آیا این فاطر است؟؟؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

آیا این فاطر است؟؟؟

پست توسط zzvf » جمعه 10 شهریور 1391, 1:54 pm

سلام بر عزیزان تصویر
بنده هر چند وقت یک بار به پورتال ارتش جمهوری اسلامی ایران(AJA.ir)سر می زنم.یک بار که عکس ها را نگاه می کردم به عکسی از دو فروند F-5E/F برخوردم و آن را ذخیره کردم؛بعد ها هنگامی که آن را دوباره دیدم شگفت زده شدم!چرا که بر روی 2 بال آن دو موشک شبیه فاطر نصب شده بود!این عکس است:
تصویر

حال به بالچه های جلویی سایدوایندر توجه کنید:
تصویر
و بالچه ی جلویی فاطر:
تصویر
یعنی این فاطر است؟!تصویر
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: آیا این فاطر است؟؟؟

پست توسط Sami 1993 » جمعه 10 شهریور 1391, 2:05 pm

تصویر اولی فوتوشاپی است.
موشکهای لود شده هم سایندویندر هستند که پروژه فاطر مهندسی معکوس آن بوده است.

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

پست توسط f14tomcat » جمعه 10 شهریور 1391, 2:24 pm

دوست عزیزم.نمونه های j,p سایدوایندردارای بالچه های ذوزنقه ای هستند.عکس مورداشاره شماهمان سایدوایندرهای J(ویاp)می باشندکه برروی اف-5 نصب شده اند.

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

پست توسط Alpha4 » جمعه 10 شهریور 1391, 3:09 pm

در رابطه با فاطر قبلا در این تاپیک توضیحاتی رو دادم که اینجا نقل قول میکنم:

در رابطه با فاطر هم گفته میشد که قابلیت شلیک هم از هواپیماهای غربی را دارد و هم شرقی حتی فنسر(!) البته با توجه به حرارتی بودن موشک فکر نمیکنم کار شاخی باشد.
درباره ی این موشک گفته میشد که بردی در حدود 5-8 کیلومتر دارد و تحمل شتاب 28G را داراست.سال 82-83 که چندتا آزمایش موفق یا ناموفق توسط F-4 داشت،بعد از اون اگر اشتباه نکنم سال 85 توی یکی از نمایشگاه های هفته ی دفاع مقدس در تهران موشک و اجزای اون به نمایش در اومد.بعد از اون هم هیچوقت دیده نشد!
البته اگر که فاطر در خدمت بود باید اون رو توی رزمایش های نیروی هوایی می دیدیم از آنجایی که ادعا شده بود توانایی شلیک از هواپیماهای شرقی رو داره حداقل باید شاهد تست اون روی میگ-29 می بودیم.همانند اون چیزی که توسط هدف حرارتی TDU-11 شلیک شده از اف-5 و موشک R-73 شلیک شده از میگ-29 در رزمایشات نهاجا هستیم.
جالب اینجاست که حتی در رژه هم شاهد آن نیستیم

تصویر زیر از لود شدن موشک فاطر روی F-4 میباشد.چیزی که به وضوح در تصویر زیر مشخص میباشد همون طوری که دوستمون هم گفتند فاطر همان AIM-9J میباشد. 
 تصویر  
 این هم تصویری از تفاوت مدل های AIM-9 (برای اونهایی که اسکرین شات منوال دوست داشتند تصویر)

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”