در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

109

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 9 اسفند 1390 17:35

محل سکونت

ایران عزیز

آرشيو سپاس: 196 مرتبه در 78 پست

ش م ر

توسط sandking » جمعه 13 مرداد 1391 17:06


ش م ر = شیمیایی   میکروبی    رادیواکتیو

همه ی ما با این 3 عامل بالا آشنا هستیم
همه ی ما میدونیم که این 3 عامل چه اثراتی دارند و چه مشکلاتی به بار می آیند
در کل همه ی آنها میتونن مخربتر از دیگری باشند (بستگی دارد کجا استفاده بشن)
در طول جنگ تحمیلی از سلاح شیمیایی به خصوص گاز خردل  استفاده شد .
اثرات این سلاح ها ممکن است تا سال ها و حتی نسل ها باقی بماند
آیا دشمنان ما از این سلاح ها استفاده خواهند کرد؟
* * * * * * * * *سلاح‌های شیمیایی به كلیه عواملی اطلاق می‌شود كه اثرات مستقیم سمی بر انسان، حیوانات و گیاهان دارند. گاهی اوقات به این تركیبات «گازهای جنگی» نیز می‌گویند. حتی اگر چه این تركیبات مایع و یا جامد نیز باشند، اثرات سمی این تركیبات ممكن است موقتی یا دائمی باشد و شدت اثرات آن‌ها ممكن است از تحریك موقتی چشم تا آسیب‌های شدید منجر به مرگ باشد.

سلاح‌های شیمیایی از وحشیانه‌ترین ابزاری هستند كه بشر در جنگ بر علیه همنوعانش استفاده كرده است. اگر چه تاریخ استفاده از این سلاح‌ها،‌ به تاریخ جنگ‌های بشر باز می‌گردد ولی بشر متمدن نیز هیچ‌گاه در استفاده از این سلاح‌ها به خود تردید راه نداده است.

تاریخچه

هر چند استفاده از سموم، عوامل شیمیایی و میكروبی در جنگ‌ها قدمتی به بلندای حیات بشریت دارد اما استفاده از سموم، عوامل شیمیایی و میكروبی در شكل جدید و كلاسیك، اولین بار توسط ارتش انگلیس در سال 1894 و با استفاده از گاز تهوع‌آور گوگرد به ‌عنوان سلاح شیمیایی در جنگ‌های كریمه صورت گرفته است ، كه البته چندان هم مؤثر نبود. اسید پیكریك در سال‌های 1899- 1902 به‌عنوان سلاح شیمیایی مورد استفاده قرار گرفت ولی اوج كاربرد سلاح‌های شیمیایی در جنگ جهانی اول طی سال‌های 1914- 1918 بود. در این جنگ حدود یك‌صد هزار نفر بر اثر استفاده از سلاح‌های شیمیایی كشتـــه و 000/200/1 نفر مجروح شدند.

طی جنگ جهانی اول در سال 1915 نیروهای آلمانی گاز سبز رنگی را به طرف نیروهای بلژیكی مستقر در شهر ایپر پرتاب كردند. این حمله كه با گاز كلر انجام شده بود، منجر به مرگ پنج‌هزار نفر سرباز بلژیكی و نیروهای متحدین شد. در دسامبر 1915 نیروهای آلمانی اولین حمله خود را با گاز فسژن انجام دادند و بعدها در جولای 1917 گاز خردل را به عنوان دو سلاح شیمیایی در منطقه ایپر مورد استفاده قرار دادند.

كاربرد سلاح‌های شیمیایی در جنگ جهانی اول و بعد از آن، روند صعودی سریعی را طی كرد و تلفات زیادی نیز ایجاد كرد. با این وجود طی جنگ دوم جهانی از عوامل شیمیایی استفاده نشد.

با وجود تحریم و ممنوعیت كاربرد جنگ‌افزارهای بیولوژیك و شیمیایی بر اساس كنوانسیون سال‌های 1972 و 1997 ژنو، رژیم بعث عراق در طی سال‌های جنگ تحمیلی، هیچ گونه تردیدی در استفاده از عوامل شیمیایی بر علیه نیروهای ایرانی به خود راه نداد و علاوه بر حملات مكرر و متوالی شیمیایی بر علیه رزمندگان اسلام، حدود سی حمله نیز بر علیه مناطق كاملاً مسكونی ایران انجام داد كه حمله به سردشت در سال 1366 فجیع‌ترین آن‌ها بــود.

serrat.mihanblog.com
با این حال سلاح شیمیایی کمی مظلوم تر از رادیواکتیو و بیولوژیک است

ما در قرن 21 هستیم و علم در حال توسعه است

گروه های تروریستی میتوانند سلاح های بیولوژیک را به راحتی تهیه و حتی بسازند (صهیونیستی که میاد تو ایران دانشمندا را در ملاء عام ترور میکنه بعید نیست یه کپسول ویروس تو ایران کار بذاره)

همین چند وقت پیش خبر ساخت یه ویروس جدید آنفولانزا  به نا H5N1 تمام رسانه ها را به خود معطوف کرده بود

بیولوژیک فهمیده بود که میتوان با تغییر در ساختار ژن های ویروس از طریق انتقال نسل به نسل  ویروسی قویتر ساخت یا با تاباندن گاما میتوان ساختار  ویروس ها را تغییر داد

بر عکس همین موضوع در مقاومت حشرات در مقابل سموم است (فرض کنید آن حشره یه ویروسه)

*كنوانسيون منع تسليحات شيميايي، استفاده از هر سلاح شيميايي را در جنگ ممنوع كرده است. طبق اين معاهده، حتي استفاده از گاز اشك‌آور كه نيروهاي پليس براي پايان بخشيدن به اغتشاشات از آن استفاده مي‌كنند، در ميدان نبرد ممنوع است؛

سلاح های بیولوژیک هم که خودتون میدونید

من در مورد ش م ر اطلاعات همین بود کسانی که اطلاعات بیشتری دارن لطفا پست بزارن
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sandking تشکر کرده اند:
Solver, MASTER, Ali$amir

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ش م ر

توسط Solver » جمعه 13 مرداد 1391 18:04

ش م ه ...

نام اختصاری واحد های عملیاتی شیمیایی / میکروبی / هسته ای است که البته در گذشته با ش م ر (رادیو اکتیو) شناخته می شد. امروزه تقریبا با وجود انبوع معاهده های بین المللی تقریبا میتوان گفت بدون استثنا تمام ارتش های جهان در حال تحقیقات گسترده در این حوزه هستند. و بیشترین ساعت آموزش پس از دروس تخصصی در ارتش کشور خودمان نیز مختص به این حوزه می باشد. همچنین در تیراندازی های سالانه نیز تمرین تیر اندازی با ماسک در روز / شب گنجانده شده است که خود گویای غیر معتبر بودن کلیه این پیمان های بین المللی در رابطه با منع استفاده از سلاح های شیمیایی است.

در ارتش ایران طرح های پدافند ش م ه به صورت عمومی و طرح های آفندی ش م ه (یعنی ما خودمان از این عوامل در هنگام حمله بهره ببریم (1) در قالب طرح پیشگیری از گریز دشمن به برخی از یگان های مستقل آموزش داده می شود.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sandking, MASTER, Ali$amir


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان