در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
95

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 14:05

آرشيو سپاس: 409 مرتبه در 72 پست

کمک.. طراحی انجمن

توسط mahdi42 » يکشنبه 5 شهریور 1391 20:40

سلام

بنده میخوام یک انجمن اینترنتی راه بندازم. مثل همین سنترال کلوب.   خب مراحلشو کی میتونه توضیح بده؟ تمام وکمال. از هزینه ها و تخصص لازم و....

تنـــهآ شادی زندگـی من این است
که هیچ کس نمیدآند تآ چه انــدازه غمگینــــم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi42 تشکر کرده اند:
A3eman, Erratic

Captain II

Captain II

نماد کاربر
709

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

Re: کمک.. طراحی انجمن

توسط Erratic » يکشنبه 5 شهریور 1391 21:00

سلام

برای راه اندازی انجمن باید به ترتیب زیر اقدادم کنید.

1 مهمترین چیزی که در ابتدا ضروریه هاست شماست!  دقت کنید که هاست شما مطابق با نیاز های شما باشه. اگر از قوانین کپی رایت رعایت نمیکنید حتما "وارز" باشه. اگر به هاست های داخلی اطمینان ندارید :-)  :-)  حتما از یک میزبان خارجی هاست رو دریافت کنید.
پیشنهاد میکنم برای خریدن هاست از انجمن سنترال یعتنی همین انجمن خودمون اقدام کنید توپیکش هم در بخش های داخلی هست.

2 انتخاب کردن یک نام مناسب به عنوان دامنه برای سایت یا انجمن. برایا انتخاب نام انجمن حتما دقت کنید و چندین و چند نام رو لیست کنید. در اخر بهترین انها را انتخاب کنید. برای جستو جو کردن دامنه های ازاد میتونید از خیلی سایتا اقدام کنید.

اخرین قیمتی که از دامنه .ir داشتم 3800 بود. در واقع یه سری از سایتا هستند که قیمتهاشون فوق العاده ست البته فقط در رابطه با دامین. .com هم حولو حوش 20 تا 25 تومنه البته ارزون ترش هم پیدا میشه. اما در کیفیت فرقی نمیکنن و فقط تفاوت در قیمت هاست والیته قابل اطمینان بودن میزبان! برای دامنه پیشنهاد میکنم از این سایت دیدن کنی http://azaronline.com/domain  

بعد باید دامنه هارو روی هاستت ست کنی که اینکار هم خیلی اسونه.

-3 قدم بعدی انتخاب یک مدیریت محتوای خوب برای انجمن هستش. برای انتخاب مدیریت محتوا خودم به شخصه وبولیتن رو پیشنهاد میکنم. این سیستم به تازگی رکورد هارو شکونده و خودشو رسونده به صدر. طرفداراش زیادن گافیکش عالیه کار کردن باهاش اسونه اپشن های زیادی داره. خلاصه هر چی بگم کم گفتم. برای دریافت اخرین ورژن این سیستم که فکر کنم 4.20 باشه میتونی از سایت http://www.vbiran.ir دانلودش کنی. تو سربرگ این سایت یک قسمت برای تازه کارها وجود داره کافیه واردش بشی و به ترتیب مراحل رو انجام بدی. کار سختی نیست.البته همه چی اولین بارش سخته.

همینطور هک ها و سایر وسایلشو مثل پوسته ها زبان و ... رو از همون سایت میتونی دریافت کنی.

مسیر کلیش این بود. اما خوب بعضی جاهاش ممکنه گیر کنی. هر جا مشکلی داشتی تو همین توپیک مطرح کن.

همینطور از سیستم های دیگری همچون
Mybb به ادرس http://www.mybbiran.com
و phpbb به ادرس http://www.phpbbpersian.com

میتونی بجای ویبولیتن استفاده کنی. معمولا تمامی مشکلات مربوط به انجمن رو میشه داخل انجمن های سایتایی که معرفی کردم برطرف کنی با اینحال یه سری از انجمن ها روی مشکلات هاست و دامین هم کار کرده اند.

موفق باشی :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, mahdi42, MISSILE, nima-rad, CAPTAIN PILOT, Solver, ARafiee, CentralWeb, oweiys, MASTER, A3eman, Mahdi1944, FARSHAD.ADL

Major II

Major II

نماد کاربر
95

تاريخ عضويت

توسط mahdi42 » دوشنبه 6 شهریور 1391 17:53

هاست رو از کی بخرم؟ طرف حسابم کیه تو سایت سنترال؟

بعد انجمن ساز خودم باید همه رو طراحی کنم  یا باید کسی دیگه حتما طراحی کنه(منظورم ادم حرفه ای یا شرکت)؟

بعد از طراحی انمن چیکار کنم؟ چطور روی هاست ست کنم؟

Major II

Major II

نماد کاربر
95

تاريخ عضويت

توسط mahdi42 » سه شنبه 7 شهریور 1391 09:43

سنترال هاست وارز ارائه میده؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 8 شهریور 1391 04:39

mahdi42,  
در مورد بحث‌هاي فني، اگر خودتون زمينه يا زمان كافي نداريد، در انجمن افرادي حضور دارند كه ميتونند اين كار رو براتون انجام دهند، اما راه اندازي يك انجمن با يك انجمن ساز پايه، در حد نصب يك برنامه هست و كار مشكلي نيست، موضوع بيشتر سفارشي سازي، بهينه سازي و نگهداري سايت يا انجمن هست كه هزينه و زمان بر هست

در مورد هاست هم شركتها و سايتهاي محتلفي براي اين كار، چه داخلي و چه خارجي وجود دارند كه شما بر اساس نيازهاي خودتون بايد انتخاب كنيد، اما براي شروع، اگر سايت شما نياز به هاست قدرتمند و با امكانات بالا نداره، با توجه به وضعيت وخيم ارز، توصيه ميكنم، يك هاست كوچك از يك شركت داخلي تهيه كنيد تا هزينه‌ي شما سنگين نشه، هاستهايي كه ما به عنوان نمايندگي از طرف شركت Cirtex ارائه ميكنيم، با توجه به قيمت بالا و نوسان بازار ارز، براي سايتهايي كه تازه قصد شروع دارند شايد مقرون به صرفه نباشه، در صورتي كه نتونستيد از جايي هاستي مناسب تهيه كنيد، ار مايل بوديد به من پيام خصوصي بديد تا بيشتر در اين زمينه راهنماييتون كنم

در مورد وارز هم، متاسفانه خير، سرويسهاي ما با اپلود فايلهاي كپي‌رايت دار در هاست كه شديدا حساس هستند، در مورد قرار دادن لينك از ديگر سايتها هم در صورتي كه شاكي داشته باشه به مسئول سايت اخطار داده خواهد شد تا لينك رو حذف كنند، اين قوانين خصوصا در مورد مايكروسافت شديدا اجرا ميشه ...

اما يك توصيه از طرف من داشته باشيد، در شرايط فعلي كه روزانه قوانين سخت گيرانه تري در زمينه‌ي وارز داره اعمال ميشه و احتمال حذف كامل صفحات اين سايتها از موتورهاي جستجو هم مطرح هست، رفتن به سمت وارز، اشتباه هست

موفق باشيد  :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ARafiee, mahdi42, Solver, KH.I.A.2500, MISSILE

Major II

Major II

نماد کاربر
95

تاريخ عضويت

توسط mahdi42 » پنج شنبه 9 شهریور 1391 07:08

با سلام.

خب من که امکان خریدلایسنس رو ندارم(امکان فنی ندارم نه اینکه مالی)  چی کار کنم؟