در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

تکمیل پدافند هوایی قبل از ورود جایگزین S۳۰۰/ تحویل سامانه جد

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 4 شهریور 1391 10:21

اسلامی با اشاره به تحویل سامانه‌های جدید پدافندی در سال آینده، گفت: با این سامانه‌ها، بخش زیادی از ماموریت S۳۰۰ انجام می‌شود به گونه‌ای که پوشش پدافند برد بلند ما قبل از ورود سامانه جایگزین S۳۰۰ تامین خواهد شد.

محمد اسلامی، معاون امور صنعتی و تحقیقات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع عدم تحویل سامانه‌های پدافند هوایی S۳۰۰ روسیه گفت: اینکه آنها این سامانه‌ها را به ما تحویل ندادند، یک اقدام غیرقانونی است که با وجود پرداخت هزینه آن توسط ایران، به دستور آمریکایی‌ها صورت گرفت.

* از همان ابتدا آماده ساخت سامانه جایگزین S۳۰۰ بودیم
اسلامی درخصوص توانمندی کشور برای طراحی و ساخت این سامانه پدافندی اظهار داشت: ما از همان ابتدا آمادگی خود را برای ساخت آن اعلام کرده بودیم.
وی با بیان اینکه سامانه پدافندی S۳۰۰ برای مقابله با تهدیدات ارتفاع بلند بکار می‌رود، تصریح کرد: با پذیرش پیشنهاد ما، قرار شد تا این سامانه در داخل کشور طراحی و ساخته شود که امروز این موضوع با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت بوده و امیدواریم در مدت زمانی زودتر از آنچه پیش بینی شده، این سامانه در کشور عملیاتی شود.

* سامانه جدید پدافند هوایی برد بلند سال‌ آینده عملیاتی می‌شود
معاون وزیر دفاع افزود: البته با سامانه‌های پدافندی جدیدی که کار شده و در سال آینده تحویل نیروهای مسلح خواهد شد، می‌توانیم بخش زیادی از ماموریت سامانه S۳۰۰ را انجام دهیم به گونه‌ای که پوشش پدافند برد بلند ما قبل از ورود سامانه جایگزین S۳۰۰ نیز تامین شود.

http://sobhemihan.com/news/2091
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
Shahbaz, farzande-iran, hermes_PERSIAN, scientist66, anga2009, sokuteasemuni, moeen s m, malmal1369, anybody, hany, reza4087, hani1459, HASAN BARATY, zzvf, SEAFARER, saeedjiji, zoornachi, tomcatf14ir

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: تکمیل پدافند هوایی قبل از ورود جایگزین S۳۰۰/ تحویل سامان

توسط saeedjiji » شنبه 4 شهریور 1391 11:23

پس یعنی حد اقل تا دو سال دیگه از باور 373 خبری نیست


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

Major II

Major IIno avatar
پست ها

275

تشکر کرده: 261 مرتبه
تشکر شده: 45 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:20

آرشيو سپاس: 645 مرتبه در 164 پست

Re: تکمیل پدافند هوایی قبل از ورود جایگزین S۳۰۰/ تحویل سامان

توسط sohraba » شنبه 4 شهریور 1391 15:42

فقط خدا کنه اس 200 نباشه

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

Re: تکمیل پدافند هوایی قبل از ورود جایگزین S۳۰۰/ تحویل سامان

توسط SHAHABESAGEB » شنبه 4 شهریور 1391 18:31

اسلامی با اشاره به تحویل سامانه‌های جدید پدافندی در سال آینده، گفت: با این سامانه‌ها، بخش زیادی از ماموریت S۳۰۰ انجام می‌شود به گونه‌ای که پوشش پدافند برد بلند ما قبل از ورود سامانه جایگزین S۳۰۰ تامین خواهد شد.
متاسفانه پدافند هاوک قادر به پوشش ارتفاع بالاتر از 14 کیلومتر نیست و همین ضعف باعث میشه که در صورتی که هواپیماهای جنگنده و بمب افکن از ارتفاع بالاتر از این پرواز کنن پدافند هاوک دست بسته بشه! و باید این ضعف توسط پدافند های دور برد یا نیروی هوایی پوشش داده بشه!

موشک صیاد 2


اما احتمالا پدافند جدید موشک صیاد 2 خواهد بود که ارتفاع پروازیش حدودا 20 کیلومتره(البته این ارتفاع پروازی سام 2 هست) و  احتمال اینکه رادار نجم 802 رادار این پدافند باشه وجود داره!در زمان جنگ تحمیلی 8 ساله با توجه به شرایط تحریم تسلیحاتی کشورمان از یکسو و نیاز به سامانه هایی برای پوشش ارتفاعات بالا برای خرید اچ-کیو-2 اقدام گردید. این سامانه به نیروی هوایی سپاه تحویل داده و در شهرهای مهم کشور مستقر شد. یکی از علل اصلی اینکار نیز این بود که دشمن با استفاده از هواپیماهای بلندپرواز خود اقدام به بمباران شهرهای کشور می نمود بخصوص نمونه بمب افکن از جنگنده میگ-25 که با سرعت و سقف پرواز استثنایی خود دردسر واقعی برای پدافند هوایی کشور بود.

عدم موفقیت موشک استاندارد برای غلبه بر این مشکل و موفقیت اچ-کیو-2 در انهدام یک فروند میگ-25 عراقی بر فراز آسمان اصفهان در سال 1365 به ماندگاری هرچه بیشتر آن در نیروهای مسلح کمک کرد و این سامانه تا زمان ورود سام-5 یا همان اس-200 در سالهای بعد از جنگ یگانه جنگ افزار موشکی دفاع هوایی برای پوشش دادن ارتفاعات بیش از 20 هزار متر بود. اما به دلیل مانورپذیری پایین موشک سامانه اس-200 که توانایی آن را برای مورد اصابت قرار دادن اهداف مانور کننده کاهش می داد، اچ-کیو-2 که توان مانور بهتری دارد همچنان در خدمت باقی ماند. البته باید گفت در موارد دیگری در زمان جنگ اچ-کیو-2 در شکار هواپیماهای متجاوز ناکام ماند.

از آنجایی که سلاح ناشناخته و ناکارامد برازنده رزمندگان اسلام نبوده و نیست، تلاش برای بهینه سازی و ساخت نمونه بومی از سامانه اچ-کیو-2 آغاز شد و حاصل آن موشک پدافند هوایی بومی صیاد-1 گردید. هر چند صیاد-1 از نظر ظاهری و همچنین نوع و تعداد پیشران با اچ-کیو-2 مشابه است ولی سامانه های هدایت آن به طور کامل دگرگون شده است. این موشک از نوع دو مرحله ای است که مرحله اول آن یک پیشران سوخت جامد با زمان سوزش تقریبی 3 تا 4.3 ثانیه و پیشران مرحله دوم آن از نوع سوخت مایع با زمان کارکرد 60 ثانیه است.

موشک صیاد-1 طولی برابر با 10.84 متر و 2320 کیلوگرم جرم دارد که 195 کیلوگرم آن مربوط به سرجنگی است. این موشک به سرعت بسیار خوب 1200 متر بر ثانیه(تقریباً چهار برابر سرعت صوت) دست یافته و توانایی تحمل شتاب 12جی را دارد.

نمونه دیگری از این موشک با نام صیاد-1-آ نیز ساخته شد که به جای هدایت راداری از هدایت آشیانه یاب فروسرخ برخوردار بوده و برد آن بالغ بر 60 کیلومتر است.نسل دوم از موشک صیاد با نام صیاد-2 نیز اخیراً معرفی شد که بنابر اخبار دارای هدایت راداری، برد بیشتر، سامانه های جنگ الکترونیک پیشرفته و هماهنگی با سایر سامانه های پدافند هوایی کشور است.

با توجه به مشخصات اعلام شده برای صیاد2 از جمله سر جنگی 200 کیلوگرمی و سرعت حرکت 1200 متر بر ثانیه احتمالاً در این نمونه از همان پیشران موجود در صیاد1 استفاده شده است اما با توجه به اینکه گفته شده بود قرار است در نمونه های بعدی موشک های صیاد به جای پیشران سوخت مایع از سوخت جامد استفاده شود به برخی مزایای پیشرانه های سوخت جامد اشاره می کنیم. در این نوع پیشران موشک پرشتاب تر بوده و اطمینان از عملکرد آن نیز افزایش می یابد.

همچنین زمان آماده شلیک بودن آن نیز بسیار افزایش خواهد یافت زیرا پیشرانه های سوخت مایع به دلیل خاصیت خورندگی اکسید کننده موجود در خود تا حدود 6 ماه به صورت شارژ شده و آماده شلیک هستند ولی در سوخت جامد این مشکل وجود ندارد. بعلاوه در سوخت مایع سامانه های متعددی از جمله شیرها و پمپ ها وجود دارد که هم وزن اضافی تحمیل کرده و هم با توجه به ماهیت مکانیکی مشکلات اطمینان عملکردی و بحث های مربوط به تعمیرات را با خود به همراه دارند. از اینرو پیشران سوخت جامد برای موشک های پدافند هوایی گزینه مناسبتری است.

همچنین اعلام شده که با بهسازی های این مرحله صیاد2 توانایی شکار اهداف با سطح مقطع راداری پایین را دارد.
با توجه به باقی ماندن سامانه صیاد از گذشته تاکنون و بهینه سازی های مختلف اجرا شده روی آن می توان بیش از پیش به تأثیر سامانه ای با این توانمندی از نظر سقف پرواز در شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور پی برد.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/64468/برای-شکار-جنگنده-های-دشمن-هم-صیاد-داریم-هم-شاهین-عکس


رادار آرايه فازي نجم 802 ساخت ایران یکی از نمونه های جدید در این دسته است که يك رادار آرايه فازي با قابليت جست ‌وجو و ردگيري چندگانه اهداف هوايي است كه براي استفاده در سامانه‌هاي پدافند هوايي برد متوسط طراحي و ساخته شده. اين رادار در حالت جستجو می تواند اهداف را در برد متوسط آشكارسازي و آنها را با بهره گیری از قابلیتTWS ردگيري نمايد.
با بهره گیری از توانایی TWS در حالی که رادار مشغول ردگیری یک یا چند هدف شناسایی شده است، بخشی از توان خود را نیز برای جستجوی مجدد اختصاص داده و در واقع هوشیاری مجموعه پدافند نسبت به فضای تحت پوشش بیشتر می شود زیرا با وجود این قابلیت در صورت حضور اهداف جدید در پهنه آسمان، سامانه از وجود آنها مطلع خواهد شد.
در حالت ردگيري با مديريت منابع رادار و استفاده از روش شكل ‌دهي پرتو ديجيتال، رادار نجم قادر است اهداف را به صورت همزمان از فاصله متوسط ردگيري كند. با روش شکل دهی پرتو می توان امواج را در جهات مورد نظر تقویت یا تضعیف کرده، بهترین مسیر را برای سیگنال های ارسالی و مشخصات مقدار و فاز آنها را مطابق شرایط تنظیم نمود.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/100981/رادار-نجم-چشم-جدید-آسمان-ایران

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
malmal1369, reza4087, zoornachi, mohammad_m

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: تکمیل پدافند هوایی قبل از ورود جایگزین S۳۰۰/ تحویل سامان

توسط mm1990 » چهارشنبه 8 شهریور 1391 09:17

پس با این حساب باید منتظر حداقل 3 سامانه جدید پدافند هوایی باشیم:
1-تولید نمونه جدید پدافند هوایی ارتفاع متوسط غیر از مرصاد در ماههای آینده که وزیر دفاع خبرشو داده بود
http://resalat-news.com/Fa/?code=110767
2-پدافند هوایی ارتفاع بلند غیر از باور-373 در سال آینده
3-پدافند هوایی باور-373 در ؟سال آینده


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان