در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

Re: مقایسه تجهیزات رزمندگان ایرانی در دفاع مقدس با دهه 90 +

توسط zzvf » يکشنبه 12 شهریور 1391 11:33

Lord_Jason نوشته است:
zzvf نوشته است:مگر باید شما ببینید حتما"؟یعنی ما یک عالمه خرج می کنیم ولی استفاده نمی کنیم؟!علاوه بر طوفان ما شاهد استفاده از سلاح های ضد زره دیگر هستیم مانند:

شما اگه اندک اطلاعاتی در مورد نحوه اموزش و پشتیبانی و اصولاً دانشکده های لجستیک و آمادی نیروهای مسلح داشتید هرگز اینگونه کودکانه استناد نمی کردید.
وقتی در دانشکده های مراکز پشتیبانی (تعمیر و نگهداری، لجستیک و مکانیک و رسته های رزمی) هیچگونه سلاح جدیدی وارد نشده و همان دوره های همیشگی و قدیمی برگزار می شود، پس بفرمایید "سرباز آموزش دیده" از آسمان قرار است  نازل شود؟ تنها تجهیزاتی که عملیاتی شده و رسماً آموزش داده می شود همان سفیر و موشک توفان و یکی دو سلاح دیگر است.

آقای Lord_Jason
اگر قرار بود که هر کسی این تجهیزات را ببیند دیگر هیچی از نیرو های مسلح نمی ماند!اگر سایر تجهیزات عملیاتی را می خواهید ببینید به رزمایش های نیرو های مسلح مراجعه کنید.
عمده سلاح ها و تجهیزات قدیمی هستند.

یک بار گفتم بار دیگر هم می گویم جناب typhoon
این سلاح ها نو ساخت هستند ولی طراحی شان قدیمی است.
سلاح هایی مثل ام ۱۶ چینی برای استفاده در یگان صابرین خریداری شده.سلاح تک تیرانداز سنگین اتریشی نیز در اختیار یگان های ویژه ارتش و سپاه است.

خریداری نه ساخته شده اند!اکثرا" هم در دست پاسداران (غیر از صابرین) حد اقل من دیده ام.

...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zzvf تشکر کرده اند:
m-sajedy, mm1990, onbekende

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

توسط m-sajedy » يکشنبه 12 شهریور 1391 12:01

تفنگ تک تیر انداز اتریشی HS 50 نام دارد که دارای دقت بسیار زیاد و قدرت تخریبی زیاد هم هست اما این قدرت و دقت به سادگی بدست نیامده و باعث شده تا این تفنگ دارای وزنی بیش از 13 کیلوگرم باشد. ادعا شده این سلاح با نام AM 50 در ایران تولید شده است..
تفنگ چینی Norinco CQ 5.5 که کپی سلاح تهاجمی آمریکایی M 16 بوده و با نام صادراتی S 5.5 هم شناخته می شود حتی در پاسگاه های مرزبانی ناجا هم یافت می شود.
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
zzvf, onbekende

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » يکشنبه 12 شهریور 1391 14:39

zzvf نوشته است:اگر قرار بود که هر کسی این تجهیزات را ببیند دیگر هیچی از نیرو های مسلح نمی ماند!اگر سایر تجهیزات عملیاتی را می خواهید ببینید به رزمایش های نیرو های مسلح مراجعه کنید.

بنده هم عرض نکردم هر کسی ببینه
بهرحال ارتش و سپاه دانشکده افسری دارند، دانشجوهای آنجا هم قراره بشن افسران آینده ی نیرهای مسلح. وقتی آموزش ها در حد همان کلاش و ژ-3 و SPg و Dragon هستند پس سلاح جدیدی وارد مرحله رزمی نشده. ارتش و سپاه مراکز آموزش پشتیبانی دارند، هر سلاحی که به مرحله عملیاتی میرسه اونجا باید در دوره های آمادی و تعمیراتی و رسته های رزمی گنجانده بشه. سلاح از آسمان و یک شبه نازل نمیشه. مقدمات اموزشی و تعمیر و نگهداری داره.
یه چیزهایی رو نمیشه مخفی کرد و ناخودآگاه مشخص میشه. سلاح ضد تانک و مسلسل دستی هم چیزی نیست که استراتژیک باشه و محرمانه تلقی بشه دوست من.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
mj_piremard, FARSHAD.ADL, دموکراسی, Ghost Rider

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

I.R.I

توسط zzvf » يکشنبه 12 شهریور 1391 16:51

یکی از آشنایان بنده می گفت که این آموزش ها با سلاح قدیمی مثل نمونه های بی کیفیت چینی AK-47 است.(البته در سپاه خدمت می کرد.)ما نفهمیدیم چرا آموزش ها با این چیز هاست.

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » يکشنبه 12 شهریور 1391 17:49

جناب zzvf
نمی دونم خدمت تشریف بردید یا نه، بنده این سعادت :::P  :::P  :::P  نصیب شد و مدتی رو در نیروی زمینی ارتش بودم، هم با ژ3 های بعد از انقلاب و هم قبل از انقلاب تیراندازی کردم. کیفیت بعد از انقلابی ها وحشتناک پایین بود!!!! سلاح هایی که ما دارم ، به قول خود شما طراحیشان قدیمی است!! پس به درد نبرد های امروز نمی خورد!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
دموکراسی, Ghost Rider

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

I.R.I

توسط zzvf » يکشنبه 12 شهریور 1391 18:27

typhoon نوشته است:جناب zzvf
نمی دونم خدمت تشریف بردید یا نه، بنده این سعادت :::P  :::P  :::P  نصیب شد و مدتی رو در نیروی زمینی ارتش بودم، هم با ژ3 های بعد از انقلاب و هم قبل از انقلاب تیراندازی کردم. کیفیت بعد از انقلابی ها وحشتناک پایین بود!!!! سلاح هایی که ما دارم ، به قول خود شما طراحیشان قدیمی است!! پس به درد نبرد های امروز نمی خورد!!!

خیر؛امروزه برادران افغان ما با AK-47 دهان ناتو را با خاک یکسان نموده اند!مگر کالیبر این دو 62/7 نیست؟ مگر ناتو پیشرفته ترین سلاح های ادعایی را ندارند؟مگر منبعی موثق تر از این هست؟

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » يکشنبه 12 شهریور 1391 21:20

دوست عزیز
متاسفانه شما با کمترین دانش و اطلاعات در این حوزه و به صرف یک سری اطلاعات سطحی شروع به ارسال پست کرده و به صحبت هیچ کدام از سایر کاربران گوش نمی دهید.
بنده مدتهاست که دارم سعی می کنم در این انجمن به عده ای یک سری مطالب رو حالی کنم اما ظاهرا نتیجه ای ندارد. شما اگر ذره ای اطلاعات در مورد سلاح های انفرادی داشتید متوجه می شدید که کالیبر کلاش ۳۹*۷/۶۲ و کالیبر ژ ۳ ، ۵۱*۷/۶۲ است. اگر شماره های ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ و فکر کنم ۱۴ مجله جنگ افزار با دقت مطالعه کنید متوجه تفاوتهای فاحش این دو گلوله از نظرات مختلف میشید. شما و سایر هفکرانتون ظاهرا متوجه نیستید که من و سایر دوستان داریم درباره نیازهای یک ارتش منظم با پرسنل کادر و وظیفه در تعداد نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در یکی از خطرناک ترین مناطق جهان و یکی از خطرناک ترین دوره های تاریخ بشریت صحبت می کنیم. ارتش ایران حزب الله لبنان یا طالبان و یا القاعده نیست که در کوه و دشت می چرخند و به غیر از جنگهای چریکی چاره و راه دیگری ندارند. سلاح این افراد باید کلاش باشد و لاغیر.
امروزه تمام کشورها از چین و روسیه بگیر تا انگلستان و آمریکا دست از سلاح های قدیمی برداشته و به سمت سلاح های جدید رفته اند. اما در این کشور به دلیل تنبلی و سستی و همچنین دزدی و سوء استفاده عده ای ما به عنوان یک کشور اتمی و فضایی همچنان با آشغالهایی مربوط به زمان اجدادمان مسلح هستیم. صحبت بیشتری با شما و هفکرانتان ندارم.

mj_piremard, nima-rad, sroasha, FARSHAD.ADL, Lord_Jason, Ruozbeh, ASHKAN95, DJ Dani, Ghost Rider, دموکراسی, Java, un4given.1991, AMIR-T, pasha85, sevrous

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

توسط m-sajedy » يکشنبه 12 شهریور 1391 22:21

typhoon نوشته است:دوست عزیز
متاسفانه شما با کمترین دانش و اطلاعات در این حوزه و به صرف یک سری اطلاعات سطحی شروع به ارسال پست کرده و به صحبت هیچ کدام از سایر کاربران گوش نمی دهید.
بنده مدتهاست که دارم سعی می کنم در این انجمن به عده ای یک سری مطالب رو حالی کنم اما ظاهرا نتیجه ای ندارد. شما اگر ذره ای اطلاعات در مورد سلاح های انفرادی داشتید متوجه می شدید که کالیبر کلاش ۳۹*۷/۶۲ و کالیبر ژ ۳ ، ۵۱*۷/۶۲ است. اگر شماره های ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ و فکر کنم ۱۴ مجله جنگ افزار با دقت مطالعه کنید متوجه تفاوتهای فاحش این دو گلوله از نظرات مختلف میشید. شما و سایر هفکرانتون ظاهرا متوجه نیستید که من و سایر دوستان داریم درباره نیازهای یک ارتش منظم با پرسنل کادر و وظیفه در تعداد نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در یکی از خطرناک ترین مناطق جهان و یکی از خطرناک ترین دوره های تاریخ بشریت صحبت می کنیم. ارتش ایران حزب الله لبنان یا طالبان و یا القاعده نیست که در کوه و دشت می چرخند و به غیر از جنگهای چریکی چاره و راه دیگری ندارند. سلاح این افراد باید کلاش باشد و لاغیر.
امروزه تمام کشورها از چین و روسیه بگیر تا انگلستان و آمریکا دست از سلاح های قدیمی برداشته و به سمت سلاح های جدید رفته اند. اما در این کشور به دلیل تنبلی و سستی و همچنین دزدی و سوء استفاده عده ای ما به عنوان یک کشور اتمی و فضایی همچنان با آشغالهایی مربوط به زمان اجدادمان مسلح هستیم. صحبت بیشتری با شما و هفکرانتان ندارم.

سلام
دوست عزیز جناب تایفون
بنده با صحبت های شما تا به حل در این تاپیک کاری ندارم اما شبه ای برایم بوجود آمده که مایلم شما جواب گوی این سوال بنده باشید.
چرا در زمان حکومت شاه مخلوع پهلوی با این که خط تولید تفنگ تهاجمی مدرن HK G3 A3 در داخل کشور وجود داشت اما از سلاح قدیمی  Mauser Kar 98 K (برنو) جهت آموزش کادر وظیفه استفاده می شد.(به حضور نظامیان بازنشسته رفته و به خاطراتشان گوش کنید)
چرا در زمانی که عراق جنگ را علیه ایران آغاز کرد نیروی زمینی هنوز از سلاح M1 Grand بهره می برد
جسارتا" فکر نمی کنید این گونه صحبت کردن ، نسبت دادن نواقص و مشکلات ریشه دار و به ارث رسیده از گذشته به زمان حال باشد.
جسارتا" اطلاع دارید که در جایی که شما خدمت کرده اید (طبق خاطرات خودتان) یعنی لشکر 23 تکاور و گروه 33 توپخانه مستقر در جنوب تهران ، سابقه کودتای نوژه در کارنامه خدماتشان می درخشد (انتظار دارید در آن جا با بهترین ها سروکار داشته باشید)
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
Sami 1993, mm1990, zzvf

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » يکشنبه 12 شهریور 1391 23:15

دوست عزیز
بنده بنای ادامه نداشتم اما، سلاح هجومی ژ۳ شاید در نظر شما سلاحی پیشرفته باشد، اما از نظر من یک آشغال سنگین وزن بیشتر نیست. چه اون موقع چه الان!!!
کشوری که همچنان بخواهد در فوبیا و ترس کودتایی در ۳۰ سال پیش بماند بهتر است سر بگذارد و بمیرد. شما شهیدحسن آبشناسان را ندیدید،  آن همه شهید نوهد و لشکر ۲۳ را ندیدید و آن وقت کودتای نوژه را دیدید؟ مردانی که غریبانه رفتند و یادی هم از آنها نشده است.
من هم خدمتی از لشکر ۷۷ و تیپ ۳۵ هم داشتم. همین جناب میما از تیپ ۵۵ ،نکند ۷۷ هم خائن است؟ هر جای این ارتش بری همین آش و همین کاسه است.
بنده در مورد جنگ تحمیلی در فیلم های مربوط به اول جنگ و در دست نیروهای مردمی در خرمشهر و آبادان ام یک دیدم و البته بعضی فیلم های مربوط به اعزام بعضی از سربازان از تهران. در عمده تصاویر کلاش و ژ۳ دیده شده. دوست عزیز پدربزرگ من سال ۳۹ سرباز بوده و با ام یک خدمت کرده و از من خیلی بیشتر تیراندازی کرده. با تیر بار و بازوکا هم شلیک کرده بوده!!! حالا من که نوه اش هستم.....
۲۰سال از پایان جنگ می گذرد. چندین سال است که داریم نفت بالای ۱۰۰ دلار می فروشیم. پول برای تغییر سلاح هجومی نداریم؟ بنده دارم در مورد قرن بیست و یکم و سال ۱۳۹۱ شمسی صحبت می کنم شما رفتی قبل انقلاب؟؟؟؟؟؟هر چی بوده تموم شده، شما نمی خواهی دست از سر کودتای نوژه و زمان شاه وبرنو برداری؟؟؟
دو دهه است نتوانستیم یک سلاح بسازیم اما از اسکاد به ماهواره بر رسیدیم......

gh742, HESAM-007, sroasha, دموکراسی, Mohammad 1985, SORENA, dolphine, DJ Dani, serpiko, un4given.1991, nima-rad, Ghost Rider, AMIR-T, ASHKAN95, mj_piremard, Lord_Jason

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » يکشنبه 12 شهریور 1391 23:54

Typhoon عزیز
لپ مطلب این است که دکترین دفاعی کشور بر مبنای توان موشکی استراتژیک بنا نهاده شده تا جلوی حمله دشمن گرفته شود و هزینه ی حمله ی او بالا برود.
پروژه های کمی در راستای افزایش توان رزمی سربازان پیاده نظام و حفاظت از آنها اجرا شده. استانداردها در زمینه حفاظت جان سربازان و تجهیزات فردی به ندرت تعریف و در طیف گسترده عملیاتی می شوند. نه سلاح انفرادی مناسبی، نه تجهیزات انفرادی ضد گلوله و نه تانک و نفربر مدرنی..
دیگه از تایوان یا گرجستان که کمتر نیستیم ( چه در بعد توان مهندسی و چه پشتیبانی مالی) اونها تونستن سلاح هجومی و نفربر مدرن و تجهیزات ضد گلوله رو طراحی و بصورت گسترده بکارگیری کنند، اما ما با طراحی موشک ضد کشتی و موشک ماهواره بر هنوز در زمینه تجهیزات فردی کار چشمگیری نکردیم. پس بحث فنی و توان مهندسی نیست...بحث اراده ی مدیریتی و سیاست های نظامیه..
در ایران جان سرباز آخرین چیزیه که مهمه. شهادت در راه عقیده و وطن ارزشمند و یه چیزه، اما بیخود کشته شدن و نداشتن تجهیزات مناسب چیز دیگری..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
sroasha, typhoon, ASHKAN95, Ruozbeh, un4given.1991, Ghost Rider, m-sajedy, AMIR-T, mj_piremard

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

توسط m-sajedy » دوشنبه 13 شهریور 1391 10:12

جناب تایفون عزیز
در رابظه با استراتژی ایران و مشکلات مدیریتی جناب Lord_Jason  جای هیچ بحثی رو باقی نگزاشتن
اما دوست عزیز آزموده را آزمودن خطاست
باید عرض کنم که روزی که خدا انسان را خلق کرد گفت که انسان جایز الخطاست اما همان موقع چهارده نفر را هم استثنا آفرید.
صحبت های شما در رابطه شهید والا مقام آبشناسان (که یکی ار شخصیت های محبوب بنده هم هستند) عین مقایسه امام علی (ع) با مردم کوفه است.
همون طور که قبلا" عرض کردم بنده مدتی در پرندک بوده ام (البته پدر بنده ارتشی نیست) شخصا" اتفاقات جالبی رو هم در این منظقه دیده ام
سال 79-80 تو تاریکی شب یه دفه هلیکوپتر پایین میاد و بلافاصله با عجله بلند میشه و می ره چند سال بعد شنیدم که فرمانده اسبق این لشکر جاسوس آمریکا بوده و اون شب ....
سال 82 فردی با لباس نظامی به دلایلی که هیچ وقت برایم مشخص نشد در آپارتمان (بلوک) بقلی بلوک ما که نمیه کاره بود خودکشی کرد (بوسیله طناب)
و.....
دوست عزیز شما دارین نوهد و یا لشکر پیروز رو با لشکر 23 مقایسه می کنید به نظر شما این مقاییسه خنده دار نیست
به منظور درک کیفیت آموزش:
دوست عزیز شما می تونید برید تو تهران و با یک نظامی (ارتش ، سپاه یا ناجا) در رابطه با اسلحه شناسی بحث کنید
دوست عزیز شما می تونید برید تو مناطق مرزی مثل کردستان و با یک نظامی (ارتش ، سپاه یا ناجا) در رابطه با اسلحه شناسی بحث کنید
مطمئن هستم که اگه شما این کار رو انجام بدید متعجب می شید چرا که نتایجی که بدست می یاد دقیقا" عکس هم و نقطه مقابل هم قرار می گیره
اطلاعات عمومی: خودرو ارس که چندی پیش نمایش داده شده بود در سال 88 در مناطق کرزی کردستان تست شده.

دوست عزیز آزموده را آزمودن خطاست  :razz:

سوره مبارکه البقرة

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » دوشنبه 13 شهریور 1391 13:45

m-sajedy نوشته است:جناب تایفون عزیز
در رابظه با استراتژی ایران و مشکلات مدیریتی جناب Lord_Jason  جای هیچ بحثی رو باقی نگزاشتن
اما دوست عزیز آزموده را آزمودن خطاست
باید عرض کنم که روزی که خدا انسان را خلق کرد گفت که انسان جایز الخطاست اما همان موقع چهارده نفر را هم استثنا آفرید.
صحبت های شما در رابطه شهید والا مقام آبشناسان (که یکی ار شخصیت های محبوب بنده هم هستند) عین مقایسه امام علی (ع) با مردم کوفه است.
همون طور که قبلا" عرض کردم بنده مدتی در پرندک بوده ام (البته پدر بنده ارتشی نیست) شخصا" اتفاقات جالبی رو هم در این منظقه دیده ام
سال 79-80 تو تاریکی شب یه دفه هلیکوپتر پایین میاد و بلافاصله با عجله بلند میشه و می ره چند سال بعد شنیدم که فرمانده اسبق این لشکر جاسوس آمریکا بوده و اون شب ....
سال 82 فردی با لباس نظامی به دلایلی که هیچ وقت برایم مشخص نشد در آپارتمان (بلوک) بقلی بلوک ما که نمیه کاره بود خودکشی کرد (بوسیله طناب)
و.....
دوست عزیز شما دارین نوهد و یا لشکر پیروز رو با لشکر 23 مقایسه می کنید به نظر شما این مقاییسه خنده دار نیست
به منظور درک کیفیت آموزش:
دوست عزیز شما می تونید برید تو تهران و با یک نظامی (ارتش ، سپاه یا ناجا) در رابطه با اسلحه شناسی بحث کنید
دوست عزیز شما می تونید برید تو مناطق مرزی مثل کردستان و با یک نظامی (ارتش ، سپاه یا ناجا) در رابطه با اسلحه شناسی بحث کنید
مطمئن هستم که اگه شما این کار رو انجام بدید متعجب می شید چرا که نتایجی که بدست می یاد دقیقا" عکس هم و نقطه مقابل هم قرار می گیره
اطلاعات عمومی: خودرو ارس که چندی پیش نمایش داده شده بود در سال 88 در مناطق کرزی کردستان تست شده.

دوست عزیز آزموده را آزمودن خطاست  :razz:

شما یا متوجه نمی شی که من  چی می گم یا خودت رو زدی به اون راه!!!
من دارم در مورد یک قبضه سلاح هجومی استاندارد برای پیاده نظام ایران حرف میزنم. بله دو سال پیش فرمانده لشکر 30 گرگان هم به دلیل مسائل اخلاقی برکنار شد.!!!! خودروی ارس که یک روزه از آسمان به زمین نیافتاده، بله تست شده و باید هم تست می شده. بنده نگفتم که به فلان واحد موشک اتمی بدهند!!!! در ضمن خاک بر سر اون سازمانی که اجازه می ده یه جاسوس تا رده فرماندهی لشکر رشد بکنه!!!! حال باز من بگم شما بگو کودتا!!!!

pasha85

قبليبعدي