در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي نوکيا بحث و تبادل نظر نماييد
Major II

Major II

نماد کاربر
656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

گوشی افتاده در جوی آب ...

توسط dolphine » دوشنبه 30 مرداد 1391 19:50

سلام و خسته نباشید

چند روز پیش بر اثر یه بی احتیاطی گوشیه نوکیا ان 82 من مستقیم افتاد داخل جوی ابی که سرشار از لجن بود و رفت زیر لجنها ... به سرعت پریدم و اون از زیر لجنها درش آوردم و سریعا خاموشش کردم.

بعدشم باطری و سیم کارتمو خارج کردم .

و موقع حرکت تو ماشین اونو از پنجره ماشین بیرون نگه داشتم که ابهای کثیف و اشغال و لجنهای احتمالی بر اثر فشار باد ازش خارج بشه ...

بعد از 3/4 ساعت که ظاهرا خشک شده بود ... روشنش کردم ولی مدام خود به خود شماره گیری میکرد و دوربینش فعال میشد و خاموش میشد ... و هی اعداد وارقام عجیب و غریب رو ال سی دیش ظاهر میشد ...

بالاخره بعد از چند روز این اتفاقها قطع شد . ولی الان با باز کردن درب کشویی لنز دوربین ... دوربینش فعال نمیشه ... یعنی 10 بار نمیشه ... یه بار میشه ... فکر کنم داخلش کثیفه ... نمیدونم چطوری قاب گوشیو باز کنم ... نمیخوام بدم به تعمیر کار چون اطلاعات شخصیم توشه و به تعمیرکارها اعتماد چندانی ندارم .

ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه مراحل باز کردن قاب گوشی نوکیا ان 82 رو دارید برام بصورت تصویری بزارید ...

سپاسگزارم.
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .

پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
zzvf

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: گوشی افتاده در جوی آب ...

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 30 مرداد 1391 23:33

dolphine,  عزیز سلام.
کار که از کار گذشته.اما بری تجربه میگم. اون کار که باطری رو خارج کردید کار بسیار خوبی بود اما این که گوشی رو خیس در معرض فشار هوا قرار دادید باعث میشه آب بیشتر داخل گوشی بشه.

پیشنهاد میکنم به همون تعمیرکار بسپارید.چون اولا داخل گوشی پر از فلت و قلعات حساسه. و دوما اگر هم خودتون باز کنید معمولا نمیتونید کاری کنید.چون بیشتر اوقات وسیله میخواد.مثلا اتانول. اولتراسونیک و هیتر و ....
در هر صورت این آموزش باز کردن N82 هست.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
MASTER, ASHKAN95, FARSHAD.ADL, CAPTAIN PILOT, dolphine, nima-rad

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 31 مرداد 1391 00:26

سلام :razz:

در اکثر این مواقع با ایجاد سولفیتگی(اصطلاح) بین پایه های IC ها و چسبیدن پایه ها بهم، این مشکل پیش میاید. شما گوشی رو اگر به تعمیر کار بسپارید(اگر IC دوربین اسیب ندیده باشه) تنها با یک عدد مسواک و مقداری تینر این سولفیتگی رو برطرف خواهد کرد و درنهایت شاید فقط باید یکبار با روغن رفلکس پایه هارو حرارت داد تا تمیز بشن. البته احتمال اسیب دیدن IC ها نیز وجود دارد، چون مدتی از گوشی به این صورت استفاده کردید. در هر صورت در این مواقع در اولین فرصت گوشی رو به تعمیرگاه ببرید تا خرابی ها بیشتر نشه... شاید الان نیاز به تعویض قطعات باشد، ولی اگر گوشی رو روشن نمیکردید همان مسواک و تینر کفایت میکرد :D به شخصه زیاد این کار رو انجام دادم

پیروز باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, Mahdi Mahdavi, CAPTAIN PILOT, SORENA, Persian-Empire, dolphine, nima-rad

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » سه شنبه 31 مرداد 1391 03:21

خود خشک کردن هم خیلی مهم هست، با سشوار، کنار اجاق گاز گزاشتن یا روی شوفاژ یا در معرض آفتاب خشک کردن یا گرفتن جلوی باد شدید درست نیست ممکن هست صفحه مدار از فرمش خارج شه یا به قطعات بیشتر لطمه وارد شه

بهترین راه خشک کردن گوشی ها هم این هست که اونها در یک جعبه کنار مواد رطوبت گیر قرار بدین، این بسته ها درون قوطی قرص ها ، کیف و کفش ،... هستن اونها دور نریزید ممکن هست یکروزی بکارتون بیان

اگر هم از این مواد نداشتین گونی برنج بهترین راه حل خواهد بود، گوشی رو بکنید تو گونی برنج تا رطوبتش رو بکشه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Persian-Empire, dolphine, ASHKAN95

Major II

Major II

نماد کاربر
656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

توسط dolphine » سه شنبه 31 مرداد 1391 09:07

از راهنماییهای شما عزیزان سپاسگذارم ... واقعا نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم  :razz:   :razz:   :razz:  :razz:   :razz:     mahdi mahdavi , ashkan95 , sorena  و دیگر عزیزان ...

باید سرچ کنم ببینم نمایندگی اتصالات که قبلا ازش خریدم کجاست ... اگه نمایندگیشون جمع شده باشه باید یه جای معتبر پیدا کنم .
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .

پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dolphine تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, ASHKAN95

Major I

Major I

no avatar
231

تشکر کرده: 1492 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 خرداد 1391 13:53

آرشيو سپاس: 723 مرتبه در 125 پست

توسط Mohammad.Jafar » سه شنبه 31 مرداد 1391 09:42

دوست من با اقدام فوري شما هر گونه نگراني از بين رفته
N81 خود من افتاد توي "گلاب به روتون" سريع با هر وضعيتي كه بود درش اوردم و باطري رو از توش در اوردم بعدش داخل يك كيسه انداختم و بردم خونه البته قبلش چند تعميرگاه هم بردم كه حرفهاي نا اميد كننده ميزدن كه بعدا مشخص شد حرفهاشون باد هوا بوده و از روي فرصت طلبي بوده
توي خونه هم اون گوشي رو با اون وضع افتضاح با آب شستشو كامل دادم به طوري كه حتي داخل دوربينش هم آب رفت! :-O
بعد از اون چندين ساعت توي آفتاب گذاشتمش تا خشك بشه! (اگر دقت كنيد تمام مراحل طوري انجام شده كه گويا يك تكه پارچه اون تو افتاده و من شستشو دادم!!! )
بعد از 4-5 ساعت رفتم سراغش تا ببينم اوضاع چه جوريه اولش تا روشن شد خاموش شد كه من هم سريع باطري رو در آوردم و كلا درست كار نمي كرد ولي بعد تر وضعش بهتر شد و فقط در LCD اش مشكل آب جمع شدن داشت كه آب مثل ابر جلوي تصوير بود كه بعدا خيلي بهتر شد
دوربينش هم كاملا سالم موند!

در ضمن اصلا سراغ اتصالات نرو كه وحشتناك كلاه بردار هستند
كلا تعميركاههاي به اصطلاح رسمي همشون همينطوري هستن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad.Jafar تشکر کرده اند:
dolphine, Mahdi Mahdavi, nima-rad