در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

43

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مهر 1387 21:52

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 17 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط DARK.EMPIRE » پنج شنبه 2 شهریور 1391 23:51

دوستان برای من به عنوان کسی که هیچ گوته اطلاعاتی در زمینه نظامی نداره یک سوال پیش آمد می شه لطفا راهنمایی کنید
با این تعریف های زیبایی که دوستان در مورد ناوچه جماران می کنن به عنوان یک ایرانی بسیار به این دستاورد شگرف افتخار می کنم اما هرچه گشتم نتونستم سامانه ی چند لایه ی دفاع هوایی این نبردناو رو پیدا کنم مطمعنا باید شاهد مدل دریاپایه سامانه ضد هوایی برد بلند باور (که حداقل باید در حد SA-N-20 یا RIM-161 Standard Missile 3 باشد) و سامانه های کوتاه برد همانند گفته ی جناب typhoon نمونه ی SA-N-9 یا RIM-116 یا Aster 15 و لایه ی آخری پدافندی همچون Phalanx CIWS یا Goalkeeper یا AK-630M1-2 در این ناوشکن فوق مدرن باشیم البته شاید برای اینکه بازتابش راداریش کاهش یابد و با توجه به محدودبت فضای روی ناو از سیستمی مانند Mark 41 استفاده شده باشد که البته آن هم برای پنهان ماندن از چشم نامحرمان مخفی شده است!
و الی با توجه به تجربیات گذشته همانند ناو U.S. Navy Oliver Hazard Perry class frigate USS Stark که مجهز به SM-1MR Standard و Phalanx CIWS و به راحتی با دو تیر موشک Exocet پرتاب شده از جنگنده عراقی مورد هدف قرار گرفت و یا ناو نیمه پنهانکار INS Hanit که مجهز به سامانه های Phalanx CIWS و Barak 1 و Elbit chaff rocket launchers بود و باز با این حال هدف موشک C-802 قرار گرفت می بینیم که وجود این سامانه ها با کاملا پاسخگوی خطرات نیست چه رسد به اینکه این سامانه ها هم موجود نباشند!!!
با توجه به انباشت انواع و اقسام موشک های ضد کشتی در انبار های اعراب خلیج فارس در جنوب و شایعاتی مبنی بر وجود نمونه های جدید موشک ضد کشتی Gabriel در جمهوری آذربایجان در صورت وقوع درگیری در صورتی که ناوهای ما به سامانه های دفاعی مناسب مجهز نباشند باید منتظر وقوع فجایع جبران ناپذیری برای نیروی دریایی باشیم و از نبردناو جماران به عنوان یک سیبل متحرک یاد کنیم!!!

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DARK.EMPIRE تشکر کرده اند:
shaman, typhoon, ASHKAN95, farzande-iran, DJ Dani, CAPTAIN PILOT, MASTER, nima-rad

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

801

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

محل سکونت

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط DJ Dani » جمعه 3 شهریور 1391 00:29

دوستان توجه داشته باشند که طول ناوچه جماران ، تنها 100 متر است و صحبت از نصب موشک های هاوک و خلیج فارس با اون عظمت و نوع دریایی تور ام 1 یکمی خنده دار است.
حمل تسلیحات و موشک های بالستیکی تنها توسط تعداد اندکی از شناورهای استراتژیک ایالات متحده و روسیه انجام می شود و سایرین همچنین توانایی رو ندارند.
همچنین ، با قرار گرفتن پد در انتهای ناو ، جای خیلی از چیزها گرفته شده و عملا به جای آن میشد از یک موشک ضد کشتی دیگر استفاده کرد ، از طرفی خانواده C-802 هم نیاز به نوسازی و آپگرید شدن دارند.
در مورد نام شناور بارها صحبت شده ، با توجه به رده وزنی ، بین ناوچه ها طبقه بندی میشود اما از آنجایی که در بین کلاس نیروی دریایی ، در حال حاضر بعد از ناوهای کلاس بایندر ، سنگین ترین هستند ، لفظ ناوشکن به آنها اطلاق میشود ، دقیقا یادم هست که از یک بنده خدایی پرسیدم که پاکستان شناور با وزن 3000 تن ساخته و میگوید ناوچه ، بعد ما چرا میگوییم ناوشکن ، ایشون هیچ جوابی برای سوال من نداشتند!
خوب ساخت جماران کار بزرگ و ارزشمندی بوده ، اما بزرگنمایی های بی جهت ، از آن میکاهد ، نخست این شناور نیازمند یک سلاح قدرتمند مانند فالانکس هست که بتونه در برابر موشک های کروز از خودش مقاومت نشون بده ، موشکی مثل استاندارد 1 یا توپ 40 م م برای این هدف مناسب نیست ، سپس بدنه ناو باید به شکلی تغییر کند تا رادارگریز یا جاذب امواج رادار شود ، سوم نصب سامانه موشکی موثر ضد هوایی و رادار دفاع هوایی ، چهارم استفاده از یک آشیانه جمع شونده برای هلیکوپتری که قرار است چند ماه روی دریا باشد و دچار خوردگی نشود و...
خانواده این شناور نیاز به تغییرات بیشتری دارد ، دومین فروند با نام ولایت هم که در شمال هم تقریبا مثل جماران است و امیدوارم از نمونه های بعدی ، تغییرات بیشتری رو ببینیم.
خوش باشید.
:razz:

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, FARSHAD.ADL, nima-rad, CAPTAIN PILOT, farzande-iran, zzvf, MASTER, Alpha4, ASHKAN95, shaman, SORENA, typhoon, Night_Raven, دموکراسی

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط saeedjiji » جمعه 3 شهریور 1391 02:44

خوب حالا چه عجله ایه؟ ::ns

کم کم سامانه‌های دفاعی هم آپدیت میشن ، به هر حال کسی که همچین هزینه‌ای برای ساخت ناوشکن کرده نمیزاره مقابل موشک‌های کروز و ... بی دفاع باشه که!

به قول فرنگی‌آ  گاماس گاماس


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
Sami 1993, HASAN BARATY, SEAFARER, zzvf

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

محل سکونت

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط zzvf » جمعه 3 شهریور 1391 10:49

typhoon نوشته است:اطلاعات زیادی در مورد محراب ندارید اما می دانید که حوادثی نظیر سهند تکرار نمی شود؟؟ :-O  :-O  دوست عزیز یکی از قوانین اصلی این انجمن صحبتها با سند و مدارک قاطع است، ممکنه دلیل و یا سند خود را ارائه کنید؟؟؟

بنده در مورد ریشه اصلی اون توپ 40 میلی متری صحبت کردم. چیز خاصی هم که به این توپ اضافه نشده است.  سوال بعدی این که اگر این توپ 20 میلی متری برای دفاع در برابر قایقهاست و نه موشکهای کروز دفاع جماران در برابر موشکهای کروز چیست؟ یک توپ 40 میلی متری در عقب ناو؟!!! اصولا بحث من دفاع در مورد موشکهای کروز بود وگرنه تجربه درگیری در خلیج عدن نشان داده است که تسلیحات فعلی برای مقابله با آن گونه تهدیدات کفایت می کند. بحث بنده تهدید ملموس تر در جریان یک نبرد واقعی است!!!

بنده نخواستم جماران را با الوند مقایسه کنم، بنده در مورد یک رفرنس به عنوان الهام دهنده برای ظاهر کلی جماران صحبت کردم و نه مشخصات دقیق آن!!!!

  متشکرم از نظر شما
  درباره ی محراب یا فجر-3تحقیق کردم.به گزارش مشرق،این موشک دارای برد 37 کیلومتر،سقف پرواز 19000 متر و سرعت حدود دو برابر صوت است.پس دیگر اینکه هواپیمای "مادون صوت A-6" به راحتی بر روی سر ما جولان نمی دهد.
  درباره ی توپ ها،توپ 40 میلی متری و 76 میلی متری برای موشک های کروز است ولی توپ 40 میلی متری باید با یک توپ کالیبر پایین ولی با نواخت تیر و سرعت دهانه ی بالاتر عوض شود.توپ 76 میلی متری فجر-27 هم که براستی یک سپر دفاعی قوی در برابر تهدیدات هوایی است.

توپ 20 میلی متری هم که خوب برای ایفای نقش اصلی اش عالی است.جماران به موشک نور مجهز است که دارای سطح مقطع پایین است و همین جماران را به حریفی بالقوه برای ناوچه هایی مانند خودش تبدیل می کند.قایق های تندرو کابوس دریایی دشمنان ماست و جماران تنها نیست!
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zzvf تشکر کرده اند:
nasir irani, from-sky

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط HASAN BARATY » جمعه 3 شهریور 1391 12:04

جماران برای ایران از پیشرفته ترین شناورهای دنیا پیشرفته تر است.سالها پیش از ساخته شدن این شناور اصلا برخی امکان تولید چنین شناورهایی را بعید میدونستن.ولی حالا که ساخته شده با توجه به روحیه انسانها که همیشه میل به پیشرفت دارند الان این شناور با این انتقادها روبه روست.بنابراین اگر صرفا همین خودباوری ایجاد شده که ما حتی دنبال ساخت شناورهای تراز اول باشیم که ناشی از ساخته شدن جماران است و شکستن طلسم تردیدها  را در نظر بگیریم اونوقت ما متوجه میشیم اتفاقا میزان تبلیغی که برای این دستاورد عظیم انجام شده کمتر از میزان مورد نیاز بوده چون دیگه بحث توانایی برای ساخت این سلاح نیست بلکه بحث بر سر چگونگی دست یابی به اخرین سطح فناوری است.اشکالاتش  را هم متخصصان کشور حل خواهند کرد.در نسل جدید ان نصب رادار نسل جدید.جایگزینی موشک های قادر 220 کیلومتری بجای نور و احتمالا مجهز کردنش به یک سیستم دفاع نزدیک قابل تصور است.در مورد محراب هم ادعای اینکه این همون استاندارد 40 سال پیشه کاملا بی اساسه.ما مرصاد را هم بر پایه هاگ ساختیم اما ایا تصاویری که از ان منتشر شد کسی میتونه ادعا کنه از نظر توانایی در سطح  شرایط گذشته است و مهمتر از ان پایه ای که از نظر فناوری در کشور ایجاد شد و اینده روشن ان مثل افزایش بردش به 90 کیلومتر و...که از خود ساخته شدن مرصاد 1 هم اهمیت بالاتری دارد.
http://up.download.ir/di-QV7G.jpg
http://up.download.ir/di-1ID1.jpg
در مورد رادارگریزی هم این اصلا نقطه ضعف محسوب نمیشه.همین الان چند درصد شناورهای کشورهای حتی قدرتمند در این عرصه از این فناوری بهره میبرن..وقتی هنوز امثال امریکا و روسیه دارن از شناورهای با بدنه معمولی استفاده میکنن .این شناور که اکنون به سونار بسیار پیشرفته سه بعدی رنگی  و اژدرهای قدرتمند مجهز است اگر همون تعقییراتی که گفتم در ولایت انجام بشه نیروی دریایی میتونه با تولید تعدادی از این شناورها نیازهای ضروری خودش را به یک شناور پیشرفته تامین کنه.حالا مثلا در شناور 3 هزارتنی میتوان دنبال تحول در طراحی شناور هم بود.بنابراین با تاکید جماران را دوست داشته باشید چون جماران بود که به شما جرات داده از شناور رادارگریز حرف بزنید وگرنه پیش از ان حتی خیلی ها رسیدن به تولید چنین محصولی را در شرایط فعلی کشور غیر ممکن میدونستن.اون زمان غیر از زیر سامانه ها مثل موتور و الکترونیک و سلاح حتی بحث بر سر الیاژها و ساخت بدنه و مشکلات ان بود.اگر ما الان روی موتور کار کردیم و به اینجا رسیدیم بخاطر اینست که با ساخت جماران اینده پیدا کردیم یعنی تونستیم برسیم به فناوری ساخت شناور سنگین خب حالا با توجه به نیازها رفتیم دنبال کار روی موتور.حالا فرض کنید اصلا طرح موج شکست میخورد پس سرمایه گذاری روی پدافند دریایی و موتور و...اصلا بی معنا بود و انجام نمی گرفت.واقعا برای جماران زیاد تبلیغ شده؟!؟!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
mehdighorbani, STIESTO, SEAFARER, shaman, farzande-iran, victory67, reza4087, Java, Sami 1993, from-sky, Cloor Master, demorgan, zzvf, _Saeed_

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط typhoon » جمعه 3 شهریور 1391 12:12

سلام
هواپیمای A-6 سالهاست که از خدمت نیروی دریایی آمریکا خارج شده است.الان سال 2012 میلادی است و نه سال 1988 میلادی!!! قرار نیست که دیگر هواپیمایی بالای سر ما بیاید.

توپ 76 میلی متری فجر در برابر تهدیدات هوایی متصور برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رسما از رده خارج است. نگاهی به دارایی نیروی های هوایی و دریایی آمریکا یا همسایگان ما بیاندازید تا متوجه این امر بشوید. یک هواپیمای امروزه مثل خانواده سوپر هورنت لزومی ندارد یک به برد موشک محراب وارد شود. از فاصله بیش از 100 کیلومتر شلیک و خداحافظ!!!

موشک نور یا همان سی 802 چینی امروزه در خود چین هم در حال جایگزین شدن است. حال که حرف از تهدید آمریکا می زنیم باید به سمت موشکهای کروز با سرعت مافوق صوت رفت. در همین فضای کوچک نیز می تواند با استفاده از پرتاب گرهای عمودی تعداد بیشتری موشک را به همراه داشت.

قایق های تندرو ایران در خلیج فارس حضور دارند که کلا به نیروی دریایی سپاه واگذار شده و عملا ارتش در آنجا حضوری ندارد. محدود عملیات ارتش در دریایی عمان و شمال اقیانوس هند است.جایی که متقابلا سپاه حضور ندارد.

جناب براتی!!!
اگر پست بنده و بسیاری دیگر از دوستان رو نگاه کنید متوجه می شید که کسی در مورد اصل جماران بحثی ندارد. مسئله بحث در مورد اظهار نظراتی همچون بسیار پیشرفته و توانایی درگیری با انواع تهدیدات سطحی و هوایی و قابل مقایسه با شناورهای پیشرفته امروزی است. یک نفر با کمترین سواد ممکن با یک مقایسه می تواند به ضعف های بیشمار این شناور پی ببرد. که البته به دلیل تازه کار بودن ما عادی است و کسی خرده ای نباید بگیرد. مشکل همین نظرات تخیلی فرماندهان و رسانه های محترم است.
Old soldiers never die.They just fade away

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
shaman, CAPTAIN PILOT, Alpha4, DJ Dani, Night_Raven, ASHKAN95, nima-rad, FARSHAD.ADL, AMIR-T, دموکراسی

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

محل سکونت

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط zzvf » جمعه 3 شهریور 1391 14:31

typhoon نوشته است:سلام
هواپیمای A-6 سالهاست که از خدمت نیروی دریایی آمریکا خارج شده است.الان سال 2012 میلادی است و نه سال 1988 میلادی!!! قرار نیست که دیگر هواپیمایی بالای سر ما بیاید.

توپ 76 میلی متری فجر در برابر تهدیدات هوایی متصور برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رسما از رده خارج است. نگاهی به دارایی نیروی های هوایی و دریایی آمریکا یا همسایگان ما بیاندازید تا متوجه این امر بشوید. یک هواپیمای امروزه مثل خانواده سوپر هورنت لزومی ندارد یک به برد موشک محراب وارد شود. از فاصله بیش از 100 کیلومتر شلیک و خداحافظ!!!

موشک نور یا همان سی 802 چینی امروزه در خود چین هم در حال جایگزین شدن است. حال که حرف از تهدید آمریکا می زنیم باید به سمت موشکهای کروز با سرعت مافوق صوت رفت. در همین فضای کوچک نیز می تواند با استفاده از پرتاب گرهای عمودی تعداد بیشتری موشک را به همراه داشت.

قایق های تندرو ایران در خلیج فارس حضور دارند که کلا به نیروی دریایی سپاه واگذار شده و عملا ارتش در آنجا حضوری ندارد. محدود عملیات ارتش در دریایی عمان و شمال اقیانوس هند است.جایی که متقابلا سپاه حضور ندارد.

جناب براتی!!!
اگر پست بنده و بسیاری دیگر از دوستان رو نگاه کنید متوجه می شید که کسی در مورد اصل جماران بحثی ندارد. مسئله بحث در مورد اظهار نظراتی همچون بسیار پیشرفته و توانایی درگیری با انواع تهدیدات سطحی و هوایی و قابل مقایسه با شناورهای پیشرفته امروزی است. یک نفر با کمترین سواد ممکن با یک مقایسه می تواند به ضعف های بیشمار این شناور پی ببرد. که البته به دلیل تازه کار بودن ما عادی است و کسی خرده ای نباید بگیرد. مشکل همین نظرات تخیلی فرماندهان و رسانه های محترم است.

  با تشکر
  گفتم دیگر آن اتفاق تکرار نخواهد شد؛یعنی چه A-6 و F/A-18 جرأت آمدن بالای سر جماران را ندارند.ولی با این حال راست گفتید،موشک های کروز از صد ها کیلومتر دورتر شلیک می شوند ولی جماران هم سامانه های جمینگ،چف،ضد کروز و...را بی اثر نمی گذارد!فجر-27 هم برای کارش-یعنی زدن هلی کوپتر ها و موشک های کروز-عالی ترین گزینه است.وقتی خود آمریکایی ها توپ هایی با کالیبر های سنگین تر دارند چه حرفی برای گفتن می ماند؟مثلا" توپ 76 میلی متری که بر روی ناوچه های Fremm نیروی دریایی فرانسه و 19 کشور دیگر برای همین وظایف نصب می شود.
  موشک سی-802 نور هم دیدیم که ساعر را غرق کرد ولی با این حال در حال دادن نقش خود به سی-803 قادر است.ولی شما هیچ گاه نمی توانید سطح مقطع بسیار پایین نور و قادر را انکار کنید.
  درباره ی قایق های تندرو به این تصویر که عبور ناو محافظ الوند از کانال سوئز است،توجه کنید:
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط typhoon » جمعه 3 شهریور 1391 15:04

دوست عزیز توپهای کالیبر سنگین که در بخش جلوی کشتی های جنگی نصب می شوند برای مقابله با تهدات سطحی بزرگ و یا بمباران اهداف ساحلی طراحی شدند. نواخت تیر این توپ در بهترین حالت 85 گلوله در دقیقه است. دوست عزیز به خدا که سالهاست جنگنده ها و موشکها توانایی شکستن سرعت صوت رو دارند و این گونه توپها نیز توان قابله با آنها را ندارند. بله به صورت تئوری توپهای سینه ناو ها توان درگیری با اهداف پرنده رو دارند و بنده هم در اصل اون مسئله شکی ندارم ، اما کدام خلبان را سراغ دارید که خود را این قدر به یک ناو جنگی نزدیکی کند؟؟؟؟

اما بحث مبارزه با موشک کروز: والا تا جایی که این یک مقدار سواد من جواب می ده سیستم هایی مثل فالانکس و یا گلکیپر و امثال آنها هم امکان داره در صورت افزایش تعداد مهاجمین کم بیارند حالا شما از کجا می فرمایید فجر 27 در برابر موشک کروز الله و علم!!!!! در مورد موشکها هم بنده صحبتم بیشتر روی سرعت بود تا سطح مقطع راداری

ببخشید منظور شما از ارسال این عکس چیست؟ این که یک شناور مصری است و در حال همراهی ناو ایرانی در کانال سوئز است!!! چه ارتباطی با بحث ما دارد؟؟؟
Old soldiers never die.They just fade away

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95, FARSHAD.ADL, nima-rad, دموکراسی, shaman, CAPTAIN PILOT, DJ Dani

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

43

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مهر 1387 21:52

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 17 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط DARK.EMPIRE » جمعه 3 شهریور 1391 15:05

کسی از دوستان در باره ی بارگذاری مجدد موشک ها ی نور و محراب بر روی ناوچه جماران در حین عملیات اطلاعی داره؟؟
با توجه به تعداد کم موشک ها آماده بر روی ناو مطمعنا باید قابلیت ریلود بر روی این ناو وجود داشته باشد!!!
از دوستان مطلع تقاضا دارم یک مقایسه اجمالی بین ناوچه ی جماران با ناوچه های کلاس ساعر-5 انجام بدهند البته با توجه به اینکه ساعر-5 به اوایل ده ی 90 میلادی بر می گردد ناوچه ی جماران قاعدتا!!!!! (با توجه به تعریف دوستان) باید از لحاظ تکنولژی  و تجهیزات به کار رفته در آن در مرتبه ی بالاتری قرار گیرد!!!!!!!!!!(البته امیدوارم  :AA:  :AA:  :AA: )

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

محل سکونت

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط zzvf » جمعه 3 شهریور 1391 15:19

DARK.EMPIRE نوشته است:کسی از دوستان در باره ی بارگذاری مجدد موشک ها ی نور و محراب بر روی ناوچه جماران در حین عملیات اطلاعی داره؟؟
با توجه به تعداد کم موشک ها آماده بر روی ناو مطمعنا باید قابلیت ریلود بر روی این ناو وجود داشته باشد!!!
از دوستان مطلع تقاضا دارم یک مقایسه اجمالی بین ناوچه ی جماران با ناوچه های کلاس ساعر-5 انجام بدهند البته با توجه به اینکه ساعر-5 به اوایل ده ی 90 میلادی بر می گردد ناوچه ی جماران قاعدتا!!!!! (با توجه به تعریف دوستان) باید از لحاظ تکنولژی  و تجهیزات به کار رفته در آن در مرتبه ی بالاتری قرار گیرد!!!!!!!!!!(البته امیدوارم  :AA:  :AA:  :AA: )

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

43

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مهر 1387 21:52

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 17 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط DARK.EMPIRE » جمعه 3 شهریور 1391 15:28

zzvf نوشته است:
DARK.EMPIRE نوشته است:کسی از دوستان در باره ی بارگذاری مجدد موشک ها ی نور و محراب بر روی ناوچه جماران در حین عملیات اطلاعی داره؟؟
با توجه به تعداد کم موشک ها آماده بر روی ناو مطمعنا باید قابلیت ریلود بر روی این ناو وجود داشته باشد!!!
از دوستان مطلع تقاضا دارم یک مقایسه اجمالی بین ناوچه ی جماران با ناوچه های کلاس ساعر-5 انجام بدهند البته با توجه به اینکه ساعر-5 به اوایل ده ی 90 میلادی بر می گردد ناوچه ی جماران قاعدتا!!!!! (با توجه به تعریف دوستان) باید از لحاظ تکنولژی  و تجهیزات به کار رفته در آن در مرتبه ی بالاتری قرار گیرد!!!!!!!!!!(البته امیدوارم  :AA:  :AA:  :AA: )

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد با کمال احترام اما ویکی اونم فارسیش به نظرتون قابل استناد؟؟؟
البته حتی اگر یه نگاه کلی هم به قسمت انگلیسی همون ویکی بندازیم اینجور به نظر میاد که ناوچه ای که حدود 10 سال قبل از جماران ساخته شده اگر تو خیلی از زمینه ها برتر نباشد پایین تر هم نیست!!!

omid0856 از این پست سپاسگزاري کرده است

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

محل سکونت

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

Re: "جماران" نماد مقاومت ایران در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمری

توسط zzvf » جمعه 3 شهریور 1391 15:31

typhoon نوشته است:دوست عزیز توپهای کالیبر سنگین که در بخش جلوی کشتی های جنگی نصب می شوند برای مقابله با تهدات سطحی بزرگ و یا بمباران اهداف ساحلی طراحی شدند. نواخت تیر این توپ در بهترین حالت 85 گلوله در دقیقه است. دوست عزیز به خدا که سالهاست جنگنده ها و موشکها توانایی شکستن سرعت صوت رو دارند و این گونه توپها نیز توان قابله با آنها را ندارند. بله به صورت تئوری توپهای سینه ناو ها توان درگیری با اهداف پرنده رو دارند و بنده هم در اصل اون مسئله شکی ندارم ، اما کدام خلبان را سراغ دارید که خود را این قدر به یک ناو جنگی نزدیکی کند؟؟؟؟

اما بحث مبارزه با موشک کروز: والا تا جایی که این یک مقدار سواد من جواب می ده سیستم هایی مثل فالانکس و یا گلکیپر و امثال آنها هم امکان داره در صورت افزایش تعداد مهاجمین کم بیارند حالا شما از کجا می فرمایید فجر 27 در برابر موشک کروز الله و علم!!!!! در مورد موشکها هم بنده صحبتم بیشتر روی سرعت بود تا سطح مقطع راداری

ببخشید منظور شما از ارسال این عکس چیست؟ این که یک شناور مصری است و در حال همراهی ناو ایرانی در کانال سوئز است!!! چه ارتباطی با بحث ما دارد؟؟؟

  نواخت تیر فجر-27 ،120 گلوله بر ثانیه گزارش شده است و مدت زمان بارگذاری آن حد اکثر 4 ثانیه!!!بنده هم نگفتم هواپیما گفتم هلی کوپتر و موشک کروز.
آن عکس هم قایق تندروی ایرانی باید باشد چون هیچ گاه یک شناور متعلق به مصر و...اجازه نزدیک شدن تا این حد را ندارد.در ضمن مگر ناو های لجستیکی نیروی دریایی ارتش فقط هلی کوپتر می برند؟؟؟
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان