"شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

"شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط anybody » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 11:54 am

زن زندانی ایرانی در بند آمریکا آزاد شد
زن زندانی ایرانی در بند آمریکا که با اتهامات واهی واشنگتن دستگیر شده بود، شب گذشته وارد مسقط پایتخت عمان شد.
به گزارش مشرق، فارس به نقل از "تایمز آو عمان" نوشت: "شهرزاد میرقلی خان"، 31 ساله شب گذشته از شیکاگو از طریق "ابوظبی" وارد "مسقط" پایتخت عمان شد و در آنجا با دختران دوقلو و مادر و پدر خود دیدار کرد.

شهرزاد در یک کنفرانس خبری در فرودگاه مسقط در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: من می‌خواهم از "سلطان قابوس بن سعید" پادشاه عمان به دلیل نقش وی در تضمین آزادی من تشکر کنم. من بسیار خوشحال هستم که پس از گذراندن 5 سال در زندان آمریکا در کنار دو دختر و مادر خود هستم.

بر اساس این گزارش، شهرزاد در کنار "سالم ناصر الاسماعیلی" که در آزادی وی نقش داشت قرار گرفته بود.

شهرزاد میرقلی‎خان زنی ایرانی است که به اتهام آنچه مشارکت در خرید دوربین های دید در شب خوانده شد، در اتریش دستگیر شد و بعد از محاکمه و سپری شدن دوران محکومیت با ترفندی توسط سرویس های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شد و در آنجا به همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود مجدداً محاکمه و به 5 سال حبس محکوم شد.

این شهروند ایرانی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص اتهاماتی که آمریکا به وی وارد آورده بود، ادامه داد: بله من اشتباهی از جانب آمریکا به جاسوسی متهم شده بودم.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4268
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12007 بار
تماس:

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط Mohammad 1985 » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 1:35 pm

از کجا معلوم کهاین زن راست میگه ؟!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط anybody » چهار شنبه 18 مرداد 1391, 4:11 pm

  عکس/شهرزاد ميرقلي خان پس از آزادي
   میرقلی‎خان زنی ایرانی است که به اتهام آنچه مشارکت در خرید دوربین های دید در شب خوانده شد، در اتریش دستگیر شد و بعد از محاکمه و سپری شدن دوران محکومیت با ترفندی توسط سرویس های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شد و در آنجا به همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود مجدداً محاکمه و به 5 سال حبس محکوم شد.وی پس از آزادی، شب گذشته وارد مسقط پایتخت عمان شد.تصویر

تصویر
 
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط Sami 1993 » شنبه 21 مرداد 1391, 4:46 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
اگر الان شما امکان بیابید و بیایید به زندان های آمریکا سر بزنید می بینید که بسیاری از زن هایی که اینجا زندانی هستند کسانی اند که بی گناه دستگیر شده اند تا طعمه قرار بگیرند که مثلا شوهرشان را تحویل دولت آمریکا بدهند.


مشرق- شهرزاد میرقلی خان، زن ایرانی به اتهام مشارکت در خرید دوربین‌های دید در شب (که در بسیاری از فروشگاه‌های شکار در کشورهای اروپایی یافت می‌شود) در اتریش دستگیر شد و پس از محاکمه و سپری کردن دوران محکومیت خود، با ترفندی توسط سرویس‌های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شده و در آنجا به همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود، مجدداً محاکمه و به پنج سال حبس محکوم شد.گفت وگوي زير با شهرزاد ميرقلي‌خان چند ماه قبل از آزادی و هنگام تماس تلفني با خانواده اش توسط خبرنگار ما انجام شده است.

خانم شهرزاد ميرقلي‌خان چه خواسته‌اي از ما به عنوان هم ميهنان خود داريد و چه خواسته‌اي از مسؤولان كشور برای رفع گرفتاري خود در كشوري ديگر داريد؟

شهرزاد ميرقلي‌خان: من فقط از شما مي‌خواهم كه پيام من را به ملت و هم ميهنان عزيزم برسانيد كه از من پشتيباني كنند چرا كه من واقعا بي‌گناه در زندان گرفتار شده‌ام. من از مردان و زنان هم وطنم مي‌خواهم كه از من حمايت كنند و هر چه مي‌توانند براي آزادي من تلاش كنند تا بتوانم هر چه سريع‌تر نزد خانواده و به ويژه دو دختر نوجوانم بازگردم كه سه سال است آنها را نديده‌ام.

من از مقامات دولتی تقاضا دارم که توجه کنند به این نکته که وضعیت پرونده من در حال حاضر یک فرصت فوق العاده طلایی برای دولت ایران است تا به دنیا و جهانیان نشان دهد که دولت آمریکا چگونه برای افراد بی گناه پرونده سازی کرده و علیرغم سر دادن دفاع از حقوق بشر اما بدیهی ترین حقوق افراد را نادیده می گیرد.

تصویر

به نظرم الان فرصت مناسبی است تا دولت جمهوری اسلامی نیز از آن استفاده کرده و به افکار عمومی جهانی نشان دهد که دولت آمریکا چگونه همه را جاسوس می بیند.
رسانه ها و مقامات باید از این فرصت استفاده کرده و به همه نشان دهند که دولت آمریکا چگونه سعی دارد با گرفتار کردن من در زندان از من بر علیه کشورم اعترافاتی گرفته و با آنها علیه ایران تبلیغات نماید.

من از دولت کشورم درخواست دارم که پرونده من را در محاکم قضایی بین المللی مطرح کرده و دولت آمریکا را بابت دروغ هایی که به من و کشورم بسته است و به خاطر مظالمی که به من به جرم آنچه مرتکب نشده ام وارد آورده است محاکمه کند و مجالی فراهم کنند تا دنیا واقعیت دولت ایالات متحده و چهره بی نقاب این کشور را ببیند.

معنی این حرف های شما این است که مقامات آمریکایی از شما می خواهند که علیه ایران اعترافاتی را انجام دهید؟

ببینید دولت آمریکا ادعا دارد که شوهر سابق من آقای محمود سیف برای دولت ایران کار می کند و اینها من را بازداشت کرده و طعمه قرار داده اند تا وی را از ایران بیرون کشیده و او را دستگیر کنند. اینها از من خواسته اند که من اینجا علیه آقای سیف و دولت ایران اعترافاتی انجام دهم و از سوی دیگر کاری کنم که شوهر سابقم از ایران خارج شود تا دولت آمریکا به منظور خود برسد.

ببینید اصلا این کار در دولت آمریکا به یک رویه و روال تبدیل شده است که یک نفر را می گیرند و حتی می ربایند می آورند اینجا به زندان می اندازند و به او می گویند که اگر این اتهامات را که ما علیه تو مطرح می کنیم را قبول نکنی ما تو را مثلا 80 سال حکم زندان برایت صادر می کنیم تا در زندان بپوسی و از بین بروی و او را تحت فشار می گذارند تا این افراد بیایند و برای اینکه از زیر بار روانی این مسائل خلاص شوند بروند و با دولت آمریکا همکاری کنند و اتهامات مطرح شده از سوی آنها را قبول نمایند که این خود آغاز ماجرایی تازه خواهد بود.

من البته از ابتدا هم هر چه اینها بر من فشار آوردند حاضر به همکاری با آنها نشدم و گفتم که من با شما همکاری نمی کنم و اگر می گویید شوهر سابق من کاری کرده است بروید و او را بازداشت کنید.

من مخفی کاری بلد نیستم و اگر می گویید که من شاهد به اصطلاح تخلفات شوهر سابقم بوده ام خوب اشکالی ندارد من هر چه دیده ام را روی کاغذ می آورم و بعد شما اگر راست می گویید بر اساس اعترافات من عمل کنید. خوب مستقیم بروید سراغ شوهر سابق من. چرا آمده اید من را دستگیر کرده اید و بعد هم دائما از من می خواهید که مخفیانه با شما همکاری کنم و جاسوس بازی در بیاورم و با فریب و نیرنگ شوهر سابقم را از ایران خارج کنم به اینجا بکشانم تا شما او را بازداشت کنید و هر چه علیه او مطرح می کنید هم تایید کنم و بگویم که من شاهد همه اینها بوده ام.

شما در مدت بازداشت با شکنجه جسمی هم مواجه بوده اید؟

ببینید اینها نمی آیند شما را بزنند و آشکارا کسی را شکنجه کنند اما به عنوان مثال من را از ساعت چهار صبح می بردند در سلول های انفرادی که باید زندانی در آنها منتظر بماند تا به دادگاه برود و در این سلول ها عرض نشیمن گاه صندلی که برای شما قرار داده اند کمتر از 20 سانتیمتر است و دمای هوای این سلول ها نیز در بهترین حالت 10 درجه سانتیگراد بالای صفر است و زندانی را با یک لباس نازک و نامناسب داخل این سلول می گذارند که فرد در آن تقریبا فریز می شود. اصلا از سرما و نشستن روی یک صندلی که کلا 20 سانتیمتر نشیمن گاه دارد خود به خود ستون فقرات فرد به هم می پیچد.

از ساعت چهار تا هفت و نیم صبح من را در چنین محیطی نگه می داشتند و بعد تازه ساعت هفت و نیم صبح زنجیرهای سنگین دور کمر و پاهای زندانی می بستند تا او را به دادگاه ببرند. برای من هر بار که می خواستند مرا به دادگاه ببرند این زنجیرهای سنگین را چنان محکم می بستند که من هر بار که به دادگاه می رفتم و باز می گشتم تمام نقاط بدنم که زنجیر به آنها بسته شده بود از دست و پا گرفته تا کمر همه خونین و مالین بود جوراب های من در پاهایم پاره می شد تا دوباره به زندان بازگردم.

شاید برای بسیاری از زندانیان این زنجیرها را کمی شل تر می بستند اما برای من زنجیرها را چنان محکم می بستند که من همیشه چند روز بعد از روز برگزاری دادگاه نیز دست و پا و کمرم به شدت مجروح بود.

وضعیت آسیبی که ستون فقرات شما دیده بود چگونه است؟

اولا که مرا بدون دلیل یکبار فرستادند به یک زندان دیگر آن هم با یک اتوبوس که فقط هم من داخل آن بودم و در حین انتقال هم باز با زنجیر مرا بسته بودند آن هم خیلی محکم. این نقل و انتقال خیلی به من فشار وارد کرد. وقتی هم برگشتم مسئولان زندان بدون دلیل از من خواستند که کمدی را که مواد غذایی ام را داخل آن نگهداری می کردم عوض کنم و مرا مجبور کردند که خودم این کمد را از طبقه پایین به طبقه بالا برده، عوض کنم و بازگردانم که این کار به شدت به کمر من آسیب رساند و من از شدت درد فریاد می زدم اما اینها به من اجازه رفتن نزد دکتر ندادند و 11 روز مانع از آن شدند که من حتی یک سی تی اسکن از کمرم انجام دهم. بعد از 11 روز هم وقتی من خیلی بی تابی کردم به من گفتند که برو و تست حاملگی بده. شما تصور کنید در زندانی که همه زن هستند حالا بماند از اتفاقاتی که آنجا می افتاد چگونه این تصور منطقی به نظر می آید که درد کمر من ناشی از حاملگی باشد.

خیلی در زندان از این بلاها بر سر من آورده اند. شکنجه ها دیگر به شکل قدیمی نیست و اینها به این طرق مرا شکنجه می دهند.

وضعیت پرونده شما الان چگونه است؟ بلاتکلیف هستید یا وضعیت تان مشخص شده است؟

من درخواست تجدیدنظر دارم ولی ببینید سیستم قضایی و وضعیت حاکم بر دادگاه های آمریکا از بیخ و بن و از ریشه خراب است. ببینید اینجا اف بی آی می آید یک پرونده برای کسی درست می کند و یک دادگاه فرمالیته به صورت علنی برگزار می کنند اما قبل از اینکه شما به دادگاه بروید حکم دستوری از اف بی آی روی میز قاضی هست و اصلا برای او مشخص شده که اگر زندانی می خواهد از خود دفاع کند چقدر وقت دارد و چه اتفاقاتی باید در دادگاه رخ دهد. ببینید اینجا همه چیز نمایش است و سناریوی آن از قبل تهیه و تدوین شده است.

اگر الان شما امکان بیابید و بیایید به زندان های آمریکا سر بزنید می بینید که بسیاری از زن هایی که اینجا زندانی هستند کسانی اند که بی گناه دستگیر شده اند تا طعمه قرار بگیرند که مثلا شوهرشان را تحویل دولت آمریکا بدهند. الان به عنوان مثال یک زن سنگاپوری اینجا هست که شوهر او نیز متهم به تهیه لوازم بالگرد برای ایران است.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 23 مرداد 1391, 12:00 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

پس از توقفی کوتاه مدت در کشور عمان
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خبرگزاری فارس: شهرزاد میر قلی خان، شهروند ایرانی که به مدت پنج سال در زندان های آمریکا در بازداشت بود، لحظاتی پیش وارد تهران شد.


تصویر

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، شهرزاد میرقلی‌خان شهروند ایرانی زندانی در آمریکا که به مدت 5 سال در زندان‌های این کشور در بازداشت بود و چهارشنبه هفته گذشته آزاد شد، پس از توقف کوتاهی در کشور عمان، لحظاتی پیش به کشور بازگشت.

شهرزاد میرقلی‌خان به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت، اما در سفری به قبرس در سال 1386 توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به 5 سال حبس در آمریکا محکوم و در 19 دسامبر 2007 در آمریکا زندانی شد.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 23 مرداد 1391, 12:17 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

مهمانپرست مطرح کرد؛
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
سخنگوی وزارت امور خارجه با تقدیر از مقاومت خانم شهرزاد میرقلی خان در دوران بازداشت در امریکا، بازگشت وی به ایران را تبریک گفت.


به گزارش خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست با اشاره به اینکه بازداشت این شهروند بیگناه در راستای روند غیرانسانی، دام گذاری و ارعاب شهروندان ایران در خارج از کشور از سوی دولت آمریکا انجام شده، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران بارها این امر را قویا محکوم کرده و نسبت به پیامدهای آن به شهروندان ایرانی عازم مسافرت به آمریکا هشدار داده است.
وی با تاکید بر اینکه بازداشت و محاکمه خانم میرقلی خان بر اساس اتهامات بی اساس و نقض اصول بدیهی حقوقی بوده است، تصریح کرد که وزارت امورخارجه همواره به شرایط نگهداری او در طول دوران بازداشت و فشارهای روحی وارده به ایشان از طرق مختلف به دولت آمریکا اعتراض کرده و لذا دولت آمریکا را مسئول تالمات وارده به ایشان دانسته و حق شخصی و رسمی حقوقی آنرا برای ایشان و دولت جمهوری اسلامی ایران محفوظ می داند.

مهمانپرست ضمن تقدیر از حسن نیت دولت عمان برای تسهیل در بازگشت خانم میرقلی خان، از عدم توجه مقامات امریکایی به تقاضاهای مکرر برای آزادی فوری وی براساس ملاحظات انسانی ابراز تاسف نموده و آنرا انعکاسی از رویکرد خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران می داند.

وی از وساطت برخی شخصیتهای برجسته بین المللی و مقامات برخی کشورهای دوست برای آزادی خانم میرقلی خان و سایر زندانیان بی گناه در آمریکا سپاسگزاری نمود و بازگشت خانم میرقلی خان در پایان دوران محکومیت را نمادی از بی احترامی دولت آمریکا به ارزشهای مشترک انسانی و تلاشهای یاد شده دانست.

مهمانپرست در خاتمه تاکید کرد، وزارت امور خارجه همچنان به تلاشهای همه جانبه خود برای آزادی زندانیان بیگناه ایران در زندانهای آمریکا و بهبود شرایط نگهداری آنها ادامه می دهد و از شخصیتهای مستقل بین المللی انتظار دارد در این راستا به دولت آمریکا فشار وارد آورند.

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: "شهرزاد ميرقلي‌خان" پس از 5 سال از زندان آمريکا آزاد شد

پست توسط anybody » سه شنبه 24 مرداد 1391, 10:37 am

شهرزاد در خاک ایران/ تا آخرین حد شکنجه شدم +فیلم


زن ایرانی زندانی در زندان های آمریکا گفت که آمریکایی‌ها مرا برای 18 ساعت در یک سلول فوق‌العاده سرد زندانی کرده و به دست و پاهایم زنجیر زده بودند.
به گزارش فارس، "شهرزاد میرقلی خان" زن ایرانی که 5 سال در زندان های آمریکا زندانی بود، شب گذشته وارد تهران شد.


وی هفته گذشته آزاد شد و پیش از عزیمت به تهران توقفی کوتاه در عمان داشت.


قلی‌خان پس از بازگشت به کشورمان و دیدار با خانواده خود گفت: احساس می‌کنم دوباره متولد شدم و به آغوش خانواده بازگشتم؛ تنها خدا را شکر می‌گویم.


وی درباره شرایط سخت زندان‌های آمریکا افزود: "18 ماه اول در زندان واقعا سخت و دشوار بود چرا که از لحاظ جسمانی تا آخرین حد شکنجه شدم."


قلی‌خان تصریح کرد: "آنها من را نمی‌زدند اما برای 18 ساعت در یک سلول فوق‌العاده سرد زندانی بودم در حالی به کمر،‌ دست و پاهایم زنجیر زده بودند."


وی افزود: آنها همیشه طوری به من زنجیر و دستبند می‌زدند که پوست بدنم کنده می‌شد.


قلی‌خان در ادامه گفت که اگرچه آمریکایی ها برای من وکیل مدافع در نظرگرفته بودند اما برای شروع کار 2 هزار دلار از من طلب کردند.[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


پدر شهرزاد میرقلی‌خان نیز با ابراز خشنودی از بازگشت دخترش به کشور گفت: من در طول 5 سال گذشته گوشه‌نشین شده و در خانه‌ام زندانی بودم. فکر می‌کردم دخترم را دیگر نمی‌بینم و او به تنهایی در آمریکا خواهد مرد.


شهرزاد میرقلی‌خان به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت، اما در سفری به قبرس در سال 1386 توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به 5 سال حبس در آمریکا محکوم و در 19 دسامبر 2007 در آمریکا زندانی شد.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”