در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

نگاهی به افتخارات محمد بنا/معمار کشتی فرنگی ایران جاودانه شد

توسط Mr.Amirhessam » جمعه 20 مرداد 1391 14:41

به گزارش ایرنا، در سال ۲۰۰۵ پس از اختلاف 'حسن بابک' سرمربی آن زمان تیم ملی کشتی فرنگی و 'محمد رضا طالقانی' رییس وقت فدراسیون، طالقانی بنا را که شاید رابطه چندان خوبی با بابک نداشت و در آن زمان در تیم جوانان فعالیت می کرد، با حفظ سمت به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان برگزید.
شاید کمترکسی در روزهایی که طالقانی با بنا در محل تمرین تیم جوانان برای انتخاب او مذاکره می کرد تصور داشت تا بنا این چنین در تیم ملی جاودانه شود و حتی در آن زمان حسن بابک با انتقاد از عملکرد فدراسیون طالقانی اعلام کرده بود که کشتی فرنگی ایران را به زودی در قهقرا خواهید دید!
شاید در سال های نه چندان دور کمتر علاقه مندی به کشتی تصور می کرد روزی کشتی فرنگی کشورمان در المپیک سه مدال طلا کسب کند اما محمد بنا مردی که از سال ۲۰۰۵ امید ها را در این رشته ورزشی زنده کرد به آرزوی خانواده کشتی فرنگی رنگ واقعیت بخشید و نشان داد با برنامه ریزی دقیق و اعتماد به جوانان می توانیم در هر رشته به افتخارات بزرگ دست یابیم. دوستی وعلاقه زیاد بنا به شاگردانش و همچنین روحیه پیروزی بخشی او یکی دیگر از دلایل اصلی موفقیت تیم کشتی فرنگی ما پس از حضور مربی خاص جهان بود.
کشتی فرنگی ایران با کسب مدال طلا در المپیک لندن برای نخستین بار دربازی های المپیک طلایی شد و همچنین برای اولین بار قهرمان تیمی این رقابت ها نیز شد. رسیدن به این مهم با برنامه ریزی دقیق محمد بنا معمار کشتی فرنگی ایران صورت گرفت و این مربی خاص توانست مزد زحمات خود را بگیرد.
محمد بنا کشتی گیر ۶۸ کیلوگرم اسبق تیم ملی کشورمان که نخستین مدال جهانی کشتی فرنگی ایران را پس از انقلاب بدست آورد و همچنین پس از نایب قهرمانی در مسابقات جهانی مدال طلا آسیا را نیز بدست آورد امروز موفق شد به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگترین افتخارات کشتی فرنگی ایران را به ارمغان بیاورد.
بنا نخستین بار در سال ۲۰۰۵ به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان انتخاب شد و ازهمان ابتدا شیوه کاری او با تمام مربیان متفاوت بود و حتی شیوه کاری بنا مورد توجه کارشناسان این رشته ورزشی قرار گرفت.
نخستین دوره مربیگری بنا در تیم ملی کشتی فرنگی در سال ۲۰۰۷ پس از اختلاف با محمدرضا یزدانی خرم به پایان رسید و سیم خواه به عنوان جانشین تیم ملی کشورمان را در مسابقات المپیک پکن همراهی کرد.
نتایج تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پکن بسیار ضعیف بود و حتی حمید سوریان مدعی اصلی قهرمانی کشتی فرنگی کشورمان در المپیک نیز از رسیدن به هدف خود بازماند تا جای خالی محمد بنا بیش از پیش احساس شود.
مربی خاص کشتی فرنگی جهان پس از المپیک پکن بار دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی کشورمان انتخاب شد و توانست در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ با کسب یک مدال طلا و سه برنز تیم کشورمان به مقام دوم جهان برساند و این برای نخستین بار بود که کشتی فرنگی ایران بر روی سکوی جهانی می ایستاد و این در حالی بود که پنج کشتی گیر کشورمان برای نخستین بار در مسابقات مهمی چون پیکار های جهانی حضور پیدا می کرد.
اما این پایان افتخار آفرینی کشتی فرنگی کشورمان با محمد بنا نبود و آقای خاص کشتی در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار موفق شد تیم کشتی فرنگی کشورمان را در جام جهانی ارمنستان قهرمان کند و این تازه شروع کار معمار کشتی فرنگی ایران بود.
تیم کشتی فرنگی ایران در همین سال با درایت محمد بنا در بازی های آسیایی گوانگ جو با کسب چهار مدال طلا و یک برنز به مقام نخست این رقابت های مهم برسد که این نتیجه بهترین نتیجه کشتی فرنگی ما پس از بازی های آسیا ۱۹۷۴ تهران بود که در آن سال تیم ایران ۸ طلا و یک نفره در ۱۰ وزن بدست آورده بود.
اما دومین قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران با محمد بنا این بار در بلاروس با وجود تمام ناداوری ها با پیروزی مقابل روسیه بدست آمد تا بار دیگر این مربی ارزشمند توانایی های خود را به اثبات برساند.
در این رقابت ها محسن حاجی پور در وزن ۵۵ کیلوگرم، امید نوروزی در ۶۰ کیلوگرم، سعید عبدولی در ۷۴ و بشیر باباجان زاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم از سد حریفان روسی گذشتند و دومین قهرمانی پیاپی ایران را بدست آوردند.
محمد بنا برای سومین بار در روسیه، ایران را با پیروزی مقابل ترکیه قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی کرد و با تیم کشورمان هتریک می کند.
در دیدار پایانی، حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی و طالب نعمت‌پور پیروزی های ارزشمندی را برای کشورمان بدست آوردند تا آقای خاص کشتی فرنگی هتریک کند.
مربی ۵۵ ساله کشتی فرنگی ایران و برترین مربی جهان پیش از المپیک با اعلام کناره گیری اش از هدایت تیم ملی پس از المپیک شوک بزرگی به کشتی ایران وارد کرد اما این باعث کاهش انگیزه های فراوان این مربی کاربلد نشد تا ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن به معنای واقعی بدرخشد و با کسب سه مدال طلا قهرمان المپیک شود. ایران پس از المپیک ۱۹۷۲ مونیخ که موفق شده بود مدال نقره این مسابقات را توسط رحیم علی آبادی بدست بیاورد دیگر موفق به کسب مدال در المپیک نشده بود.
با آغاز المپیک حمید سوریان در روز تولد بنا توانست با کسب مدال طلا نخستین مدال طلای ایران در تاریخ المپیک را برای کشتی فرنگی ایران بدست بیاورد و به آرزو بنا رنگ واقعیت بدهد.
امید نوروزی و قاسم رضایی نیز دیگر طلایی های ایران در المپیک لندن بودند تا کاوران کشتی فرنگی ایران با مربی نابغه خود نتیجه غیر قابل باوری را بدست بیاورد و قهرمان المپیک در کشتی فرنگی شود.
در این رقابت ها سعید عبدولی می توانست چهارمین طلای فرنگی کاران ایرانی باشد اما ناداوری در دیدار او و حریف فرانسوی باعث شد حتی بنا هم به این مساله اعتراض کند.
باید دید پس از بازگشت بنا از مسابقات المپیک مسئولان کشتی و ورزش کشورمان که بارها مخالفت خود را با جدایی این مربی ارزشمند اعلام کرده اند می توانند او را حفظ و دلگیری های این مربی توانمند را برطرف کنند یا اینکه شاید کشتی فرنگی ما با جدایی بنا به سرنوشت المپیک پکن مبتلا شود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
reza4087, nima-rad, Mehrab373, كيارش, bravo, Mahdi1944, apadana11, neely, shola, Java, FARSHAD.ADL, Lord_Jason, knopix, AGeNiS1, Ali$amir, CAPTAIN PILOT, Goebbels

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

172

تشکر کرده: 49 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 16 بهمن 1390 22:48

آرشيو سپاس: 181 مرتبه در 76 پست

Re: نگاهی به افتخارات محمد بنا/معمار کشتی فرنگی ایران جاودان

توسط neely » جمعه 20 مرداد 1391 17:11

درود بر مرد بزرگي چون بنا كه چنان مخلصانه و با اراده و پشتكار تمام چنيين عزيزاني را در كشتي تحويل ايران داده است  كه باعث غرور و افتخار و سر بلندي ايران و ايراني شدند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب neely تشکر کرده اند:
knopix, Lord_Jason, nima-rad, mj_piremard, FARSHAD.ADL

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

Re: نگاهی به افتخارات محمد بنا/معمار کشتی فرنگی ایران جاودان

توسط nima-rad » جمعه 20 مرداد 1391 17:53

زیباترین بنای فرنگی جهان!!!!!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
m-249, CAPTAIN PILOT, Mr.Amirhessam, Ali$amir, mj_piremard, shola, Java, كيارش, Reza6662, apadana11, FARSHAD.ADL, Qaher1406

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

562

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: نگاهی به افتخارات محمد بنا/معمار کشتی فرنگی ایران جاودان

توسط mj_piremard » شنبه 21 مرداد 1391 10:16

با سلام
واقعا" کارش خیلی درسته
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
nima-rad

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

256

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

Re: نگاهی به افتخارات محمد بنا/معمار کشتی فرنگی ایران جاودان

توسط panda64 » شنبه 21 مرداد 1391 18:52

ایشان 100 میلیون پاداش اما مربیان فوتبال با هیچ افتخار 1 میلیارد پاداش!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب panda64 تشکر کرده اند:
nima-rad, Reza6662


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان