فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط Shahryar » شنبه 14 مرداد 1391, 12:26 pm

 فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد! 
  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


 
كمتر از دو روز تا فرود مريخ نورد «كنجكاوي» ناسا بر سطح سياره سرخ باقي مانده است.


به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روبات خودكار كنجكاوي (Curiosity) در ابعاد يك خودرو طراحي شده و قرار است توانايي گذشته يا حال اين سياره براي زندگي ميكروبي را مورد بررسي قرار دهد.

بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته، مريخ نورد كنجكاوي روز دوشنبه ششم آگوست (16 مرداد) در ساعت 05:31 دقيقه به وقت گرينويچ (10:01 به وقت تهران) بر سطح سياره سرخ فرود خواهد آمد.

قرار است در طول دو سال مأموريت، سطح اين سياره براي كشف شواهدي در خصوص محيط قابل سكونت براي حيات ميكروبي در گذشته و حال مريخ مورد آناليز دقيق قرار بگيرد.


بيشتر نگراني محققان، نحوه عبور «كنجكاوي» از جو دشوار سياره مريخ است. نحوه فرود مريخ نورد به صورت زنده توسط ناسا پخش خواهد شد. تلويزيون ناسا در نشاني الكترونيكي [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] قابل دسترسي است.ایسنا   
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط Shahryar » یک شنبه 15 مرداد 1391, 1:14 pm

 «كنجكاوي» آماده فرود تاريخي بر مريخ مي‌شود  فرود ساعت 10:01 به وقت تهران  

 تصویر


  از سپري كردن بيش از هشت ماه سفر در اعماق فضا، مريخ نورد «كنجكاوي» سرانجام فردا به مريخ رسيده و آماده فرود بر سطح سياره سرخ مي‌شود.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) تا كنون 14 تلاش براي فرود بر سطح سياره مريخ توسط سازمان هاي فضايي مختلف صورت گرفته گه تنها شش مأموريت با موفقيت همراه بوده است.

ناسا براي انجام اين مأموريت بيش از 2.5 ميليارد دلار بودجه صرف كرده و اميدوار است كه تلاش چندين ساله محققان با فرود موفقيت آميز «كنجكاوي» در روز دوشنبه ششم آگوست (16 مرداد) همراه شود.

با توجه به تأخير زمان ارسال سيگنال از مريخ به زمين كه حدودا 14 دقيقه است، كنجكاوي بايد بصورت خودكار بر سطح سياره فرود بيايد.

كنجكاوي (Curiosity)‌ پس از فرود، تحقيقات اكتشافي خود را به همراه ديگر مريخ نورد مستقر در سياره سرخ موسوم به Opportunity آغاز مي كند؛ اين مريخ نورد در سال 2004 ميلادي بر سطح مريخ فرود آمده بود.

پيش بيني وضعيت آب و هواي مريخ

آسمان خشك و بادهاي آرام بهترين وضعيت آب و هوايي براي فرود كنجكاوي محسوب مي شود.

از روز يكشنبه پرواز مريخ نورد بحالت خودكار در آمده است و فرود نيز بدون هدايت مركز زميني انجام خواهد شد؛ در صورت بروز توفان گرد و غبار، كنجكاوي بايد به تنهايي با اين شرايط مقابله كند.

طراحي بزرگترين سپر حرارتي

سياره سرخ بدليل دارا بودن جو خشن به مثلث برموداي منظومه شمسي معروف است و به همين دليل نيمي از مأموريت ها به اين سياره با شكست مواجه مي شود.

مريخ نورد روباتيك كنجكاوي با سوخت اتمي، با سرعتي معادل 21 هزار و 250 كيلومتر در ساعت وارد جو مريخ مي شود و براي گذر از جو خشن اين سياره به بزرگترين سپر حرارتي ناسا مجهز شده است.

قطر سپر حرارتي 4.5 متر است كه طراحي جديد از سپر حرارتي مورد استفاده در مأموريتStardust ‌ براي جمع آوري نمونه از ستاره هاي دنباله دار محسوب مي شود.

نحوه برقراري تماس كنجكاوي با زمين

نحوه برقراري ارتباط مركز كنترل زميني با مريخ نورد از سه راه امكان پذير است كه دو شيوه شامل برقراري تماس مستقيم از طريق شبكه اعماق فضا ناسا (Deep Space Network) است.

كنجكاوي همچنين از يك سيستم ارتباطي با فركانس بالا و پر سرعت (UHF) برخوردار است كه امكان ارسال سيگنال به مدارگردهاي مريخ را فراهم مي كند.

مشاهده فرود تاريخي بر سطح مريخ

مريخ نورد كنجكاوي روز دوشنبه ششم آگوست ساعت 05:31 به وقت گرينويچ (10:01 به وقت تهران) بر سطح مريخ فرود مي آيد و پخش زنده اين برنامه از طريق سايت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] قابل مشاهده خواهد بود.ایسنا

    
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط FARSHAD.ADL » دو شنبه 16 مرداد 1391, 3:44 pm

مریخ‌نورد کیوریاسیتی پس از فرود موفقیت‌آمیز بر سطح شیب‌دار دهانه گیل در مریخ، نخستین تصاویر خود را ارسال کرد. طی روزهای آینده، مهندسان تک‌تک ابزارها را آزمایش و تنظیم خواهند کرد تا ماموریت آن را آغاز کنند
تصویر
صبح دوشنبه 16 مرداد، مریخ‌نورد 2.5 میلیارد دلاری کیوریاسیتی (به معنی کنجکاوی) بر سطح مریخ فرود آمد. این تصویر یکی از نخستین تصاویری است که توسط لنز فیش‌آی (دید گسترده) روی یکی از دوربین‌های جلوگیری از خطر در پشت مریخ‌نورد آن‌هم با یک‌چهارم کیفیت اصلی گرفته شده است. پوشش ضدغبار دوربین هنوز در تصویر دیده می‌شود و ذرات غبار را می‌توان در لبه‌های آن تشخیص داد. تصاویر پرکیفیت رنگی تا آخر هفته و پس از باز شدن دکل کیوریاسیتی که دوربین‌های پرکیفیت روی آن قرار دارند، ارسال خواهد شد.

تصویر
این تصویر توسط چشم چپ دوربین‌های سه‌بعدی‌بین که در میانه بخش جلویی مریخ‌نورد نصب شده، گرفته شده است. سایه مریخ‌نورد روی سطح مریخ دیده می‌شود.

تصویر
پشت مریخ‌نورد: این نخستین تصویر گرفته‌شده توسط مریخ‌نورد کیوریاسیتی است که توسط لنز فیش‌آی (دید گسترده) روی یکی از دوربین‌های جلوگیری از خطر در پشت مریخ‌نورد آن‌هم با یک‌چهارم کیفیت اصلی گرفته شده است.
تصویر
تصویر سایه کیوریاسیتی که توسط چشم راست دوربین‌های سه‌بعدی‌بین که در میانه بخش جلویی مریخ‌نورد نصب شده، گرفته شده است

New Member
پست: 14
تاریخ عضویت: شنبه 1 بهمن 1390, 7:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط Saeed7Star » دو شنبه 16 مرداد 1391, 10:42 pm

این مریخ‌ نورد برای کدوم کشوره؟

Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط FARSHAD.ADL » سه شنبه 17 مرداد 1391, 5:30 am

اطلاعاتی پیرامون مریخ نورد کنجکاوی(Curiosity)

کنجکاوی نام جدید ترین مریخ نورد ناساست که در اواخر سال 2011 توسط راکت اَتلس5 به فضا پرتاب شد و در روز 6 آگوست 2012 بر روی سطح سیاره ی سرخ فرود آمد.لازم به ذکر است که پرتاب این مریخ نورد با تاخیری دو ساله به علت نبود آمادگی های لازم همراه بوده است و قرار بوده که در سال 2009 به سوی مریخ پرتاب شود.
این مریخ نورد نقشی مهم در اجرای برنامه های بلند مدت ناسا جهت اکتشافات روباتیک در سیاره ی مریخ دارد.

از اهداف مهم این آزمایشگاه متحرک ارزیابی شرایط محیطی مریخ از نظر پشتیبانی حیات میکروبی است و اینکه آیا در حال حاضر نیز امکان وجود حیات بر روی آن هست یا خیر.

کنجکاوی دارای طولی درحدود در حدود 2.8 متر است وزن حدود 900 کیلوگرم است که معادل 4 برابر وزن مریخ نوردهای پیشین ناسا یعنی "روح"و"فرصت"است که در سال 2004 روی سطح مریخ فرود آمدند.
میانگین سرعت این مریخ نورد 30 متر در ثانیه است و قادر است از موانعی با ارتفاع 75 سانتی متر عبور کند.در کنجکاوی از سیستم مولد گرما-الکتریکی (RTGs) ساخت بویینگ جهت تامین انرژی مورد نیاز استفاده شده که تا دو و نیم کیلووات ساعت انرژی در روز تامین خواهد کرد.
هر چرخ این مریخ نورد دارای موتوری مختص به خود است و بخش جلویی و عقبی مریخ نورد نیز دارای موتور های کنترلی مستقل از هم هستند که امکان چرخش 360 درجه را به مریخ نورد میدهند.

کنجکاوی از 10 ابزار پیشرفته برای نمونه گیری از سنگ ها،خاک و اتمسفر مریخ استفاده میکند.یک سیستم لیزری بخش هایی از سنگ را تبخیر کرده و ابزاری نیز جسم مورد نظر را از جهت وجود ترکیبات آلی جستجو میکند.همچنین دوربین هایی بر روی دکل مریخ نورد برای مطالعه جسم مورد نظر از فاصله دور نصب شده و بازوهای برای مطالعه ی مواردی که باید لمس شوند در نظر گرفته شده همچنین ابزارهای موجود در مریخ نورد ترکیب سنگ ها و نمونه های خاک به دست آمده از مته و بیل مخصوص را آنالیز میکنند.

تجهیزات عمده ی نصب شده بر روی مریخ نورد کنجکاوی از این قرار است:دوربین‌های جهت یاب,ابزار دخول نزول فرود,دوربین‌های جلوگیری از خطر,ایستگاه دیدهبانی اطراف خودرو,ردیاب سنجش اشعه,طیف سنج ذرات آلفا اشعه ایکس,بازتاب حرکتی از نوترون‌ها,شیمیایی و معدنی

شیوه ی فرود روی سطح مریخ:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

منابع:
mars.jpl.nasa.gov/msl
wikipedia
[HIGHLIGHT=#ffff00] 
   
[HIGHLIGHT=#ffff00]صاصی centralclubs. 

پ ن:دوستان چناننچه موردی از قلم افتاد و یا اشتباه شد به بزرگی خودشون ببخشند.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط كيارش » سه شنبه 17 مرداد 1391, 9:29 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

فرود موفقیت آمیز آزمایشگاه علمی مریخ Curiosity Rover

پست توسط HGhana » سه شنبه 17 مرداد 1391, 1:53 pm

 [FONT=Tahoma,sans-serif]تصویر  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]  
[FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif] آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا موفق گردید آزمایشگاه علمی مریخ را با سلامت در دهانه گیل (تندباد) در سطح مریخ فرود آورد.    [FONT=Tahoma,sans-serif] 
 [FONT=Tahoma,sans-serif]این دهانه در نزدیکی کوه قرار داشته و دانشمندان امیدوار هستند که کاوشگر بتواند از آن بالا رفته و جستجو و بررسی لایه های رسوبی متعلق به یک میلیارد سال گذشته را آغاز نماید. کاوشگر مریخ طوری طراحی شده است تا بتواند آثار حیات موجود در خاک مریخ را بررسی کرده و اطلاعات حاصله را بمنظور ماموریت های آینده انسانی ، به زمین بازگرداند. ناسا امیدوار است تا به زودی تعدادی تصاویر سیاه و سفیدی با وضوح کم را که توسط دوربین های نصب شده بر روی کاوشگر، گرفته می شود، دریافت کند.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]محل فرود کاوشگر مریخ مکانی مسطح به نام دهانه گیل (تندباد) است. ناسا با استفاده از یک سری اصوات زمانبندی شده که نشان از رخداد رویدادی مهم بود، مراحل فرود کاوشگر را با جزئیات نظارت نمود. کاوشگر در ساعت 05:31 به وقت جهانی در روز دوشنبه 6 آگوست 2012 (22:31 روز یکشنبه به وقت محلی) با سلامت در سطح مریخ فرود آمد. پس از فرود کاوشگر ، عملا 14 دقیقه طول کشید تا اولین علائم ارسالی از سوی آن به زمین برسد.     
 [FONT=Tahoma,sans-serif]   تصویر 

 [FONT=Tahoma,sans-serif]  
 [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  است ماشین رویایی 5/2 میلیون دلاری ناسا (آزمایشگاه علمی مریخ) پس از رسیدن به سطح مریخ در روز دوشنبه اولین گامهای اکتشافی خود را آغاز نماید.   [FONT=Tahoma,sans-serif]دانشمندان در سطح مریخ همسایه زمین، آثاری از وجود آب یافته اند که نشان از گونه ای از حیات در گذشته است. گر چه مریخ اکنون، مکانی خشک و با اتمسفری رقیق بوده و دارای زمستانهایی بسیار سخت با طوفانهای گرد و غبار است.   [FONT=Tahoma,sans-serif]ناسا طی بیانیه ای اعلام کرده است " همانطور که انتظار می رفت ، کاوشگر مریخ و کلیه سامانه های آن در سلامت کامل به کار خود ادامه می دهند."   
 
[FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  نورد هسته ای که بزرگترین کاوشگر سیاره ای است که تا به امروز ساخته شده، دارای ابعادی در اندازه یک خودروی کوچک به وزن یک تن است و حامل یک بسته پیچیده شیمیایی جهت از بین بردن سنگ و صخره ، سوراخ کردن زمین و آزمایش تشعش است.    [FONT=Tahoma,sans-serif]فرود کاوشگر، مانوری جسورانه و بی سابقه بود که مراحل زیر را شامل می شود :    
 
 [FONT=Tahoma,sans-serif]    [FONT=Tahoma,sans-serif]نفوذ به اتمسفر مریخ با سرعت 13،200 مایل در ساعت      [FONT=Tahoma,sans-serif]    [FONT=Tahoma,sans-serif] کاهش سرعت با استفاده از یک چتر مافوق صوت       [FONT=Tahoma,sans-serif]    [FONT=Tahoma,sans-serif]و در نهایت نزول نرم از طریق کابل با بکار گیری یک جرثقیل آسمانی مجهز به موتور موشک.             تصویر 
[FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif] 
      [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  برنامه اکتشافی مریخ ناسا می گوید : " این فرود چالش برانگیزترین اقدامی بوده که تاکنون صورت گرفته است. [FONT=Tahoma,sans-serif]در هنگام تقرب کاوشگر به سطح مریخ، دو مدارگرد دیگر ناسا در حال عبور از فراز مریخ می باشند و مدارگرد سوم که بوسیله آژانس فضایی اروپا هدایت می گردد به ارسال اطلاعات به زمین خواهد پرداخت.       [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  علمی مریخ، بیش از 8 ماه پیش در اواخر ماه نوامبر 2011 هنگامی که از سواحل فلوریدا به فضا پرتاب گردید، سفر خود را آغاز نمود.   
 
[FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  می گوید: " آیا می توانیم اینکار را انجام دهیم؟ بله، فکر می کنم بتوانیم. من مطمئن هستم که گروه کار شگفت انگیزی را انجام داده است، گرچه خطرات هنوز وجود دارد و مسیر دشواری در پیش رو است." [FONT=Tahoma,sans-serif]ناسا بمناسیت این رویداد بزرگ از جزئیات مراحل نهایی فرود پیچیده کاوشگر در سطح مریخ فیلم ویدیویی با نام هفت دقیقه وحشت تهیه و در اینترنت قرار داده است.          تصویر 

[FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]  [FONT=Tahoma,sans-serif]  از دانشمندان ناسا و معاون طرح کاوشگر مریخ به خبرنگاران گفت : " یکی از موضوعات نگران کننده پس از فرود کاوشگر، وضعیت آب و هوای سطح مریخ بود که پس از دریافت آخرین تصاویر گرفته شده در چند روز گذشته به نظر می رسد شرایط بهتر شده است. مریخ نقش خود را خوب بازی کرد و ما در روز دوشنبه از شرایط مناسبی برخوردار هستیم."   [FONT=Tahoma,sans-serif]بر اساس گفته معاون مدیر برنامه کاوشگر مریخ، در روزهای آینده تصاویر بیشتری از این رویداد دریافت خواهد شد و بدین ترتیب مهندسین در ایستگاه زمینی بیشتر اوقات خود را در ماه آگوست صرف رسیدگی به سامانه های این وسیله خواهند نمود.   [FONT=Tahoma,sans-serif]کاوشگر کیوریوزیتی حامل یک بسته شیمیایی حاوی ماده از بین برنده، 17 دوربین، یک مته، حسگرهای تشعشعی، حسگرهای آب و ابزارهایی بمنظور حفاری ، خاک برداری و آزمایش وجود ترکیبات کربنی که نشانه هایی از وجود حیات هستند، می باشد. [FONT=Tahoma,sans-serif]به نظر می رسد کاوشگر مریخ اولین اقدامات اکتشافی خود را در اوایل ماه سپتامبر آغاز و اولین آزمایشات بر روی نمونه ها را در اواخر ماه و اولین اقدامات حفاری را در ماه اکتبر و یا نوامبر شروع نماید.             
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک شنبه 20 شهریور 1390, 9:01 am
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط azarakhsh45 » سه شنبه 17 مرداد 1391, 8:50 pm

لابد عده ای دارند فکر میکنند این هم مانند روی ماه قدم گذاشتن دروغه

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 17 مرداد 1391, 9:09 pm

 بابک فردوسی مهندس ایرانی‌ - آمریکایی‌ [COLOR=#C00000]NASA, مدیر برنامه کنجکاوی مریخ و مدیر پرواز کاوشگر Curiosity 


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


 منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 26
تاریخ عضویت: جمعه 5 خرداد 1391, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 250 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط sa_baloch_ca » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 3:06 am

درو د به کاپیتان اطلاعات خوبی بود :razz: اگه مهندس اینجا بود صد در صد منشوری میشد و شش ماه مرخصی بدون حقوق میدادند :P من که خیلی خوش حالم که یک ایرانی مدیر پروازه

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 10:44 pm

 [FONT=Times New Roman,serif]لحظه به لحظه با  [FONT=Times New Roman,serif]Curiosity تا فرود

 
 
 
[FONT=Times New Roman,serif]تصاویر استثنایی از شاهکار ناسا [FONT=Times New Roman,serif]


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]سپر حرارتی 4.5 متری  [FONT=Times New Roman,serif]Curiosity  [FONT=Times New Roman,serif]در فاصله 16 متری سفینه مادر [FONT=Times New Roman,serif]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]تصویر رنگی گرفته شده در لحظاتی قبل از فرود [FONT=Times New Roman,serif]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]تصویری استثنایی از  [FONT=Times New Roman,serif]Curiosity  [FONT=Times New Roman,serif]به همراه چتر فرود. عکس توسط  [FONT=Times New Roman,serif]Mars Reconnaissance Orbiter  [FONT=Times New Roman,serif]گرفته شده است [FONT=Times New Roman,serif]  


[FONT=Times New Roman,serif][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]تصویری استثنایی از  [FONT=Times New Roman,serif]Curiosity  [FONT=Times New Roman,serif]به همراه چتر فرود. عکس توسط  [FONT=Times New Roman,serif]Mars Reconnaissance Orbiter  [FONT=Times New Roman,serif]گرفته شده است [FONT=Times New Roman,serif]  


[FONT=Times New Roman,serif][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]عکس رنگی گرفته شده پس از فرود [FONT=Times New Roman,serif]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]عکس رنگی گرفته شده پس از فرود با پس زمینه بازسازی شده کامپیوتری [FONT=Times New Roman,serif]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 [FONT=Times New Roman,serif]تصویر گرفته شده از  [FONT=Times New Roman,serif]Mars Reconnaissance Orbiter

  
منبع: ناسا
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه 1 بهمن 1389, 11:38 am
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: فرود تاريخي مريخ نورد ناسا را مستقيما تماشا كنيد!

پست توسط anga2009 » پنج شنبه 19 مرداد 1391, 1:43 am

sa_baloch_ca نوشته شده:درو د به کاپیتان اطلاعات خوبی بود :razz: اگه مهندس اینجا بود صد در صد منشوری میشد و شش ماه مرخصی بدون حقوق میدادند :P من که خیلی خوش حالم که یک ایرانی مدیر پروازه


برادر من ضمن احترام به شما
این تاپبک کاملا علمی هست .نمیدانم چرا شما در هر پستی یه کم تیکه سیاسی می اندازی شما مطمئن باش اگه آدم متخصصی باشه حتما به اون توجه میشه مخصوصا اگه اون فرد در زمینه فضایی باشه ...
از دوستان بابت تصاویر زیبا تشکر می کنم...
لطفا آدرس تصاویر در سایت ناسا را بگذارید
تصویر
وب سایت روستای گندشمین
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خدایا من را ببخش...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”