در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
1212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

نشانه های قحطی در ایران + تصاویر

توسط anybody » سه شنبه 14 شهریور 1391 10:26

اوایل دهه شصت نوجوانی بیش نبودم،
اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها شامپوی موجود در بازار، شامپوی خمره ای زرد رنگ داروگر بود.

تازه آن را هم باید از مسجد محل تهیه می كردیم و اگر شانس یارمان بود
و از همان شامپوها یك عدد صورتی رنگش كه رایحه سیب داشت گیرمان می آمد حسابی كیف می كردیم.

سس مایونز كالایی لوكس به حساب می آمد و پفک نمکی و ویفر شكلاتی یام یام تنها دلخوشی كودكی بود.

صف های طولانی در نیمه شب سرد زمستان برای 20 لیتر نفت!!!!!

بگو مگو ها سر كپسول گاز كه با كامیون در محله ها توزیع می شد،

خالی كردن گازوئیل با ترس و لرز در نیمه های شب.

جیره بندی روغن، برنج و پودر لباسشویی ...

نبود پتو در بازار ، تازه عروسان را برای تهیه جهیزیه به دردسر می انداخت
و پوشیدن كفش آدیداس یك رویا بود.

همه اینها بود، بمب هم بود و موشك و شهید و ...
اما كسی از قحطی صحبت نمی كرد

یادم هست با تمام فشارها وقتی وانت ارتشی برای جمع آوری كمك های مردمی وارد كوچه می شد

بسته های مواد غذایی، لباس و پتو از تمام خانه ها سرازیر بود.

همسایه ها از حال هم با خبر بودند، لبخند بود، مهربانی بود، خب درد هم بود...

و اما امروز

امروز فروشگاه های مملو از اجناس لوكس خارجی در هر محله و گوشه كناری به چشم می خورند و هرچه بخواهید و نخواهید در آنها هست.

از انواع شكلات و تنقلات گرفته تا صابون و شامپوی خارجی، لباس و لوازم آرایش تا

موبایل و تبلت و ...

داروهای لاغری تا صندلی های ماساژور، نوشابه انرژی زا تا
بستنی با روكش طلا !!!!

رینگ اسپرت تا...

و حال ، این تن های فربه، تكیه زده بر صندلی های نرم اتومبیل های گرانقیمت از شنیدن كلمه قحطی به لرزه افتاده به سوی بازارها هجوم می بریم.

مبادا تی شرت بنتون گیرمان نیاید!
مبادا زیتون مدیترانه ای نایاب شود!

متاسفانه اشتهایمان برای مصرف، تجمل، فخر فروشی و له كردن دیگران سیری ناپذیر شده است ...!!

ورشكسته شدن انتشارت !!

بی سوادی دانشجوها !!

بی سوادی مدرسین !!

عقب افتادگی در علم و فرهنگ و هنر !!

تعطیلی مراكز ادبی فرهنگی و هنری و ...برایمان مهم نیست ،

ولی از گران شدن ادكلن مورد علاقه مان سخت نگرانیم!!!!!!! ...

می شود كتابها نوشت...

خلاصه اینكه این روزها

لبخند جایش را به پرخاش داده و مهربانی به خشم!!!!

فقط كافیست یك ذرّه احساس كنیم كه یكى مخالف نظر ماست اونوقت چنان نابودش می كنیم كه انگار هیچ خدایی رو بنده نیستیم

هركس تنها به فكر خویش است، به فكر تن خویش!

قحطی امروز که ما ایرانیان در این روزگاران آن را به وضوح لمس می کنیم :
قحطى اخلاق است!
قحطی همدلیست!
قحطى رأفت است!
قحطی عشق است!
قحطی انسانیت است!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
آخرين ويرايش توسط anybody در سه شنبه 14 شهریور 1391 10:43, ويرايش شده 1 در کل.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 11:19

آرشيو سپاس: 104 مرتبه در 19 پست

Re: نشانه های قحطی در ایران + تصاویر

توسط TARALIUS » سه شنبه 14 شهریور 1391 10:39

دوست عزیز شما جدا نگران گران شدن ادکلن مورد علاقتون هستید؟

ما میریم گوشت بخریم با ترس و لرز میریم تو مغازه عزیز.

هزینه زندگی رو هر چه قدر کم میکنیم بازم نمیتونیم تو ماه یک بار بریم رستوران.

نمیدونم شاید شما تو دنیای دیگه ای زندگی میکنید.

پایین یردن سطح توقع انسان شاهکار نیست  براوردن نیازهای اولیه یک انسان شاهکاره دوست عزیز...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TARALIUS تشکر کرده اند:
EAA, FREE MAN, ASHKAN95, FARSHAD.ADL, Ruozbeh, mi'ad, reza_glb, un4given.1991, SORENA, drs_mehry, omidzare, mj_piremard, DJ Dani, Ghost Rider, Night_Raven, AGeNiS1, sevrous, Mohammad 1985

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
117

تاريخ عضويت

جمعه 12 آذر 1389 15:10

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 73 پست

توسط conarmis » سه شنبه 14 شهریور 1391 19:00

گلاب به روتون دوست عزیز ما را عفو کنید اما تو صف گاز  اوون  اقا خوش تیپه دهه شصتی ظاهرا مسافر زمان است همون چهارمی از دست چپ که سال 60 موبایل به کمرشه و اوون اقا خوش تیپ قرمزه که شلوار فاق کوتاه جین پوشیده که اوون زمان بین شلوارهای فاق بلند که زیر گلوتون بسته میشد مونگول حساب میشده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب conarmis تشکر کرده اند:
Ghost Rider

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » سه شنبه 14 شهریور 1391 22:12

اینم ایراد بنی اسرائیلی! عکس اخر خوب مشخصه که تمثیلی هست وگرنه کدوم عکسی از دهه 60 چنین کیفیت بالایی داشته! حالا شما کلی فسفر سوزوندی خلافشو ثابت کنی؟! مگه تو تهران از این خبرا نبوده وگرنه تو کل ایران هر کی تو خونه اش 2-3 تا کپسول داشت. ما هنوز کپسولمون رو نگه داشتیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
R.A.F, anybody, zzvf, mehdighorbani, hasan_21, Night_Raven, ASHKAN95

Major I

Major I

نماد کاربر
456

تشکر کرده: 235 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » سه شنبه 14 شهریور 1391 22:46

واقعا یاد اون روزها به خیر، همه مردم با هم مثل یک خانواده بودند. واقعا معنی چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار را میشد تعبیر کرد.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
anga2009, ASHKAN95, hasan_21, SORENA, R.A.F, anybody, mohammad tomcat, SHAHABESAGEB, zzvf, Night_Raven

Major

Major

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » چهارشنبه 15 شهریور 1391 06:31

hermes_PERSIAN نوشته است:واقعا یاد اون روزها به خیر، همه مردم با هم مثل یک خانواده بودند. واقعا معنی چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار را میشد تعبیر کرد.

برچسب چسبون ها کار خودشون رو کردن دانسته یا ندانسته....

هرکی حرفی زد سریع یک برچسبی بهش چسبوندن این هم نتیجش، از ما که گذشت باشه درس عبرتی برای آیندگان این سرزمین که بخاطر منافع کوتاه مدت و شخصی، مردم رو مرز بندی و دسته بندی نکنن
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 15 شهریور 1391 08:35

این مطلب را قبلا در سنترال و با ذکر نام نویسنده اش منتشر کرده بودم. باز نشر اون شاید بد نباشد اما شاید بهتر بود بدون ویرایش و افزودن تصاویر این کار را می کردید تا اینطور بحث برانگیز نشود !

چون نقد بر داستان گرانی نبوده و نیست این مطلب. هیچ کس از گران شدن گوشت و مرغ و نان رضایش نبوده و نیست. بحث بر سر توقعات است اینجا و اخلاق مداری ملت در کنترل حرس و طمع. بیماری مسری (چشم و هم چشمی) که با سرعت بسیار بالا از حدود سال 70 دامن گیر کشورمان شده و بد نیست بدانید زبان زد دیگر کشورها هم در این امر شده ایم !

جایگاه اقتصاد کشور ایران، سابقه تاریخی 200 سال گذشتنه ایران و آن وقت از مردمان گرفته که به طور میانگین هر 3 نفر یک تلفن همراه دارند تا خانه هایمان که همگی پر از اشیا تزئینی است که فکر نکنم جام بلور و مجسمه گاو بودا نیاز اولیه یک انسان به حساب بیاد دوست عزیز !

تا آن سو دولت و مجلسمان که در این کشور فکر هوا کردن ماهواره هستند و اولین بودن در صنایع و علم .... زیاده خواهی را از خودم به عنوان فرزند یک کارمند دیدم تا اون رئیس جمهورمان که تصمیم داشت دنیا را عوض کند !

اما این بیماری در هر کدام از ما تا حدی پیشرفت داشته و خوب به نسبت کم و زیاد است ... فلانی پولش نمی رسد زانتیا را به ساناتا تبدیل کند از تامین نبودن نیاز اولیه اش می نالد!

حالا بماند پول زانتیا را در این کشور به قول خودش پر از دزدی و با اقتصاد مریض در آورده است خدا داند، اما من هر چه فکر می کنم مگر میشود در چنین محیطی با کار و تلاش سالم زانتیا خرید ؟

من فکر کنم انسان با خودش حداقل باید صادق باشد ...

من چند درصد روی فروش کالا ها می کشم! خدا شاهده من خودم ناراضیم و می دانم عدالت نیست کارم. حالا اونها که تفکرات متفاوت از من دارند را خودتان حساب کنید پیچ تراز عدالت ترازویشان کجا سفت شده است که زانتیا می خرند  :?

خدا شاهده اگر آنطور که من باور دارم عدالت است در کارم پیش می رفتم کرایه ماه اول خودم را در نمی آوردم ! دلیل ناچار شدن من به این ناعدالتی در کجاست ؟ فقط در زیاده خواهی من. تخلف از همان جاست که بخواهیم در مقام کسی باشیم که نباید باشیم و در خانه ای زندگی کنیم که قرار نیست زندگی کنیم و سوار ماشینی باشیم که مستحقش نیستیم.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
demorgan, anybody, ASHKAN95, zzvf, FREE MAN, Sami 1993, pckho0r, victory67, anga2009, R.A.F

Major I

Major I

نماد کاربر
439

تشکر کرده: 157 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

توسط R.A.F » چهارشنبه 15 شهریور 1391 10:40

جدا که ملت بی چشم رویی هستیم، زمان شاه خانمها با پالتوی پوست و عینک کریستین دیور میومدن تظاهرات، الانم که .....

مشکل ما اینه که خودمونو با فیلمهای هالیوودی و فارسی وانی و غیره مقایسه میکنیم.

به خدا این زندگیهایی که از برزیل و ترکیه و غیره تو فارسی وان و جم تی وی نشون میده درصد کوچکی از جامعه اونهاست، ما ایرانیها خیلی یک دست تریم،

مشکل ما اینه که بدبختی ندیدیم،
مشکل ما اینه که دهن بینیم، زمان شاه بی بی سی ما رو تحریک میکرد، الان صدای آمریکا و منوتو.

والله به خدا اینا دلشون به حال ما نسوخته، اینا دنبال گل آلود کردن آب هستن تا بتونن ماهیشونو بگیرن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R.A.F تشکر کرده اند:
ASHKAN95, hasan_21, anga2009, Solver

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 11:19

آرشيو سپاس: 104 مرتبه در 19 پست

توسط TARALIUS » چهارشنبه 15 شهریور 1391 11:55

ملت ما بی چشم و رو هستند؟

گشنگی و نداشتن امکانات چه ربطی به بی چشم و رویی داره؟

شما 100% جز ملت نیستید دوست من.

یا جز اون درصد قلیل چسبیده هستید که نون از جای دیگه میارن و حقوق میلیونی میگیرن یا اصلا دستتون تو خرج نیست.

وگرنه الان اوضاع میلیاردرای قدم هم خراب شده چه برسه به کارگایی که امثال شما آدم حسابشون نمیکنن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TARALIUS تشکر کرده اند:
sevrous

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » چهارشنبه 15 شهریور 1391 16:17

من فقط مطلب رو با ذکر منبع قرار دادم.از تکراری بودنش مطلع نبودم.

به نظر منم در این مطلب در عین سادگی تا حد زیادی تونسته مفهوم رو برسونه.
در اینجا کسی منکر مشکلات و ضعف و ناکارامدی و سوء استفاده و ... نیست.

ماکه تکلیفمون با دشمن خارجی مشخصه و ناگفته پیداست هرکاری برای بدتر کردن اوضاع میکنن ...
اما اونچه به ما صدمه میزنه بدون شک خودمونیم و خودمون.

به نظر من در یک کلام میشه گفت، باوجود همه مشکلات اگر مردم کمی باهم مهربون تر باشن و نگن همه اینجوری اند، من نکنم درست میشه!؟ میشه از این دوران هم گذشت.
به هرحال ما در روزگاری هستیم که جامعه داره پوست میندازه و تقریبا همه در شهرهای بزرگ تحت تاثیر رسانه های نو میخوان زندگی مدرن و امروزی تری داشته باشن.
گذشت اون روزها که 3-4 تا خانواده باهم تو یه خونه زندگی میکردن و به داشته و نداشته شون قانع بودن و شکر گذار...
امروز اونی که سفر اروپاش به تاخیر میوفته یا ماشین شاسی بلندش رو چند ماهی میشه که نتونسته عوض کنه هم از بی عدالتی و فقر میگه ولی کمتر کسی پیدا میشه که واقعا غمخوار مردم باشه و کاری برای زیر دستش بکنه.

متاسفانه همه شدیم منتقد و طلبکار ... کسی دیگران رو نمیبینه ... ولی از همه توقع داریم که مارو ببینن و هوامونو داشته باشن.
کاش همه واقعا هرآنچه برای خود میپسندن برای دیگران هم بپسندن و برعکسش...
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
Solver, R.A.F, hasan_21, KH.I.A.2500, HS368, HASAN BARATY, mehdighorbani, anga2009

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 فروردین 1390 18:47

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 94 پست

توسط masoud-35 » چهارشنبه 15 شهریور 1391 20:58

چرا میگین مردم بی چشم ورو هستند1!!!!!!!اتفاقا برعکس مشکل بعضی مسولین هستند که افتادن دنبال ثروت جمع کردن.اون زمانها مسولین با مردم همدل بودن سختیها تحمل میشد اما حالا که پولهای این مملکت میره دبی - کانادا و....خب معلومه تحملش یکم سخته
برین ثروت مجلسی ها ووزرای اون موقع را با حالا مقایسه کنید بعد مقصر مشخص کنید.الگوی مردم شهید بهشتی ورجای وکسانی که شهید شدن تا این روزها رانبینن .بودن .حالا چی...
برنامه های صدا وسیما را نگاه کنید همه اش  شده تجمل وروابطی که در فرهنگ ما نبودو.....
اگه اون موقع کم بود برای همه بود وزمان جنگ بود.آیا حالا برای همه شرایط یکسانه؟ بعضیها بواسطه راند کلی پول به جیب زدن واز جون آدمیزاد تا شیر مرغ براشون فراهمه وبعضی ها محتاج نان شب وپی کرایه منزل.مخالف سرمایه وپولدار بودن کسی نیستم ولی به شرطی که براساس کار وتلاش ولیاقت بدست آمده باشه نه با راند خواری وپولها راببرن کشورهای اروپای و دبی وکانادا
قبل از اینکه تقصیر مردم باشه تقصیر کسانی هست که باید الگوی مردم باشن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masoud-35 تشکر کرده اند:
anybody

Major II

Major II

نماد کاربر
442

تشکر کرده: 275 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

توسط anga2009 » چهارشنبه 15 شهریور 1391 21:09

TARALIUS نوشته است:ملت ما بی چشم و رو هستند؟

گشنگی و نداشتن امکانات چه ربطی به بی چشم و رویی داره؟

شما 100% جز ملت نیستید دوست من.

یا جز اون درصد قلیل چسبیده هستید که نون از جای دیگه میارن و حقوق میلیونی میگیرن یا اصلا دستتون تو خرج نیست.

وگرنه الان اوضاع میلیاردرای قدم هم خراب شده چه برسه به کارگایی که امثال شما آدم حسابشون نمیکنن.

بخدا پدر ما گاگر است ان هم با 4 فرزند ولی به اندازه شما نمی نالد درسته شرایت خیلی بد شده ولی ...نه اینقدر نه برادر مثل اینکه شما تو ایران نیستی که هرکی مخالف نظر شماست فورا
میگید جیره خوار حکومت است
وب سایت روستای گندشمین
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, scientist66, hasan_21, KH.I.A.2500, mehdighorbani, Solver, R.A.F

بعدي