در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

88

تشکر کرده: 42 مرتبه
تشکر شده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط bravo » چهارشنبه 15 شهریور 1391 11:27

اين مطلب رو تو سايت عصرايران خوندم . واقعا درست ميگه.متاسفانه ما ايرانيها بخصوص اخيرا عادت كرديم كه خودمون رو پشت يك سري افتخارات كاذب پنهان كنيم.متاسفانه اين مسايل ريشه رواني داره و ناشي از كمبودهاست... شما هم بخونيد بد نيست.
عصر ایران ؛ مازیار آقازاده - مردم ایران یکی از تاریخی ترین و با سابقه ترین ملت های روی زمین اند و شاید در تمام گیتی ملت های  ریشه داری مشابه ملت ایران به تعداد انگشت های یک دست نباشد ، اما همین مردم دارای خصوصیاتی خاص هستند که حاصل عوامل فرهنگی ، تاریخی ، اجتماعی زیستن در این جغرافیا در طول ادوار مختلف تاریخی است.

یکی از ویژگی های ما ایرانیان را شاید بتوان در مقایسه ای با دیگر ملت های جهان " زرنگی خاص " ما ایرانی ها دانست . ما ایرانی ها آدم های ساده و زودباور نیستیم و در تعاملات اجتماعی مان به راحتی فریب نمی خوریم  وعلی رغم اینکه خیلی از کشورهای پیشرفته امروز دنیا دارای مردمانی به غایت ساده هستند اما ما مردم ایران که جزء کشورهای رده متوسط دنیا هستیم زرنگی های خاص خودمان را داریم که به قول معروف به همین راحتی " رنگ نمی شویم و حتی اگر لازم باشد دیگران را رنگ می کنیم ".

اما همین مردم زرنگ ایران دهه هاست که بر این گمان باطل است که شعر سعدی " بنی آدم اعضای یکدیگرند – که در آفرینش ز یک گوهرند " بر سردر سازمان ملل نصب شده است!


طرح از: siamakazmi.com

یا بسیاری از اقوال و شایعات نادرست که دهان به دهان چرخیده و کمتر کسی به خود زحمت داده تا ماجرا را به طور دقیق و علمی بررسی کند و کشف حقیقت کند و چون این اتفاق نیفتاده یک عقیده یا گمان باطل دهه ها و گاه قرن ها سینه به سینه چرخیده و از نسل های قبلی به نسل های بعدی منتقل شده بدون اینکه اصلاح شود و سهل است که با توجه به خاصیت " یک کلاغ چهل کلاغ " در هر روایتی اندکی نیز بر بار آن افزوده شده تا یک گلوله برف در نهایت تبدیل به بهمن شده است و همه ما زیر آوار دروغ ، روایت های نادرست تاریخی و خرافات و جعلیات مانده ایم.

به موضوع شعر سعدی بر گردیم ، اخیرا یکی از خبرگزاری های کشورمان همت کرد و گزارشی از صحت و سقم این گمان که " شعر سعدی بر سر در سازمان ملل نصب شده است " تهیه کرد و مشخص شد که این گفته به هیچ وجه صحت نداشته و ندارد .

اما بدون تردید سال ها و دهه ها بود که میلیون ها ایرانی بر این گمان باطل بوده اند که شعر شاعر بلند آوازه کشورشان بر سر در سازمان ملل نصب شده است و چه بسیار از ایرانیانی که حتی این مساله را در دیدار با مردم دیگر نقاط دنیا نقل کرده اند و شاید برخی از آنها با اهل فن نشسته و این روایت مجعول را نقل کرده باشند و شاید " کنف " هم شده اند.

در طی این همه سال کمتر کسی به خود زحمت داد تا برود و تحقیق کند و ببیند شعر سعدی در کجای ساختمان سازمان ملل در نیویورک نصب شده است و هیچ کس هم به این فکر نکرد ،این همه گزارش از سازمان ملل توسط تلویزیون خودمان تهیه می شود ، اگر خبری بود ، حتماً گزارشی تهیه و پخش می شد.

و یا اخیرا یک روایت مجعول و نادرست تاریخی درباره سفررضا شاه به ترکیه دست به دست در فضای مجازی می چرخد و همه بدون اینکه اطلاعی از صحت و سقم این روایت نادرست و مجعول تاریخی کسب کنند این مطلب را در صفحه هایشان با دیگر دوستان به اشتراک می گذارند و این دروغ و روایت نادرست تاریخی را همچون سم و ویروس تکثیر می کنند.

یا سال ها و دهه ها این ادعای ناموثق در میان ایرانی ها رواج داشته و دارد که : " ایرانی ها باهوش ترین مردم جهان هستند و ضریب هوشی ایرانی ها بالاتر از دیگر مردم جهان است و..." در حالی که تحقیقات علمی موسسات و دانشگاه های معتبری که روی این موضوع کار کرده اند چنین ادعایی را تایید نمی کند و مردم ایران در بیشتر تحقیقات علمی در این زمینه در رده متوسط هوشی جا می گیرند.

یا این یک باور متقن در میان خیلی از ایرانی هاست که ناسا را ایرانی ها می چرخانند ؛ گو این که فقط دانشمندان ایرانی در این مجموعه علمی و تحقیقاتی مشغول اند و بقیه ملل دنیا ، در آنجا نقش دربان و سرایدار را بازی می کنند و برای دانشمندان ایرانی ، چای و قهوه می آورند. البته در ناسا ، دانشمندان فرهیخته ایرانی که مایه افتخارند ، کم نیستند ولی این گونه نیست که متوهم شویم و فکر کنیم ناسا هم از مستعمرات نژاد ایرانی است.

مثال های فراوانی می توان در این زمینه ذکر کرد که ادعاها ، گفته ها و روایت های ناصحیح تاریخی  و شایعات به سرعت برق و باد در جامعه ما تکثیر می یابد و ذهن همه را به نسبت به یک موضوع خاص مشوش می کند و یا حتی همچون دروغ بزرگ " نصب شعر سعدی بر سر در سازمان ملل " در باورها رسوب می کند و نسل به نسل منتقل می شود.

چرا چنین است ؟

دلیل اینکه ما ایرانی ها چرا بر خلاف اینکه مردمی زرنگ هستیم ولی این چنین ساده باور هستیم و دنبال تعقیب صحت و سقم ادعاهایی این چنین نمی رویم چیست؟

البته یک وجه مشترک چهار مثال ذکر شده این است که ما ایرانی ها در هر چهار مورد به قول معروف " خودمان را زیادی تحویل گرفته ایم " و شاید یک دلیل این مساله سرخوردگی ها و غرور خدشه دار شده ملتی است که صاحب تمدن و امپراتوری بوده و در برهه هایی از تاریخ این غرور با هجوم دیگر اقوام و ملت ها به شدت خدشه دار شده است و این افتخار سازی های دروغین و جعلی از نظر روان شناسی اجتماعی بیشتر برای التیام بخشیدن به زخم های اینچنینی بوده است.

تا اینجای کار می توان پذیرفت که ملتی با جعل برخی روایت های نا موثق برای خود افتخار آفرینی کند اما مساله وقتی خطرناک می شود که این روایت های نامعتبر درباره خودمان که در واقع به دست خودمان ساخته می شود و به آن پروبال می دهیم یک ملت را متوهم کند و ما را از شناخت واقعی مقدورات و محذورات مان در فضای ملی و بین المللی بازدارد.

این موضوع دلیل دیگری هم می تواند داشته باشد و آن این که ما ، با این داستان سرایی ها ، می کوشیم تنبلی ها و کاهلی هایمان را بپوشانیم و سستی هایمان را در پشت توهمات ، پنهان کنیم تا کمتر دچار عذاب وجدان تاریخی شویم.

دلیل دیگر برای تبیین مساله "افتخار آفرینی کاذب " و سرعت گسترش آن این است که ما ایرانی ها ملتی هستیم که بیشتر از آنکه فرهنگ مکتوب داشته باشیم دارای فرهنگ شفاهی هستیم و اساسا به همین دلیل است که یکی از پایین ترین آمار مطالعه را در بین ملت های دیگر دنیا داریم و وقتی کمتر مطالعه می کنیم طبیعتا ذهنمان کمتر علمی و تحقیقی است و بیشتر تمایل دارد تا روایت بشنود.

مساله دیگر که می توان در تبیین این مساله ذکر کرد فضای نا مطلوب آزادی بیان در طی قرون و دهه های متمادی است. چه بسیار داستان های بی مبنا و مجعولیکه در طول تاریخ ، به عظمت شاهان اختصاص یافته و مردم ، جرأت نقدشان را نداشته اند و تنها موظف بوده اند که باور کنند و با آب و تاب برای دیگران هم باز بگویند تا در گذر زمان ، یک واقعیت تاریخی انکار ناپذیر تلقی شود.
  وقتی آزادی بیان و رسانه باشد دروغ ها زودتر آنچه که باید شناخته می شوند و سره از ناسره زودتر تمییز داده می شود و وقتی فرهنگ غالب شفاهی است وآمار مطالعه پایین است ؛نتیجتا کم سوادی در جامعه زیادتر می شود و باور پذیری شایعات و روایت های  مجعول که اتفاقا با مذاق خود بزرگ بین ما ایرانی ها سازگار است ، بیشتر می شود و شاید حتی بسیاری از ما ایرانی ها را در کلاس درسی بنشانند و با دلایل منطقی و علمی دروغ بودن بسیاری از گمان های باطل مان را به ما تفهیم کنند ، دوست نداشته باشیم بپذیریم که مثلا شعر سعدی بر سردرسازمان ملل نصب نشده و یا ما ایرانی ها مردم خیلی باهوشی هم نیستیم و هوشمان در حد متوسط است و... .

چه باید کرد ؟

برای پاسخ به این سوال که چه می توان کرد ، باید به بخش قبل رجوع کنیم و در واقع درمان هر دردی در شناخت درست درد است و تا وقتی درد خود را درست نشناسیم طبیعتا درمان درستی نیز نمی توان تجویز کرد.

به عبارت دیگر هر آنچه که در تبیین دلایل " افتخار آفرینی کاذب " ذکر کردیم می تواند در درمان این درد هم به کارمان آید: تغییر گام به گام فرهنگ شفاهی به فرهنگ مکتوب و ذهن علمی ، بالا بردن سطح آموزش ها و مطالعه ، رواج آزادی بیان و رسانه برای تبیین هر چه بهتر پدیده ها و تشخیص سره از ناسره و...

اما اینها کارهایی است که می توان  انجام داد و بخش دیگری از علل تاریخی و اجتماعی که زمینه ساز شکل گیری وضعیت کنونی است ، طبیعتا زمان زیادی می برد تا اصلاح شود و باید در این زمینه صبور بود تا تغییر نسل ها به مرور ذائقه و ذهنیت جامعه را تغییر دهد.  

واقعیت این است که ما ملت کم افتخاری نیستیم و علی رغم نقاط ضعف قابل توجهی که داریم ، اگر واقعا بخواهیم به خود ببالیم لیستی بلند بالا از داشته ها و افتخارات را داشته و داریم که به آنها ببالیم و سرمان در میان سرها بالا باشد و دیگر چه نیازی به جعل تاریخ و دروغ پردازی داریم ؟

چرا اگر می خواهیم به خود ببالیم به حفظ زبان ملی مان در کنار تنوع سایر گویش ها و حتی زبان ها در جغرافیای ملی خودمان نبالیم ، چرا نباید به حفظ تنوع فرهنگی و قومی در ایران زمین ببالیم و این همه رنگ و گویش و فرهنگ و خرده فرهنگ  که دست در دست هم فرهنگ ایرانی را شکل می دهند مایه مباهات ما نباشد  ، چرا نباید فرش و هنر ایرانی ، معماری ، دهها شاعر جهانی مان ، و دهها و صدها دانشمند بزرگ که در طول تاریخ به حرکت رو به پیشرفت علم در دنیا کمک کرده اند سبب افتخار ما نباشد  ، چرا از دستاوردهای امروزین دانشمندان و سینماگران و ورزشکاران و مبتکران امروزی به نیکی یاد نکنیم و قدر بدانیم و مفتخر شویم؟
و اساسا چرا نباید اصل این شعرزیبای سعدی که قرن ها پیش از جدی شدن دغدغه برابری حقوقی انسان ها در جوامع انسانی این گونه زیبا سرود:
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

مایه سربلندی ما نباشد که این چنین با "جعل" بخواهیم برای خود افتخار افرینی کاذب درست کنیم.
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)


Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط saeedjiji » چهارشنبه 15 شهریور 1391 16:22

کمبود؟؟!!   :x


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
nasir irani, alborz987

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط jhan2010 » چهارشنبه 15 شهریور 1391 20:41

بسیاز عالی.! شما با این پستی که گذاشتید تونستید دید من را نسبت  به برخی رفتارهای  ایرانی ها عوض کنید وافق های تازه ای را برویم باز کنید بسیار متشکرم
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

387

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط nasir irani » چهارشنبه 15 شهریور 1391 22:15

یادم نمیاد نژاد پرستی و تحقیر نژادهای رنگین پوست و سیاه پوست  برده داری سیاهان افریقایی و یا استعمار گری  و...که بعضا تا همین امروز هم ادامه داره  رو ما ایرانی های مغرور و متوهم  کرده باشیم!!!

آیا این ما ایرانی ها هستیم که افسانه هایی مانند بتمن مرد انکبوتی مرد آهنی و...رو  به قهرمانهای نجات دهنده زمین و بشر تبدیل می کنیم..........!!؟

ما ایرانی ها با ساخت مثل فیلم هایی مثل  300 به زمین و زمان یک ملت با نجابت با فرهنگ چند هزار ساله توهین کردیم!!؟

این رو همه دنیا  می دونه که 99% ملت های کشورهای جهان افسانه ها و اسطوره ها و اعتقاداتی برای خودشان دارند که شاید چندان هم جنبه واقعی نداره....ولی 99% مردم سالم  و بی طرف جهان به آنها احترام می گذارند

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasir irani تشکر کرده اند:
saeedjiji, alborz987, hojjat59, darkshadow

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط میهن پرست » پنج شنبه 16 شهریور 1391 13:12

دوست عزیز اینا افسانه سازی نیست بلکه دروغ هست.مثلا جدیدا یک سری جملات از کوروش کبیر نقل میشه و از طریق پیامک ارسال میشه.اخه مگه چند کتیبه از کوروش باقی مونده؟دوستان اهل تاریخ جواب رو خوب میدونند.مثلا برای خودم پیامک اومده درباره کتاب خواندن از زیان کوروش کبیر. در حالی که جمله مال ویکتور هوگو بوده.واقعا ایا این درست هست؟دوستان باید واقعیت هارو قبول کنیم نه دروغ هارو
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
sroasha, mahshid-banoo, alavi66, saeedjiji, ne13, alborz987, CAPTAIN PILOT, KH.I.A.2500, onbekende, bravo, MASTER

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 شهریور 1385 12:59

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 31 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط fighter » پنج شنبه 16 شهریور 1391 14:14

دلمون به همين ها خوش بودا    :sad:    هييييي

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب fighter تشکر کرده اند:
فانتوم-2

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 17 شهریور 1391 08:49

سلام بر همگی ؛

با سپاس از  bravo عزیز ؛

البته این داستانهای پوشالی فقط مختص ملت ما نیست .

یک نکته :

1-  بنی آدم اعضای یکدیگرند
2-  بنی آدم اعضای یک پیکرند

هر دو نسخه وجود داره ولی با توجه به بیت بعدی(چو عضوی به درد آورد روزگار *** دگر عضوها را نماند قرار) دومی منطقی به نظر میرسه و اعضای یکدیگر بی معناست .
ظاهرا" این هم یکی دیگر از اشتباههای ما ایرانی هاست  :-)

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
bravo, mahshid-banoo, CAPTAIN PILOT, MASTER

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

88

تشکر کرده: 42 مرتبه
تشکر شده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط bravo » شنبه 18 شهریور 1391 10:55

متاسفانه در حال حاضر در ايران بخش عمده اي از افتخارات ما به اين شكل شده است كه مصداق واقعي اين ضرب المثل است كه ميگن:"من آنم كه رستم بود پهلوان"!!

بجاي اينكه حركتي كنيم كه در حال حاضر براي خود و مملكت خود افتخار آفرين باشيم سعي ميكنيم پشت كوهي از افتخارات گذشته از 3000 سال پيش تا كنون - كه تشخيص دادن واقعيت از دروغ در آن بسيار هم مشكل شده (حداقل براي افراد عامي و غير متخصصي مثل بنده)- خود را پنهان كرده ايم و تا دري به تخته اي ميخوره فرياد بر مياريم كه آآآآآِِِِِِِ ييييي ما همونايي هستيم كه كوروش كبير 2500 سال پيش فلان كارو كرده...  
آخه هموطن عزيز...2500  سال پيش چه ربطي به بي فرهنگي الان تو داره؟ تو كه بي فرهنگ بودن ،بي احترامي به همنوعان، عدم رعايت حقوق شهروندي ، تعرض به حقوق ديگران اعم از انسان و حيوان! ،تعرض به محيط زيست و گياهان و ....  به صورت نرمالي كار هر روزت شده چرا نميخواهي قبول كني كه از نظر فرهنگي ضعيف هستي و خودت را پشت افتخارات ديگران(واقعي يا غير واقعي پنهان ميكني؟)


ايكاش مردم ما بپذيرند كه معضل فرهنگي دارن و بدون پنهان كردن خودشون پشت مسايل ذكر شده، شروع كنن هرچه سريعتر فرهنگ خودشونو بهبود ببخشند ولي متاسفانه الان به هركي بگي كه مشكل فرهنگي داريم دادش بلند ميشه كه "من آنم كه رستم بود پهلوان!"
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, Mahdi1944, alavi66, nima-rad, ne13, kayvan6079, MASTER, srf020, Mohammad 1985, skylarker77, Ghost Rider, sroasha, CAPTAIN PILOT, KH.I.A.2500, shola

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

88

تشکر کرده: 42 مرتبه
تشکر شده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط bravo » چهارشنبه 22 شهریور 1391 16:52

این ایمیل امروز برایم رسیده بود.فکر کنم شما هم ببینید و قضاوت کنید بد نباشه...


نظرات خارجیها در مورد ما یرانیان از 1000 سال پیش تا کنون50،200،1000 سال پیش

بر گرفته از کتاب "چرا عقب مانده ایم" نوشته دکتر علی محمد ایزدی
نکته جالب توجه در مورد ایرانیان هر سه دوره زمانی، دروغگویی،تملق،چاپلوسی بالادستان و بدرفتاری با زیر دستان است...
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
Mahdi1944, ne13, R.A.F, Mohammad.Jafar, Peyman-Phantom-1351, javedan-seda, srf020, alirezak2, kayvan6079, Solver, jhan2010, KH.I.A.2500, Ruozbeh, anga2009, CAPTAIN PILOT, MASTER, apple2009

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 23 شهریور 1391 02:33

با سلام ؛

یک نکته جالب :

اینطور که من خوانده ام 2500 سال پیش داریوش گفته بود : «خدایا این مملکت را از دروغ، دشمن و خشکسالی محافظت کن» .
به نظر من این نشان میده که در کشور ما از همان زمان هم دروغگویی یک معضل بزرگ بوده .
خود تعارف کردن هم یک جور دروغگویی هستش . اینکه من کسی را به چیزی دعوت کنم در حالی که قلبا" به آن دعوت مایل نیستم، خودش دروغه .
از بین مواردی که قرار دادید سه مورد «دروغ، چاپلوسی، ریاکاری» را من در جامعه ملموس تر میبینم .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
anga2009, Mohammad.Jafar, srf020, CAPTAIN PILOT, Solver, Mahdi1944, bravo, R.A.F, MASTER, GH58

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: افتخارات كاذب ما ايرانيها!

توسط Solver » پنج شنبه 23 شهریور 1391 18:18

KH.I.A.2500,  

دقیقا یکی از تمرینات ملاصدرا برای شاگردانش ترک تعارفات بوده که بسیار در اون زمان در چشم برخی بزرگان بی ادبی بوده است. اما جناب ملا این دست تعارفات را گرم شدن زبان برای دروغ گویی های بزرگ تر می دانستند. ک همینطور هم هست. اصولا انسان هایی که بهتر از پس این دست تعارفات بر می آیند در دروغ گویی هم چیره دست تر و در مقابل آن هایی که خوب بلد نیستند تعارف کنند و در دروغ گویی هم ضعیف تر هستند.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MASTER, jhan2010, bravo, srf020, KH.I.A.2500, CAPTAIN PILOT


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان