه صلاح الدین حلب، ارتش ساعتی پیش پاکسازی دومین منطقه مهم حلب را با کشتن چندین تروریست در الاذاعه آغاز کرد.

به گزارش فارس، منابع خبری در سوریه اعلام کردند که ساعتی پیش عملیات پاکسازی منطقه السکری، دومین منطقه مهم شهر حلب آغاز شد.

ارتش سوریه پس از سرکوب تروریست‌ها در صلاح الدین که مهم‌ترین و اصلی‌ترین مقر تروریست‌ها در حلب بود، اکنون در السکری عملیات پاکسازی را آغاز کرده است.

پایگاه خبری عاجل سوریه گزارش کرد که ارتش موفق شد امروز حمله افراد مسلح به زندان مرکزی حلب را دفع کند. این زندان چندین بار هدف حمله قرار گرفته است.

خبرنگار عاجل از حلب گزارش کرد که ارتش سوریه موفق شد چندین بار با حمله افراد مسلح به زندان حلب در مسلمیه مقابله کند. هدف افراد مسلح از حمله به زندان مرکزی حلب، آزادسازی مجرمان با هدف خلق بحران در شهر حلب است.

* تمام حمله کنندگان به زندان حلب که از صبح امروز سه بار حمله شده بود، کشته شدند. گفته می‌شود تعداد این تروریست‌ها به چند ده نفر می‌رسد.

* هم‌اکنون در منطقه السکری عملیات ارتش آغاز شده است و ارتش سرگرم مقابله با تروریست‌هایی است که از صلاح الدین به این منطقه فرار کردند. عاجل افزود که عملیات ارتش در این منطقه نیز مانند عملیات در صلاح الدین پیش می‌رود.

* استاندار حلب دستور داده است تا نقاط آسیب دیده صلاح الدین بازسازی و عملیات تعمیر و نگهداری نقاط مختلف آغاز شود.

* منطقه الاذاعه حلب نیز شاهد درگیری ارتش و گروهک‌های مسلح است و تاکنون بخش عمده‌ای از این افراد کشته و مجروح شده‌اند. درگیری در این منطقه شدید گزارش شده است.

دیگر شهرها:

* از شهر حمص نیز خبر می‌رسد که نیروهای حفظ امنیت موفق شدند دو خودرو وانت مجهز به تیربار دوشکارا نابود کنند و سرنشینان مسلح آن را از پای در آورند. این درگیری در القصیر رخ داد.

همچنین در منطقه کفر حمره این شهر نیز درگیری شدیدی در جریان است. ارتش موفق شد همه افراد یک گروهک کفر حمره را بکشد.

* در خالدیه حمص نیز افراد مسلح به نیروهای حفظ امنیت حمله کردند اما تلفات احتمالی این درگیری هنوز گزارش نشده است.

* در دیرالزور در حدیقه النصاری در میدان الدوله نیز درگیری شدید در گرفت اما ارتش موفق شد چندین فرد مسلح را از پای در آورد.

انتهای پیام/.++ 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”