در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

مواد اولیه تاسیسات هسته ای ایران از آمریکا می آید

توسط FREE MAN » پنج شنبه 26 مرداد 1391 23:08

مواد اولیه تاسیسات هسته ای ایران از آمریکا می آید «بازرگان چینی در پوشش سازنده اسباب بازی کودکان، به تهیه فلزی بسیار گران از یک کمپانی آمریکایی اقدام کرده که در صنایع اتمی و فضایی به کار می رود.»

به گزارش روز دوشنبه سرویس اقتصادی جام نیوز، سایت پارس دیلی نیوز (parsdailynews) نوشت: روزنامه "واشینگتن پست" در شماره ویژه روز یکشنبه خود از تلاش یک بازرگان چینی برای صدور تکنولوژی آمریکایی به دولت جمهوری اسلامی ایران پرده برداشت.

به نوشته "واشینگتن پست" بازرگان چینی در پوشش سازنده اسباب بازی کودکان، به تهیه فلزی بسیار گران از یک کمپانی آمریکایی اقدام کرده که در صنایع اتمی و فضایی به کار می رود. این بازرگان چینی در فهرست خریدهای خود که برای کارخانه سازنده در شهر "سیاتل" ایالت "واشینگتن" آمریکا فرستاده، از جمله سفارش خرید بیست تن از "پولاد فرا سخت" نوعی پولاد با آلیاژ فوق العاده محکم را ذکر کرده که معمولا در راکت سازی مورد استفاده قرار می گیرد. خریدار چینی که عرصه فعالیت اش ساختن نوعی اسب کوچولوی آهنی برای پارک های بازی کودکان است، به طور مکرر به کارخانه سازنده در مورد محرمانه بودن خرید خود تاکید می کند. ارزش خریدهای این بازرگان چینی دو میلیون دلار اعلام شده است.
"واشینگتن پست" در این باره می نویسد: به گفته ماموران تحقیق دولت آمریکا، گستره کامل و عمق نیرنگ این بازرگان چینی تنها در ماه های اخیر آشکار شد. مقصد نهایی فلز مورد درخواست، نه چین که ایران بود و سفارش خرید آن ربطی به ساختن اسب آهنی کوچولو ندارد. یک مامور تحقیقات با ابراز اطمینان می گوید که خرید فلز مذکور برای استفاده در سانتریفوژهای پیشرفته در برنامه هسته ای جمهوری اسلامی بوده است.
"استیو پی لک"، مسئول ضدجاسوسی وزارت دادگستری آمریکا می گوید: خریداران ایرانی، از هر فرصتی استفاده می کنند، آنها افرادی حرفه ای هستند که با ماموران خرید و کمپانی های باربری و حمل و نقل آشنایی دارند. آنها دقیقا آگاهند که چه شرکتی چه فعالیتی دارد و چگونه باید با آنها رابطه برقرار کرد. تقاضای خرید از کمپانی تولید "پولاد فرا سخت" در "سیاتل"، چهارمین موردی است که در دو سال اخیر، چینی ها متهم به همدستی با ماموران دولت ایران برای خرید تکنولوژی حساس از آمریکا شده اند.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
Mehrab373, reza_glb, Alpha4

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان