در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 48 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

حمله موشکی پاکستان به افغانستان

توسط FREE MAN » سه شنبه 14 شهریور 1391 20:48

جام سیاسی؛ سایت بی بی سی فارسی (BBCPersian) امروز به نقل از مقام های امنیتی در شرق افغانستان خبر داد که نیروهای مرزی پاکستان طی دو روز گذشته، هشتاد موشک به مناطق مرزی ولایت "کنر" در شرق افغانستان شلیک کرده اند.

بر اساس این گزارش، "واصف‌الله واصفی" سخنگوی والی کنر به بی‌بی‌سی گفت که در اثر شلیک این موشک‌ها، سه غیرنظامی زخمی شده‌اند. آقای واصفی افزود که ۴۳ موشک روز یکشنبه و ۳۷ موشک روز دوشنبه در منطقه مرزی "دانگام" ولایت کنر فرود آمده است.


پیش از این هم مقام‌های محلی در شرق افغانستان گفته‌ بودند که طی بیش از یک سال گذشته، صدها موشک از مناطق مرزی پاکستان به مناطق شرقی افغانستان شلیک شده‌است. به گفته این مقام‌ها، اصابت این موشک‌ها به مناطق روستایی افغانستان باعث کشته شدن چندین نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شده است.
مقام‌های ولایت کنر و نورستان گفته‌اند که شلیک این موشک‌ها صدها خانواده افغان را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است.


این سایت در ادامه خبر افزود: «ولایت کنر با پاکستان مرز مشترک دارد. حدود سه هفته پیش مجلس نمایندگان افغانستان وزیران داخله، کشور و دفاع را به دلیل ناتوانی در توقف این حملات سلب صلاحیت کرد. مقامات افغانستان قبلا چند بار به رسانه‌ها گفتند که در صورت ادامه شلیک این موشک‌ها، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت خواهند کرد، اما این حملات همچنان ادامه دارد.»


از سوی دیگر، مقام‌های پاکستانی گفته‌اند که نیروهای این کشور در مبارزه با شورشیان، آن ها را هدف موشک قرار می‌دهند و گاهی این موشک‌ها منحرف می‌شوند و در مناطق مرزی افغانستان فرود می‌آیند.
گزارش بی بی سی از ولایت "لغمان" حاکی است که شماری از ساکنان این ولایت در اعتراض به شلیک این موشک ها تظاهرات کرده و از دولت افغانستان خواسته است. مقابله به مثل کند.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان