در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
51

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 مرداد 1391 15:42

آرشيو سپاس: 242 مرتبه در 44 پست

پاسخ کوبنده هیتلر به روزولت

توسط 1939 » پنج شنبه 26 مرداد 1391 12:14

در سال 1939 فرانکلین دلانو روزولت، رییس جمهور آمریکا به خیال خود بزرگترین تخریب بین المللی را انجام داد. در واقع هدف از این کارش، تخریب چهره ی سیاسی آلمان و هشدار به کل ملت های دنیا بود.
روزولت نامه ای برای هیتلر فرستاد و در آن نام 31 کشور را ذکر کرده بود و از هیتلر خواسته بود که به مدت ده سال به کشورهای نامبرده تجاوز نشود تا بتواند جهان را از بار خرد کننده رقابت تسلیحاتی برهاند و شاهراه های تجاری بین المللی را بگشاید.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

روزولت با خیال راحت در کاخ سفید منتظر عکس العمل های بین المللی نشست و از این یقین کرده بود که جنگ لفظی و به آبروی آلمان را برده و دست هیتلر را رو کرده است.
در واقع روزولت ، هیتلر را دست کم گرفته بود.
هیتلر فورا به ریبن تروپ لیست 31 کشور را داد و از او خواست تا با آن کشورها تماس برقرار کند و صحت این قضایا را متوجه شود و برایش از همه مهمتر این بود که بداند آیا این کشور ها با روزولت دست به یکی کردند و واقعا آلمان را یک تهدید می دانند یا خیر.

ریبن تروپ، وزیر خارجه آلمان
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ریبن تروپ فورا نامه ای به وایس زکر، معاون خود نوشت تا این امر را فورا انجام دهد.
به جز لهستان پاسخ همه ی آنها منفی بود. پاسخ دولت ها به آلمان در اسناد وزارت خارجه موجود است. اکنون هیتلر با پشت گرمی 30 دولت می توانست سخن بگوید. با یک پلتیک ساده، هیتلر میدان را در دست خود گرفت و اعلام کرد در 28 آپریل در رایشتاگ سخنرانی خواهد کرد.

وایس زکر، معاون وزیر خارجه آلمان

روزولت از همه جا بی خبر می دانست که هیتلر
اگر بخواهد رسما عکس العمل نشان دهد در باتلاق دست و پا خواهد زد، به همین خاطر آمریکا و انگلیس تصمیم گرفتند سخنرانی هیتلر را از رادیو و تلویزیون خود پخش کنند تا چهره ی او را بیش از پیش خراب کنند.

هیتلر در رایشتاگ حضور یافت و شروع به سخنرانی کرد. او نخست از پیمان ورسای خرده گرفت و احساس دوستی خویش را نسبت به انگلیس بیان داشت. او گفت:

"رئيس جمهورايالات متحده آمريكاي شمالي تلگرامي خطاب به من فرستاده است كه از محتواي آن باخبريد. چون اين سند, پيش ازآن كه به دست من رسد, توسط راديوها و روزنامه هاي سراسر جهان پخش شده بود, لذا تصميم گرفتم جلسه رايشتاگ را فراخوانم و ابتدا به شما نمايندگان ملت آلمان امكان دهم پاسخ مرا بشنويد و آن را يا مورد تأييد قرار دهيد و يا رد كنيد...

مايلم اين فرصت را نيز براي بيان عميقترين احساسات خودم در رابطه با تحولات تاريخي طي ماه مارچ اخير غنيمت شمارم. احساسات قلبي ام را به صورت سپاسگزاري خالصانه و متواضعانه نسبت به مشيّت الهي ابرازمي كنم. مشيّتي كه به اين سرباز گمنام جنگ گذشته اين امكان را داد به مرتبه پيشوائي ملت محبوب خود نائل شود. مشيّتي كه راه را به من نشان داد و من توانستم بدون خون و خونريزي ملتمان را از غرقاب فقر و مسكنت و زنجير اسارت شرم آورترين تحميل و اجبار تاريخي خلاص كنم و به قله هاي پيروزي رسانم......

اتريش, بیش از هزارسال قديميترين بخش شرقي آلمان بود.... ولي جنايتكاران ورساي نه تنها رايش آلمان را تكه پاره كردند, بلكه اتريش را نيز منحل كردند....
پايان دادن به چنان وضعيتي مهمترین وظيفه زندگي من به شمارمي رفت و من شب و روزخواب آن ساعتي را مي ديدم كه به این جدائيها خاتمه دهم و سرانجام به آن رؤيا تحقق بخشيدم....

بندهای دموكراتيك ورساي , مليتهاي شرق آلمان را به زور تكه پاره كردند و كشوري به نام چكسلواكي آفريدند كه درآن يك اقليت 4 ميليوني آلماني تحت فشارو تضييفات مضاعف قرار گرفت و كل اين كشورمصنوعي هم به خصومت با آلمان برانگيخته شد.... با پيروزي نازيسم درآلمان مي بايست اين وضع تحمل ناپذير هرچه زودتر حلّ وفصل وتكليف خائنان به كشور كه با پول خارجيها درآن جا سركار بودند و به اقليتها ظلم و اجحاف مي كردند يكسره می شد.... بنابراين قابل فهم است كه رهبري دولت آلمان ناچار مي بايست اين «فرودگاه بمب افكنهاي غرب » عليه آلمان را نابود كند......

اين دولتهاي دموكراتيك و جنگ طلبان صلح خواه, دلشان براي ملت چك نسوخته, آنها ازما آلمانيها نفرت دارند و مي خواهند ما را ازصفحه روزگار محو كنند...آنها اين و آن ملت را عليه ما تحريك مي كنند و مي خواهند دراروپا جوي خون به راه اندازند....

بنابرآن چه گفت شد, مي خواهم درپيشگاه شما نمايندگان رايشتاگ آلمان, يعني درپيشگاه كل ملت آلمان , به تجزيه تحليل محتواي اين نوشته عجيب و غريب بپردازم و سعي كنم, به نام شما و ملت آلمان, مورد به مورد جواب لازم را به آن بدهم.

آقاي روزولت براين عقيده است و فكرمي كند كه من هم برهمين نظرم كه ميليونها نفر مردم دنيا درترس و لرز از جنگ , يا حتي ازيكسري جنگها, به سرمي برند...
جواب من اينست كه مردم حق دارند از جنگ ترس و وحشت داشته باشند و هميشه همين طور بوده است. همين وضع درطي سالهاي 1919 الي 1938 , يعني در طول 14 جنگ وجود داشته است. منتهي آلمان دراين سالها درهيچ جنگي شركت نداشته , درحالي كه ممالك نيمكره غربي درآنها دخيل بوده اند...ايالات متحده دراين فاصله 6 جنگ و اتحادشوروي ده جنگ و آكسيونهاي نظامي و خونين انجام داده اند."

"از این رفتار نامفهوم دولت لهستان تاسف خوردم...بدتر از همه اینکه لهستان معتقد است که باید سپاهیان خود را احضار کند حال آنکه آلمان حتی یک سرباز خویش را فرانخوانده و نیاندیشیده است تا بر ضد لهستان گامی پیش بردارد. این کار مایه ی افسوس نسل های آینده خواهد شد و تاریخ درباره ی پیشنهادات من به دولت لهستان نظر خواهد داد.
این گزارش ها که آلمان قصد دارد به لهستان حمله ببرد صرفا ساخته و پرداخته ی مطبوعات بین المللی است. اینکه لهستان با انگلیس پیمان بسته که در صورت حمله، هر دو کشور بر ضد آلمان بجنگند باعث شده است که پیمان عدم تجاوز لهستان-آلمان یکجانبه از طرف آن کشور گسسته شود.
من از انعقاد پیمان نامه جدید استقبال می کنم، هیچکس مثل من از چشم انداز مذاکرات خشنود نخواهد شد."

اکنون نوبت جواب روزولت بود.
هیتلر گفت: "آقای روزولت اعلام می دارد باید جمیع مسائل را می توان در پس میز مشاوره حل و فصل کرد.
پاسخ من: اگر مسائل در پس میز حل و فصل شود موجب خرسندی است ولی برایم جالب است که این خود آمریکا بود که در کنفرانس های پیشین، تندترین بدگمانی خود را ابراز داشتند...گویا رییس جمهور آمریکا نماینده مردم جهان است.
آزادی آمریکای شمالی در پس میز کنفرانس به دست نیامد همانسان که کشاکش شمال و جنوب در جنگ های داخلی آمریکا در آنجا فیصله نیافت.
آقای روزولت، آمان یکبار در ورسای به کنفرانس رفت، ولی نه بدین منظور که گفتگو کند بلکه بدین منظور که فرمان شنود تا به چه اقدامی دست زند. نمایندگان آلمان در آنجا همانند روسای سرخپوستان در آمریکا خواری دیدند و خفت کشیدند."

هیتلر سپس نام سی و یک ملت در نامه روزولت را خواند که موجب خنده ی نمایندگان مجلس شد. او در ادامه گفت:
"پذیرای این زحمت شدم که از دول مذکور تحقیق کنم که آیا آنها خود را مورد تهدید می دانند و این نامه ی رییس جمهور آمریکا مورد تایید آنهاست یا نه.
پاسخ در همه ی موارد منفی بود. البته سراغ برخی دولت ها مانند سوریه نمی شد رفت چون آنها از آزادی خویش برخوردار نیستند و در تصرف ماموران نظامی دول دموکرات هستند.
برایم جالب بود که جناب روزولت نام ایرلند را در نامه نوشتند و خواستند ایشان را مطمئن کنیم که به آن کشور حمله نخواهیم برد. به ایشان پیشنهاد می کنم که این درخواست را از دولت انگلیس بکند که سال هاست در آن کشور ظلم و ستم و بیداد روا می دارد.
نکته ی دیگر آوردن اسم فلسطین بود، آقای روزولت هم اکنون سرزمین فلسطین در اشغال سربازان آلمان نیست، بلکه این انگلیسی ها هستند که آنجا را تسخیر کردند و آزادی مملکت را از بین بردند و با توسل به وحشیانه ترین وسایل اعمال زور و قدرت در آنجا حکم می رانند.
ولی با این وجود من مایلم به هر یک از کشورها اطمینانی که دلخواه جناب روزولت است را بدهم.
دوست ندارم این فرصت را از دست بدهم، مخصوصا در مورد آن منطقه ای که بیش از هر کشوری مایه ی هراس جناب روزولت خواهد بود یعنی خود کشور آمریکا و قاره آمریکا.
در اینجا رسما اعلام می دارم که هر گفته ای مبنی بر حمله ی قریب الوقوع آلمان به سرزمین آمریکا فریب و کذب محض است و این گفته ها فقط می تواند از یک تخیل احمقانه نشات گیرد."

با این سخنان، رایشتاگ از خنده نمایندگان به تکان آمد اما سرتاسر سخنرانی، هیتلر حتی یک لبخند هم نزد.

او سخنان خود را اینگونه به پایان برد:
"آقای روزولت کاملا درک می کنم که فزونی جمعیت و کثرت ثروت کشور شما، به شما اجازه می دهد درباره ی تاریخ تمامی ملل جهان احساس مسئولت و اظهار عقیده کنید حال آنکه من در جایگاهی به مراتب کوچکتر و حقیرتر قرار دارم.
من زمانی زمامدار دولتی شدم که در سایه ی نظام ناهنجار دول دموکرات با انهدام کامل روبه رو بود. من بر آشوب و هرج و مرج در آلمان چیره شدم، نظم و قانون را مستقر ساختم و تولید را زیاد کردم، حمل و نقل را توسعه بخشیدم، کارخانجات غول پیکر بنا کردم و در همان حال آموزش و پرورش و فرهنگ ملت خودم را پیش بردم.
موفق شدم به هشت میلیون بیکار آلمانی کار دهم، نه تنها از نظر سیاسی مردم آلمان را متحد ساختم بلکه آنها را دوباره مسلح کردم و کوشیدم پیمانه ورسای که در 448 فصل خود پلیدترین ستم را در بردارد، ورق به ورق از میان ببرم.

من آن استان هایی که در 1919 از ما دزدیده بودند و باعث شدند میلیون ها آلمانی به دور از وطن در بدبختی و نکبت زندگی به اصل خود باز گردانم. آقای روزولت من این کار را بدون اینکه حتی قطره ای خون روی زمین بچکد و جان سرباز بی گناهی گرفته شود، انجام دادم. آقای روزولت شما در مقام قیاس با من در جایگاه بس آسان تری قرار دارید. در 1933 رییس جمهور آمریکا شدید. شما از همان آغاز بر مقام یکی از بزرگترین و ثروتمند ترین کشورها گاه نهادید... شرایط شما اینقدر خوب است که می توانید با خیال راحت توجه خودتان را به مسائل جاری کشورهای دیگر معطوف کنید.
آقای روزولت سرزمینی که خداوند، من را در آن قرار داده به مرتب کوچکتر از جهان شماست گرچه این سرزمین برای من گرانبها تر است."

روزولت که به طور زنده سخنرانی را می شنید، دچار شوک شده بود. نه می توانست دستور قطع کردن صدای هیتلر را از رادیو و تلویزیونش بدهد و نه می توانست اجازه دهد هیتلر به راحتی نقشه هایش را نقش بر آب کند. وبه این شکل بود که هیتلر با یک پولتیک ساده، بازی را برد
سخنرانی هیتلر باعث شد حتی تا آخرین روزهای حکومت نازی، روزولت سخنی بر ضد هیتلر نگوید. روزولت اکنون فهمیده بود که به هیچ وجه نمی تواند از نظر سخنوری و لفظی از او جلو بزند.
نقشه های روزولت دقیقا عکس آن چیزی که انتظار داشت در آمد، تا چند هفته روزولت مایه ی مضحکه ی روزنامه ها در آمریکا و دیگر کشورها شد
.
در واقع هیتلر این را مدیون نبوغ خود و سیاست فوق العاده زیرکانه ی وزارت خارجه ی خود بود.

منبع انگلیسی:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

منبع فارسی: کتاب ظهور و سقوط رایش سوم/ترجمه کاوه دهگان

لینک کلیپ:

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 19:04

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 5 پست

Re: پاسخ کوبنده هیتلر به روزولت

توسط beta_gsm » پنج شنبه 26 مرداد 1391 12:26

مرسی خیلی خوب جواب شان داد دورود بر هیتلر  :smile:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب beta_gsm تشکر کرده اند:
gh742, drs_mehry, دموکراسی, FARSHAD.ADL

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
153

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 شهریور 1390 08:01

آرشيو سپاس: 446 مرتبه در 109 پست

توسط azarakhsh45 » پنج شنبه 26 مرداد 1391 18:00

البته پاسخ روزولت به هیتلر کوبنده تر بود چون وادار  به خودکشی شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azarakhsh45 تشکر کرده اند:
C.A.D.I.L.L.A.C, Lord_Jason, fighter

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
109

تاريخ عضويت

سه شنبه 9 اسفند 1390 17:35

ایران عزیز

آرشيو سپاس: 196 مرتبه در 78 پست

توسط sandking » پنج شنبه 26 مرداد 1391 18:42

هیتلر آدم زرنگی بود  

حیف شد حداقل مغز شو مثل انیشتین نگه میداشتند
سوزوند خودشو واسه چی ؟
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sandking تشکر کرده اند:
hany

Major

Major

نماد کاربر
335

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 16 تیر 1385 01:55

iran

آرشيو سپاس: 1026 مرتبه در 150 پست

توسط hany » جمعه 27 مرداد 1391 00:55

ا((((((((((و سخنان خود را اینگونه به پایان برد:
"آقای روزولت کاملا درک می کنم که فزونی جمعیت و کثرت ثروت کشور شما، به شما اجازه می دهد درباره ی تاریخ تمامی ملل جهان احساس مسئولت و اظهار عقیده کنید حال آنکه من در جایگاهی به مراتب کوچکتر و حقیرتر قرار دارم.
من زمانی زمامدار دولتی شدم که در سایه ی نظام ناهنجار دول دموکرات با انهدام کامل روبه رو بود. من بر آشوب و هرج و مرج در آلمان چیره شدم، نظم و قانون را مستقر ساختم و تولید را زیاد کردم، حمل و نقل را توسعه بخشیدم، کارخانجات غول پیکر بنا کردم و در همان حال آموزش و پرورش و فرهنگ ملت خودم را پیش بردم.
موفق شدم به هشت میلیون بیکار آلمانی کار دهم، نه تنها از نظر سیاسی مردم آلمان را متحد ساختم بلکه آنها را دوباره مسلح کردم و کوشیدم پیمانه ورسای که در 448 فصل خود پلیدترین ستم را در بردارد، ورق به ورق از میان ببرم.

من آن استان هایی که در 1919 از ما دزدیده بودند و باعث شدند میلیون ها آلمانی به دور از وطن در بدبختی و نکبت زندگی به اصل خود باز گردانم. آقای روزولت من این کار را بدون اینکه حتی قطره ای خون روی زمین بچکد و جان سرباز بی گناهی گرفته شود، انجام دادم. آقای روزولت شما در مقام قیاس با من در جایگاه بس آسان تری قرار دارید. در 1933 رییس جمهور آمریکا شدید. شما از همان آغاز بر مقام یکی از بزرگترین و ثروتمند ترین کشورها گاه نهادید... شرایط شما اینقدر خوب است که می توانید با خیال راحت توجه خودتان را به مسائل جاری کشورهای دیگر معطوف کنید.
آقای روزولت سرزمینی که خداوند، من را در آن قرار داده به مرتب کوچکتر از جهان شماست گرچه این سرزمین برای من گرانبها تر است.))))))))))

از این تیکش خیلی خوشم اومد...
گر به خود آیی به خدا رسی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 27 مرداد 1391 03:07

sandking,  به خاطر اینکه بلایی که سر موسیلینی آوردن سرش نیارن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
C.A.D.I.L.L.A.C

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

شنبه 14 مرداد 1391 13:58

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط مهرداد021 » يکشنبه 29 مرداد 1391 20:08

azarakhsh45 نوشته است:البته پاسخ روزولت به هیتلر کوبنده تر بود چون وادار  به خودکشی شد

خودکشی هیتلر به هیچ عنوان ربطی به پاسخ روزولت نداشت
در مورد کسانی که میپرسند که چرا خودکشی کرد و مسائلی از این قبیل:مطمئن باشید خودکشی هیتلر از روی ترس نبود بلکه اوج شرافت و مردانگی رو میرسونه.هیتلر میتونست مثل ده ها سیاست مدار دیگه وقتی یه ذره جونشبه خطر افتاد از کشورش در بره اما این کارو نکرد بلکه تا آخرین دقیقه در کنار آلمان و مردمش موند و جونش رو تقدیم کرد به مردم آلمان
چنانچه از آخرین صحبت های ایشان باقی مونده که میفرمایند:من میتوانستم فرار کنم،اما ترجیح دادم که در کنار ملیون ها آلمانی که در برلین مانده بودند بمانم و همزمان با آنها بمیرم.
واقعا درود بر ایشان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب مهرداد021 تشکر کرده اند:
R.A.F, FARSHAD.ADL, beta_gsm

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 30 مرداد 1391 07:50

درود بر همگی؛

هیچ کدام این آقایان: روزولت، هیتلر و ... هیچکدام ارزش دفاع کردن ندارند . همگی تلاش میکنند دیگری را متهم کرده و خودشان را بی گناه جلوه داده و کارهایشان را توجیه کنند . حتما" شنیده اید که تاریخ را فاتحان می نویسند، ما همگی جنایتهای هیتلر را به اندازه کافی و حتی با کمی اغراق و بزرگنمایی شنیده و خوانده ایم ولی کیست که جنایتهای فاتحان را رو کند و برایشان کتاب بنویسد و فیلم و مستند بسازد ؟

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Ghost Rider, مهرداد021, Mehrab373, m-sajedy

Major II

Major II

نماد کاربر
184

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1390 13:27

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 135 پست

توسط kdf » دوشنبه 30 مرداد 1391 10:47

رضا جان اشتباه نكن

هركس كه براي مال دنيا حاضر باشه انسان ها رو بكشه , يعني داره از شيطان تبعيت ميكنه, پس اون كس نميتونه انسان خوبي باشه حالا هيتلر و رزولت و معمر قذافي و بشار اسد و رو نميشود از نظربدي و خوبي با هم مقايسه كرد چون همشون مثل همند و فقط ميشود از نظر بد و بدتر و بدترين با هم مقايسه كرد !

ما یه مشت سربازیم جون به کف

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kdf تشکر کرده اند:
طراحی سایت

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
51

تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 مرداد 1391 15:42

آرشيو سپاس: 242 مرتبه در 44 پست

توسط 1939 » چهارشنبه 1 شهریور 1391 02:28

بسیار خوب دوستان اگر هیتلر میخواست برای مال و اموال به لهستان حمله کند بروید مطالعه کنید میتوانست خیلی از کشور های هم مرز و جذاب تر لهستان را تصرف کند و اینقدر به فرانسه و انگلستان پیام صلح ندهد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 1939 تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, مهرداد021, sandking, SEAFARER