در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

جزئیات جدیدی از مرگ بن‌لادن به روایت یک شاهد عینی

توسط anybody » پنج شنبه 9 شهریور 1391 08:19

خبرگزاری فارس: یکی از نیروهای عملیات ویژه آمریکا که در قتل بن‌لادن شرکت داشته است جزئیات جدیدی از قتل بن‌لادن آشکار ساخته که با روایت‌هایی که تا کنون درباره این حادثه گفته شده، متفاوت است.          به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل»، یک سرباز آمریکایی جزئیات جدیدی از مرگ بن‌لادن آشکار ساخته که  روایت مقامات آمریکا درباره این حادثه را زیر سوال می‌برد.
    
          بر اساس این گزارش، روایت یک شاهد عینی دست اول که شاهد کشته شدن اسامه بن‌لادن به دست یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا بوده است، تضادهای آشکاری با روایت‌های رسمی مقامات آمریکا از کشته شدن وی دارد.
    
          «مت بیسونت» یکی از تکاوران سابق یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا در کتابی به نام «روزی که آسان نبود» که هفته آینده با نام مستعار وی (مارک اوون) به چاپ خواهد رسید شرح داده است بن‌لادن علی‌رغم اینکه تهدیدی در بر نداشت به قتل رسید.
    
          در این کتاب همچنین نوشته شده است نیروهای عملیات ویژه از دستورهای مقامات مافوق که گفته بودند اگر بن‌لادن تهدیدی نداشت او را نکشند، تبعیت نکرده‌اند.
    
          در نسخه‌ای از این کتاب که پیش از انتشار در اختیار روزنامه هافینگتون‌پست قرار گرفته است بیسونت شرح می‌دهد نیروهای عملیات ویژه آمریکا در حالی که از پلکانی باریک پایین می‌آمدند مردی را دیدند که سرش را از در اتاق خوابش بیرون آورده بود.
    
          او می‌نویسد: «کمتر از پنج قدم دیگر مانده بود که به بالا برسیم که من صدای شلیک‌های خفه شنیدم. باپ. باپ.... از آنجایی که ایستاده بودم نتوانستم بگویک گلوله‌ها به هدف خوردند یا نه. آن مرد در اتاق تاریک ناپدید شد».
    
          نیروهای عملیات ویژه وارد اتاق شدند که دیدند زنی بالای جسد بن‌لادن ایستاده است و دارد شیون می‌کند.
    
          بیسونت می‌نویسد بن‌لادن یا مرده بود و یا در حال مردن بود اما نیورهای عملیات ویژه تفنگ‌هایشان را به سمت سینه او نشانه گرفتند و چند گلوله به او شلیک کردند.
    
          بعداً وقتی نیروهای عملیات ویژه شروع به جستجو داخل اتاق کردند دو سلاح در آنجا پیدا کردند که هر دو خالی بودند و نشان می‌داد بن‌لادن در شرایطی نبود که از خودش دفاع کند.
    
          این اظهارات بیسونت به این معنی است که نیروهای عملیات ویژه آمریکا از جانب بن‌لادن تهدید نمی‌شدند؛ و این چیزی است که با آنچه به فرماندهان این عملیات گفته شده است مغایرت دارد.
    
          مقامات آمریکا هم بر اساس همین اطلاعات پیشتر گفته بودند نیروهای عملیات ویژه به این خاطر بن‌لادن را کشته‌اند که وی پس از آنکه مورد حمله قرار گرفته است به سمت اتاق برگشته است تا سلاحش را بردارد که در این لحظه نیروهای عملیات ویژه به او حمله کرده و او را کشته‌اند.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
zzvf, Cloor Master

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 14 مهمان