ورود 9 رزمناور پيشرفتهء آمريكا به خليج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » سه شنبه 18 مهر 1385, 10:30 pm

هميشه خوب مي يان :( :-) راستي سعيد جان اون جمله واسه خودته :D :-)
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 301
تاریخ عضویت: سه شنبه 14 شهریور 1385, 7:00 am
سپاس‌های ارسالی: 60 بار
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

پست توسط bmyazdani » سه شنبه 18 مهر 1385, 10:38 pm

tall, عزیز
حالا من هم چیزی خدمتتون عرض کنم
یه بار یک رورنامه ای ( یادم نیست کدوم روزنامه بودشاید شرق بود)تو مصاحبه ای از حسن روحانی (دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی)پرسید:اگرآمریکا تاسیسات هسته ای مان را بمب باران کنند چه می کنید در پاسخش گفت: خوب ما هم تاسیسات هسته ای یمان رو می بریم تو کوهها دوباره می سازیم 8) 8) 8) که دیگه نتتونند بزنندشون.

منظورم اینه که اگر آمریکا هم چنین کاری بکند تامستقما وارد جنگ نشود ما به این راحتی ها وارد جنگ نمی شویم چون هزینه چند تا مرکز تحقیقاتی (هر چقدر هم که حساس و مهم باشند)ویک نیروگاه نیمه کاره.هیچ ارزشی در برابرهزینه جنگی که باعث می شه مارو سالها به عقب ببره نداره.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1106
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 شهریور 1385, 11:12 am
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 » سه شنبه 18 مهر 1385, 11:49 pm

کافيه فقط و فقط دو تا موشک بخوره به بوشهر تا خليج فارس در کمتر از 20 دقيقه به جهنم براي آمريکا تبديل بشه .
ايران در اطراف خليج فارس توپهاي برد بلند که ميتونن تا بندر هاتي امارات رو هدف بگيرن مستقر کرده سواي اون بيش از 50 پايگاه شليک موشک ثابت و بيش از 200 موشک انداز سيار در اطراف تنگه هرمز در آماده باش کاملا . تمامي نيروي هاي تفنگدار دريايي و غواصي ايران ماههاست که در آماده باش کاملا تعداددي از موشکهاي هوت در زيز آب دريا براي شليک مستقر شدن . همونطور که ميدونيم سه تا از پيشرفته ترين ناوهاي اسرائيل در جنگ سي روزه با حزب الله بدون اينکه بفهمند از کجا خوردند نابود شدند .
آخرين باري که يکي از مقامات نظامي عضو شوراي همکاري خليج فارس به تهران اومد . ايرانيا تصاوير بسياري از مناطق حساس رو در خليج فارس که نيروهاي آمريکا در اون مستقر بودند بهشون نشان دادند . تصاوير که توسط يک هواپيماي شناسايي ايراني گرفته شده بود به قدري واضح بود که مسئول نظامي درخواست خريد چند فروند از هواپيماي مربوطه رو مطرح کرد که ايران قبول نکرد . در اينکه اطلاعات آمريکا در مورد استعدادهاي نيروهاي ايران در حد صفره اصلا شکي ندارم چون ايران بيش از دوساله که جنگ نامنظم رو به نيروهاي خودش آموزش داده ولي بسياري از اطلاعات نيروهاي آمريکايي در منطقه براب ارتش ايزان فاش شده خوب با اين اوصاف اين گوي و اين ميدون
البته من هم مثله دوستان نظر دارم که اين کار فقط جنبه جنگ رواني رو داره نه چيزه ديگه . آمريکا هرگز پاي خودشو تو قماري که اصلا نميدوننه آخرش چيه وارد نميکنه . به عراق هم زماني حمله کرد که بازرساي سازمان ملل هر چي سلاح در عراق بود نابود کرده بودند و خيال آمريکا راحت بود . در افغانستان اگر احمد شاه مسعود نبود . آمريکا حتي کشک طالبان هم نميشد . ولي وضع ايران در کل تفاوت داره . ايران خلع سلاح نيست عامل نفوذي ضد انقلابي هم وجو نداره
در ضمن در طرح دفاع همه جانبه ايران در يکي از بندهاش اومده که هر کشوري که براي استفاده مهاجم پايگاه در اختيار اون قرار بده مهاجم تلقي شده و انجام اعمال دفاعي با حمايت از گروههاي اسلامي داخل اون کشور ها براي جنگ الزاميست .
خوب روشنه يا باز توضيح بدم تصویرتصویرتصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 12:24 am

جنگ با ايران بسيار دشوار هست اما غيرممکن نيست. حداقل 20 هواپيماي ميراژ اف1 EQ6 و 30 فروند Su-24MK مجهز به اگزوسه و C-802 آمادهء پذيرايي هستند و اين توان اندکي نيست اما بايد توجه داشت که بمب افکن هاي B-2 در سري Block 30 توانايي بسيار گسترده اي پيدا کرده اند و قادرند هم زمان 60 نقطه را از طريق هدايت ماهواره اي مورد اصابت دقيق قرار دهند.
در زمينهء دفاع هوايي نيز ما به S-250 و S-300 مجهز هستيم و باز هم کار براي پرواز هواپيماهاي غيراستيلت آمريکا بسيار دشوار هست.
:?
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 شهریور 1385, 2:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 445 بار
سپاس‌های دریافتی: 39 بار

پست توسط mikaeil » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:08 am

با سلام به همه دوستان
من حدود 2 ماه هست که اينجام ولي فقط خواننده ام :grin:
چند وقت پيش توي فارس نيوز يک مصاحبه با فرمانده نيرو دريايي ارتش ديدم که خيلي برام جالب بود
از همه صحبتايي که کرده بودن که بگذريم آخرش براي نمونه گفت: مثلا ما با يک بار با زير ديايي از زير ناو هواپيمابر آمريکا رد شديم بدون اينکه متوجه بشن :grin: :smile: يا از زنجير لنگر يک ناوشون توسط غواص فيلم گرفتيم که معلوم ميشه چه اندازه به اون نزديک بوديم :-D
البته لينک خبر يادم نيست، ميدونم لينک خبر از خودش مهمتره ولي ديگه خودتون ببخشيد :-)
با اين اوضاع فکر نکنم اين کار امريکا بجز تبليغ کاره ديگه اي داشته باشه :-?
>هر دم چو تاک بار درختي نمي کنيم // چون سرو بسته ايم به دل بار خويش را
>>>> عشق من ايران اسلامي <<<<

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:05 am

براي حمله به ايران استقرار حداقل پنج ناو هواپيمابر در خليج فارس و سه ناو هواپيمابر در درياي عمان به عنوان پشتيبان لازم هست. به اضافه استقرار 2000 الي 3000 جنگنده و بمب افکن نيروي هوايي آمريکا در کشورهاي منطقه.
هر وقت خداي نکرده شرايط فوق پديدار گشت بايد آماده جنگ شد وگرنه تمام سخنان آمريکا بلوف سياسي و رواني است.
:-D

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » چهار شنبه 19 مهر 1385, 3:20 am

Reza6662, دوست عزيز سوخو 24 كه مي گين نوع ارتقا داده شده اند ؟؟/؟؟ :-x

مي شه در مورد موشك اگزوسه توضيح بدين چقدر موثر هست ؟؟/؟؟ :-x شنيدم كه ايران از اين موشك ها نداره :shock:

S_250 كي اومده ؟؟/؟ :-x ما كه S_200 داشتيم !!! :?
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15744
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71414 بار
سپاس‌های دریافتی: 31391 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 3:22 am

كيارش جان
پدافند S250 سالهاست كه در خدمت هستند :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4298 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 5:21 am

كيارش,
دوست عزيز، جواب شما را با اين خبر به اطلاع مي رسانم: :)

واشنگتن روسیه رابه دلیل موفقیت در تجارت اسلحه مجازات کرد.

وزارت امور خارجه امریکا خبراعمال تحریم علیه دو شرکت دولتی روسی \"روس ابارون اکسپورت\" و\"سوخوی\" را اعلام کرد. علت آن همکاری با ایران و از جمله قرار داد نوسازی بمب افکن های سو-24 می باشد.

کمپانی های امریکايی از تماس با این شرکت ها منع شده اند. در وزارت امور خارجه روسیه گفته می شود که ایشان به نقض قانون داخلی امریکا درسال 2000 مبنی بر منع توسعه روابط با ایران، که همکاری در زمینه گسترش سلاح های کشتار جمعی با این کشور را ممنوع ساخته است، متهم می باشند. درواقع صحبت از تلاش های پیاپی برای وادار ساختن کشورهای خارجی به کار در چهار چوب قوانین داخلی امریکا می باشد.

در پایان سال گذشته جهت فروش 30 مجموعه پدافند هوایی \"تور-ام 1\" برد نزدیک قراردادی به مبلغ 700 میلیون دلار با تهران منعقد شد. به علاوه صحبت از نوسازی فن آوری هوایی موجود در تسلیحات نیروی هوایی ایران است: 35 عدد هواپيمای شکاری میگ - 29 ، 24 عدد بمب افکن های سو-24 ، بیش از 30 عدد هلیکوپتر های جنگی ترابری می - 8. روسیه با فروش قایق های سریع گشتی به نیروی دریایی ایران موافقت کرده و قرارداد 100 میلیونی جهت عرضه 550 نفربر زرهی \"بی ام پی -\"3 را آماده ساخته است.

موضع امریکا چنین است که ایران حمایت کننده تروریسم جهانی است و نباید با وی همکاری نمود. این بمب افکن های سو-24 می توانند به عنوان حامل سلاح های هسته ای که تهران خواستار داشتن آن است استفاده شوند. ولی همکاری مسکو با تهران علت اصلی نیست. این برخورد مدت ها پیش بوجود آمده است. همه چیز از قرار داد عرضه مجموعه موشک های ضد هوایی \" استرلتس\" به سوریه ( که در ترکیب آن مجموعه موشکی ضد هوایی \" ایگلا\" وجود دارد) آغاز شد. در همان زمان اسرائیل اعلام کرد که این موشک ها در اختیار تروریست های حزب الله قرار خواهد گرفت. سپس قرارداد موفق عرضه سلاح به الجزیره انجام شد و آخرین بهانه برای دپارتمان دولتی امریکا قرارداد تسلیحاتی با ونزوئلا بود ( هواپيماهای شکاری \"سو30\"، مسلسل های کلاشنکوف و موشک های ضد هوایی \"تور-ام 1\" به مبلغ 3 میلیارد دلار به اين کشور امریکای جنوبی عرضه خواهد شد). بدین ترتیب کشوری که تحت تسلط امریکا بود، ( کاراکاس بیش از نیمی از نفت خود را به بازار امریکای شمالی عرضه می کند) ، انتخاب خود را به نفع تسلیحات روسی انجام داد و واشنگتن نتوانست این موضوع را ببخشد.

تحریم علیه شرکت \" روس ابارون اکسپورت\"، عملا اعلان جنگ اقتصادی به روسیه است. این کمپانی نماینده همه تولید کنندگان اسلحه کشور در بازار های خارج است. طی سال گذشته ، این کمپانی حدود 6.1 میلیارد دلار درآمد داشته است ( سهم کلی سفارشات بیش از 30 میلیارد بوده است). این ارقام \" ارزش مسئله\" را نشان می دهد: برای امریکا همکاری های فنی - نظامی با کشورهای در حال توسعه 70 درصد صادرات کشور را تشکیل می دهد ، ولی این ضریب بیش از 90 درصد برای روسیه می باشد.

در واقع، بخشی از کارشناسان عقیده دارند که اعمال تحریم علیه کمپانی های روسی بیشتر به منافع امریکا ضربه می زند تا منافع ما در جهان . هیچ یک از دو کمپانی \" روس ابارون اکسپورت\" و \" سوخوی\"، با امریکا قرار داد نظامی ندارند، ولی طرح های غير نظامی عمده ای را اجرا می کنند. کمپانی های \"بوئينگ\" و \"هانی ول\" و \"هاميلتون استاندارد\" آمریکایی عرضه کننده های هواپیماهای محلی \"سوپر جت 100\" که ساخت \" سوخوی\" هستند می باشند. به علاوه کمپانی بوئينگ سرپرستی کلی اين طرح را بعهده دارد. اين کمپانی باید گواهی ماشين های روسی و خدمات فنی آن را در سراسر جهان تامین کند. این طرح برای هواپیمایی روسیه به عنوان طرحی استراتژیک محسوب می شود. مسکو به واسطه این طرح می تواند وارد بازار جهانی هواپیماهای مسافربری متوسط شود ( این بازار را 3-4 تریلیون دلار ارزیابی می کنند) . بخشی از این مبلغ نیز می توانست به امریکا تعلق بگیرد. فعلا این مسئله زیر سئوال رفته است.

علاوه بر این کرملین نیز قادر است که بر تصمیم خرید هواپیماهای بوئینگ تاثیر بگذارد. حدود 3.5 میلیارد دلار به این امر اختصاص داده شده بود. همچنین امتناع از عرضه تیتانیوم روسی به کمپانی بوئینگ که برای ساخت هواپیماهای مسافربری لازم است می تواند ضربه دیگری باشد. \" اتحادیه متالوژی ورخنی سالدينسکويه \" تنها توليد کننده آن در روسیه ، مدتی پیش تحت کنترل \" روس ابارون اکسپورت\" در آمده است.

\" ویچسلاو دزیرکالین\"، معاون مدیر همکاری های خدمات فنی - نظامی فدراسیون روسیه تاکید می کند: هر نفوذ روسیه در یکی از بازار های جدی از جمله بازارهای ادوات و ماشین آلات، همیشه مخالفت بسیاری از رقبا را حتی تا اظهار عکس العمل های نادرست، بر انگیخته و برخواهد انگیخت. ما آماده هستیم و ضربه را تحمل می کنیم، زیرا منافع روسیه در ميان است، زیرا تعهدات در قبال شرکا و همکاران کشور وجود دارد و ما به آن ها عمل می کنیم.

از نظر سیاسی سردی روابط میان روسیه و امریکا می تواند ادامه یابد. مهلت قرار داد اصلی خلع سلاح ( کاهش سلاح های کشتار جمعی 1) در سال 2009 پایان می یابد. طبق ارزیابی کارشناسان ، پس از عقد این قرار داد روابط میان روسیه و امریکا شفاف تر و قابل پیش بینی تر شد و احتمال آغاز جنگ هسته ای بین دو کشور تقریبا به صفر رسید. طی اجلاس \" گروه هشت\" که مدتی پیش در سن پطرزبورگ برگزار شد طرفین در مورد عقد توافقنامه جدیدی در زمینه کاهش ذخایر تجهیزات هسته ای به توافق رسیند. به علت حوادث پیش آمده اخیر احتمال تحقق این امر بسیار کم است. پس می توان منتظر مسابقه جدید تسلیحات هسته ای بود.

\" یوری بالویفسکی\"، فرمانده ستاد کل ارتش می گوید: در رابطه روسیه و امریکا موارد مثبت بسیاری وجود دارد، ولی استاندارد های دوگانه نيز مشاهده می شود. در مورد منع گسترش سلاح های کشتار جمعی، واشنگتن خواستار شفافیت برنامه هسته ای ایران و کره شمالی می باشد، ولی به علت نامعلومی چشم خود را بر اسرائیل که مدت هاست دارای ذخایر سلاحهای سهمگین هسته ای است، می بندد.

موقعیت مشابهی نیز در مورد عدم گسترش فن آوری موشکی وجود دارد. به گفته بالویفسکی، این مسئله مدتهاست که برای امریکا به عنوان ابزاری جهت مبارزه رقابتی در بازار تسلیحات و فن آوری نظامی در آمده است و از جمله در مقابل روسیه. در زمانی که مسکو را به عرضه تسلیحات و فن آوری نظامی خارج از قراردادها متهم می کنند، کاخ سفید با آرامش فن آوری های موشکی و حتی خود تجهیزات و تسلیحات ممنوع را به تل آویو و دیگر متحدانش عرضه می نماید.

اما دوست عزیز، ناب ترین تصاویر منتشر شده تاکنون از داخل میگهای29 ارتقاء یافتهء ایران رو برای اولین بار در اختیار شما قرار میدم. امیدوارم خوشت بیاد: :( :) (البته ببخشید که کیفیت نداره)

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

البته اگر انتشار این تصاویر به ضرر سایت می باشد مدیریت محترم اونها رو حذف کنند. :o

Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دو شنبه 29 اسفند 1384, 2:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 6:05 am

جنگ ، بازي جنگ بازي پسر بچه ها نيست که يک کشوري بياد به کشور ديگري حمله کند و بعدا همه چيز کشک!
آمريکا ميتواند با بمب افکنهاي بي-2 بسياري از مناطق ايران را بمباران کند ولي بعدش چه؟

ايم حرف حسابه ها :D

ايران در اطراف خليج فارس توپهاي برد بلند که ميتونن تا بندر هاتي امارات رو هدف بگيرن مستقر کرده سواي اون بيش از 50 پايگاه شليک موشک ثابت و بيش از 200 موشک انداز سيار در اطراف تنگه هرمز در آماده باش کاملا . تمامي نيروي هاي تفنگدار دريايي و غواصي ايران ماههاست که در آماده باش کاملا تعداددي از موشکهاي هوت در زيز آب دريا براي شليک مستقر شدن

به اين آمار اضافه كنيد موشك هاي كه آماده شليك به تانكرها دردهانه تنگه يا شليك به چاههاي نفتي اعراب هستند :-)

اگه ايران كنترلي رو جريان نفت نداشت و در موقع لزوم نميتونست تاثيرگذار بشه تا حالا صد بار توسط آمريكا زير ور رو شده بود
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1698 بار

پست توسط Achilles » چهار شنبه 19 مهر 1385, 12:11 pm

SORENA, عزيز

ميشه درباره پيشگويي ها بيشتر توضيح بدي ؟

ممنون

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 350
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 اسفند 1384, 1:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 19 بار
تماس:

پست توسط jeeerjeeerak » چهار شنبه 19 مهر 1385, 12:24 pm

توي خبرا خوندم که انترپرپرايز هم داره برمي گرده خلیج فارس(البته توی متن خبر نوشته بود دریای عربی ) . جلسه ديروز نيروهاي انقلاب هم بيشتر براي همين موضوع بوده است
مشترک مورد نظر در دسترس نمي باشد !!

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”