محبوبترین جنگنده ایران (نظرسنجی ) همه رای بدین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

محبوب ترين جنگندهء نيروي هوايي ايران؟

F-4
62
15%
F-5
8
2%
F-14
298
72%
MiG-29
30
7%
Su-24
10
2%
F-7
7
2%

مجموع رای گیری: 415

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: محبوبترین جنگنده ایران (نظرسنجی ) همه رای بدین

پست توسط misam5526 » شنبه 9 آبان 1388, 5:27 pm

بهترین جنگنده ایران MIG-31 BM هستش ( البته بعد از اینکه بخریمش!) :grin: :grin:
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8400 بار

پست توسط javadfakoori » شنبه 9 آبان 1388, 8:44 pm

شاید هم تا حالا خریدیم!!!!!!!!!!!!!!
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 96 بار

پست توسط navid tomcat » شنبه 9 آبان 1388, 10:59 pm

javadfakoori نوشته شده:آخه اصلا 80 با 1200 جور در میاد!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مسولان اون موقع عقل تو سرشون نبوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درسته منم قبول دارم قیمت هر تامکت 30 یا 36 میلیون دلار امریکا بوده البته اگر میفرمودید 120تا یا 200 فانتون میشد باور کرد

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

پست توسط Parsa84 » یک شنبه 10 آبان 1388, 12:08 am

درودتصویر
javadfakoori نوشته است:
آخه اصلا 80 با 1200 جور در میاد!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مسولان اون موقع عقل تو سرشون نبوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درسته منم قبول دارم قیمت هر تامکت 30 یا 36 میلیون دلار امریکا بوده البته اگر میفرمودید 120تا یا 200 فانتون میشد باور کرد

برای اثبات ادعای خود توجه شما را به تایپیکی از سایت میلیتاری جلب می کنم

1267 فروند F-4E یا 80 فروند F-14A کدامیک؟
سلام

این تاپیک رو ایجاد کردم تا از نظر دوستان در این خصوص مطلع بشیم که 1267 فروند اف4 را ترجیح میدن یا 80 فروند اف14 ؟

قیمت هر فروند F-4E در اواسط دهه 1970 میلادی 2.4 میلیون دلار بود ولی هر فروند F-14A میشد 38 میلیون دلار!

از منظر نظامی ارزش این تعداد اف4 با 15.84 برابر تعداد و نیز با توانایی حملات تخصصی زمینی بسیار بیشتر از تعداد کمتری اف14 فقط برای عملیات رهگیری است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: فعلاروی خاک
سپاس‌های ارسالی: 40 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط آواکس » یک شنبه 10 آبان 1388, 12:16 pm

آیا شما میدونستید تنها جنگنده ای که بعد ازورودش به ایران تاحالا سقوط نداشته میگ 29فالکروم :shock:
آیا میدونستید عکسهایی منتشر شده دال بر وجودمیگ 31درایران که تنها رهگیرش تو دنیا اف14تامکت که اونم فقط توایرانه البته ازاین میگها تاجایی که میدونم 7 فروندواردشده که همونم کافیه :-O
درضمن خیلی احساساتی نشید چون اف 22باهمه پیشرفتگیش رونمیشه با مثلا اف14 مقایسه کرد هرکدم تو یه کلاس خاصی قرارمیگیرن که حوصله توضیح دادن ندارم ::sa
:razz: :razz: :razz:
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خودخواندوازصحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خوش ازآن نغمه که مردم بسپارندبه یاد

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط sourena1357 » یک شنبه 10 آبان 1388, 5:56 pm

سلام بر جمیع استادان بزرگ خودم اما اینکه محبوبترین هواپیما ایران کدام است هرچند بنده شیفته F14هستم و به آن رای دادم ولی برای انتخاب بهترین و نه محبوبترین فاکتورهای زیادی را بایستی در نظر گرفت اما تامکت در زمان خود یک هواپیمای بسیار جلو تر از زمان خود وگران بود یک هواپیمای بسیار تخصصی با یک موشک بسیار تخصصی (فونیکس) که برای حفظ ناوهای هواپیما بر در ماموریتهای ناو در برابر تمام پرنده های شکاری خود ناو و هواپیماهای که برای انجام ماموریت (به طور مثال بمباران اهداف زمینی)ناو را ترک میکردند بسیار قائم بذات وبا یک رادار خارق العاده،ولی این فاکتورها رانمی توان برای یک هواپیمای جنگنده بمب افکن و یا حتی یک هواپیمای امروزی که دارای رادارهای چند حالته (نمونه خوب رافائل)کافی دانست.لذا به نظر بنده تایپیکی برای بحث در مورد تمام انواع جنگده شکاریها ،جنگده بمب افکنها ،و غیره ایجاد کنیم تا اطلاعات امثال بنده نیز در بحثها شرکت کرده و لذت ببریم 8->

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست » یک شنبه 10 آبان 1388, 10:38 pm

دوستان مسئله محبوبترین جنگنده هست.به نظر من f14 بهترین جنگنده دنیا هست و برای ما در طول جنگ خیلی زحمت کشید اما در مورد محبوبیت واقعا باید قبول کرد f4سلطان اسمان یک چیز دیگست.ولی کاش میشد به هردوشون رای داد. :-* :-* :-*
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

پست توسط کامبیز90 » پنج شنبه 28 آبان 1388, 9:27 am

به نظر من f14 را میتوان به عنوان برترین جنگنده ایران در زمان جنگ انتخاب نمود ولی از حق نگذریم که اکثر عملیاتهای برون مرزی و حتی داگ فایتهای اسکرمبل توسط f4 انجام گرفته گذشته از همه مسائل چه f5 و چه f4 و یا f14 ما بهترین خلبانان را داشتیم و داریم که مکمل همدیگر هستند (جنگنده های برتر + خلبانان ماهر )چیزی که عراق فاقد آن بود (جنگنده های برتر + خلبانان ترسو و ناشی)

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 96 بار

پست توسط navid tomcat » پنج شنبه 28 آبان 1388, 12:05 pm

آواکس نوشته شده:آیا شما میدونستید تنها جنگنده ای که بعد ازورودش به ایران تاحالا سقوط نداشته میگ 29فالکروم :shock:
آیا میدونستید عکسهایی منتشر شده دال بر وجودمیگ 31درایران که تنها رهگیرش تو دنیا اف14تامکت که اونم فقط توایرانه البته ازاین میگها تاجایی که میدونم 7 فروندواردشده که همونم کافیه :-O
درضمن خیلی احساساتی نشید چون اف 22باهمه پیشرفتگیش رونمیشه با مثلا اف14 مقایسه کرد هرکدم تو یه کلاس خاصی قرارمیگیرن که حوصله توضیح دادن ندارم ::sa
:razz: :razz: :razz:

دوست عزیز میگ 29 هم سانحه منجربه نابودی داشته
نمیدونم چه سالی و لی یکی از دوستانم که قبلا پدرش پایگاه تبریز بود میگفت

New Member

پست توسط The Game21 » پنج شنبه 10 تیر 1389, 6:37 pm

تعجب میکنم دوستان F-14 رو بردن در سطح f-4 .

[HIGHLIGHT=#f4f4f4]200تا کشور دارن از اف 4 استفاده میکنن این در حالیه که اف 14 رو فقط ایران و آمریکا دارن . آمریکا اف 14 رو به اسرائیل هم نداد . 

[HIGHLIGHT=#f4f4f4]سپاه ایران به اف 14 میگه جنگنده افسانه ای چرا؟ چون تو جنگ با عراق 4تا جنگنده عراق رو هم زمان زد. البته قابلیت زدن 7تا هدف همزمان رو هم داره .  

[HIGHLIGHT=#f4f4f4]بخاطر اینکه قیمتش بالا بود تو جنگ عراق زیاد استفاده ازش نکردن . چون ایران نمیخواست از دست بدتشون البته لوازم یدکیشم نداشتن. 
[HIGHLIGHT=#f4f4f4]الان بهترین جنگنده ایران همون اف 14 هستش. 

New Member

پست توسط mehrfar » شنبه 21 بهمن 1391, 12:20 pm

خدمتي كه فانتوم به ايران كرد هيچ هواپيمايي نتونسته در مقام دوم تامكت با موشكهاي فونيكس.

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1282 بار
سپاس‌های دریافتی: 1825 بار

پست توسط m-sajedy » شنبه 21 بهمن 1391, 12:31 pm

به نظر من محبوب ترین جنگنده ایران فانتوم هستش
چرا که فانتوم ها در طول جنگ در درگیری های هوابه هوا 60 الی 70 فروند جنگنده عراقی رو از بین بردند ، همچنین تنها در همه به اچ 3 (الولید) 56 فروند جنگنده عراقی توسط 8 فروند فانتوم ایرانی روی زمین بکلی نابود شدند
خساراتی که فانتوم به نیروی زمینی و دریایی (40 شناور عراقی در طول عملیات موروارید توسط فانتوم ها نابود شد) و همچینین زیرساخت های اقتصادی و سیاسی عراق وارد کرد بماند ، البته همه اینها رو فانتوم نکرده خلبان های شجاع این جنگنده خالق این حماسه ها بودن خلبان های بی نظیری مثل شهید عباس دوران.
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”