در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

"فاتح-۱۱۰" تیری که سپرهای منطقه‌ای را می‌شکافد

توسط Mr.Amirhessam » دوشنبه 16 مرداد 1391 12:49

به گزارش

سرویس دفاع و امنیت صبح میهن


به نقل از فارس، برد، هدایت، قدرت تخریب و دقت را می‌توان چهار مولفه اصلی دانست که همواره در دستور کار سازندگان صنایع موشکی در جهان و نیز جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

با دستیابی ایران به موشک‌های با برد ۲۰۰۰ کیلومتر که می‌تواند تمامی سرزمین‌های اشغالی را به عنوان اصلی‌ترین دشمن خود زیر آتش بگیرد، امروز بیشترین تمرکز سازندگان صنایع موشکی بر مولفه‌های مهم دیگری همچون هدایت، قدرت تخریب و "دقت" موشکها قرار گرفته است.

البته فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح بارها با اعلام اینکه ایران توانایی ساخت موشکهای با برد بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر را نیز دارد، گفته‌اند فعلا این موضوع در دستور کار نیست و همین موشکهای با برد فعلی می‌توانند خواسته‌های ایران در مقابله با حملات احتمالی آینده را برآورده کنند.

در این میان موشک فاتح ۱۱۰ به عنوان دقیق‌ترین موشک بالستیک ایرانی که می‌تواند با خطای حدودا "ده متر"، اهدف مورد نظر را مورد اصابت قرار دهد، مهمترین موشکی است که قابلیت انهدام سپرهای موشکی، پایگاهای نظامی و مراکز استراتژیک امریکایی در اطراف ایران را دارد و با حمل سر جنگی ۵۰۰ کیلوگرمی، کابوسی برای فرماندهان نظامی امریکا در منطقه خواهد بود.سامانه موشکی فاتح ۱۱۰ دقیق ترین موشک ایرانی

این موشک که نوع دریایی آن یعنی "موشک خلیج فارس" به عنوان اصلی‌ترین موشک مافوق صوت و بالستیک دریایی ایران می‌تواند ناوهای غول پیکر فرامنطقه ای را در دریا مورد هدف قرار دهد، براحتی می‌تواند پایگاههای آمریکایی اطراف ایران که نزدیک ترین آنها ۷۰ کیلومتر و دورترین آنها نیز در ۱۲۰ کیلومتری ما قرار دارد، مورد هدف قرار دهد.

فاتح ۱۱۰ یک موشک بالستیک استراتژیک با برد کوتاه (حدود ۳۰۰ کیلومتر) است که از یک موتور تک مرحله ای با سوخت جامد بهره گرفته و ده سال قبل اولین نسل آن، تست خود را پشت سر گذاشت و امروز نسل چهارم این موشک با قابلیتهای فوق العاده در اختیار یگانهای موشکی سپاه قرار گرفته است.

موشک فاتح ۱۱۰ از راداری داخلی و الکترواپتیک برای هدایت خود استفاده می کند که به آن دقتی بسیار دقیق بخشیده است.

بکارگیری روش‌های هدایتی نوین و قابلیت نقطه زنی بر روی این موشک، توانایی آن در اصابت به هدف بدون انحراف را اثبات کرده و دیگر قابلیت های افزوده شده به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ایران را جزو معدود کشورهای تولید کننده این نوع از موشک در سطح دنیا قرار داده است.

اگرچه در سه نسل قبلی این موشک، سرعت عمل در پرتاب، قدرت تخریب بالا و دقت در هدف‌گیری متعارف حاصل شده بود، اما امروز اضافه بر قابلیت‌های قبلی، نیروهای مسلح کشورمان قادر خواهند بود با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اهداف زمینی و دریایی، نقاط تجمع دشمن، مراکز فرماندهی، سایت‌های موشکی، زاغه‌های مهمات، رادارها و سایر اهداف مورد نظر را به صورت نقطه‌ای مورد هدف قرار داده و منهدم کنند.


در این میان هدف قرار دادن سپرهای موشکی مستقر در اطراف ایران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

اینکه چرا امریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای اخیر بیشترین تلاش را برای استقرار سپرهای موشکی در اطراف ایران بکار گرفته اند را باید در همین پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه دستیابی به فناوری‌های مدرن موشکی جستجو کرد.

موشک هایی که در بردهای مختلف می‌توانند تمامی مراکز نظامی امریکا در اطراف ایران را که عمدتا در کشورهای همسایه ما نظیر عراق و افغانستان دپو شده اند، مورد حمله قرار دهد.

البته رژیم صهیونیستی که در جنگ ۳۳روزه لبنان به خوبی طعم داغ موشک‌های کوتاهبرد حزب‌الله در هدف قرار دادن شهرهای صهیونیست‌نشین مانند حیفا و عفوله را چشید و تا امروز نیز سران اشغالگر آن با کابوس هدف قرار گرفتن تل آویو در جنگ آینده با حزب‌الله می‌خوابند، شاید بیشتر از آمریکایی‌ها نگران موشک‌های دوربرد و ویران کننده ایران باشند.

این ترس از موشک‌های ایرانی بود که دولت آمریکا و دولت مجعول صهیونیستی را به فکر طراحی و استقرار سپرهای موشکی در اطراف ایران انداخت.شلیک سامانه موشکی فاتح ۱۱۰

گنبد آهنین (بخوانید پوشالی) اسراییل در سرزمین های اشغالی و استقرار سامانه های دفاع موشکی در ترکیه، قطر و کشورهای اطراف ایران دقیقا به همین منظور بکارگیری شدند که بتوانند در صورت جنگ احتمالی با ایران، موجودیت مجعول اسراییل و سربازان بی شمار امریکایی در منطقه را از خطر موشک های ایرانی حفظ کنند.

عملکرد این سپرهای موشکی که علاوه بر بعد نظامی در عرصه سیاسی نیز هزینه هایی برای امریکا و نیز کشورهای پذیرای آن داشته است، اینگونه خواهد بود که با شلیک موشک های ایران به سمت اهدف امریکایی و اسراییلی، بلافاصله این موشک ها رهگیری و اطلاعات آن نظیر مسیر، برد و مقصدنهایی به سامانه های موشکی داده می شود تا آنها بتوانند نسبت به انهدام این موشکها اقدام کنند و به این ترتیب اجازه ندهند موشکهای ایران گزندی به مراکز آمریکایی و سرزمین های اشغالی برسانند.

اما این یک طرح آزمایش نشده است و آمریکایی ها و صهیونیستها تنها بر اساس تست های بعضا ناموفق خود (خصوصا در گنبدآهنین اسراییل) بر روی چنین سامانه هایی حساب باز کرده اند.

فرماندهان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران البته بارها با تاکید بر ناکارآمدی این سامانه ها در مقابل شلیک انبوه موشک های بالستیک سپاه به سوی اهداف از پیش تعیین شده، گفته اند که تمامی سناریوها برای مقابله با این سپرها اندیشیده شده و در روز واقعه، هم آمریکایی ها هم صهیونیستها و هم همپیمانان منطقه ای آنها به ناکارآمدی این سپرها و قدرت موشکی ایران پی خواهند برد.


البته شلیک انبوه موشکهای سپاه علیه اهداف مورد نظر، تنها یکی از چند سناریوی مقابله ای خواهد بود و در کنار این موضوع، موشکهای بالستیک و دقیق سپاه که اخیرا نسل چهارم یکی از همین موشکها مورد تست و آزمایش قرار گرفت می تواند به صورت اختصاصی این سپرهای موشکی را مورد هدف قرار دهد تا موشکهای میان برد و دوربرد شهاب، سجیل، قیام و قدر و عاشورا به راحتی و بدون هیچ مزاحمی اهداف عمده خود در سرزمین های اشغالی را مورد هدف قرار دهند.

اینها در حالیست که سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیرا از بکارگیری جدیدترین موشک بالستیک و رادارزن ایرانی برای هدف قرار دادن سامانه های دارای دشمن در آینده نزدیک خبر داده و اعلام کرده است این موشک می تواند اهداف مورد نظر خود را در فاصله ۳۰۰ کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

بنابراین باید آماده رونمایی از موشک استراتژیکی باشیم که بیشترین شباهتها را به موشک مدرن و دقیق فاتح ۱۱۰ خواهد داشت.

گزارش: مهدی بختیاری

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
nima-rad, anga2009, Mahdi1944, Java, dolphine, aim 54, apadana11, Mehrab373, Qaher1406, kayvan6079, saied tomcat, كيارش, moeen s m, saeedjiji, m-sajedy, Shahbaz, HASAN BARATY, malmal1369, anybody, srf020, Amiiiin

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

Re: "فاتح-۱۱۰" تیری که سپرهای منطقه‌ای را می‌شکافد

توسط dolphine » دوشنبه 16 مرداد 1391 18:48                                         شمشمیر جمهوری اسلامی ایران از غلاف بیرون آمده است و اسرائیل در لاک دفاعی است+فیلم     

    
                           
http://ali70.com/19649                                                                                                                      
==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
Qaher1406, kayvan6079, Mehrab373, viper, كيارش, HASAN BARATY, malmal1369, Mahdi1944, anga2009


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان