در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 تیر 1390 13:57

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 25 پست

مشکل وصل شدن به اینترنت در تبلت

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 19 مرداد 1391 22:10

سلام به دوستان
من میخوام که از طریق adsl کامپیوتر با تبلتم کانکت بشم.یعنی برای وصل شدن به اینترنت در تبلت ، از اینترنت کامپیوتر استفاده کنم.اما نمیدونم چه طوری!اگه کسی میتونه کمکم کنه از ممنون میشم.کسی میدونه؟ راستی ، تبلت من galaxy p7300  هستش و اندروییدش هم 3.2 هست.
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sYAGHOOT تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: مشکل وصل شدن به اینترنت در تبلت

توسط Mahdi Mahdavi » جمعه 20 مرداد 1391 04:26

sYAGHOOT,  عزیز سلام.
مودم ADSL شما بی سیم هست یا خیر؟
اگر بی سیم باشه که حله و خیلی راحته.در غیر این صورت 3 راه دارید:
1-خرید یک مودم بی سیم و یا یک اکسس پوینت بی سیم
2-تبدیل کامپیوتر به یک اکسس پوینت که هم پیچیده ست و هم پیشنهاد نمیشه"البته کامپیوتر باید کارت شبکه بی سیم داشته باشه"
3- اتصال تبلت با پورت USB و یا بلوتوث و استفاده از اینترنت کامپیوتر"در برخی مدل های HTC این قابلیت وجود داره.در سامسونگ رو دقیقا اطلاع ندارم"
در هر صورت نوع مودم رو ذکر کنید تا به جواب برسید
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
SHAHRAM, ASHKAN95, Solver, CAPTAIN PILOT, MASTER, Mahdi1944, milad.z, sYAGHOOT, Ali$amir, nima-rad

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » جمعه 20 مرداد 1391 17:58

خیلی ممنون
مودم من بیسیم نیست.من هم میخوام از روش سومی که شما گفتید استفاده کنم.میشه؟البته یه مسئله ای هست که مودم من یه خرده عجیبه!یعنی برای اتصال به اینترنت باید مثلا موزیلا رو بازکنم،یه آدرس (هر چی که باشه)وارد بکنم تا روی صفحه،یه پنجره ای بیاد که از من یوزر و پسورد میخواد.بعد که اونو وارد کنم این صفحه ی موزیلا رو نباید ببندم تا کانکت بمونه.و توی یه صفحه ی جدید هر سایتی رو که میخوام بازکنم.وقتی هم که خواستم دیسکانکت بشم،کافیه اون صفحه ی یوزر و پسورد (log in) رو ببندم تا log out بشم.حال به نظر شما مودم من چه نوعیه؟؟
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Mahdi Mahdavi, Solver, ASHKAN95, aidinmirzaei

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » جمعه 20 مرداد 1391 20:54

sYAGHOOT,  عزیز.این مربوط به تنظیمات مودم و نوع کانکشن مودم هست.
اگر Username , password اینترنت که سرویس دهنده بهتون داده رو داشته باشید "و اطلاعات مودم در صورت لزوم * " میتونید این مشکل رو حل کنید.
* : تنها اطلاعاتی که لازمه یک VPI/VCI هست که در ایران میشه گفت همه جا ثابته و 0/35 هست.پس تنها میمونه یوزر و پسورد اینترنت.
باید با وارد کردن آی پی مودم "معمولا 192.168.1.1" وارد صفحه تنظیمات مودم بشید و کانکشن PPPOE بسازید.
با این کار پس از روشن شدن مودم مستقیم به اینترنت متصل میشه و دیگه نیازی به کار های بالا"وارد کردن یوزر و پس در موزیلا" نیست.
میتونید هم کانکشنی در دسکتاپ بسازید و با اون متصل بشید."با بستن مرورگر تداخلی در کارتون پیش نمیاد"
در هر صورت برند "مارک" مودم و ویندوزتون رو اعلام کنید تا بهتر به جواب برسید.
سوالی بود در خدمتیم

Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, milad.z, SHAHRAM, Solver, MASTER, ASHKAN95, sYAGHOOT

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » جمعه 20 مرداد 1391 21:01

ممنون! :D
برند مودم D-Link هستش و ویندوزم 7.با یوزر و پسوردی که دارم یه کانکشن pppoe ساختم اما موقع ساختن نتونست به اینترنت وصل یشه.ارور 651 میده.راستی اینکه گفتم یه پنجره ای میاد که یوزر و پسورد میخواد پنجره نیست توی خود صفحه موزیلاست.که باید log in بکنم.بگذریم.حالا اصلا راه داره که با تبلت به اینترنت کامپیوترم وصل بشم؟

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » جمعه 20 مرداد 1391 23:08

Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 21 مرداد 1391 02:24

Mahdi Mahdavi,  راهنمایی خوبی کردند.اگر اجازه بدند چند نکته رو هم من اضافه کنم :razz:
به نظر شرکت ارائه کننده اینترنت به شما (اولین بار این مورد رو میبینم! :shock: ) از hotspot برای مدیریت اکانتینگ استفاده کرده(با توجه به عکسی که گذاشتید).
در صورتی که مودم شما بعد از روشن کردن مودم و زدن یوزر و پسوورد در مرورگر به اینرتنت متصل میشید،کانکشن ADSL شما روی مودم ست شده  و نیاز به دستکاری مودم نیست.
جهت استفاده بی سیم هم شما میتونید یک اکسس پوینت بخرید یا اینکه یک کارت شبکه بی سیم معمولی برای سیستم خونه یا یک مودم بی سیم جدید :o
در حالت اول (خرید اکسس پوینت)اون رو به مودم وصل میکنید و میتونید به صورت بی سیم هم اتصال داتشه باشید.
در حالت دوم (خرید کارت وایرلس)  شما  با ایجاد ad-hoc میتونید از اینترنت سیستمون به صورت بی سیم اشتراکی استفاده کنید.اما سیستم شما باید همیشه برای ارائه وایرلس روشن باشه.
در کل اگر با کابل یو اس بی برای شما راحت هست ارتباط برقرار کنید،راحترین راه همین حالت هست.[البته فکر میکنم بلوتوس هم امکان استفاده رو بده.جستجو بکنید(متخصصین نظر بدهند)]

نکته اصلی:همان طور که گفتم،با توجه به اینکه اینرتنت شما توسط Hotspot اتصال پیدا میکنه،حتما از شرکت ارائه کننده بپرسید امکان اشتراک و استفاده همزمان در 2 وسیله وجود داره یا خیر

:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, milad.z, sYAGHOOT, CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi, MASTER, ASHKAN95

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 21 مرداد 1391 02:57

* : تنها اطلاعاتی که لازمه یک VPI/VCI هست که در ایران میشه گفت همه جا ثابته و 0/35 هست.پس تنها میمونه یوزر و پسورد اینترنت.

خیر مهدی جان، VPI/VCI  با توجه به سرویس دهنده ممکن است متفاوت باشد. مثلا 0/59 برای پارس آنلاین .. یا 0/35 برای شاتل یا 0/39 و یا همان 0/35 برای سپنتا (مخابرات) یا 0/38 برای مرحوم امین نت ..  :-)

البته نسل جدید مودم ها خصوصا Asus و Tp-Link به خوبی میتوانند خودشان VPI / VCI را تشخیص بدهند.

(اولین بار این مورد رو میبینم! :shock: )

برخی منطقه های مخابراتی تجهزات جدیدی را نصب نموده اند که البته بیشتر با هدف بستر سازی اینترانت ملی است اما نکته عجیب کانفیج نشدن اغلبت مودم ها با این تجهیزات است به طوری که ما مجبور شدیم برای شرکت پس از 2 هفته تلاش نهایتا یک مودم جدید خریداری کنیم تا نتیجه مطلوب را بگیریم. البته مشکل ما کانفیج مودم ها با سرویس خود مخابرات و دقیقا اتصال شبکه داخلیمون بهش بود در صورتی که پیش از اون با شاتل و پارس این کار را انجام داده بودیم. اما وقتی که در منزل یکی از دوستان با همان مودم آزمایش کردیم به سادگی امکان فراهم بود و اینترنت در شبکه نیز قابل شر شدن بودن البته منطقه مخابراتی متفاوتی از محل شرکت ما داشت و اینجا بنده مطمئن شدم مسئله مربوط به سرویس دهنده یا تنظیمات نبوده و دقیقا تجهیزات مخابرات در موضوع دخیل بوده اند.

پیشنهاد من به این دوستمان هم خرید یک دستگاه مودم وایرلس از برند های TP-LINK یا Asus است.

هر چند طبق بررسی ها و پیرو راهنمایی یکی از مسئولین مخابرات روشن شد اساسا با آپدیت فریم ورک مودم ها سازگاری کامل با تجهیزات جدید مخابرات فراهم خواهد شد که متاسفانه بسیاری از برندهای ریمارک مانند مکس نت / مگانت / پورشه و ... فاقد خدمات پشتیبانی در زمینه عرضه فریم ورک های جدید بوده و نصب فریم ورک های دیگر مودم ها بر روی این مودم ها نیز ریسک بالایی دارد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi Mahdavi, ASHKAN95, sYAGHOOT, Mahdi1944, milad.z

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » شنبه 21 مرداد 1391 14:32

از دوستان خیلی ممنونم که منو راهنمایی کردن :D
سرعت مودم های وایرلس در چه حده؟چه مارکی بخرم بهتره؟؟البته من هنوز دارم تلاش میکنم که از همین مودم، برای  تبلتم استفاده کنم!اما فکرنمیکنم آخرش به نتیجه ای برسم!!میشه راجع به اکسس پوینت بیسیم بیشتر توضیح بدین؟

Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » شنبه 21 مرداد 1391 18:49

sYAGHOOT,  عزیز.
اگر فقط برای استفاده اینترنت میخواخید سری G یا حتی b مودم های وایرلس خوبه.
اما اگر برای انتقال فایل و شبکه کردن دو سیستم و ... هم میخواهید سری n و یا lite n رو خریداری کنید .چون سرعتش بیشتره.
الان اینترنت ایران پر سرعتش 2 مگ و یا 4 مگ هست و سرعت مودم ها معمولا از 24 مگابیت شروع میشه.
مارک های TP-Link , Dlink پیشنهاد میشه.امتحان پس داده.
در مورد اکسس پوینت: مودم های وایرلس از یک مودم معمولی و یک اکسس پوینت بی سیم تشکیل شده که در کنار هم Wireless Modem رو بوجود آورده."هر چند آوردن نام مودم صحیح نیست ولی منظور رو میرسونه"
با این وجود شما با خرید یک اکسس پوینت یک مودم وایرلس دارید که دو جزئش از هم جداست!
خیلی تفاوت تو قیمتشون نیست."حول و حوش 20.000 تومان"
حالا نظر با خودتونه.ولی پیشنهاد میکنم مودم وایرلس رو خریداری کنید.

Solver, CAPTAIN PILOT, milad.z, anga2009, ASHKAN95, Mahdi1944, MASTER, sYAGHOOT

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » يکشنبه 22 مرداد 1391 14:04

خیلی ممنون ازاطلاعات مفیدی که به من دادید :D دکمه ی سپاس به نظرم کافی نبود!

ASHKAN95