محاکمه شدگان دادگاه نورنبرگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 9
تاریخ عضویت: پنج شنبه 12 مرداد 1391, 6:02 pm
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

محاکمه شدگان دادگاه نورنبرگ

پست توسط meriwan » شنبه 14 مرداد 1391, 12:24 am

 دادگاه فرمایشی نورنبرگ که در سال 1946/1324 پس از جنگ جهانی دوم که به نام سازمان ملل برگزار شد ولی تماما آن را متفقین برگزار کردند .

نکته بسیار قابل تامل این دادگاه حفظ شرافت و وفاداری به (فوهرر) و نازیسم بود.
در شرایطی که متفقین حاضر بودند به سیاستمداران و مارشال ها و ژنرال ها در صورت بدگویی کردن و توهین ها به شخص آدلف هیتلر تخفیف های بسیار ویژه ای بدهند و حتی آنها را تبرئه کنند مردان شریف و غیور نازیسم هرگز تن به این خفت ندادند .
در زیر نمونه ای از سخنان این مردان شرافتمند تاریخ را که حتی به ازای جانشان هم به آدلف هیتلر پیشوا کوچکترین توهینی نکردند و حتی به حمایت از ایشان نیز پرداختند.
اشیپر وزیر تسلیحات: ایشان در سخنانش گفت به نبوغ ژنی هیتلر اعتقاد راسخ دارد
فن ریبن تروپ وزیر خارجه: هر سیاست مداری اشتباه می کند
هیتلر هم مستثنی نبود
کایتل مارشال ارتش: ایشان در سخنانشان ارتش هیتلر را نابغه نظامی خواند و گفت ناپلئون هم شکست خورد . بالاخره گاهی سرداری گاهی پیروز می شود و گاهی شکست می خورد.
دریاسالار دونیتنز: هیتلر دستور قتل و عام ملوانان ناوگان اژدر خورده متفقین را نداده بود ولی اگر زیر دریایی های می خواستند همه سرنشینان ناوگان مغروقی و اژدر خورده را جمع آوری کنند اولا زیردریایی های آلمان جا نداشت ثانیا خود هدف حمله هواپیماها و ناوگان جنگی متفقین که به محل اعزام می شدند قرار می گرفتند.
فریچه مدیر کل رادیو های آلمان(که تبرئه شد): وظیفه یک رادیوی دولتی اجرای دستور دولت و پخش اعلامیه ها و تفسیر ها و تحلیل های وزارت تبلیغات است..من جز بخش اعلامیه ها و تفسیرهای دولت چه گناهی کرده ام
تازه هیتلر رئیس مستقیم من نبود و دکتر گوبلز وزیر تبلیغات بود.
گورینگ مارشال نیروی هوایی: ایشان مسولیت تمام حملات هوایی به کشورهای متفق و اروپایی را به گردن گرفت و گفتند: مگر کشورهای امریکا و انگلستان با هزاران بمباران صدها هزار تن از مردم آلمان را نکشتن؟ در جنگ حلوا خیر نمی کنند

لی و فریک و یودل روزنبرگ و زائو کل و سایس اینکورات هیچ کدام از هیتلر به بدی یاد نکردند و برائت نجستند زیرا این هیتلر بود که آنان را به مقامات ارشد و بلندپایی رسانند .
این سخنان و با احترام یاد کردن از هیتلر در شرایطی که جنگ جهانی به نفع متفقین به پایان رسیده بود و رایش قدرتی نداشت و خیلی از صهیون ها با صرف هزینه های سنگین در پی تخریب چهره هیتلر بودند و آنها در دادگاه بسر می برند بسیار مهم است و درس های زیادی را به همه انسان ها می دهد.

به قول معروف:نخل ایستاده می میرد براستی که برای این مردان با شرافت و وفادار مصداق دارد روحشان شاد
نویسنده:شاهرخ(سورنا)
کاری از گروه پژوهشی ایران مهر
 


 
 تصویر


   
تصویر
کسی که میخواهد زنده بماند باید مبارزه کند و کسی که دست از مبارزه بردارد آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست . [COLOR=#696969]هیتلر 

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”