در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

بخش‌هایی از جلسه رییس جمهور با خبرنگاران، که سانسور شد!!

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 18 مرداد 1391 17:29

آقای رییس جمهور اجازه ندهید فضای رسانه ای کشور پژمرده تر از این شود + فایل صوتی

خبرنگار ایرنا که چندی پیش در جلسه مطبوعاتی سخنگوی شورای نگهبان به دلیل طرح پرسشی درباره اختیارات رییس جمهور  اخراج شده بود  دیروز فرصت یافت در جلسه ای که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود در سخنانی خطاب به رییس جمهور خواهان پاسخگو کردن همه قوا درباره عملکرد شان شد .

متن کامل عادل علی بازی خبرنگار ایرنا به شرح زیر است:

خوشحالم که امروز بعنوان یک روزنامه نگار که از شهرستان به تهران آمده ام و با عنایت آقای جوانفکر در حضور آقای رئیس جمهور هستم و در محضر ایشان صحبت می کنم . با این که آقای جوانفکر دوست ندارند که از ایشان تشکر شود اما وظیفه خود می دانم که در حضور رئیس جمهور از زحمات ایشان تشکر و قدردانی کنم .

آقای رئیس جمهور؛ در محضر شما صحبت کردن در صورتی که خود شما روزنامه نگارهستید بسیار سخت است . از دیروز دغدغه ام این بود که درباره چه چیز با شما صحبت کنم ؟ آیا درباره مسائل شخصی ، صنفی صحبت کنم یا درباره وام های قرض الحسنه و مسکن مهر.
طبق قوانین موجود ، مسکن مهر فقط برای افراد متاهل در نظر گرفته شده اما افراد مجردی هستند که هنوز متاهل نشده اند و نیاز به مسکن مهر دارند اما تصمیم دارند که صاحب مسکن شوند و قول می دهند که بزودی متاهل شوند. اگرشما درخواست می کنیم که اگر مقدور است چاره ای برای رفع مشکل این افراد اندیشیده شود.
رییس جمهور : قول قبول نیست این قول باید باید کتبی باشد و به صورت سند ازدواج ما آن را قبول داریم .
اجازه دهید فارغ از مسائل صنفی به موضوع کرامت انسانی و کرامت و شان خبرنگاران در این جا بپردازم . امروز می خواهم موضوعی را که درباره اصناف مختلف در جاهای مختلف به آن پرداخته اید وبارها آن را بیان کرده اید یعنی درباره کرامت انسانی که شدیدا بر آان تاکید دارید بپردازم .از کرامت خبرنگاران در جایگاه های مختلف بگویم .موضوع شان خبرنگاران که امروزه نادیده گرفته می شود . این گلایه من از دولت نیست . شاید دولت هم ضعف هایی داشته باشد این قابل حل است ولی حضور حضرتعالی در طول این 7- 8 سال که رییس جمهور بوده اید در بین خبرنگار نشان می دهد که شما توجه ویژه ای به این صنف داشته اید که ما از شما ممنون هستیم .
آقای رییس جمهور ؛ می دانم که شما هم دغدغه ما را دارید ولی دیواری کوتاهتر از حضرتعالی پیدا نکرده ام که دغدغه ام را مطرح کنم و می دانم که اگرجای دیگری این سخنان را بگویم از جلسه بیرون ام می کنند. همانطور که سخنگوی شورای نگهبان درجلسه ای به دلیل سخنانی در دفاع از اختیارات رییس جمهور من را از جلسه بیرون کرد. شما سوگند خورده اید که قانون اساسی را اجرا کنید .
آقای رییس جمهور ؛ آیا قانون آزادی بیان در کشور ما اجرا می شود .آیا رسانه ای در کشور جرات کوچکترین انتقاد از یک دادستان قوه قضاییه در یک روستای دور دست کشور را دارد ؟!
آقای رییس جمهور ؛ مشاور شما به جرم یک سوال به اتهام تشویش اذهان عمومی به پای میز محاکمه کشیده شده . روزنامه های شهرستان جرات یک انتقاد کوچک از دادگستری استان ها را ندارند . من بعنوان یک شهرستانی این را به شما عرض می کنم که مشکلات در شهرستان ها خیلی بیشتر از تهران است و رسانه ها ی آنان جرات بیان کردن آن را ندارند .
من بعنوان کسی که یک سایت محلی در یک شهرستان دارم همین حالا یک پیامک برای من آمده و گفته شده که دادگستری استان، شما را به پای میز محاکمه فرا خوانده . آن هم در استان هایی که اصلا دادگاه مطبوعات تشکیل نمی شود .
می دانم حضرتعالی دغدغه این را دارید اما چون جایی را پیدا نکرده ایم که این حرف ها را بزنیم به شما عرض می کنیم .که آیا کسی جرات انتقاد از شورای نگهبان را دارد که تفسیرهای مختلفی در زمان های مختلفی را با امضای یک نفر عنوان می کند و وقتی می گوییم این تفسیر مال شما است می گویند:" خاموش و از جلسه بیرون !"
وقتی نیروی انتظامی با گاز اشک آور به رسانه دولت حمله می کند بقیه رسانه ها جرات انتقاد از قوه قضاییه و نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها را پیدا می کنند؟ من نمی خواهم دولتی صحبت کنم. اما صحبت ام این است که این دغدغه سرایت می کند به سایر رسانه ها. وقتی به روزنامه دولت یورش می برند و با مشاور مطبوعاتی شما این چنین برخورد می کنند رسانه های شخصی جرات ورود و انتقاد به ضعف های قوه قضاییه را پیدا نمی کنند.
به فرموده رییس قوه قضاییه در حال حاضر 14 میلیون پرونده یعنی در حدود 50 درصد مردم در حال حاضر با قوه قضاییه درگیر هستند .
همین حرف های امروز من ممکن است که تشویش اذعان عمومی شود وبرای آن پرونده سازی شود . همان طور که شورای نگهبان گفته است که صحبت های شما پرونده سازی شده .
امروز افتخار می کنم که در محضر جنابعالی حرف های را مطرح می کنم که دغدغه خیلی از دوستان است که شاید جرات، ‌جسارت ، شجاعت ، شهامت و یا ملاحظه کاری اجازه مطرح کردن آن را به آنان ندهد و من امروز آن ها را مطرح کردم .
می دانم این دغدغه جنابعالی است باید چاره ای اندیشیده شود . بالاخره ما در انتقاد از سایر قوا مشکل داریم و نهادهایی هستند که پاسگو نیستند . ضعف هایی در دولت هست و ما این انتقادها را می کنیم اما در قوه قضاییه کسی جرات انتشار عین مطلب آقای قوه قضاییه را ندارد چرا که فردا مورد خطاب مواجه می شود .اما همان ها بارها شده که تیترهای غلطی درباره دولت زده اند .
من نمی خواهم از دولت حمایت کنم ولی بالاخره این قوه است و آن هم قوه است . این انتقاد است و آن هم انتقاد است .
آقای رییس جمهور ؛ قرار نبود انقلاب کنیم که این گونه شود . قرار بود همه پاسخگو باشند .ولی نهادهای فراتر از رسانه ها پاسخگو نیستند .
امیدواریم حضرتعالی از تمام توان شخصی و اختیارات رییس جمهوری استفاده کنید و سایر قوا را به پاسخگویی فرا دارید و نگذارید فضای رسانه ای کشور پژمرده تر از این که هست شود .

http://inn.ir/Images/News/AtachFile/18- ... 791328.mp3

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Cloor Master, HASAN BARATY, anga2009, zoornachi, Mehrab373, jafar2007, fajer