ورود 9 رزمناور پيشرفتهء آمريكا به خليج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman » چهار شنبه 2 اسفند 1385, 1:27 pm

احتمالا اين ناو هم براي تكميل مراحل ساخت(درج مارك سپاه روي بدنه) به ايران امده!
در يكي از مصاحبه ها يكي از فرماندهين مي گفت:هر وقت ناو مياد نترسيد چون در تيررس ما قرار مي گيرند و طبيتا كمتر خطر ناكند اما هر وقت ناو ميره يعني يك حطري در ميان هست !
دوستي مي گفت:"ما وفقتي ناو مياد برامون جيب نيست...وقتي ميره جلسه شوراي عالي امنيت ملي رو برگزار مي كنيم كه كجا رفت و چرا رفت"
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 » چهار شنبه 2 اسفند 1385, 2:25 pm

يكي از فرماندهين مي گفت:هر وقت ناو مياد نترسيد چون در تيررس ما قرار مي گيرند و طبيتا كمتر خطر ناكند اما هر وقت ناو ميره يعني يك حطري در ميان هست !


ghalamman, عزيز اون كسي كه اين حرف رو زده فرمانده نبوده ، آقاي احمدي نژاد بود ، خوب فكر كنيم مي بينيم خداييش راست ميگه ها
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 249
تاریخ عضویت: شنبه 14 بهمن 1385, 10:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 19 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار
تماس:

پست توسط salo » پنج شنبه 3 اسفند 1385, 1:03 am

واکنش تحريک‌آميز فرمانده ناو آمريکايي به رزمايش دريايي ايران

فرمانده ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريكا ابراز نگراني كرد كه سوء برداشت ايران از بن‌‏بست هسته‌‏اي با غرب مي‌‏تواند به منازعه تسليحاتي در منطقه خليج فارس منجر شود.

به گزارش" ايلنا" خبرگزاري فرانسه گزارش داد كه پاتريك ام والش كه مسوول فرماندهي مركزي نيروهاي دريايي آمريكا نيز هست، به گروه كوچكي از خبرنگاران در مقر ناوگان پنجم آمريكا در بحرين گفت: در صورت درگيري احتمال اين كه ايران عبور و مرور نفت از طريق تنگه هرمز را تهديد كند، بيش از مين گذاري مسير استراتژيك است.
والش با بيان اين كه نگراني من سوء برداشت ايران است، افزود: مطمئنا آنچه مي‌‏كوشيم مانع آن شويم اشتباهي است كه به جنگ منجر مي‌‏شود.
وي با اشاره به ورود روز گذشته دومين ناو هواپيمابر آمريكا به درياي عمان گفت: انتظار داريم مدت زمان حضور اين ناو چند ماه باشد اما ورود آن لزوما به معناي مقدمه‌‏اي براي اقدامات نيست بلكه هدف آن حمايت از عمليات در افغانستان است.
پاتريك ام والش تصريح كرد: تعهدي ملي و بين‌‏المللي وجود دارد كه مي‌‏كوشد اين بحران را از طريق كانال‌‏هاي ديپلماتيك به ويژه شوراي امنيت سازمان ملل متحد و آژانس بين‌‏المللي انرژي اتمي حل و فصل كند.
وي افزود: كشورهاي منطقه خواستار حل موضوع از طريق چنين مكانيزم‌‏هايي هستند و ما حامي آن هستيم.
والش گفت: مقامات ايراني به استفاده از نفت به عنوان سلاح يا تبيين تنگه هرمز تهديد مي‌‏كنند، بنابريان تلفيق لفاظي‌‏ها، لحن و فعاليت‌‏هاي تهاجمي است كه باعث نگراني ما شده است. ايران در يك سال و نيم گذشته سرسخت‌‏تر و صريح‌‏تر شده است.
وي با اشاره به مانور پيامبر اعظم در ماه نوامبر و پرتاب موشك‌‏هاي بالستيك در خليج فارس گفت: ايراني‌‏ها مين‌‏هايشان را در قايق‌‏هاي كوچك گذاشتند و براي همه ما به نمايش درآوردند. در واقع تمركز آنها بر تنگه هرمز بود كه از طريق آن حداقل 20 درصد از انرژي جهان عبور مي‌‏كند.
به گفته والش تنها نتيجه‌‏گيري از اين مانور ترساندن افرادي است كه در منطقه هستند.
فرمانده نيروي دريايي آمريكا با بيان اين كه ايران قادر نيست با استفاده از مين تنگه هرمز را مسدود كند، گفت: با اين حال مي‌‏تواند در اين مسير كه تاثير فوق‌‏العاده بر بازارهاي نفتي دارد، ايجاد وحشت كند.

پاتريك والش ادامه داد: بستن شش مايل كار بسيار دشواري است، زيرا آنها بايد آنجا بنشينند و مدت زمان طولاني مين گذاري كنند در نتيجه بسياري مي‌‏توانند شاهد اين اقدام باشند، به علاوه آمريكا و متحدانش در پاسخ به تهديد ايران عليه تنگه هرمز مين روب‌‏هاي بيشتري به منطقه اعزام كرده‌‏ اند.


baztab

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1698 بار

پست توسط Achilles » چهار شنبه 2 خرداد 1386, 10:58 am

9 ناو جنگی آمريکا وارد خليج فارس شدند


صبح امروز (2 خرداد ) 9 ناو جنگی آمریکا با گذشتن از تنگه هرمز وارد خلیج فارس شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، صبح امروز 9 فروند ناو جنگی آمریکا با گذشتن از تنگه هرمز وارد آبهای ایران شدند.

در این گزارش ادعا شده است: دو فروند از این ناوها که از نوع ناوهای هواپیمابرهستند؛ بدون هیچ مشکلی از تنگه هرمز عبور کرده اند و ایران نیز اخطاری به این ناوها نداده است.

در همین رابطه برخی کارشناسان علت این اقدام آمریکا را تمام شدن مهلت داده شده به ایران مبنی بر توقف فعالیت هسته ای اعلام کرده اند، اما دریادار "کوین کوئین" فرمانده این ناوهای جنگی اعلام کرده که به منظور شرکت در یک رزمایش دریایی به خلیج فارس اعزام شده اند.
بازتاب

Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

پست توسط SA@M » چهار شنبه 2 خرداد 1386, 1:46 pm

من مطمانم كه آمريكا هيچ كاري نميكنه! تازه اگرم كاري كنه با ملت ميخواد چيكار كنه كه همه خودشون يه كماندو هستند! :sad: :? :x

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1698 بار

پست توسط Achilles » جمعه 4 خرداد 1386, 3:30 pm

آغاز مانور نظامی آمریکا در آب های نزدیک ایران


نیروی دریایی آمریکا یک رشته مانور نظامی را در آب های خلیج فارس در نزدیکی سواحل ایران آغاز کرده است.
آمریکا اصرار دارد که این رزمایش مقدمه چینی برای رویاروی نظامی با ایران نیست.


تصویر


اما این رژه تسلیحاتی در راستای موضعگیری های شدید واشنگتن علیه تهران در زمینه برنامه اتمی آن کشور به نظر می رسد.

این رزمایش که روز پنجشنبه آغاز شد عملا یکی از بزرگترین مانورهای نظامی آمریکا در منطقه تا به امروز است.


این رزمایش با شرکت دو ناو هواپیمابر، ناوگانی از کشتی های جنگی، 140 هواپیما و 17 هزار ملوان و تفنگدار دریایی انجام می شود.

هرچند نیروی دریایی آمریکا می گوید علاقه ای به مقابله با ایران ندارد، اما این تمرین های جنگی در مقطعی تنش آلود که واشنگتن خواهان اتخاذ تدابیر سرسختانه تر برای مهار برنامه اتمی ایران است انجام می شود.

بسیاری از کشتی های جنگی حاضر در این تمرین نظامی در پیامی واضح برای ایران در روز روشن از فاصله ای نه چندان دور از سواحل ایران وارد خلج فارس شدند، درحالی که در گذشته برای نگاه داشتن جانب احتیاط معمولا با استفاده از تاریکی هوا وارد خلج فارس می شدند.

خبرگزاری فارس ایران روز پنجشنبه این مانورها را که در آستانه گفتگوهای دوشنبه نمایندگان دو کشور در بغداد انجام می شود آشکارا تحریک کننده توصیف کرد.

دولت های عرب منطقه به بی بی سی گفته اند که مقام های ایرانی مستمرا برای اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه به آنها فشار می آورند، و می گویند که ایران با کمال میل حاضر به تامین امنیت آنهاست.
www .bbc.co.uk/persian/iran/story/2007/05/070524_si-uswargames.shtml

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1698 بار

پست توسط Achilles » جمعه 4 خرداد 1386, 4:44 pm

ناو های آمریکایی در خلیج فارس؛ قدرت نمایی یا استیصال


روز چهارشنبه بيست و سوم آوريل ، ارتش آمريکا تعداد نه کشتی جنگی ديگر به آب های خليج فارس اعزام کرد که به گفته مقامات آمريکايی ظرف چند هفته آينده در منطقه، دست به يک مانور نظامی گسترده بزنند.

ظاهرا مقامات ايران درباره قصد آمريکا برای اعزام کشتی های مذکور به خليج فارس اطلاعی نداشته اند.

آدميرال کوين کوئين ، فرمانده ناوگان دريائی جديد آمريکا در خليج فارس می گويد هدف استقرار کشتی های جنگی ايلات متحده در منطقه که حامل يکصد و جهل فروند جنگنده نيروی هوائی هستند، برگزاری مانوری است که قرار است ظرف چند هفته آينده در منطقه انجام شود.

ايالت متحده بارها گفته است که قصد حمله نظامی به ايران را ندارد اما پرفسور گرت استنسفيلد از مرکز پژوهشی چتهام در لندن در پاسخ به اين سئوال که آيا حضور ناوگان جديد آمريکا در خليج فارس تهديدی برای ايران به شمار می رود يا نه به راديو فردا می گويد: «بله ، فکر می کنم اين به روشنی تهديدی است از طرف دستگاه رهبری آمريکا عليه ايران. اين اقدام همچنين نشان دهنده استيصال واشنگتن در قبال جمهوری اسلامی هم هست. مقامات واشنگتن به اين نتيجه رسيده اند که گزينه ديپلماتيک چندانی در مورد ايران و برنامه هسته ای آن ندارند و اکنون جريانات به مرحله ای رسيده که آمريکا به گونه ای فزاينده بازوی نظامی خود را به کار می گيرد تا شايد ايران از مو ضع خود پائين بيايد.»

اما دکتر ديويد هارتل يکی از تحليل گران نشريه جين به راديو فردا می گويد علت حضور پر شتاب ناوگان جديد آمريکا در خايج فارس به زمان تحويل گزارش آژانس بين المللی محدود می شود.

«زمان ورود کشتی های جنگی آمريکا به خليج فارس مهم است. کشتی در روزی وارد شدند که رييس آژانس بين المللی انرژی اتمی گزارش خود را در مورد آخرين اقدامات ايران در ارتباط با برنامه های اتميش تسليم سازمان ملل کرد. روشن است که آمريکا می خواسته مطمئن شود که گزارش آقای البرادعی را از موضع قدرت می شنود.»

اما با توجه به سابقه سياست های ايران در قبال برنامه های غنی سازيش و اينکه دستگاه رهبری ايران از آن وجهه افتخار ملی ساخته ، آيا ممکن است در اين شرايط بالقوه تهديد آميزايران از موضعش عقب بنشيند ؟

پرفسور استنسفيلد در پاسخ به اين سوال می گويد: «نه ، فکر نمی کنم . فکر می کنم ايران چه در مورد برنامه های هسته ايش و چه در ارتباط با آمريکا در موقعيتی محکم قرار دارد. ايران می داند که آمريکا قادر به دست زدن به يک حمله زمينی عليه اين کشور نيست و حتی حملات هوائی هم قادر به از ميان بردن کامل برنامه های هسته ای ايران يا لطمه زدن به حکومت جمهوری اسلامی تا حد سرنگونی نيست. از آن گذشته ، ايران انواع گزينه های تلافی جويانه را در عراق در دست دارد. بنا براين فکر می کنم ايران هرگونه تهديد را به دقت مطالعه و دنبال خواهد کرد اما در استراتژی خود تغييری نخواهد داد.»


اما در اين ميان واقعه سياسی مهم ديگری هم در انتظار ايران و آمريکا است و آن نخستين گفت و گوهای مستقيم ميان ايران و آمريکا بر سر عراق است.

و با توجه به اين که چند روزی بيشتر به اين گفت و گو ها باقی نمانده، استقرار کشتی های جنگی آمريکا در خليج فارس چه پيامدی بر نتيجه مذاکرات خواهد داشت.


«پرفسور استنسفيلد در اين باره معتقد است: «دولت ايران نشان داده که تحت تاثير تهديد قرار نمی گيرد. در واقع اگر مقامات ايران حس کنند که مورد تهديد واقع شده اند مطمئن خواهند شد که سياستهايشان موثر واقع شده بدين معنی که آمريکا وحشت کرده و احساس می کند بايد برای مقابله دست به چنين اقداماتی بزند. فکر می کنم ايران می داند که در مورد عراق در موقعيتی بسيار خاص قرار دارد و نفوذش در عراق گسترده است.»

در اين ميان موقعيت کشور های عرب خليج فارس هم جای تامل دارد. کارشناسان می گويند ممالک حوزه خليج فارس، در اين شرايط از يکسو می خواهند روابط به گفته آنها «بسيار حساس» خود را با ايران حفط کنند و از سوی ديگر با نگرانی ای که از طرف ايران حس می کنند، به حمايت و حضور آمريکا در منطقه نيازمندند.


پروفسور استنسفيلد می گويد: «آنها به ايران به ديده يک مشگل می نکرند. مشگلی که سالها است با آن دست به گريبانند و خواهند بود. اما می توانند با آن روابط ديپلماتيک و بازرگانی بر قرار کنند. ولی اگر اوضاع تا حد نظامی دچار تشتج شود اين موجب نگرانی کشور های حوزه خليج فارس خواهد شد.»

ديويد هارتل نيز معتقد است که حضور نظامی آمريکا در خليج فارس هرچند برای کشور های عرب منطقه دلگرمی است اما نتيجه ای نخواهد داشت.

«بستگی به آن دارد که کشتی های جنگی آمريکا تا چه زمان در منطقه بمانند. اگر آمريکا برای مدت کوتاهی قدرت نمائی کند ، کشور های حوزه خليج فارش آن را تحمل خواهند کرد. در مجموع کشورهای عضو شورای همکاری های خليج فارس بر اين قائلند که برنامه های اتمی ايران برای آنها خطری بزرگ است ولی حضور آمريکا در منطقه تضمينی برای توقف اين برنامه ها نيست و تنها استراتژی کمک به فعاليت های ديپلماتيک است.»


www .radiofarda.com/Article/2007/05/25/f2_US-Navy-Persian-Gulf.html

Novice Poster
Novice Poster
پست: 63
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 مرداد 1386, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

پست توسط Mr.MehDi » یک شنبه 27 آبان 1386, 8:32 pm

سلام دوستان
من کل تاپيک رو نخوندم و اگه اين موضو تکراريه عذر ميخوام
اگه يادتون باشه زماني که تيم واليبال نوجوانان ايران قهرمان جهان شد
تو شبکه 3 از مصطفي کارخانه دعوت کردن
اون هم رزومش رو گفت و گفت که کارمند وزارت دفاع کار ميکنه
نکته اصلي که ميخوام بگم اين که اون داشت از بچه هاي ايران تعريف ميکرد و ميگفت که خواستن توانستن است
بعد يهو گفت که ايران الان موشک هايي داره که ميتونه خاک آمريکا رو هدف قرار بده!!!!!!!!!!
من کلي حال کردم
:) :)
اگه نظري دارين بگين
ممنون.

New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: جمعه 9 آذر 1386, 1:07 pm

پست توسط saman_pro » جمعه 9 آذر 1386, 1:36 pm

سلام .....
خوب عزيزم اسراييل رفت هوا بعد چي ؟؟؟
يعني اون كسي كه مي خواد حمله كنه نمي تونه توان موشكي مارو از بين ببره ؟؟ :-P

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 27
تاریخ عضویت: جمعه 30 شهریور 1386, 2:26 pm
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط navid kalbasi » جمعه 23 آذر 1386, 7:34 pm

از اين كه اين ها تبليغات وسياسته شكي توش نيست ولي اگر حمله اي در كار باشه نيروهاي ايراني واينميستند دشمن هر كاري خواست بكنه
كافيه چند تا موشك سان برن با كلاهك 600 پاوند بهشون بوخوره تا به فهمند اينجا ايران زمينه نه افغانستان
موشك سان برن مشهور به وحشت هفت دريا است باسرعتي بيش از سه ماخ كه حتي ناو هواپيمابر uss j.w.bushe نيز دربرابر ان مثل سمي شيلتي(قهرمانk-1) مي مونه كه از كولاكي (كوچلترين ولي سرسخت ترين شركت كننده k-1)كوتك بوخوره
ايران بعد از روسيه و چين بزرگترين توليد كننده اين موشك است
اونهيي كه ميگن نميشه نمونش چه جوري يك ميراژ اف 1 عراقي ر طول جنگ با ايران يبه اشتباه uss starkامريكايي رو با يك موشك اگزوست كه خيلي ضعيفتر از سان برن است له كرد. :-) :-) :grin: :???:

اگر قدرت نباشد عدالت ناتوان است واگر عدالت نباشد قدرت خشونت است لذا براي حفظ عدالت قدرت لازم است..سوساسي ماساتاتسو اوياما -اوسطوره كاراته

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”