روز شمار داستان ارز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

Re: روز شمار داستان ارز

پست توسط mj_piremard » دو شنبه 20 شهریور 1391, 1:03 pm

با سلام
خرید اوراق مشارکت خوبه منتها نه اورقی که سودش از نرخ تورم کمتره. :?
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA » دو شنبه 20 شهریور 1391, 1:07 pm

"دولت معجزه کند و یک طرح ارایه بدهد که باعث کاهش قیمت دلار و سکه و در نتیجه افزایش ارزش پولی بشود "

نگران نباشید معجزات دولت جهت عکس این مطلب هست
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3154 بار

پست توسط R.A.F » دو شنبه 20 شهریور 1391, 1:23 pm

دیروز واسه یه کاری رفته بودم فرودگاه امام، پشت پیشخوان یکی از بانکهای تو فرودگاه زده بود :

دلار خرید 1226 تومان + 1 درصد کارمزد !! یعنی 1214 تومان

فروش نداریم، ترجمه : فروش داریم ولی نه اینجا، تو بازار به قیمت آزاد تصویر

بیچاره مسافرهایی که از همه جا بیخبر میان و تو اون بانک دلاراشونو چینج میکنن

SORENA نوشته شده:"دولت معجزه کند و یک طرح ارایه بدهد که باعث کاهش قیمت دلار و سکه و در نتیجه افزایش ارزش پولی بشود "

نگران نباشید معجزات دولت جهت عکس این مطلب هست

خداییش من همیشه گفتم که به این دولت اعتماد دارم، یکم دیگه اینجوری بریم جلو دلار میشه 4 هزار تومن و اونوقت مملکت قفل میشه و مجبور میشیم جلوی غرب کوتاه بیاییم، بنابراین مشکلمون با غرب واسه همیشه حل میشه تصویر

بازم بگید احمدی نژاد بده ...
آخرین ويرايش توسط 1 on R.A.F, ويرايش شده در 0.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

پست توسط FREE MAN » دو شنبه 20 شهریور 1391, 1:42 pm

علت افزایش قیمت دلار در بازار

فارس: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بزرگترین اشتباه دولت این است که از سه هفته قبل عرضه دلار (ارز) در بازار متوقف شده است.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در مورد بورس ارز و تکلیف قانون برنامه پنجم برای نرخ شناور مدیریت شده ارز گفت: بورس ارز بهترین راه برای اجرای قانون برنامه پنجم در زمینه نرخ ارز یعنی شناور مدیریت شده است.
وی افزود: مجلس دنبال تک نرخی شدن ارز بر اساس نرخ شناور مدیریت شده است و اگر دولت در سال گذشته توسط بانک مرکزی بورس ارز را راه‌اندازی کرده بود، شاهد شوک ارزی در بازار نبودیم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: وقتی شوک ارزی در بازار اتفاق می‌افتد، باید دولت نرخ ارز را به صورت شناور مدیریت کند، وگرنه شکاف بین نرخ مرجع ارز و نرخ آزاد افزایش یافته و راه برگشت این است که بورس ارز راه اندازی شود و نرخ ارز به صورت شفاف و واقعی در آن تعیین شود.
مصباحی مقدم افزود: مصوبه کارگروه مشترک دولت و مجلس در مورد نرخ ارز باید اجرا شود، اما هنوز زمان آن مشخص نشده است،همه چیز بستگی به تصمیم دولت دارد و بهتر است هر چه سریعتر بورس ارز تشکیل شود تا نرخ‌ها متعادل می‌شود.
این نماینده مجلس در مورد اختلاف نرخ مرجع و آزاد ارز و رانت خواری ناشی از آن، تأکید کرد: در حال حاضر رانت‌خواری درباره اختلاف نرخ مرجع و آزاد ارز وجود دارد، چون ارز مرجع فقط برای کالاهای اساسی و دارو اختصاص می‌یابد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: متأسفانه دولت بزرگترین اشتباه تاریخی انجام داده که برای پاسخ به تقاضاهای بازار ارز تزریق نمی‌کند و از سه هفته پیش عرضه دلار توسط بانک مرکزی متوقف شده است.
مصباحی مقدم افزود: توقف عرضه دلار توسط بانک مرکزی باعث افزایش قیمت شدید در بازار شده و اگر عرضه دلار بر اساس تقاضا بود، با افزایش شدید قیمت مواجه نمی‌شد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: برج عاج
سپاس‌های ارسالی: 228 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

پست توسط javedan-seda » دو شنبه 20 شهریور 1391, 2:28 pm

دلار به 2700 تومان هم رسید و همین امروز فرداست که دلار 3000 تومانی را هم ببینیم و به برکت دولت مهر!!! به زودی شاهد بی ارزش ترین پول ملی ایران خواهیم بود

دکتر جان همه کس وکارت زودتر برو
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 598 بار
سپاس‌های دریافتی: 472 بار

پست توسط Night_Raven » دو شنبه 20 شهریور 1391, 2:52 pm

بقدری دلار لحظه ای شده که تا جایی که من شنیدم خیلی از صرافی ها بستند همینطور بورس لوازم خانگی !
تصویر تصویر تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 20 شهریور 1391, 2:57 pm

,

دست داشتن دولت در نرخ دلار تقریبا آشکار شده اما دلیل اینطور نوسان دهی به بازار ارز هنوز از نگاه هر کس متفاوت و هیچ یک آنقدرها قابل قبول نیست.

بازار موبایل و رایانه هم امروز وارد قحطی جنس شد در حالی که انبار دوستان پر است از اجناس !
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 598 بار
سپاس‌های دریافتی: 472 بار

پست توسط Night_Raven » دو شنبه 20 شهریور 1391, 3:16 pm

به هر حال دولت مسئول اجرای قانون و برخورد کردن با افرادی است که با نقض آشکار آن دارن ایران و ایرانی را به لبه ی پرتگاه می برند ولی متاسفانه به نظر میاد این دولت به قدری در انجام وظیفه اولیه ی خودش سست و ضیف عمل می کنه که چند دلال و انبار دار خیلی راحت می توانند در ظرف کمتر از چند ساعت کل بازار ارز و کالایی ایران را به هم بریزند بدون اینکه نگران دخالت قانون و دولت در کارشون باشن !!! و تاسف من از اینکه هنوز افرادی هستند که بدون هیچ نگاهی به حقیقت و منطق از این دولت کورکورانه حمایت می کنند !
تصویر تصویر تصویر

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

پست توسط anybody » دو شنبه 20 شهریور 1391, 3:40 pm

برای من همیشه این سوال ها بوده،

اول اینکه چرا دلار بجاییکه چند دست بچرخه بره دست واسطه و دلال و صراف از اول در خود بانک فرخته نمیشه؟

دوم اینکه گیرم ارز باید به هر دلیلی منطقی و درستی قیمتش بره بالا...چرا نرخ خریدش رو ثابت نمیکنن تا تبدیل به کالای سرمایه ای نشه ؟
مثلا اگر فروش دلار دوهزار تومن هست خریدش رو ثابت روی 1000 نگه دارن . دیگه آیا کسی رو حساب اینکه الان میخرم دوماه بعد دو برابر میشه میفروشمش میرن صف بگیرن!؟
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 20 شهریور 1391, 3:53 pm

ظاهرا دعوا سر فارکس و راه اندازی این بورس است، تا دیروز این بورس مورد پسند برخی افراد نبود و امروز خود این افراد در حال تلاش برای قانع کردن مخالفانش هستند. آدم شک میکند نکنه قرار یه جورایی از راه اندازی چنین بورسی زینفع بشوند. تا دیروز این بورس عین ربا و کسب پول با پول معرفی میشد اما امروز یک راهکار منطقی برای کنترل ارز و ... .

دولت تو بازار ارز رفتار بسیار عجیب و غریبی از خودش نشان داده، راستش را بگم بنده که هنوز نفهمیدم احمدی نژاد نظرش در مورد بازار ارز چیست که ازش حمایت کنم یا باش مخالفت !

, جان

در کنار حمایت های کورکورانه، مخالفت های کورکورانه هم کم نیست. چون حداقل من به عنوان طرفدار سیاست های احمدی نژاد هنوز خبر ندارم موضعش در این مورد چیست. بنابراین چطور عده ای بدون دانستن موضع دولت در این حوزه شروع به مخالفت میکنند؟ این دسته افراد هم درست حکایت همان طرفداران کورکورانه هستند :-)

آن چه روشن است دست داشتن دولت است.

دولت ما (دوره احمدی نژاد) روی نرخ ارز هیچ وقت کنترل نداشته است که دلایلش هم مشخص است، اساسا اگر کنترل داشت جای تعجب بود ! دولت خاتمی با توجه به روابط نسبت دوستانه ای که با برخی کشورها برقرار کرد توانست یک انقلاب در کنترل ارز داشته باشد. اما ... !

این روزها این اتفاقات که در بازار ارز جاریست چیزی فرا تر از نداشتن کنترل است و به نظر میرسد نوسان هایی غیر طبیعی در بازار وجود داره که نخست شدیدا به سمت بی ارزش کردن ریال در حال پیشرفت است، از سمت دیگه اصلا منطقی و متناسب با حوادث بین المل و روند اقتصاد جهان و ایران نیست! به عبارت ساده و خودمانی، روشن است دستی در کار است به وسعت کل بازار ارز ایران که فکر نکنم هیچ دلال ارز خیابانی اینقدر قدرت داشته باشد ! که اگر داشته باشد بهتر است جای مافیا ایتالیا بیان در مورد این افراد در ایران فیلم بسازند.

من باور نمی کنم نرخ ارز اینقدر تغییر کند بدون آن که دولت خواسته باشد. :-) اما درست و غلط بودن این خواست دولت و حمایت یا مخالفت باهاش زمانی مقدوره برام که دلیل این کارش روشن شود.

ای قسمت ضعف دولت در کنترل بازار، دوست عزیز زمان رضاخان که نیست ... امروز پسردایی من گفت میلاد، نرخ دلار را داری ... جنس بدیم ؟ (چند سفارش داریم و البته فروش آنلاین عمده)

یا بزاریم فردا پس فردا بدیم ؟

این تصمیم من هست که قحطی تو بازار وارد میکنه دوست عزیز و دولت ایران که هیچ، کل دولت های جهان هم تا من خودم فلز خراب باشم کاری از دستشان در این مورد بر نخواهد آمد ...

حداقل ما به افزایش قیمت آن هم نصف درصد افزایش قیمت دلار اکتفا کرده و معاملات را انجام دادیم (جتی برخی را با نرخ دیروز) ویترین خودمون هم تعطیل نکردیم با نرخ امروز البته.

اما واقعیت این است اکثریت اینطور نیستند و طمعشان زیاد است آنقدر که اگر دستشان بیاد و چرخه مالیشان گیر نکند احتکار را جزو فوت و فن های تجارت می دانند و با افتخار ازش حرف میزندن و اصلا به نرخ دلار هم کار ندارند زیاد ;)
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3154 بار

پست توسط R.A.F » دو شنبه 20 شهریور 1391, 4:21 pm

MiimA نوشته شده:ظاهرا دعوا سر فارکس و راه اندازی این بورس است، تا دیروز این بورس مورد پسند برخی افراد نبود و امروز خود این افراد در حال تلاش برای قانع کردن مخالفانش هستند. آدم شک میکند نکنه قرار یه جورایی از راه اندازی چنین بورسی زینفع بشوند. تا دیروز این بورس عین ربا و کسب پول با پول معرفی میشد اما امروز یک راهکار منطقی برای کنترل ارز و ... .

دولت تو بازار ارز رفتار بسیار عجیب و غریبی از خودش نشان داده، راستش را بگم بنده که هنوز نفهمیدم احمدی نژاد نظرش در مورد بازار ارز چیست که ازش حمایت کنم یا باش مخالفت !

, جان

در کنار حمایت های کورکورانه، مخالفت های کورکورانه هم کم نیست. چون حداقل من به عنوان طرفدار سیاست های احمدی نژاد هنوز خبر ندارم موضعش در این مورد چیست. بنابراین چطور عده ای بدون دانستن موضع دولت در این حوزه شروع به مخالفت میکنند؟ این دسته افراد هم درست حکایت همان طرفداران کورکورانه هستند :-)

آن چه روشن است دست داشتن دولت است.

دولت ما (دوره احمدی نژاد) روی نرخ ارز هیچ وقت کنترل نداشته است که دلایلش هم مشخص است، اساسا اگر کنترل داشت جای تعجب بود ! دولت خاتمی با توجه به روابط نسبت دوستانه ای که با برخی کشورها برقرار کرد توانست یک انقلاب در کنترل ارز داشته باشد. اما ... !

این روزها این اتفاقات که در بازار ارز جاریست چیزی فرا تر از نداشتن کنترل است و به نظر میرسد نوسان هایی غیر طبیعی در بازار وجود داره که نخست شدیدا به سمت بی ارزش کردن ریال در حال پیشرفت است، از سمت دیگه اصلا منطقی و متناسب با حوادث بین المل و روند اقتصاد جهان و ایران نیست! به عبارت ساده و خودمانی، روشن است دستی در کار است به وسعت کل بازار ارز ایران که فکر نکنم هیچ دلال ارز خیابانی اینقدر قدرت داشته باشد ! که اگر داشته باشد بهتر است جای مافیا ایتالیا بیان در مورد این افراد در ایران فیلم بسازند.

من باور نمی کنم نرخ ارز اینقدر تغییر کند بدون آن که دولت خواسته باشد. :-) اما درست و غلط بودن این خواست دولت و حمایت یا مخالفت باهاش زمانی مقدوره برام که دلیل این کارش روشن شود.

ای قسمت ضعف دولت در کنترل بازار، دوست عزیز زمان رضاخان که نیست ... امروز پسردایی من گفت میلاد، نرخ دلار را داری ... جنس بدیم ؟ (چند سفارش داریم و البته فروش آنلاین عمده)

یا بزاریم فردا پس فردا بدیم ؟

این تصمیم من هست که قحطی تو بازار وارد میکنه دوست عزیز و دولت ایران که هیچ، کل دولت های جهان هم تا من خودم فلز خراب باشم کاری از دستشان در این مورد بر نخواهد آمد ...

حداقل ما به افزایش قیمت آن هم نصف درصد افزایش قیمت دلار اکتفا کرده و معاملات را انجام دادیم (جتی برخی را با نرخ دیروز) ویترین خودمون هم تعطیل نکردیم با نرخ امروز البته.

اما واقعیت این است اکثریت اینطور نیستند و طمعشان زیاد است آنقدر که اگر دستشان بیاد و چرخه مالیشان گیر نکند احتکار را جزو فوت و فن های تجارت می دانند و با افتخار ازش حرف میزندن و اصلا به نرخ دلار هم کار ندارند زیاد ;)

درسته که دلار گران میتونه باعث حمایت از تولیدات داخلی بشه، همانطور که چین برای این منظور ارزش یوان رو کمتر از ارزش واقعی خودش نگه میداره، اماقبلا باید بستر اون در داخل کشور ایجاد بشه، وگرنه اینجوری پدر صاحب بچه درمیاد..

کنترل ارز از دست دولت خارج شده، هیچ حکومتی دلش نمیخواد اینطور افسار گسیخته ارز گرون بشه چراکه این موضوع میتونه باعث ورشکستگی اون دولت و همچنین ایجاد نارضایتی شدید عمومی بشه، ‍پس این موضوع ارتباط مستقیمی با امنیت ملی داره.

برای پیدا کردن دلیلش هم زیاد به خودت فشار نیار، این قانون عرضه و تقاضاست، ایران با فروش نفتش نمیتونه دلار بگیره، پس دلار نداره که تو بازار تزریق بکنه درحالی که تقاضا برای دلار زیاده، برای همین قیمتش میره بالا، به همین آسونی...

آره قربونش....تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

پست توسط mj_piremard » دو شنبه 20 شهریور 1391, 6:50 pm

با سلام
همین بود میگفتن تحریم ها هیچ اثری نداره به فرصت تبدیل میشه.
تا ما گفتیم هند از ما نفت میخره روپیه میده گفتن چه عیبی داره خیلی هم خوبه بدیش اینه هند از ما نفت میخره اما دلار نمیده نتیجش میشه این نتیجش میشه از تولید کننده تا وارد کننده تا بغال سره کوچه نرخ ارز رو بهونه قرار میده
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”