در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
114

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 آبان 1385 03:29

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 2 پست

توسط mohtasham » سه شنبه 9 آبان 1385 11:02

اين عربها هم دندشون ميخاره! :-)

بد نيست با انگشت كوچيكمون يعني موشكهاي شهاب يه كم بخارونيمشون! :grin:  :grin:  :grin:  :grin:

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

شنبه 23 اردیبهشت 1385 13:39

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

اعلان جنگ

توسط hamidtara » سه شنبه 9 آبان 1385 19:15

این گونه مطالب بیشتر به درد نگاه کردن به آینده و خودباوری میخوره . اگه قرار به افتخار باشه خیلی از ملتها میتونن به خیلی چیزا افتخار کنند . مثلا همین انگلیسیهای بی شرافت میتونن
الان افتخار کنند که زبونشون زبان رسمی بین المللیه ! ( اما ما میدونیم به چه قیمیت این زبان تبدیل به زبان بین المللی شده ... ) در صورتی که افتخار واقعی به عنوان مثال
میتونه منشور حقوق بشر داریوش و یا دانشمندان مسلمان ایران و خیلی چیزای دیگه باشه. در صورتی که انگلیسیهای وحشی و شهوتی نمیتونن به یه همچین
چیزی افتخار کنند .
-----------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز من  آقا مصطفی  
من از اینکه اینگونه وقت محترم خود را به پاسخ تاپیک من قرار دادید بسیار سپاسگزار هستم باید در جواب شما عرض کنم
که افتخار تسلط به 28  کشور دنیا در زمانیکه اکثر کشور ها ثبات آنچنانی و فرهنگی و ... ایمان خاص نداشته اند و آنکه . چون وحشیان که وجود خود را هم باور نداشته اند زندگی می کرده اند و بسیار راحت مردن را می پذیرفته اند  آیا مقابله با آنان
نمی تواند افتخار باشد در آن
زمان نیز ارتش تعداد نفرات  فراعنه (مصر ) کمتر از زمان حال نبوده که نام آور دنیا و خود قدرتی بزرگ بوده که خود را عاجز در برابر
قدرت ایران دیده کم افتخاری برای ایران نبوده تا چه برسد به دیگر جوامع تازه اگر شما تعداد را کم تشخیص داده اید ملت ایران هم کم بوده   تا آنجایی که من از آگاهان سوال نموده ام حتی تعداد گارد داریوش کبیر 3000 نفر بوده آیا این افتخار نیست که با این تعداد دنیا را به زیر پا در آوردند  در ضمن اگر ملت ایران درست و بجا رهبری شود باید بدانید که ما ایرانیان اگر زمانی 28 کشور زیر پای تمام ایرانیها بوده که عرض کردم در تاپیک قبل که از روی بی سوادی بوده  و الان که نسبتا تاریخ به ما درس داده
مطمن باشید که دنیا را زیر پای خود خواهیم برد زیرا الان باور آن داریم که اسلام را باید به دنیا مسلم گردانیم چون خداوند این
دین را بر ما حجت خود حکم داشته اند
اندک قدرت که به نظر می رسد 28 کشور به زیر پای ایران سر تعظیم فرو آوردند
باور بفرمایید ما ملتی غیور هستیم و امید به آن داریم که بهترین دین را نزد خداوند و آخرین آن را حجت به ما شده به همراه داریم  تعصب ما نخواهد گذاشت اجنبی به ما حکم کند     من عذر می خواهم من اول از هر بحثی عرض نمودم بی سوادم
برای حرف وقت همیشه بسیار است     و اگر فرصتی باشد مطمن باشید به دنیا ثابت خواهیم نمود که ما قدرتمندیم
چرا چون ما مسلمانیم       شرمنده قصد هیچ بی ادبی به شما را نداشته ام بر ایرانی بودن خود می بالم و بر مسلمان بودن خود لذت می برم

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

جمعه 22 اردیبهشت 1385 01:15

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

Re: اعلان جنگ

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 01:39

hamidtara نوشته است:این گونه مطالب بیشتر به درد نگاه کردن به آینده و خودباوری میخوره . اگه قرار به افتخار باشه خیلی از ملتها میتونن به خیلی چیزا افتخار کنند . مثلا همین انگلیسیهای بی شرافت میتونن
الان افتخار کنند که زبونشون زبان رسمی بین المللیه ! ( اما ما میدونیم به چه قیمیت این زبان تبدیل به زبان بین المللی شده ... ) در صورتی که افتخار واقعی به عنوان مثال
میتونه منشور حقوق بشر داریوش و یا دانشمندان مسلمان ایران و خیلی چیزای دیگه باشه. در صورتی که انگلیسیهای وحشی و شهوتی نمیتونن به یه همچین
چیزی افتخار کنند .
-----------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز من  آقا مصطفی  
من از اینکه اینگونه وقت محترم خود را به پاسخ تاپیک من قرار دادید بسیار سپاسگزار هستم باید در جواب شما عرض کنم
که افتخار تسلط به 28  کشور دنیا در زمانیکه اکثر کشور ها ثبات آنچنانی و فرهنگی و ... ایمان خاص نداشته اند و آنکه . چون وحشیان که وجود خود را هم باور نداشته اند زندگی می کرده اند و بسیار راحت مردن را می پذیرفته اند  آیا مقابله با آنان
زمان نیز ارتش تعداد نفرات  فراعنه (مصر ) کمتر از زمان حال نبوده که نام آور دنیا و خود قدرتی بزرگ بوده که خود را عاجز در برابر
قدرت ایران دیده کم افتخاری برای ایران نبوده تا چه برسد به دیگر جوامع تازه اگر شما تعداد را کم تشخیص داده اید ملت ایران هم کم بوده   تا آنجایی که من از آگاهان سوال نموده ام حتی تعداد گارد داریوش کبیر 3000 نفر بوده آیا این افتخار نیست که با این تعداد دنیا را به زیر پا در آوردند  در ضمن اگر ملت ایران درست و بجا رهبری شود باید بدانید که ما ایرانیان اگر زمانی 28 کشور زیر پای تمام ایرانیها بوده که عرض کردم در تاپیک قبل که از روی بی سوادی بوده  و الان که نسبتا تاریخ به ما درس داده
مطمن باشید که دنیا را زیر پای خود خواهیم برد زیرا الان باور آن داریم که اسلام را باید به دنیا مسلم گردانیم چون خداوند این
اندک قدرت که به نظر می رسد 28 کشور به زیر پای ایران سر تعظیم فرو آوردند
باور بفرمایید ما ملتی غیور هستیم و امید به آن داریم که بهترین دین را نزد خداوند و آخرین آن را حجت به ما شده به همراه داریم  تعصب ما نخواهد گذاشت اجنبی به ما حکم کند     من عذر می خواهم من اول از هر بحثی عرض نمودم بی سوادم
برای حرف وقت همیشه بسیار است     و اگر فرصتی باشد مطمن باشید به دنیا ثابت خواهیم نمود که ما قدرتمندیم
چرا چون ما مسلمانیم شرمنده قصد هیچ بی ادبی به شما را نداشته ام بر ایرانی بودن خود می بالم و بر مسلمان بودن خود لذت می برم

عزیز دل , عرائض بنده رو یه بار با دقت مطالعه کنید .

بنده عرض کردم که :

این گونه مطالب بیشتر به درد نگاه کردن به آینده و خودباوری میخوره . اگه قرار به افتخار باشه خیلی از ملتها میتونن به خیلی چیزا افتخار کنند . مثلا همین انگلیسیهای بی شرافت میتونن
چیزی افتخار کنند . چون تاریخ این چند صد سالشون سراسر وحشیگری و ظلم به دیگر ملتها بوده ...
حتی علمشون هم در جهت کشتار و استبداد و ظلم به ملتهای ضعیف دنیا بوده ...

بعدش از اون هم عرض کردم :
لفظ 28 کشور بزرگی اون مطلب رو تا حدی کوچک میکنه ( بزرگی قضیه نه افتخارش ! ). چون قبلش باید دونست اون موقع تعداد ملتها و حکومتهای دنیا چقدر بوده ؟
تا اونجا که بنده اطلاعاتم یاری میکنه در اون زمان ایران نیمی از دنیانا رو در ختیار داشته ! ( جهان اون موقع البته . به عنوان مثال مطمئنا در اون موقع کانادا و استرالیا و ...
جمعیت چندانی نداشتند .

یعنی تا اونجایی که سواد بنده ( البته سواد که نه ! مطالعاتی که در زیمنه ی تاریخ داشتم . ) قد میده 2500 سال قبل مطمئنا جمعیت دنیا و بالطبع تعداد اقوام دنیا آنقدرها نبوده ( به علت بیماریها و ... ) . این رو هم ذکر کردم که شاید همون 28 کشور ( ملت ) نیمی از دنیا بودن . یعنی بنده با این حرفم گفته ی شما رو تایید کردم . نه نقض !

اما باز هم حرف من همونه . توی بزرگی این قضیه شکی نیست و تموم محققای دنیا بر اون تاکید دارن . اما از این کشور گشائیها در تاریخ کم نداشتیم . عثمانیها قسطنطنیه ( کنستانتینیوس ) رو که بیش از 1000 سال پایتخت روم شرقی بود فتح کردند . با اینکه دولتهای بسیاری از این امر درمانده بودند . توی خاک اروپا هم پیشروی بسیاری انجام دادند . حتی به عقیده تاریخشناسان اگه شاه عباس , شاه دانا و کاردان ایران جلوی اونها رو نمیگرفت چه بسا ایران هم جزئی از خاک عثمانی شده بود ... و یا مغولها . کشورگشائیهای مغول در تاریخ کم نظیره ... فتح کل چین و بیشتر شرق آسیا و فتح خاک ایران و ... خلاصه از این دست کشورگشائیها کم نداشتیم . مهم انسانیتِ .

افتخار تسلط به 28 کشور دنیا در زمانیکه اکثر کشور ها ثبات آنچنانی و فرهنگی و ... ایمان خاص نداشته اند و آنکه . چون وحشیان که وجود خود را هم باور نداشته اند زندگی می کرده اند و بسیار راحت مردن را می پذیرفته اند آیا مقابله با آنان

2500 سال گذشته . خود ما که تارخی ننوشتیم و اگر نوشتیم یا بدست دشمنان و یا به مرور زمان از بین رفته . از کجا معلوم که اونها وحشی بودن ؟؟؟؟ اروپائیها زمانی که به آمریکا ی شمالی و جنوبی هجوم بردن و دست به کشتار وحشیانه ی ساکنان اونجا زدند ادعا کردند که اونها انسانهایی وحشی و بی دین و ... بودند ( برخی وقتها هم به کل منکر وجود بشر در اون سرزمینها شدند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ). در صورتی که در کشورهایی مثل پرو و مکزیک و ... قومی بودند به نام قوم "آزتِک" که در اون زمان خیلی پیشرفته بودند . از چندهزار سال قبل خط داشتند . هرمهای عظیم و منحصر به فرد ساخته بودند و ... تنها مشکلشون این بود که اسلحه ی آتشین نداشتند ( توپ و اسلحه ) . حال از کجا معلوم که اون کشورهایی که شما میفرمائید , وحشی بودند ؟؟؟؟ این تفکر یونانیانه که تنها خودشون رو متمدن میدونستند و بقیه ی ملتها حتی ایرانیان رو "بربر" میخواندند . یعنی غیر متمدن ... اصلا عقل سلیم میگه امکان نداره شما یک کشور رو اشغال کنی و عده ی زیادی از مردم اون کشور رو نکشی . یه همچین چیزی محاله . جدای از اینها گیرم که اونها وحشی بودند ! مگه از گاو و گوسفند حرف میزنیم که به خودمون حق بدیم اونها رو نابود کنیم ؟؟؟ یا سرزمینشونو اشغال کنیم ؟؟؟؟
تعداد گارد داریوش کبیر 3000 نفر بوده

رقمهای بسیار بالاتر از این هم ذکر کردند . حتی بیش از چند ده هزار نفر . بهشون لقب گارد جاویدان رو داده بودند . چون به محضیکه یکی از اونها کشته میشد ( یا احیانا مریض میشد ) یه سسرباز کارآزموده ی دیگه جایگزین اون میشد . یعنی حتی یک نفر هم از جمعیت اون سپاه کم نمیشد ...
آیا این افتخار نیست که با این تعداد دنیا را به زیر پا در آوردند

همونطور که گفتم رقمها متفاوته . حتی گاها بیش از 100 هزار هم گفتند که دیگه به نظر میرسه اغراق باشه ! از اینها گذشته اشغال کشورهای دیگه به نظر شما افتخاره ؟؟؟؟ پس الان آمریکائیها باید به خودشون ببالن چون توی دوتا جنگ خیلی راحت و با کمترین تلفات دوتا کشور با سابقه ی چندین هزار ساله رو اشغال کردند !!!! یا صهیونیستها !!!
اگر ملت ایران درست و بجا رهبری شود باید بدانید که ما ایرانیان اگر زمانی 28 کشور زیر پای تمام ایرانیها بوده که عرض کردم در تاپیک قبل که از روی بی سوادی بوده و الان که نسبتا تاریخ به ما درس داده
مطمن باشید که دنیا را زیر پای خود خواهیم برد

واه ! بگیریم که چی بشه ! تنها باید به فکر برگردوندن تکه های جدا شده از خاک ایران بود . مثل ترکمنستان و تاجیکستان و افغانستان و ... اونم روزی که بتونیم مردم همین سرزمین کنونی رو به رفاه نسبی برسونیم . همین الان مردم خودمون هزار تا مشکل دارن ( خدا نکنه گذرتون به یکی از ادارات دولتی بیفته ...). چه برسه بخوایم مثلا افغانستان رو هم آباد کنیم ! در مورد دیگر کشورها به چه دلیل باید اونها رو بگیریم ؟؟؟ اونوقت فرق ما با ارتش وحشی روم و بریتانیا و اسپانیا و فرانسه و ...  چیه ؟؟؟؟ با این عقیده ما هم میشیم جزئی از دور تسلسل دیگر دولتهای غاصب ...
الان باور آن داریم که اسلام را باید به دنیا مسلم گردانیم چون خداوند این

یعنی با گلوله اسلام رو بکنیم توی مخ دیگر ملتهای دنیا ؟!!!!!!!!!!!! والا حکومت ما فعلا توی مردم خودشم مونده . شما یه سری به کوچه و خیابون بزنید ! با کارای که برخی آقایون به اسم دین و حکومت کردن خیلی از مردم و جوونا رو از دین زدن . حالا اینا خیلی هنر کنند همینا رو دوباره یه کمی با دین آشتی بدن ! در ضمن دینی هم که به زور به خورد دیگران داده بشه به درد لای جرز میخوره ... تنها باعث دین گریزی میشه . سید جمال الدین اسد آبادی ( خدایش بیامرزاد ... ) پس از بازگشت از فرنگ جمله ی معروفی میگه با این مضمون :

به غرب رفتم مسلمانی دیدم، مسلمان ندیدم. به شرق آمدم مسلمان دیدم، مسلمانی ندیدم.

البته شاید این جمله کمی اغراق داشته باشه اما تا حد زیادی درسته ... متاسفانه این گفته هنوز هم دیده میشه . عدم اعلام نام مفسدین اقتصادی و ...

باز هم میگم . قدرت اگه در راه بسط عدالت استفاده بشه فایده داره . مطمئنا اگه از این قدرت در جهت برقراری عدالت و کمک به مظلومین استفاده بشه خودش نتایجی دیگه به دنبال داره که یکیشم میتونه این باشه که ملت مظلوم با دیدن عدالت دین اسلام به این دین گرایش پیدا کنه . اما اگه قرار باشه با زور دین رو به کسی خوروند نتیجه کاملا برعکس میشه . اگه قرار باشه از زور تنها برای اشغال دیگر کشورها استفاده بشه همون بهتر که در نطفه خفه بشه ...

فقط خداییش به دقت پستها رو مطالعه کنید تا خدایی نکرده دچار سوء تفاهم نشید .

یاحق ...
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15472

تشکر کرده: 10197 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 10 آبان 1385 01:52

mostafaa جان، صحبتهاي شما متين ، اما كمي هم به موضوع تاپيك دقت كنيد  :-o  :shock:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:12

Mahdi1944 نوشته است:mostafaa جان، صحبتهاي شما متين ، اما كمي هم به موضوع تاپيك دقت كنيد  :-o  :shock:

راست میگیا !  

حالا واسه اینکه در رابطه با تاپیک هم گفته باشم باید عرض کنم که ایران هم برای اینکه دشمن ما رو دست کم نگیره تصمیم گرفته رزمایش دیگری باز هم با نام پیامبر اعظم ( ص ) 2 در خلیج فارس اجرا کنه ...

جالبیش اینه که واسه اولین بار آقای رحیم صفوی اعلام کرد در این رزمایش هم از تکنولوژیهای خارجی و هم تکنولوژیهایی که در داخل به اونها دست پیدا کردیم استفاده خواهیم کرد . برخلاف گذشته که تنها از اسباب و وسائل ساخت داخل صحبت میکردند ...

این هم خبر مربوطه :

فوري/ فرمانده كل سپاه:

رزمايش پيامبر اعظم 2 از فردا آغاز مي‌شود

خبرگزاري فارس:سردار سرلشگر صفوي فرمانده كل سپاه پاسداران از برگزاري رزمايش پيامبر اعظم (2) از فردا خبر داد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، سردار سرلشكر رحيم صفوي صبح امروز چهارشنبه در كنفرانسي خبري اعلام كرد:رزمايش پيامبر اعظم (2) از فردا تا 20 آبان توسط نيروي چهارگانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي برگزار مي شود.
وي افزود:نيروهاي بسيجي در 14 استان و ساير نيروها در 10 استان با محوريت خليج فارس و درياي عمان وارد عمل خواهند شد.
مشروح اين كنفرانس خبري متعاقباً ارسال مي شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508100103

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:22

این خبر هم به نظرم کاملا به موضوع این تاپیک مربوط میشه :

طي ماه جاري؛

27 هزار بسيجي تهران سلسله رزمايش اقتدار را برگزار مي كنند

خبرگزاري فارس: 27 هزار بسيجي تهران طي ماه جاري سلسله رزمايش‌هاي اقتدار را در نواحي اسلامشهر، بهشتي، مقداد و دانش آموزي برگزار مي كنند.

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اين رزمايش ها بنابر روال همه ساله و به منظور حفظ آمادگي رزمي و انسجام نيروهاي بسيجي برگزار خواهد شد كه در اين مرحله، رزمايش‌هاي صحرايي اقتدار در نواحي مختلف تهران پيش بيني و به اجرا گذاشته خواهد شد.
بر همين اساس فرمانده ناحيه مقاومت بسيج مقداد امروز سه شنبه به تشريح مراحل برگزاري اين رزمايش در ناحيه غرب تهران پرداخت و اظهار داشت: 31 گردان از نيروهاي سازمان دهي شده در گردانهاي عاشورا و الزهرا از روزهاي دهم تا 19 آبان ماه در سلسله رزمايش‌هاي اقتدار شركت مي كنند.
سردار قاسم كارگر عمليات برن و ضد هلي برن، دفاع از كوي و برزن، مقابله با ناامني و نيز امداد و نجات را به عنوان بخش هاي مختلف اين رزمايش ذكر كرد و افزود: در حالي كه آمريكا سعي دارد با انجام رزمايش، رعب و وحشت را در دل مردم ايران به وجود آورد، رزمايش هاي نيروهاي مردمي در قالب گردانهاي بسيج، آمادگي و شجاعت مردم را به دشمنان كشور و ملت نشان مي دهد.
وي اضافه كرد:براي نشان دادن اقتدار بسيجيان، آنها با انجام يك راهپيمايي 10 كيلومتري وارد محل انجام رزمايش واقع در ارتفاعات غرب تهران مي شوند. همچنين پيش از برگزاري رزمايش نيز كلاس‌هاي تئوري براي آشنايي با طرح هاي مورد نظر، انجام خواهد شد.
همچنين ناحيه مقاومت بسيج اسلامشهر نيز رزمايش‌هاي خود را به استعداد 18 گردان عاشورا و الزهرا در منطقه پرندك و طي روزهاي دهم تا بيستم اين ماه در سه مرحله برگزار خواهد كرد كه در اين سلسله رزمايش ها 5 طرح عملياتي پيش بيني شده است.
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهيد بهشتي نيز در گفت و گو با خبرگزاري فارس، رزمايش‌هاي اين ناحيه را شامل 4 مرحله دانست كه از 6 آبان ماه آغار شده و تا شانزدهم طول خواهد كشيد.
سردار شعاع حضور 20 گردان از بسيجيان خواهر و برادر در اين رزمايش ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: مرحله اول اين رزمايش برگزار شده و مرحله دوم نيز از فردا در مركز آموزشي صاحب الامر آغاز مي شود وبسيجيان مواردي چون مقابله با ناآرامي هاي شهري و عمليات هاي تاخيري را مرور خواهند كرد.
همچنين بنابر اعلام ناحيه مقاومت بسيج دانش آموزي تهران بزرگ، 5 هزار نفر از دانش آموزان پيشگام، طي روزهاي دهم و يازدهم آبان ماه در اردوگاه شهيد جانبزرگي تهران همزمان با هفته بزرگداشت بسيج دانش آموزي برگزار خواهد شد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508090350

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:26

به گفته سردار صفوي از فردا در وسعت سرزميني ايران/

رزمايش سراسري سپاه با شليك موشك‌هاي شهاب‌ با برد فراهزار شروع مي‌شود

خبرگزاري فارس: رزمايش سراسري نيروهاي چهارگانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در زمين، دريا و هوا از فردا با شليك موشك‌هاي با برد بالاي هزار كيلومتر سري «شهاب» در وسعت سرزميني ايران آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار امور دفاعي خبرگزاري فارس، سردار سرلشكر سيد رحيم صفوي فرمانده كل سپاه پاسداران كه صبح امروز در نشستي خبري حضور يافته بود، به تشريح اهداف و مراحل برگزاري رزمايش پيامبر اعظم- 2 پرداخت.
وي با اعلام اينكه اين رزمايش بزرگ از فردا چهارشنبه آغاز خواهد شد، مهمترين اهداف آن را « نمايش اقتدار و عزم ملي براي دفاع همه‌جانبه در مقابل تهديدات و نيز تقويت و تمرين قدرت بازدارندگي موثر سپاه در مقابل تهديدات » عنوان كرد.
صفوي نيروهاي شركت‌كننده در دومين رزمايش امسال سپاه را شامل يگان‌هاي تخصصي نيروي هوايي، زميني و دريايي سپاه ذكر كرد و درخصوص چگونگي شروع رزمايش پيامبر اعظم(ص) اظهار داشت: نيروي هوايي سپاه با شليك ده‌ها موشك از جمله شهاب 2 و 3 با سر جنگي خوشه‌اي و با برد بالاي هزار كيلومتر، موشك فاتح 110 و ذوالفقار 73 و صدها راكت و موشك با بردهاي مختلف از 150 كيلومتر به بالا رزمايش را آغاز خواهد كرد.
همچنين بنا به گفته فرمانده كل سپاه، ده‌ها هواپيماي شناسايي در دو نوع با سرنشين و بي‌سرنشين و هواپيماهاي جنگي سوخو 25 در اين رزمايش شركت داشته و وظيفه پشتيباني هوايي از يگان‌هاي ديگر را عهده‌دار خواهند بود. هواپيماهاي ترابري سنگين و سبك همچون ايلوشين و آنتونف و هلي‌كوپترهاي سنگين نيز از ديگر ادوات شركت‌كننده در بخش هوايي رزمايش پيامبر اعظم(ص)- 2 خواهند بود.
وي اضافه كرد: تازش هوايي و زميني در استان هرمزگان و برخي جزاير اين منطقه به عمق 1400 كيلومتر صورت مي‌گيرد كه در اين عمليات‌هاي آفندي و انبوه بيش از 1800 تيم خودكفا و ويژه شركت خواهند داشت.
فرمانده كل سپاه درخصوص بخش زميني رزمايش پيامبر اعظم(ص)- 2 گفت: نيروي زميني سپاه با استعداد 10 تيپ زرهي، مكانيزه و نيروي مخصوص و با به كارگيري سلاح‌هاي جديد و سازمان جديد رزم در 10 استان كشور عمليات‌هايي همچون دفاع مسطح، نفوذ، دستبرد و عمليات تاخيري را به نمايش خواهد گذاشت و در كنار آن نيز تمرين تك‌هاي شبانه با واحدهاي كوچك و خودكفا در حجمي‌ گسترده حضور دارند.
فرمانده كل سپاه پاسداران استفاده از سه گروه توپخانه و موشكي با ماموريت كنترل يك منطقه خاص از ديگر ويژگي‌هاي رزمايش قريب‌الوقوع سپاه دانست كه بر اين اساس صدها موشك و هزاران گلوله توپخانه در منطقه‌اي خاص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به گزارش فارس، نيروي زميني سپاه اقدامات ديگري همچون هلي‌برن و عمليات ويژه در منطقه هرمزگان و برخي جزاير خليج ‌فارس را نيز به اجرا خواهد گذاشت.
سرلشكر صفوي در ادامه نشست خبري خود از حضور 788 گردان عاشورا و الزهراي نيروي مقاومت بسيج به عنوان بخش ديگري از برگزاري رزمايش بزرگ پيامبر اعظم- 2 نام برد كه مركب از 655 گردان برادران و 133 گردان الزهرا(خواهران) در مقياس 14 استان مي‌باشد و ماموريت آنها دفاع از كوي و برزن، عمليات‌هاي تاخيري، دفاع از مراكز حساس و گلوگاه‌هاي استراتژيك، مقابله با ناآرامي‌هاي احتمالي، امداد و نجات و جنگ نوين است كه برخي از گردان‌هاي بسيج از روزهاي گذشته عمليات خود را در استان تهران و خارج آن آغاز كرده‌اند.
سردار صفوي از بخش دريايي رزمايش پيامبر اعظم- 2 با عنوان رزمايشي تخصصي ياد كرد كه در آن موشك‌هاي سطح به سطح، ساحل به دريا در كنار عمليات گشت‌هاي دريايي و تاكتيكي شناورهاي رزمي پشتيباني سپاه در سه منطقه دريايي از «شمال خليج‌فارس تا درياي عمان» انجام مي‌شود.
بنابر اعلام صفوي، شليك انواع اژدرها، راكت‌ها و موشك‌هايي چون «ف ل 10» و ديگر موشك‌هاي ساحل به دريا، موشك‌هاي دوش پرتاب زمين به هوا مورد استفاده نيروي دريايي سپاه قرار خواهد گرفت.
فرمانده كل سپاه پاسداران تاكيد كرد: اين رزمايش هيچ تهديدي براي منطقه و همسايگان نيست بلكه امنيت منطقه را مورد توجه قرار مي‌دهد؛ چون مدل امنيتي ايران براي منطقه خليج‌فارس، مشاركت همه كشورهاي همسايه در امنيت اين منطقه فوق‌العاده حساس است.
صفوي خاطرنشان كرد: همسايگان ما دوستان ما محسوب مي‌شوند و دشمنان ما دشمنان همسايگان ما نيز هستند و سپاه پاسداران مي‌خواهد نشان دهد فرزندان رشيد ملت ايران در قالب سپاه و بسيج در هر شرايط تهديد‌آميزي آمادگي خود را حفظ مي‌كنند.
فرمانده كل سپاه استفاده از نيروهاي ورزيده و تعليم‌ديده كه فرهنگ شهادت‌طلبي را در خود دارند، به عنوان يكي از ويژگي‌هاي بي‌نظير در نيروهاي مسلح به نسبت ديگر ارتش‌هاي دنيا ياد كرد و گفت: بالاترين تكنولوژي‌هاي خارجي و بومي و مواردي كه اخيراً ساخته شده است، در رزمايش پيامبر اعظم- 2 به كار گرفته خواهد شد.
صفوي تصريح كرد: از نظر ايران دفاع از امنيت منطقه به هم پيوسته است و اگر نيروهاي فرامنطقه‌اي بخواهند امنيت و منافع ايران را به خطر بياندازند، نيروهاي سپاه و داوطلبان بسيجي همه توان خود را جهت ضربه‌زدن به دشمنان و منافع آنها در بردهاي عميق به كار خواهند بست.
وي در ادامه اين نشست به برخي سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
فرمانده كل سپاه درخصوص تحليل خود از مانور اخير آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي در خليج‌فارس گفت: اين مانوري تبليغاتي و سياسي است كه از نظر نظامي ارزشي ندارد.
صفوي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر استفاده از سلاح‌هاي جديد در اين رزمايش گفت: ما فقط بخشي از توانمندي خود را در رزمايش‌ها به نمايش مي‌گذاريم.
از وي در مورد علت همزماني رزمايش سپاه پاسداران و نيروهاي امريكايي سوال شد كه وي پاسخ داد: نيروهاي مسلح ما در هر شرايطي به ويژه موقعيت فعلي آماده انجام رزمايش هستند كه پيامبر اعظم- 2 نيز در برنامه‌ها گنجانده شده بود و فقط زمان آن كمي به جلو آورده شد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508100208

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:29

جهانگيرزاده:

تامين امنيت خليج فارس در گرو مشاركت در اوهام آمريكا نيست

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون سياست خارجي مجلس با بيان اينكه مانور آمريكا در خليج فارس منافع مردم منطقه را به خطر مي اندازد، گفت: تامين امنيت خليج فارس در گرو مشاركت در اوهام آمريكا نيست.

جواد جهانگيرزاده در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، مانور نمايشي تبليغاتي آمريكا در خليج فارس را يك فتنه جديد خواند و اظهار كرد: اين فتنه آمريكا ادامه فتنه‌جويي قبلي او است و محل نقد دارد.
وي با بيان اينكه آمريكايي‌ها هيچ علاقه‌اي بر حاكم شدن امنيت در منطقه ندارند، اظهار داشت: متاسفانه برخي از كشورهاي منطقه با كمك به آمريكا به اين نيت وي كمك مي‌كنند كه كار ناشايستي است و به نفع كشورهاي منطقه نيست.
عضو كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس با اشاره به شرايط ايجاد شده درعراق توسط آمريكائيها گفت: باز شدن پاي آمريكا در عراق باعث شده كه عراق در شرايط بدي بسر برد و قطعاً اين شرايط در انتظار كشورهاي منطقه هم است.
وي گفت: به نظر مي‌رسد آمريكائيها با شكست سختي كه توسط اسرائيلي‌ها در لبنان خوردند، مي‌خواهند به شكلي اين شكست را در منطقه جبران كنند.
جهانگيرزاده تصريح كرد: آمريكائيها به تعبير خود منافع وسيعي را در منطقه دارند و با اين‌گونه مانورها منافع مردم منطقه را به خطر مي‌اندازد؛ بنابراين منطقي نيست آمريكائيها حضور خودشان را در منطقه پررنگ كنند؛ زيرا اين حضور در رشد نگاه‌ها ميليتاريستي در منطقه بسيار موثر خواهد بود.
وي با بيان اينكه هر كشوري كه پاي آمريكائيها را در منطقه باز مي‌كند شريك آمريكائيها و همكار كساني خواهند بود كه علاقه‌اي به امنيت منطقه ندارند، افزود: آمريكائيها اشتباه مي‌كنند و كشورهاي منطقه هم اشتباه آمريكا را پررنگ مي‌كنند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: با توجه به اينكه كشورهاي كوچك و كشورهايي كه به شدت آسيب‌پذير هستند، در منطقه زياد است و از اين جهت اين كشورها اولين حوزه‌هايي هستند كه به شدت دچار مشكل خواهند شد.
جهانگيرزاده اظهار داشت: هر چه حضور آمريكا در منطقه بيشتر شود به رشد ديدگاه‌هاي بيگانه ستيز منجر خواهد شد.
وي گفت: كشورهايي كه منافع خود را با حضور آمريكا در خطر بيينند، مطمئناً نسبت به كشورهايي كه پاي آمريكا را به منطقه باز مي‌كنند، ديدگاه مثبتي نخواهند داشت و همين امر بستري براي شروع درگيريهاي مقطعي خواهد شد.
نماينده اورميه در مجلس با تاكيد بر اينكه تامين امنيت خليج فارس در گرو مشاركت در اوهام آمريكا نيست، گفت: كشورهاي منطقه با همكاري همديگر بهتر مي‌توانند يگديگر را ياري كنند؛ لذا هريك از كشورهاي منطقه كه احساس كنند حضور كشور بيگانه به منافع ملي آنها لطمه مي‌زند، واكنش نشان خواهد داد.
وي حضور آمريكاييها در منطقه خليج فارس را باعث آسيب پذيري داخلي و بيروني كشورهاي منطقه دانست كه باعث خواهد شد سوء تفاهمات جدي در روابط بين منطقه‌اي خليج فارس بوجود بيايد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508080485

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:30

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در گفتگو با فارس:

رزمايش نظامي آمريكا مانع از اقتدار و ايستادگي ملت ايران نخواهد شد

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس اظهار داشت: آمريكا با رزمايش نظامي در خليج فارس در پي مرعوب‌كردن اعضاي شوراي امنيت است.

رضا طلايي‌نيك درگفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس در ارزيابي خود از برگزاري مانور آمريكا در خليج فارس با بيان اينكه واشنگتن با هدف تحريك اعضاي شوراي امنيت و بويژه گروه 1+ 5 رزمايش اخير را در خليج فارس طراحي كرده است، اظهار كرد: رزمايش تحريك‌آميز آمريكا در خليج فارس با هدف ايجاد انفعال در ساير اعضاي 1+ 5 و بويژه چين و روسيه براي همراهي تحريم عليه ايران دنبال مي‌شود.
وي افزود: به دنبال چالش‌ها و مقاومت‌هاي چين و روسيه و احساس ناكامي در آمريكا براي اعمال تحريم عليه ايران، رزمايش خليج فارس براي تشكيل فشارهاي سياسي رواني به اعضاي شوراي امنيت اجرا مي‌شود.
طلايي‌نيك تصريح كرد: آمريكا به دنبال القاي احتمال دخالت نظامي در منطقه در صورت ناكامي در جلب اجماع براي تحريم ايران است تا با نگران كردن كشورهاي منطقه و قدرتهايي مانند چين و روسيه امكان تحميل ديدگاه‌هاي خود در شوراي امنيت نسبت به تحريم ايران را فراهم كند.
عضو كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس گفت: با توجه به آسيب‌پذيري سياسي، اقتصادي و نظامي نيروها و موقعيت آمريكا در خليج فارس، اين رزمايش در بلند مدت و ميان مدت دستاوردي براي آمريكا نخواهد داشت و فقط در سطح محدود و مقطعي و در بين برخي از دولتهاي عضو شوراي امنيت امكان تاثير گذاري محتمل است.
وي استفاده از نمايش‌هاي نظامي براي پيشبرد اهداف سلطه‌جويانه در پوشش بحران سازي مصنوعي را شگردي رنگ باخته خواند و اظهار داشت: شكست سنگين رژيم صهيونيستي در لبنان و ناكامي‌هاي نظامي آمريكا در عراق و افغانستان و مخالفت‌هاي افكار عمومي امكان كاربرد نظامي براي بحران آفريني‌ها آمريكا و سياست‌هاي يك جانبه‌گرايي را به شدت محدود كرده است.
نماينده بهار و كبودر آهنگ در مجلس با تاكيد بر اينكه ايران ظرفيت‌هاي مناسبي براي بازدارندگي از تهديدات نظامي احتمالي در منطقه و بويژه خليج‌فارس را در اختيار دارد، گفت: سياست‌هاي بحران ساز آمريكا همواره موجب قرباني شدن منافع ملتها و كشورهاي منطقه شده است؛ فلذا هوشمندي و اتخاذ مواضع شفاف در برابر رفتارها و سياست‌هاي بحران ساز امريكا با هدف صيانت از ثبات، امنيت و منافع ملتها و كشورها منطقه بسيار ضروري است.
وي افزود: در صورت سكوت يا همراهي برخي دولتهاي خليج فارس در منطقه نسبت به سياست‌ها بحران ساز و اقدامات تحريك آميز آمريكا ملت‌ها واكنش شديد و گسترده‌اي را عليه دولتهاي وابسته به آمريكا نشان خواهند داد.
طلايي‌نيك با بيان اينكه وضعيت‌هاي دشوار و تنگناهاي گذشته ايران نشان داده است كه اين‌گونه رزمايشهاي نمايشي مانع از اقتدار و استقلال و ايستادگي ملت ايران براي صيانت از منافع ملي نشده است، اظهار داشت: ايران در 27 سال گذشته با كسب تجربه بازدارندگي تهديدات احتمالي و افزايش توان ملي و ارتقاي موقعيت منطقه‌اي وبين‌المللي از بهترين شرايط نسبت به 27 سال گذشته قرار دارد.
نماينده مردم بهار وكبودر آهنگ در مجلس تصريح كرد: استفاده آمريكا از رزمايش نظامي در اين مقطع و تحولات نشان دهنده ضعف و ناكامي دولت ايالات متحده در رويكردهاي سياسي و منطقه‌اي است و همه ملت‌ها و بويژه ملت‌هاي آمريكا و اروپا و خاورميانه بيش از گذشته با سايت‌هاي نظامي‌گري آمريكا مخالف هستند.
وي افزود: به لحاظ نظامي هم اين رزمايش در خليج فارس فاقد اهداف كاربردي در تمرينات نظامي است وفقط تلاش و پيشنهادي از عمليات رواني و سياسي در افكار عمومي و تاثيرگذاري در فضاهاي محدود ديپلماسي ارزيابي مي‌شود.
طلايي‌نيك در پايان خاطرنشان كرد: رزمايش و اقدامات و تحريكات ديگر آمريكا به‌طور ناخواسته بحران بازار نفت را تشديد خواهد كرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508080515

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
361

تاريخ عضويت

توسط mostafaa » چهارشنبه 10 آبان 1385 17:44

گفت وگوي فارس با فرمانده نيروي دريايي ارتش/

آمريكا در كيسه‌اي رزمايش مي‌كند كه دهانه آن در اختيار ايران است

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به رزمايش تبليغاتي برخي نيروهاي فرامنطقه‌اي در خليج فارس گفت: هركس به قصد ماجراجويي وارد خليج فارس شود، محكوم به نابودي است؛ چون كافي است تنگه هرمز را ببنديم كه اگر درب اين كيسه بسته شود، همه رزمايش‌دهندگان خفه مي‌شوند.

امير دريادار سجاد كوچكي در گفت و گو با خبرنگار امور دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به اينكه از طريق رسانه‌ها اطلاع پيدا كرديم كه حدود 26 كشور رزمايشي به نام «البارزه» را در منطقه خليج فارس برگزار مي‌كنند، اظهار داشت: البته دليل اين امر اين است كه چيزي به عنوان رزمايش واقعي براساس كنترل‌هايي كه روي يگانهاي شناور منطقه داريم، انجام نشده است و همه اين موارد براساس اخبار رسانه‌هاست.
وي با اشاره به اينكه انگليس، فرانسه، استراليا، ايتاليا به ميزباني بحرين در اين رزمايش تبليغاتي حضور دارند، گفت: 19 كشوري كه نقش ناظر را دارند نيز اقدامي صوري است.
فرمانده نيروي دريايي ارتش با تاكيد بر نظارت كامل اين نيرو از شرق تنگه هرمز تا شمال غربي خليج فارس بر روي تمامي يگانهاي موجود در منطقه خاطرنشان كرد كه بر همين اساس اعلام مي‌كنيم كه تحرك آنچناني از آنها نديده‌ايم.
كوچكي با بيان اينكه يگانهاي حاضر در رزمايش همان يگانهايي قبلي حاضر در منطقه هستند، گفت كه حدود 90 يگان در مناطق شمالي و مياني خليج فارس و تنگه هرمز حضور دارند و بنابر رهگيري، شنود و نظارت بصري ما، يگاني به آنها اضافه نشده است.
امير كوچكي تاكيد كرد: از نظر نظامي اين رزمايش هيچ توجيه عملياتي و تاكتيكي ندارد و تحليلگران نظامي اگر از نظر فكر نظامي و تاكتيكي نگاه كنند، به راحتي متوجه مي شوند، اين مانور تاكتيكي نيست؛ بلكه بيشتر به خاطر شكست‌هاي آمريكا در افغانستان و عراق، انتخابات هفته آينده در اين كشور و فشار وارد كردن به ادامه فعاليتهاي هسته‌اي كشورمان انجام مي شود.
وي با مدنظر قرار دادن اين موضوع كه اساساً در منطقه خليج فارس جايي براي چنين رزمايش‌هايي وجود ندارد، علل اين نكته را چنين عنوان كرد: اين منطقه كاملاً بسته و با عمق كم است و حضور اين يگانهاي سنگين و نيمه سنگين در محدوده‌اي كم عمق هيچ توجيه نظامي ندارد و محكوم به شكست و نابودي است و تحليلگران و فرماندهان نظامي آمريكا بدانند كه اين تفكر واقعاً احمقانه است.
فرمانده نيروي دريايي ارتش يادآور شد: فكر مي‌كنم آمريكا احمقانه‌ترين رزمايشي كه تاكنون برگزار كرده همين رزمايش است و به كشورهاي ناظر و سران و فرماندهان نظامي و دريايي آنها نيز توصيه مي‌كنم اين‌قدر اطاعت كوركورانه از آمريكا نداشته باشند؛ چون اجراي رزمايش مشترك در منطقه‌اي با خصوصيات خليج فارس آن هم با اين يگانهاي سنگين هيچ توجيه منطقي و عملياتي ندارد.
كوچكي با اظهار تاسف از اينكه فرماندهان نظامي آمريكا از ضعف تخصصي و بي‌سوادي تاكتيكي در رنج هستند، اين رزمايش صوري نظامي را فقط عملياتي براي سرپوش بر شكست‌ها عنوان كرد كه اين تحليل برداشت همه تحليلگران ماست.
وي خطاب به برخي افراد كه مدام از تهديد سخن مي‌گويند، گفت: هر كس به قصد ماجراجويي وارد خليج فارس شود، محكوم به نابودي است؛ چون كافي است تنگه هرمز را ببنديم كه اگر درب اين كيسه بسته شود، همه رزمايش دهندگان خفه مي‌شوند و احدي از يگانها قدرت مانور پيدا نمي‌كنند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش هر حركت نظامي عليه كشورهاي ساحلي در منطقه‌اي با خصوصيت خليج فارس را كه از طريق تنگه هرمز قابل كنترل است، محكوم به نابودي تمامي يگانها اعلام كرد و در عين حال گفت: البته مطلبي از اين رزمايش دريافت نشده كه نشان دهد سمت و سوي آن به سمت ايران است.
وي يادآور شد: اگر چنين فكري در سر آنها باشد بدانند تك تك يگانهاي آمريكايي از طريق امكانات زير سطحي، موشكي و توپخانه‌اي ما قابل انهدام است.
امير كوچكي در پاسخ به سوالي پيرامون تبليغات دشمنان مبني بر حجم ضربه اول اظهار داشت: چون هيچگاه ما شروع كننده اقدامي نخواهيم بود، اگر دشمنان ضربه اول را وارد كنند علاوه بر آنكه ما پيش بيني قدرت و توان پاسخ به ضربه اول را كرده‌ايم؛ به گونه‌اي يگانهاي خود را سازماندهي كرده‌ايم كه هيچ مشكل اساسي در ادامه فعاليت پيش نيايد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش تاكيد كرد: آنها مي‌دانند ضربه دوم ما به مراتب كاراتر و خطرناك‌تر از ضربه اولشان خواهد بود و اگر چنين فكري دارند، پس پذيرش خسارت ضربه متقابل را هم داشته باشند.
وي با يادآوري خطاي استراتژيك دشمنان در مواجهه با حزب الله لبنان و ضربه كارآمدي كه دريافت كردند، گفت: البته حزب الله مشتي نمونه خروار است؛ چون آمريكا خوب مي‌داند توانمندي‌ ايران چه ضربه‌اي وارد خواهد كرد و مثالهايي از آن را در رزمايش ضربت ذوالفقار ديد.
كوچكي با تاكيد بر اينكه اگر آنها دومين اشتباه استراتژيك را روزي مرتكب شوند، اين به معناي نابودي نظام استكباري خواهد بود، گفت: البته فكر مي‌كنم آنها اندكي سر عقل آمده‌اند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش اظهار داشت:ما خواهان امنيت كامل در منطقه هستيم و مي‌خواهيم گذرگاه استراتژيك هرمز باز بوده و تجارت نفت به سوي كشورهاي متقاضي انجام گيرد؛ چون ايران خواهان امنيت مستمر در منطقه بوده و پيوسته به دنبال توليد امنيت است و مطئمن باشند اولين كسي كه از عدم امنيت ضرر خواهد كرد، آمريكا و متحدانش در اين ماجراجويي خواهند بود.
كوچكي افزود:ترتيبات سياسي- امنيتي و يا بويژه نظامي در منطقه خاورميانه بدون حضور ايران به نتيجه نمي‌رسد. ايران هارت‌لند منطقه است و هيچ تصميمي بدون در نظر گرفتن قلب منطقه به نتيجه نمي‌رسد.
وي استراتژي نيروي دريايي ارتش را دفاع همه جانبه اعلام كرد و گفت: درست است كه قدرت دشمن در دريا و درياپايه است اما هر حركتي ولو در روي زمين، با پاسخ قاطع و كوبنده نيروي دريايي ارتش همراه مي‌شود؛ چون ما توانايي دفاع همه جانبه هم در هوا و ساحل را داريم و توانايي داريم منافع دشمنان را در خليج فارس و هر جا كه لازم باشد، ضربه بزنيم.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در ادامه گفتگوي خود با خبرنگار فارس با بيان اينكه ما هرگونه استقرار تجمع، آرايش و تحركات نيروهاي منطقه را مثل هميشه زير نظر داريم، در تشريح اين نظارت گفت: تك تك يگانهاي آنها را از نظر شنودي، راداري و ديگر تجهيزات كنترلي، زير نظر دقيق و نزديك خود داريم و از هر حركت آنها مطلع هستيم. مي‌دانيم هر كدام از زير دريايي‌ها كجا هستند و چه مي‌كنند. محل استقرار يگانهاي شناور را مي‌دانيم كه در كدام بنادر پهلو گرفته‌اند و حتي نام فرماندهان يگانهاي و تعداد خدمه آن را مي‌دانيم.
امير كوچكي اضافه كرد: هيچ يگاني از گلوگاه استراتژيك هرمز رفت و آمد نمي‌كند؛ مگر اينكه از قبل آنها را شناسايي كرده‌ باشيم؛ حتي زير دريايي‌هاي ما ساعتها از زير يگانهاي آنها عبور كرده‌اند، ولي آنها نمي‌ فهميدند.
وي با ذكر اين موضوع كه نيروي دريايي در هر آنچه كه اين نيرو را به مزيت‌ رزمي مي‌رساند، تحقيق كرده و نتيجه رسيديم، گفت: ما به دنبال ايجاد نيروي دريايي متمایزي هستيم و راهي را مي‌رويم كه دشمن نمي‌داند چه مسيري است.
كوچكي تاكيد كرد: راه ما راه نرفته ديگر كشورهاست؛ چون نمي‌دانستند و نتوانستند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش اظهار داشت: پيش از پاسخگويي به توانمندي دشمن، ما به دنبال اجراي استراتژي دفاع همه جانبه هستيم و استراتژي ما در قالب تاكتيك‌ها و تكنيك‌‌هاي متعارف خلاصه نمي‌شود. سلاح‌ها و تجهيزات ما همچون يگانهاي شناور، زير سطحي و هوايي نيز به گونه‌اي طراحي و ساخته مي‌شوند كه متناسب با نوع تهديد‌ها باشند تا در زمان درگيري، ضربه موثر و كار آمدي به دشمن بزنيم.
توليد انواع ناوچه موشك انداز، توپ دريايي فجر و زير دريايي با تناژهاي مختلف از جمله توليداتي بود كه فرمانده نيروي دريايي ارتش به آن اشاره كرد و افزود: ما موفق به ساخت ناوشكن شده‌ايم كه به زودي به آب انداخته مي‌شود و اين سطح از تكنولوژي، كشور ما را متمايز مي‌سازد. همچنان كه در بحث جنگهاي الكترونيك و مخابراتي، فرماندهي خودكفا و مستقل در عرصه‌هاي بحران نيز ايران يكي از كشورهاي بسيار پيشرفته است.
وي با ارائه آماري از نيروهاي موجود در منطقه خليج فارس گفت: تعداد يگانهاي فعلي در منطقه به نسبت گذشته يعني حدود 2 ماه پيش، 40 درصد كمتر شده است. مثلاً ناو هواپيمابر اينترپرايز مدت زيادي است كه از منطقه خارج شده و تازه ناو هواپيمابر آيزنهاور در راه است. بالگردان برايواجيما نيز چند روزي است كه از تنگه هرمز خارج شده است و ديگر ادوات آنها نيز در مناطق مختلف پراكنده هستند كه همين نشان مي‌دهد تمرين نظامي فقط سياسي است تا سرپوش شكستشان باشد.
كوچكي افزود: نيروهاي ناظر كشورهاي ديگر هم صوري هستند. ژاپن و پاكستان نيز يگان مستقر در درياي عمان دارند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه تفكر رزمايش در منطقه خليج فارس با اين حجم يگان، غلط تاكتيكي و فني است، اظهار داشت: كشورهايي كه بخواهند از اين رزمايش يا عمليات عليه كشورهايي از منطقه استفاده كنند، مطمئن باشند همه يگانهاي آنها از بين مي‌رود.
به گفته كوچكي، عمق‌ كم آب، قابليت مانور بسيار ضعيف و ديگر مشكلات باعث مي‌شود اين يگانها از همه جهت بسيار آسيب‌پذير باشند؛ يعني از سطح، زير سطح و ساحل مي‌توان آنها را مورد حمله قرار داد و از اينرو بايد سران آمريكا آموزش نظامي ببينند.
وي در بخش ديگري از مصاحبه يكي از تبعات حضور نيروهاي فرامنطقه‌اي را آلودگي منطقه خليج فارس از حيث زيست محيطي دانست و گفت: آمريكا ناقض تمام قوانين بين المللي و اكوسيستم است و اين موضوع مورد اعتراف همه دنياست؛ چون آنها كنوانسيون‌هاي بين المللي را رعايت نمي‌كنند. بايد اين آلودگي توسط تيم‌هاي بي‌طرف بررسي ‌شود؛ چون يگانهاي آنها با سوخت اتمي كار مي‌كند و به محيط زيست ضرر زيادي وارد مي‌كنند.
امير كوچكي از سازمان‌هاي مرتبط و نيز سازمان ملل خواست تا به اين موضوع مهم رسيدگي كند؛ چون موجودات منطقه آسيب زيادي از اين حضور آمريكا مي‌بيينند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در پايان با آرزوي موفقيت براي نيروهاي حاضر در رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (ص) تاكيد كرد: نيروي دريايي ارتش و سپاه دو مكمل و بازوي قدرتمند نظام عليه دشمن واحد هستند و بيگانگان بدانند درنهايت نيز خليج فارس مال ما و جولانگاه ماست نه متجاوزين آمريكايي.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8508100053

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » چهارشنبه 2 اسفند 1385 10:21

با ورود دومين ناو هواپيمابر آمريکا به آبهاي منطقه و اعلام ابعاد تازه‌اي از برنامه نظامي آمريکا عليه ايران، شب گذشته رسانه‌هاي دنيا بسياري از اخبار و تحليل‌هاي خود را به اين موضوع اختصاص دادند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، سايت آمريكايي «ليبراسيون» نوشت: مركز فرماندهي استراتژيك اوماها در ايالت نبراسكا كليه فعاليت‌هاي خود را براي يك حمله غافل‌گيركننده اوليه عليه ايران آماده مي‌كند.
اين مركز پس از 11 سپتامبر در راه مبارزه با ترور پيشرفت‌هايي كرد اما بزرگ‌ترين مركز تهاجم جهاني نيز شناخته مي‌شود: شروع حملات و حملات پيشگيرانه، سلاح‌هاي كشتارجمعي، جنگ‌هاي فضايي و كامپيوتري، موشك‌هاي بالستيك دفاعي و همچنين جنگ‌هاي غيرمتعارف.
آنان يك حمله هم‌زمان عليه مراكز هسته‌اي ايران در مدت كوتاهي را مد نظر دارند كه شامل سلاح‌هاي تاكتيكي براي نفوذ به تجهيزات زيرزميني ايران نيز مي‌شود.

امروز مركز فرماندهي استراتژيك آمريكا در بلويو (يك شعبه از اوماها) يكي از خطرناك‌ترين مراكز در سطح دنياست و شروع عمليات توسط Startcom و با دستور بوش و چيني خواهد بود.

بنا بر قوانين بين‌المللي، حمله آمريكا به يك كشور مسلمان يك عمل غيرقانوني است، اما اگر بخواهد از سلاح‌هاي تاكتيكي خود بر روي ايران استفاده كند، اين براي دومين بار در 61 سال گذشته خواهد بود كه سلاح‌هاي هسته‌اي به صورت نظامي مورد استفاده قرار گرفته‌اند و در هر دو بار اين سلاح‌ها براي فعاليت‌هاي غيرنظامي مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

گزارش نشريه «گلوبال ريسرچ» پيرامون آمادگى نظامى آمريكا براى حمله به ايران به قلم «دان پلش»نيز درهمين راستا ارزيابي مي شود.

نويسنده گزارش خود را متكى بر داده‌هايى كرده است كه از سوى نيروهاى نظامى بريتانيا فاش شده‌اند. بر اساس اين گزارش نيروهاى هوايى و دريايى آمريكا چهار سال در راستاى تدارك حمله به ايران كه گويا تحت عنوان „Operation Iranian Freedom“  (علميات آزادی ايران) جريان دارد، فعاليت داشته‌اند. اين گزارش مى‌افزايد كه برخى از واحدهاى نظامى آمريكا كه در منطقه حضور دارند، نقشى در ارتباط با عراق و يا افغانستان ايفا نمى‌كنند.

نكته حائز اهميت در گزارش گلوبال ريسرچ آن كه آمريكا تنها حمله به مراكز هسته‌اى ايران را هدف فعاليت نظامى خود قرار نداده، بلكه بيش از ده هزار هدف در سراسر كشور شناسايى شده‌اند و حمله‌ی احتمالى آمريكا متوجه كليه توان دفاعى و نظامى ايران است. گزارش در ادامه به اين نكته اشاره دارد كه اين مراكز مى‌توانند توسط جنگنده‌هاى مستقر در پايگاه ديگوگارسيا هدف قرار گيرند.

دان پلش در گزارش خود نه تنها اطلاعات ويژه‌اى پيرامون آرايش نظامى آمريكا در منطقه عرضه مى‌كند بلكه اعلام مى‌كند كه جنگنده‌ بمب افكنهاى آمريكا در موقعيتى هستند كه در يك تهاجم ۱۵۰ تا ۳۰۰ مركز را با ضريب خطايى حدود يك متر، به طور همزمان هدف قرار دهند.

از آن گذشته دولت جورج بوش يك ناو هواپيمابر ديگر را به سوى منطقه روانه كرده است. اكنون دو رزمناو USS John C Stennis و USS Dwight D Eisenhover در منطقه حضور دارند و مى‌توانند توسط سه رزمناو ديگر يعنى رزمناو ريگان، تورومن و روزولت تقويت شوند. اين رزمناوها حامل صدها موشك هستند. جنگنده بمب افكنهاى آمريكا از آن گذشته قادرند با يك ساعت پرواز هر نقطه‌اى از ايران را هدف حمله خود قرار دهند.

گزارش دان پلش شامل اطلاعاتى دقيق پيرامون آرايش و توان نظامى آمريكا در منطقه است. تنها پرسيدنى است كه آيا برنامه تدارك حمله نظامى آمريكا به ايران محصولى است تخيلى يا پروژه‌اى واقعى. در لحظه شايد نتوان بين شايعه و حقيقت تميز قائل شد، اما مى‌توان گفت كه ماشينِ حقيقت‌يابِ زمان كار خود را شروع كرده است.

در همين حال «بي.بي.سي» هم ادعا كرد، دريافته است که طرح‌هاي احتياطي آمريکا براي حمله هوايي به ايران از هدف قرار دادن تاسيسات اتمي اين کشور بسيار فراتر مي‌رود و شامل اکثر زيرساخت‌هاي نظامي اين کشور مي‌شود.

بنگاه خبري رسمي دولت انگليس نوشت: تصور مي‌شود که هر نوع حمله‌اي از اين نوع - اگر دستور آن صادر شود - پايگاه‌هاي هوايي و دريايي، تاسيسات موشکي و مراکز فرماندهي و کنترل نيروهاي مسلح ايران را شامل خواهد شد.

آمريکا اصرار دارد هيچ برنامه‌اي براي حمله به ايران ندارد. اين کشور تاکنون از طريق کانال‌هاي ديپلماتيک و قطعنامه‌هاي سازمان ملل سعي کرده است تهران را قانع به توقف غني سازي اورانيوم کند.

اما منابع ديپلماتيک به «بي.بي.سي» گفته اند که مقام‌هاي ارشد در «فرماندهي مرکزي» ارتش آمريکا در ايالت فلوريدا به عنوان يک طرح احتياطي مجموعه‌اي از اهداف بالقوه را در داخل ايران براي بمباران مشخص کرده‌اند.
اين ليست همچنين مركز غني‌سازي اورانيونم در نطنز، تجهيزات «UCF» اصفهان، مجتمع آب سنگين اراك و نيروگاه بوشهر را در بر مي‌گيرد.

«فرانک گاردنر»، خبرنگار امور امنيتي «بي.بي.سي»‌، مي‌گويد که بنابه گزارش‌ها يکي از عواملي که مي‌تواند ماشه چنين حمله‌اي را بکشد اين است که تاييد شود ايران درحال ساخت سلاح اتمي است - اتهامي که ايران رد مي‌کند.

وي مي‌افزايد: همچنين اگر سرنخ حمله پرتلفات به نيروهاي آمريکايي در عراق، در تهران يافت شود، مي‌تواند دليل ديگري براي اجراي طرح بمباران ايران باشد.

مقام‌هاي آمريکايي در هفته‌هاي اخير مدعي شده‌اند شواهدي حاکي از ارسال سلاح از ايران به شبه نظاميان شيعه عراقي در دست دارند و «شواهد» خود شامل برخي سلاح‌ها را در بغداد به خبرنگاران نشان دادند.

به گفته «بي.بي.سي»، هواپيماي دورپرواز B2 استيلث مي‌تواند بمب‌هاي نفوذي به زيرزمين شليک کند كه بتواند به تجهيزات زيرزميني نطنز نفوذ نمايد كه در عمق 25 متري زير زمين قرار دارند.
«فرانسيس هاريسون» خبرنگار «بي.بي.سي» در ايران، مي‌گويد: به نظر مي‌رسد كه اين دو احتمالا اكنون در تهران نيز مورد بررسي قرار گرفته است.

محمود احمدي‌نژاد، رئيس جمهور ايران، در پي آن اتهامات گفت که آمريکا «دنبال بهانه‌اي براي تمديد» حضور نيروهاي خود در عراق است.

تحليلگران امور خاور ميانه اخيرا نگراني خود را از عواقب فاجعه بار هر گونه حمله‌اي به ايران توسط آمريکا ابراز داشته اند.

اوج گيري اتهامات مقام‌هاي دولت آمريکا طي ماه نخست سال ميلادي جاري عليه ايران به خصوص در مورد آنچه دخالت ايران در عراق مي‌دانند به موجي از گمانه زني‌ها در مورد احتمال برنامه ريزي دولت بوش براي حمله به ايران دامن زد.

جورج بوش، رئيس جمهور آمريکا، هفته پيش براي فرونشاندن اين موج که در واقع خود به برخاستن آن دامن زده بود، گفت که دولت او ضمن حفظ فشار بر ايران قصد ندارد به اين کشور حمله کند.
با اين حال موضع گيري شديد دولت بوش عليه ايران زنگ خطر را براي بسياري در آمريکا به صدا در آورده است.

مقام‌هاي بلند پايه حزب دمکرات مي‌گويند موضع گيري‌هاي دولت بوش براي آنها يادآور دوره منتهي به جنگ عراق است.

آنها مکررا به دولت بوش هشدار داده اند از بزرگ کردن شواهد مربوط به "دخالت ايران در عراق" خودداري کند و به علاوه گفته اند دولت براي هرگونه اقدام نظامي عليه ايران بايد از کنگره که در اختيار دمکرات‌هاست اجازه بگيرد. ايران اتهامات آمريکا در مورد دخالت در عراق را رد کرده است.

رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، نيز در واکنش به اين نگراني‌ها پيشتر هر گونه طرحي براي حمله به ايران را انکار کرده بود.
اما کارشناسان هشدار مي‌دهند که افزايش شديد تنش ميان دو کشور مي‌تواند باعث شود تنها جرقه‌اي کوچک آتش جنگ را برافروزد.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
249

تاريخ عضويت

شنبه 14 بهمن 1385 22:35

آرشيو سپاس: 58 مرتبه در 20 پست

توسط salo » چهارشنبه 2 اسفند 1385 13:09

دومین ناو هواپیمابر آمریكا وارد آب‌های منطقه شد

ناوگان پنجم آمریكا از ورود دومین ناو هواپیمابر این كشور به آب‌های منطقه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریكا در بیانیه‌ای اعلام كرد دومین ناو هواپیمابر آمریكایی با نام "جان سی استنسیس" كه جورج بوش رئیس‌جمهور این كشور ماه گذشته خبر از اعزام آن به خاورمیانه را داده بود، دیروز به آب‌های منطقه رسید و به ناو هواپیمابر "دوایت دی آیزنهاور" پیوست.
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریكا در این بیانیه كه در مقر خود در منامه منتشر كرد، افزود: «این ناو هواپیمابر دیروز وارد منطقه عملیات ناوگان پنجم شده و به ویژه قصد دارد از نیروهای زمینی آمریكا در عراق و افغانستان پشتیبانی كند.»
یكی از سخنگویان ناوگان پنجم آمریكا به خبرگزاری فرانسه گفت این ناو هواپیمابر صبح امروز در دریای عمان نزدیك سواحل پاكستان در شمال شرقی منطقه عملیات ناوگان پنجم بود.»

قبليبعدي