ورود 9 رزمناور پيشرفتهء آمريكا به خليج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » پنج شنبه 4 آبان 1385, 12:54 am

كيارش,

اينجور پستها هم باعث منحرف شدن تاپيک ميشود. :-o

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1694 بار

پست توسط Achilles » یک شنبه 7 آبان 1385, 3:56 pm

يک روزنامه کويتي نوشت: حضور نيروي دريايي آمريکا در منطقه خليج فارس در هفته‌هاي اخير افزايش يافته است.

به گزارش واحد مرکزي خبر از کويت، روزنامه «الانبا» گزارش داد: بر اساس آمار موجود تعداد نيروهاي آمريکايي در آب‌هاي خليج فارس از 12 هزار تن در سه ماه پيش به 23 هزار تن رسيده است.

به نوشته اين روزنامه، آخرين گروه از نيروهاي دريايي آمريکا که وارد آب‌هاي خليج فارس شده‌اند گروه نيروهاي ضربه زننده «ايواجيماي» هستند که تجهريزات آنان شامل ناو هواپيما بر، ناوشکن، ناو کول، ناو بلاکلي، ناو حمل کننده موشک‌ها معروف به فيليپه سي، زيردريايي حمله‌ور «بکرکي» و ناو حمل کننده تجهيزات جنگي آمريکا معروف به «ويدبي ايلاند» است.

به نوشته «الانبا»، هدف از حضور اين نيروها در آب‌هاي خليج فارس اجراي تمرينات نظامي در چارچوب ماموريت‌هاي امنيتي براي مبارزه با تروريسم عنوان شده است.

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط hamidtara » یک شنبه 7 آبان 1385, 7:11 pm

دوستان سلام
چرا همه فقط راجع به خليج فارس صحبت مي کنند و اين جنگي است منظم که با چند عمليات برنامه ريزي شده آن را
مي توان مهار نمود ولي عمليات هايي که از مرز عراق و يا احتمالا افغانستان که با پشتيباني انگليس ( پدر سوخته )
و کشورهاي متفق آمريکا آگر اتفاق بيافتد و اينکه جنگي نا منظم پيش آيد چگونه مقابله خواهد شد ؟
آيا اگر جنگي بشود و به قول دوستمان جنگ يکروزه آيا براحتي در نبرد زميني نيز پيروز خواهيم شد و يا ...
چون نمونه جنگ زميني که با عراق داشتيم 8 سال بطول انجاميد
لطفا فقط واقعيت را عنوان فرماييد نه از روي احساسات هنر در عمل مي باشد نه در کلام حرف و تهديد عمليات
موشکي ما هنوز در جنگي تست نشده که اميدوار باشيم صد در صد موفق جواب دهد
بهر حال من تمام اين متن هاي نوشته را از روي بي سوادي و عدم آگاهي نوشته ام و سوال نموده ام و دلم مي خواهد
که جوابي که به واقعيت نزديک باشد دريافت نمايم . در کل بفرماييد چنانچه خداي نا کرده اگر جنگي پيش آيد آيا ارتش و سپاه براي اين امر کافي است يا پاي ملت هم پيش خواهد کشيد؟
فکر مي کنم ملت بايد از الان خود را براي هر گونه مساله ايي آماده شوند و اينکه خداوند ما را از شر شياطين و دشمنان
دور نمايد و بتوانيم هم ايمانمان و هم ايراني بودنما را به دنيا ثابت نماييم بايد بگويم ما همان نسلي هستيم که
روزگاري 28 کشور تحت سلطه ما بود بايست به آمريکا و يارانش ثابت نماييم که ما هنوز همام ملت و مردم هستيم
که روزي دنيا زير پاي ما ايرانيها بود روزي که ايمان مسلماني نداشتيم و حال که ايمان کامل داريم و شهادت را پيروزي
مي دانيم واي به حال دشمنان ايران و ايراني

Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

پست توسط mostafaa » دو شنبه 8 آبان 1385, 3:47 pm

Achilles نوشته شده:يک روزنامه کويتي نوشت: حضور نيروي دريايي آمريکا در منطقه خليج فارس در هفته‌هاي اخير افزايش يافته است.
به گزارش واحد مرکزي خبر از کويت، روزنامه «الانبا» گزارش داد: بر اساس آمار موجود تعداد نيروهاي آمريکايي در آب‌هاي خليج فارس از 12 هزار تن در سه ماه پيش به 23 هزار تن رسيده است.
به نوشته اين روزنامه، آخرين گروه از نيروهاي دريايي آمريکا که وارد آب‌هاي خليج فارس شده‌اند گروه نيروهاي ضربه زننده «ايواجيماي» هستند که تجهريزات آنان شامل ناو هواپيما بر، ناوشکن، ناو کول، ناو بلاکلي، ناو حمل کننده موشک‌ها معروف به فيليپه سي، زيردريايي حمله‌ور «بکرکي» و ناو حمل کننده تجهيزات جنگي آمريکا معروف به «ويدبي ايلاند» است.
به نوشته «الانبا»، هدف از حضور اين نيروها در آب‌هاي خليج فارس اجراي تمرينات نظامي در چارچوب ماموريت‌هاي امنيتي براي مبارزه با تروريسم عنوان شده است.

تا بود ... بهونشون واسه برنامه های نظامیشون مبارزه با کمونیسم بود حالا هم یه دستمایه ی جدید برای حضور نظامی توی نقاط مختلف دنیا تراشیدند .
کابوسی به نام تروریسم که همونطور که عرض کردم دستپخت و دست پرورده ی خودشونه ...
hamidtara نوشته شده:دوستان سلام
چرا همه فقط راجع به خليج فارس صحبت مي کنند و اين جنگي است منظم که با چند عمليات برنامه ريزي شده آن را
مي توان مهار نمود ولي عمليات هايي که از مرز عراق و يا احتمالا افغانستان که با پشتيباني انگليس ( پدر سوخته )
و کشورهاي متفق آمريکا آگر اتفاق بيافتد و اينکه جنگي نا منظم پيش آيد چگونه مقابله خواهد شد ؟
آيا اگر جنگي بشود و به قول دوستمان جنگ يکروزه آيا براحتي در نبرد زميني نيز پيروز خواهيم شد و يا ...
چون نمونه جنگ زميني که با عراق داشتيم 8 سال بطول انجاميد
لطفا فقط واقعيت را عنوان فرماييد نه از روي احساسات هنر در عمل مي باشد نه در کلام حرف و تهديد عمليات
موشکي ما هنوز در جنگي تست نشده که اميدوار باشيم صد در صد موفق جواب دهد
بهر حال من تمام اين متن هاي نوشته را از روي بي سوادي و عدم آگاهي نوشته ام و سوال نموده ام و دلم مي خواهد
که جوابي که به واقعيت نزديک باشد دريافت نمايم . در کل بفرماييد چنانچه خداي نا کرده اگر جنگي پيش آيد آيا ارتش و سپاه براي اين امر کافي است يا پاي ملت هم پيش خواهد کشيد؟
فکر مي کنم ملت بايد از الان خود را براي هر گونه مساله ايي آماده شوند و اينکه خداوند ما را از شر شياطين و دشمنان
دور نمايد و بتوانيم هم ايمانمان و هم ايراني بودنما را به دنيا ثابت نماييم بايد بگويم ما همان نسلي هستيم که
روزگاري 28 کشور تحت سلطه ما بود بايست به آمريکا و يارانش ثابت نماييم که ما هنوز همام ملت و مردم هستيم
که روزي دنيا زير پاي ما ايرانيها بود روزي که ايمان مسلماني نداشتيم و حال که ايمان کامل داريم و شهادت را پيروزي
مي دانيم واي به حال دشمنان ايران و ايراني

سلام . خوش اومدی .
خدمتت عرض کنم همونطور که میدونی ایران دو نیروی نظامی جدا از هم ( اما با هدف یکسان که همانا دفاع از تمامیت ارضی ایران میباشد . ) در اختیار داره .
یکی ارتش و دیگری سپاه که خود سپاه نیروی پرنفر بسیج را هم شامل میشه . در گذشته برنامه های نظامی این دونیرو بر این استوار بود که سپاه ( وبسیج ) برپایه ی جنگهای
نامنظم شکل داده بشه و تمام تمرینات و مانورهاشم در همین راستا بوده و هست و تاچند سال آینده هم برهمین منوال خواهد بود .
ضمن اینکه بسیجیها هم آموزشهای نظامی خاص خودشون رو در پایگاههای بسیج میبینند ( مثل تیراندازی و ... ! ) و اگه نیاز شد در صورت کمبود نیرو و برای ایجاد
برتری نفرات به جبهه فراخوانده خواهند شد . ضمن اینکه بخشی از بسیج که با نام گردانهای عاشورا شناخته میشن در مانورهای مختلف
شرکت داده میشن و آموزش لازم رو در اون مانورها فرا میگیرند و تا حدی آبدیده میشن .
و اما ارتش ! در گذشته بنا بر این بود که ارتش مامور انجام ترکیبی از جنگهای منظم ( مخصوص ارتشهای کلاسیک ) و نامنظم ( خاص ارتشهای یا گروههای نظامی چریکی ) باشه .
اما با تحولات منطقه و مشاهده ی جنگهای دو سه سال اخیر , بخصوص جنگ اخیر لبنان و اسرائیل و مشاهده ی کارآیی شیوه ی رزم نیروهای حزب الله
لبنان و ناتوانی ارتش تا بن دندان مسلح اسرائیل از ضربه زدن به نیروهای حزب الله ( توجه کنید ! که عرض کردم نیروهای حزب الله نه مردم عادی .
ضربه زدن به مردم عادی هیچ کاری نداره . ) و در پایان شکست مفتضحانه ی اونها , بنای کار بر این شد که ارتش هم همانند
سپاه به رزم نامنظم بپردازه و به نظر میاد برنامه ریزی کردند و نتیجه ی اون هم در مانور شربت ذوالفقار
مشخص شده ( طبق گفته ی مقامات ارتش ) .
اینطور که از گفته های فرماندهان ارتش برمیاد ارتش هم دیگه برنامه ریزیهاش در جهت اجرای جنگ نامنظم خواهد بود و از این به بعد هم مانورهاش در جهت تمرین جنگ نامنظم برنامه ریزی و اجرا میشه .
تمام این تفاسیر رو عرض کردم که بگم با وجود یک همچین پتانسیل بالایی در اجرای جنگ نامنظم در مقابل تهدیدات دیگران چندان دست و پابسته نخواهیم بود . ضمن اینکه شما گفتید
کشورهای متخاصم به جنگ نامنظم با ما میپردازند در صورتی که فکر نکنم یک همچین چیزی وجود داشته باشه . چون برای یک ارتش ثروتمند و مملو از اسلحه همچون
ارتش آمریکا و همچنین زالوهای انگلیسی کسر شانه که به جنگ نامنظم بپردازند و این بهتی که به دنبال ایجادش هستند رو درنظر دیگران کوچک میکنه .
چون جنگ نامنظم بیشتر برای ارتشهایی کاربرد داره که توانایی مالی بالایی ندارن و از این راه میخوان از بضاعت مالیشون حداکثر بهره رو ببرند
و بیشترین ضربه رو بر پیکر ارتش دشمن وارد کنند . پس این گزینه ای چندان درست به نظر نمیاد .
تهديد عمليات موشکي ما هنوز در جنگي تست نشده که اميدوار باشيم صد در صد موفق جواب دهد

وقتی مجاهدین افغان با کمترین امکانات و تعداد محدودی ( البته تا اونجایی که بنده از مطالبی که خوندم درک کردم ! ) موشک همانند استینگر مقابل ارتشی بزرگ مثل ارتش شوروی سابق ایستادگی میکنند و اون رو شکست میدن , وقتی مبارزین عراقی با موشکهای پیش پا افتاده مقابل آمریکائیها ایستادگی میکنند ( اون بخشی که به مردم عراق ضربه میزنند منظورم نیست .
تنها اون نیروهایی که هدفشون مبارزه با آمریکا هست منظورمه . ) و هر هفته خبر کشته شدن نیروهای آمریکایی رو میشنویم , و از همه مهم تر و تازه تر
وقتی مبارزین شیردل حزب الله لبنان با چند هزار کاتیوشا اون ضربه ی وسیع رو به اقتصاد و نیروی نظامی اسرائیل وارد میکنند و با موشکهای
ضدتانک بیشترین تلفات رو از ارتش اسرائیل میگیرند و با وجود محدودیتهای بسیار مبارزین و امکانات بسیار وسیع و پشتیبانی
همه جانبه که از نیروهای اسرائیل به عمل میومد مبارزین حزب الله تونستن دو ناوچه ی بسیار پیشرفته ی
اسرائیل ( به زعم خود اسرائیلیها و تبلیغاتشون !) که ساخت آمریکا بودند رو هدف قرار بدن
و از صحنه ی نبرد خارج کنند , وقتی تموم اینها رو به یاد میارم به خودم این حق رو میدم که بگم

موشکهای ما در جنگی که انشاالله حالاحالاها اتفاق نخواهد افتاد کارآیی خودشون رو نشون خواهند داد ...

شما شکسته نفسی میفرمایید .
در کل بفرماييد چنانچه خداي نا کرده اگر جنگي پيش آيد آيا ارتش و سپاه براي اين امر کافي است يا پاي ملت هم پيش خواهد کشيد؟

هرجنگی تلفات داره . هیچ اجتنابی هم ازش نیست . اما این دلیل نمیشه که ما ازترس جنگ و تلفات هرچی بهمون گفتن بگیم به روی چشم !
در ضمن میزان تلفات و احتمال فراخواندن نیروهای مردمی به جبهه به گزینه های بسیار زیاد سیاسی , نظامی , اقتصادی و ... ارتباط پیدا میکنه که اصلا قابل پیش بینی نیست .
شما همین جنگ عراق ( البته جنگ که چه عرض کنم ! ... ) رو درنظر بگیرید . معادلات آمریکا قبل از حمله چی بود ؟ الان چی دارن میبینند ؟ در ضمن اگه عراقیها مقابل
آمریکا ایستادگی میردند بنده به شخصه مطمئنم تلفاتشون از این کمتر بود که بیشتر نبود . چون هرچی نیروی بیگانه بیشتر به عمق خاک کشور وارد بشه مطمئنا
تلفات هم بیشتر میشه که عینا در عراق دیده میشه . تروریستهایی که یکی از بهانه های ورود آمریکا به عراق بودند و قبل از اشغال عراق دشمن آمریکا
نامیده میشدند الان به جای مبارزه با آمریکا ئیها دست به کشتار وسیع ملت مظلوم عراق زده اند و روزی نیست که 30 یا 40 نفر از مردم عراق به دست
اونها کشته نشوند ... ( یعنی به نوعی با آمریکا ساخت و پاخت کردند که مردموبیشتر از همه شیعیان رو قتل عام کنند .

ایضا اون دو تروریست انگلیسی که عراقیها گرفتند و انگلیسیها باتانک وارد زندان شدند و آزادشون کردند هیچ گاه از یاد نبرید . همون نشون داد که مطمئنا خیلی از این تروریستها که هیچ وقت هویتشون معلوم نمیشه انگلیسی و آمریکائی و ... هستند. )

همین جنگ اسرائیل و لبنان ! اگه قبل از جنگ از برخی کارشناسای خودباخته ( یا حتی کارشناسای بیطرف ) در مورد تلفات
لبنان میپرسیدن مطمئنا تعدادی که ذکر میکردن بیش از چند ده هزار نفر میبود . اما دیدیم که
جریان جنگ چجوری پیش رفت و نتیجه چه شد ...

ما همان نسلي هستيم که روزگاري 28 کشور تحت سلطه ما بود بايست به آمريکا و يارانش ثابت نماييم که ما هنوز همام ملت و مردم هستي

این گونه مطالب بیشتر به درد نگاه کردن به آینده و خودباوری میخوره . اگه قرار به افتخار باشه خیلی از ملتها میتونن به خیلی چیزا افتخار کنند . مثلا همین انگلیسیهای بی شرافت میتونن
الان افتخار کنند که زبونشون زبان رسمی بین المللیه ! ( اما ما میدونیم به چه قیمیت این زبان تبدیل به زبان بین المللی شده ... ) در صورتی که افتخار واقعی به عنوان مثال
میتونه منشور حقوق بشر داریوش و یا دانشمندان مسلمان ایران و خیلی چیزای دیگه باشه. در صورتی که انگلیسیهای وحشی و شهوتی نمیتونن به یه همچین
چیزی افتخار کنند . چون تاریخ این چند صد سالشون سراسر وحشیگری و ظلم به دیگر ملتها بوده ...
حتی علمشون هم در جهت کشتار و استبداد و ظلم به ملتهای ضعیف دنیا بوده ...

از اینها گذشته همین لفظ 28 کشور بزرگی اون مطلب رو تا حدی کوچک میکنه ( بزرگی قضیه نه افتخارش ! ). چون قبلش باید دونست اون موقع تعداد ملتها و حکومتهای دنیا چقدر بوده ؟
تا اونجا که بنده اطلاعاتم یاری میکنه در اون زمان ایران نیمی از دنیانا رو در ختیار داشته ! ( جهان اون موقع البته . به عنوان مثال مطمئنا در اون موقع کانادا و استرالیا و ...
جمعیت چندانی نداشتند . البته انسان در اینها بود و صاحبان اصلی اون خاک هم همون مردم بومی بودند اما حکومتی نداشتند . البته باز هم عرض میکنم
تا اونجایی که سواد بنده قد میده . و صد البته این انگلیسیها جمعیت بومی و صاحبان اون سرزمینها رو کشتار کردند و خودشون رو مالک اونجا جازدند .
پنداری تا قبل از ونها اونجا ساکنی نداشته ... ) .

باز هم عرض میکنم بیان اینگونه مطالب بیشتر جهت آگاهی و دیدن و برنامه ریزی آینده کارآیی داره نه افتخار کردن به اینکه دولت ما 28 کشور رو اشغال کرده بوده ...

امیدوارم از حرفهای بنده رنجیده نشده باشی ...
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر

پست توسط mostafaa » دو شنبه 8 آبان 1385, 4:29 pm

در ضمن این رو هم عرض کنم که به نظر بنده این حرکت ناوها چندان مهم به نظر نمیاد . البته باید گوش به زنگ و حواس جمع بود . امکان هر مساله ای وجود داره . اما این مانور از قبل برنامه ریزی شده بوده و قراره با حضور آمریکا و فکر کنم پاکستان و بحرین و یکی دوتا کشور دیگه برگزار بشه .
مطمئنا آمریکا در نظر داره از این مانور حداکثر استفاده رو بکنه . که یکی از اهدافش ترساندن ایرانه . با این هدف که ایران از ترس در مقابل خواسته های اونها کوتاه بیاد . یعنی از ترس خودکشی کنیم ...

اما مطمئنم حمله نمیکنند چون خودشون میدونند میتونه هزینه سنگینی براشون داشته باشه . همین تعداد ناوهایی که دارن میارن خودش نوعی خودکشیه . چون در جاهایی همچون خلیج فارس و تنگه ی هرمز هرچه تراکم بیشتر باشه تلفات هم تصاعدی بالا میره . در جنگ لینان هم اسرائیل به همین دلیل ( کوچک بودن میدان نبرد ) تا روز آخر نفراتش از 10-15 هزار نفر بیشتر نشد و چند روز آخر که نفراتشون رو به 30 -40 هزار نفر افزایش دادند به ناگاه تلفاتشون چند برابر شد . مطمئنا آمریکائیها هم همچون ما جنگ لبنان رو تجزیه تحلیل میکنند و به یک چنین نتایجی خواهند رسید ...

این رو هم فراموش کردم بگم . ایران یه نیروی دیگه داره به نام سپاه قدس که وظایفش کاملا بین المللیه و کاملا هم سریه . خود غربیها چندین بار اذعان کردن که از فعالیت این نیرو چندان اطلاعی ندارن ...

Junior Poster
Junior Poster
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 104 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار

پست توسط usof k » دو شنبه 8 آبان 1385, 6:00 pm

mostafaa, عزيز
در مورد همين سپاه قدس اگه اطلاعات بيشتري داري دريغ نکن
تا ببينيم دنيا دست کيه :-)
خدايا آن که تو را دارد چه ندارد ؟

و آن که تو را ندارد چه دارد ؟ امام حسين (ع)

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA » دو شنبه 8 آبان 1385, 6:53 pm

usof k نوشته شده:mostafaa, عزيز

مطمئنا اگه کسی اطلاع دقیقی از این نیرو داشت در این حد که حتی تو انجمن عمومی رو اینترنت اون اطلاعات رو میزاشت دیگه همچین نیرویی وجود خارجی پیدا نمیکرد چون توسط دشمنان از بین میرفت , اولین اصل همچین گروههایی حفظ اطلاعات هست و بعد تجهیزات ( که البته مورد دوم هم مهم هست ولی بدون پایداری اصل اول مورد دوم مطمئنا نمی تونه کارایی خودش رو بصورت بهینه نشون بده)
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط jupiter4 » دو شنبه 8 آبان 1385, 7:33 pm

اين مانور چي شد 30 اکتبر که تموم شد خبري نيست :::P
حتما دارن 10 20 30 40 ميکنن کي اول شروع کنه :::P

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » دو شنبه 8 آبان 1385, 10:36 pm

usof k, SORENA, جان
بنده حقير اطلاعات در حد مطلوبي در مورد نيروي قدس(اطلاعات برون مرزي) سپاه پاسداران دارم.
اين نيرو به عناون بخشي از بدنه اصلي سپاه پاسداران و در همون اوايل تشكيل سپاه فعال شد و در حال حاضر يكي از قدرتمند ترين شبكه هاي اطلاعاتي جهان به شمار ميره.
اين نيرو وظيفه جاسوسي كسب اطلاعات عمليات هاي ويژه و حتا خنثي سازي نيروهي اطلاعاتي بين المللي رو داراست
اعضا اين نيرو از گزينش ها و ازمون هاي بسيار سختي رد ميشن تا به اين رده برسن.
فقط به اين نكته اشاره ميكنم كه در سال 2001 ميلادي حدود 2000 تن از نيروهاي سپاه(سپاه قدس) از جنوب لبنان خارج شدن.اين تعداد نيروحجم وسيع اين نيرو رو مشخص ميكنه.
با تشكر
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر

پست توسط mostafaa » سه شنبه 9 آبان 1385, 12:09 am

usof k نوشته شده:mostafaa, عزيز

والا من چیز زیادی نمیدونم ! چون همونطور که گفتم یه تشکیلات محرمانس و اطلاعات زیادی ازش در دست نیست . توی نت هم سرچ کنید فقط به یک سری خذعولات میرسید . مثلا یه سایت پیدا کردم که توش هر کی دم دستش بوده به عنوان فرمانده ی سابق سپاه قدس معرفی کرده !!!

من همینقدر میدونم که نیرووهای مخلصی داره . فرماندشم از انسانهای نیک روزگاره و من موندم این بنده خدا چطوری توی جنگ شهید نشد ؟!

هدف از تشکیلشم کمک به مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و آزادی قدس بود ( با آموزش چریکی به مبارزین لبنانی و فلسطینی و ... ) . که میگن از نتایج اون آموزشها انفجار پایگاه نظامی آمریکا در لبنان و همچین پایگاه نیروهای فرانسوی در لبنان بوده ! و خیلی کارای دیگه که چون تنها منابع خارجی ( و اکثرا اسرائیل ) اینها رو بیان کردن نمیشه بهشون اعتماد کرد .

در ضمن این مجموعه اسما زیرمجموعه ی سپاهه اما عملا جدای از اون فعالیت میکنه . یکی از دلایلشم حفاظت اطلاعاته . البته تموم اینها چیزهای عادیه که همه میدونن . مطلب خاصی هم توش نیست .

الان هم مطمئنا این نیرو تحرکات نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان رو زیر نظر داره .

Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر

پست توسط mostafaa » سه شنبه 9 آبان 1385, 12:42 am

قديري‌ابيانه در گفت‌وگو با فارس:

برگزاري مانور نظامي آمريكا مي‌تواند زمينه‌ساز ايجاد كودتا در عراق باشد

خبرگزاري فارس: سفير اسبق ايران در استراليا با اشاره به تلاش آمريكا براي ترور نوري مالكي نخست‌وزير عراق تصريح كرد: برگزاري مانور نظامي آمريكا مي‌تواند زمينه‌ساز ايجاد كودتا در عراق باشد.

محمدحسن قديري ابيانه در گفت‌وگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس با بيان اين‌كه منطقه خاورميانه آبستن حوادث مهمي است، تصريح كرد: سياست‌هاي آمريكا در عراق، افغانستان، لبنان و فلسطين با بن‌بست مواجه شده و آمريكا به جاي اين كه راه معقول از اين بحران را در پيش بگيرد و نقشه خاورميانه جديد را كه همان خاورميانه تحت سلطه اسرائيل و آمريكاست، كنار بگذارد، تصميم گرفته بر تشنج بيفزايد.
وي با تاكيد بر اين‌كه همه قرائن نشان مي‌دهد عراق در آستانه يك كودتاست، خاطرنشان كرد: آمريكايي‌ها مدت‌هاست نيروهايشان را در بغداد به بهانه‌هاي مختلف تقويت مي‌كنند و سران نظامي آمريكا با بوش جلساتي گذاشته‌اند و به نظر مي‌رسد نتيجه اين جلسات رسيدن به اهدافي چون كودتا در عراق، عزل نوري مالكي، انحلال مجلس ملي و سپردن قدرت به عوامل و مزدوران است و براي اين‌كه اين اقدام را در ظاهري خيرخواهانه جلوه دهند، از يك طرف اقدام به بمب‌گذاري‌ها و اعمال تروريستي مي‌كند و آن را به ديگران نسبت مي‌دهند و از جهت ديگر به بهانه حفظ امنيت مي‌خواهند كودتا انجام دهند كه تلاش ويژه در جهت ترور مالكي شروع شده است.
سفير اسبق ايران در استراليا يادآور شد: طي خبري كه ديروز منتشر شد كاروان حامل آقاي نوري مالكي مورد حمله تروريستي قرار گرفته اما او در كاروان نبوده است. اين مقدمه‌اي براي ترور مالكي، نسبت دادن آن به گروه‌هاي مخالف و زمينه‌سازي براي كودتاست.
وي با بيان اين‌كه به دست گرفتن قدرت توسط عوامل آمريكا در عراق لازمه اقدامات بعدي‌ آن‌ها عليه ايران است، افزود: معتقدم مانوري كه در خليج فارس برگزار مي‌شود، مي‌تواند صرفاً نمايشي نباشد و براي تقويت حركت در عراق و اطمينان از موفقيت آن‌ها حتي به قيمت كشتار وسيع در عراق باشد. فراموش نكنيم كه در خاروميانه، عراق ذخاير نفتي هنگفتي دارد و آمريكا هم نيامده تا دموكراسي و آزادي و صلح را براي مردم عراق به ارمغان بياورد بلكه بحث آمريكا اشغال منابع نفتي عراق و تجزيه آن است و اين مسئله به عراق هم محدود نمي‌شود.
قديري ‌ابيانه تصريح كرد: ما حتي نبايد خطر اين مانور را عليه كشورمان ناديده بگيريم و نيروهاي مسلح ما بايد آماده هرگونه برخورد با هرگونه تجاوز احتمالي باشند. آمريكا به شدت نيروهاي خود را در خليج فارس تقويت كرده و بحرين و كويت هم با آن‌ها مشاركت كردند كه اين مشاركت صرفاً صوري است و در حقيقت مشروعيت بخشيدن به حضور آمريكا در منطقه است؛ اين دو كشور بدين وسيله در حق ملل منطقه خيانت كرده‌اند.
رايزن مطبوعاتي اسبق سفارت ايران در ايتاليا با بيان اين كه هرگونه تشنجي در منطقه رخ دهد همه از جمله آمريكا و كشورهاي عربي از آن زيان خواهند ديد، يادآور شد: اگر بنا بر تعرض به جمهوري اسلامي ايران باشد، آن‌ها بايد بدانند ايران يكپارچه است و از همه امكانات براي ضربه به دشمن استفاده مي‌كند. گرچه اگر عقل سليمي در كاخ سفيد حاكم باشد، هرگز به اين روش‌ها دست نخواهد زد، اما متاسفانه هيچ ضمانتي براي وجود برخورد عقلايي در كاخ سفيد وجود ندارد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر

پست توسط mostafaa » سه شنبه 9 آبان 1385, 12:44 am

متكي خطاب به كشورهاي حاشيه خليج فارس:

انجام مانورهاي نظامي در شرايط ويژه تحريك‌كننده است

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه ايران تاكيد كرد به كشورهاي منطقه خليج فارس اين معنا را منتقل كرده‌ايم كه در شرايط ويژه و با برخي ترتيبات خاص، انجام مانورهاي نظامي مي‌تواند تحريك‌كننده باشد.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان صبح امروز دوشنبه در حاشيه چهاردهمين همايش بين‌المللي آسياي مركزي و قفقاز كه در محل دفتر مطالعات سياسي و بين المللي وزارت امورخارجه كشورمان به مدت دو روز در حال برگزاري است، پس از ايراد سخنراني به پرسش هاي حاضران در جلسه پاسخ گفت.
يكي از حاضران در جلسه با اشاره به برگزاري مانور مشترك آمريكا به همراه برخي كشورهاي اروپايي و شماري از كشورهاي حاشيه خليج فارس كه امروز درخليج فارس برگزار مي شود و همچنين انتشار پيش‌نويس قطعنامه گروه 1+5 عليه ايران دربين اعضاي شوراي امنيت، از متكي پرسيد كه آيا طرحي براي دريافت كمك از شانگهاي در اين زمينه داريد؟ كه وي در پاسخ اظهار داشت: درخصوص منافع سازمان همكاري هاي شانگهاي براي كشورهاي عضو، منطقه ومناسبات بين المللي به تفصيل صحبت كردم.
وي در ادامه با ذكر اين نكته كه مانورهاي نظامي به طور معمول و طبيعي در مناطق مختلف دنيا برگزار مي شود و نكته خاصي وجود ندارد، خاطرنشان كرد: در شرايط ويژه و با برخي ترتيبات خاص، انجام مانورها مي‌تواند تحريك كننده باشد.
وزير امور خارجه كشورمان با بيان اين كه ما اين معنا را به كشورهاي منطقه منتقل كرديم، به انجام مانورها از سوي ايران در خليج فارس، درياي عمان و مناطق ديگر اشاره كرد و گفت: ما كشورهاي مختلف را به عنصر تحريك‌كنندگي كه ممكن است در مقاطع خاص و با برخي اهداف سياسي صورت گيرد، توجه داديم.
متكي همچنين در ادامه مواضع جمهوري اسلامي را در بحث هسته‌اي كاملاً روشن خواند و گفت: ايران به عنوان عضو معاهده NPT طي 36 الي 37 سال گذشته اين حق را قانوناً دارد كه از فناوري هسته‌اي با اهداف صلح‌آميز بهره‌برداري و استفاده كند.
وي با بيان اين كه اين موضع كاملاً روشن و شفاف بيان شده است، اظهار داشت: اين موضع در مجموعه بازرسي‌ها، بازديدها و مذاكرات و گفت وگوها بيان شده و ما راه خود را خيلي روشن، آشكار و شفاف ادامه داديم و به همه كشورها و طرف‌هاي مذاكراتي خود نيز اعلام كرديم.
وزير امور خارجه كشورمان با اشاره به راه‌اندازي زنجيره دوم 164 تايي سانتريفيوژ ابراز اميدواري كرد كه حلقه فعاليت‌هاي تحقيقاتي در غني سازي هرچه سريع‌تر كامل شود.
متكي اضافه كرد: ما مذاكرات را به عنوان مناسب‌ترين وبهترين بستر براي تبيين مواضعمان و رفع هرگونه ابهامي كه ممكن است در ذهن‌هايي وجود داشته باشد، انتخاب كرده و به آن پايبنديم.
متكي مذاكرات اخير لاريجاني و سولانا را مفيد ارزيابي كرد و افزود: متاسفانه محورهاي تفاهم شده در چهار دور گفت وگوهاي اخير آماج ماجراجويي هاي برخي از كشورهاي خاص با اهداف سياسي قرار گرفت.
وي با بيان اين كه معتقديم اين مذاكرات در مسير خوبي قرار داشته است، اظهار داشت: هنوز نيز اعتقاد داريم كه مي‌توانيم در مذاكرات به يك راهكار جامع‌الاطراف دربردارنده دو عنصر مهم توافقات يعني يكي شناختن و كمك به تحقق حق قطعي ايران در برخورداري از فناوري هسته‌اي و ديگري اطمينان‌سازي براي عدم انحراف از اهداف صلح‌آميز فعاليت‌هاي هسته‌اي دست يابيم.
به گفته متكي، خارج از اين دو مقوله، ديگران به دنبال اهداف سياسي خاص خود و البته اهداف توسعه طلبانه‌اي كه طي بيش از دو دهه گذشته تلاش‌هاي فراواني براي آن كردند و به هيچ كدام آن نرسيدند، مي‌گردند.
وي افزود: جمهوري اسلامي ايران با حفظ استقلالش تلاش دارد به حق و حقوق مصرح خود در قوانين بين المللي دست يابد.
وزير امور خارجه با بيان اين كه تهديد و تحريم نمي‌تواند ملت ها را از حقوق حقه خود باز دارد، اظهار داشت: ما معتقديم سازمان‌هاي بين المللي به ويژه شوراي امنيت مسئوليت شان كمك به احقاق حقوق ملت‌هاست و نه ايجاد مانع در راه تحقق حقوق آنها و به چنين كاري هم موفق نخواهند شد.
متكي روند جاري در شوراي امنيت سازمان ملل را غيرقانوني، سياسي و با اهداف خاص برخي از كشورهاي عضو دائم شوراي امنيت و مشخصاً آمريكا و انگليس ارزيابي و تصريح كرد: پاسخ صريح ملت و دولت ايران و نظام جمهوري اسلامي عدم تمكين به راهكارهاي تحميلي براي جلوگيري از حق و حقوق ملت ايران است.
وي در پاسخ به سئوالي مبني بر عضويت دائم ايران در سازمان همكاري شانگهاي و موانع موجود بر سر راه اين عضويت، با بيان اين كه براساس اطلاعات ما تصويب اعضاي جديد در اين سازمان هنوز نهايي نشده است، ابراز اميدواري كرد كه اين تصميم‌سازي در سازمان شانگهاي هر چه سريع‌تر صورت پذيرد.
وزير امور خارجه كشورمان اضافه كرد: جمهوري اسلامي آمادگي خودش را براي عضويت كامل در سازمان شانگهاي اعلام كرده و به محض تصويب آن از سوي مراجع تصميم‌گيري، با ظرفيت و توانمندي بيشتر و طرح‌هاي سازنده خود وارد فاز جديد همكاري‌هاي در اين سازمان خواهد شد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”