تولید بومی موشک فونيکس توسط ایران- واقعیت یا خیال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي هوا به هوا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ساخت موشک فونيکس در داخل؟

واقعيت دارد
166
66%
موضوع ساخت موشک، تخيلي و تبليغاتي است
56
22%
فقط پوسته و سيستم خنک کننده ساخته شده
29
12%

مجموع رای گیری: 251

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ايران-اصفهان-کوچه بعدي
سپاس‌های دریافتی: 43 بار
تماس:

پست توسط Marshal » چهار شنبه 26 مهر 1385, 9:17 pm

مهدی خان همه نظرشون رو گفتن و این هم نظر من بود. به هر حال اینجا محلی برای بحث و تبادل نظر است. به نظر من این لحن صحبت از شما که مدیر این سایت هستی بعید بود.

آقا سعید فکر کنم منظور شما با من بود درسته؟ دستتون درد نکنه.

به هر حال ما که منکرش نیستیم. ای کاش این درسته باشه. افتخاری بزرگ برای ایران و ایرانی هست. اما من خیلی چیزها فهمیدم که بد نبود...
آخه چرا باور نمي کنيد؟! به جون خودم من همون سلطان آسمان قبلي ام.
اين هم اثر انگشتم:
تصویر
حالا باورتون شد؟!!

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » چهار شنبه 26 مهر 1385, 10:06 pm

سلطان آسمان,

منظور من با هيچ کس نبود و حرفهايم کلي بود.
حالا اينکه گفته هاي من که عين واقعيت هست در مورد چه کسي صدق ميکند يا نه به خود افراد بستگي دارد.
شما اگر خويشتن خويش را گم کرده ايد سعي کنيد مجددا اين گوهر گرانبها را پيدا کنيد.
اگر هم پيدا نکرديد مقصر خودتان هستيد.

من عين سخن بو علي را نوشتم که گفته بود : فرق اصلي انسان با حيوان در علم انسان به خويشتن خويش است که حيوان آنرا نميشناسد.

و دقيقا به همين دليل است که انسان در طول يک قرن تا کره مريخ ميرود ولي حيوان 300 ميليون سال هست که حيوان باقي مانده است.

شما هم که بايد انسان باشيد و در نتيجه گفته شما يعني اينکه به خودتان توهين کرديد!

بهتر است که هيچگاه فکر نکنيد حرفهاي کلي ، کلي نيست و فقط مختص چند نفر ميباشد!

اما بازگرديم به اصل موضوع ،
تاکنون تنها يک تصوير از موشک ستار-2 به بيرون درز کرده است که نشان از شباهت فوق العاده زياد آن با موشک فونيکس است.
موشک فونيکس نوع A داراي برد مفيد 130 کيلومتر و در مدل صادراتي به ايران 80 کيلومتر است.
ايران توانسته است که از موشک هاوک بر روي F-14 هاي خود استفاده کند که بنا به دلايل فيزيکي که قبلا گفتم و نيز ارتقاي اين موشک توسط نيروي هوايي بايد برد اين سلاح ما بين 60 الي 90 کيلومتر باشد که خوب خيلي خوب است.
موشک ستار-2 هم بايد داراي بردي در حدود 30 الي 100 کيلومتر باشد.
اما من فکر ميکنم که به دليل اينکه نمونه هاي اوليه ستار-2 هنوز به بردي بالاي 50 کيلومتر دست نيافته اند ، نيروي هوايي ارتش ترجيح داده است تا از موشک هاوک بر روي اف-14هاي خود استفاده کند و براي درگيري از فواصل متوسط به سراغ ستار-2 برود.
البته مزاياي ستار-2 حتي اگر بردش کمتر از هاوک باشد باز هم به نظر من بيشتر از هاوک است و يک دليل هم کمي وزن و امکان نصب شش فروند بر روي اف-14 ميباشد که در مقابل تنها حداکثر چهار موشک هاوک ميتوان بر روي اف-14 نصب کرد. آن هم با کلي تغييرات در پايلونها و سيستم آتش و ...
:D

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 26 مهر 1385, 11:32 pm

من موندم چرا گير داديد ايران بره از فونيكس كپي بگيره ما انقدر بي عرضه ايم و خبر نداريم كه نميتونيم يه موشك بسازيم.
هي ميكن ستار كپي فونيكسه بابا موشك هاي سري ستار يه موشك جدا از فونيكسه ما هرچي ميسازيم بگيد تقليده و اله و بله.بابا ميگن از طرح ها و ايده ها ي خوب بايد همه جا كمك گرفت .شما قبول نداريد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
يه مثال ساده ميزنم(اين هيوندا سوناتا كپي گيري شده از ايودي و بي ام و هست و سمند هم سيستم تعليق و ترمز ان از بي ام و اقتباس شده اينا به طور كل اشغال هستن) نخير اتفاقا ماشينهاي بدي هم نيستن.
پس وقت خودتونو هدر نديد و به فكر سازندگي باشيد تا چسبوندن مملكت به شرق و غرب.
كل دنيا از ناسا گرفته تا بقيه دنبال هنر و فكر ايراني ها هستن و شما ..........................واقعا متاسفم براي خودم و كشورم
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط amiraghazadeh » پنج شنبه 27 مهر 1385, 4:55 am

ل دنيا از ناسا گرفته تا بقيه دنبال هنر و فكر ايراني ها هستن و شما ..........................واقعا متاسفم براي خودم و كشورم

اين يكي رو خوب امدي
امام علي(ع)
پارسيان اگر اراده كنند ستارگان را به زمين كشند

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 27 مهر 1385, 3:18 pm

خدايش اگه مرديد حرف حساب بزنيد و ايه يائس نخونيد
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
"

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » شنبه 29 مهر 1385, 9:33 am

amiraghazadeh نوشته شده:سلام به همه
ستار 2 نمونه اي از فونيكس هست
البته گفته مي شه كه براي خنك شدن به هواپيماي مادر احتياج نداره وشبيه AIM-54C هستش
ولي بردش رو نمي دونيم...

دوستان این بحث به صورت جامع تر و با اطلاعات مفصل تر و موثق در تاپیک دیگری در همین سایت مطرح شده، نمی دونم چرا اینجا کسی دقت نمی کنه.
موشک ستار1 ، موشک هوا به هوا بر پایه موشک فونیکس هست و اجرای طرح اون در سال 78 توسط مجله معتبر Aviation week و موسسه تحقیقات دفاعی Janes تایید شده بود.
موشک ستار 2 هم موشک هوا به سطح لیزری با سر هدایتی تراز شده به سبک بمبهای لیزری پیووی نیروی هوایی بود. موشک ستار 3 هم طرح تحقیقاتی دیگری جهت بهینه سازی طرح ستار 1 بود.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » شنبه 29 مهر 1385, 11:44 am

yasser نوشته شده:
amiraghazadeh نوشته شده:سلام به همه
ستار 2 نمونه اي از فونيكس هست
البته گفته مي شه كه براي خنك شدن به هواپيماي مادر احتياج نداره وشبيه AIM-54C هستش
ولي بردش رو نمي دونيم...

دوستان این بحث به صورت جامع تر و با اطلاعات مفصل تر و موثق در تاپیک دیگری در همین سایت مطرح شده، نمی دونم چرا اینجا کسی دقت نمی کنه.
موشک ستار1 ، موشک هوا به هوا بر پایه موشک فونیکس هست و اجرای طرح اون در سال 78 توسط مجله معتبر Aviation week و موسسه تحقیقات دفاعی Janes تایید شده بود.
موشک ستار 2 هم موشک هوا به سطح لیزری با سر هدایتی تراز شده به سبک بمبهای لیزری پیووی نیروی هوایی بود. موشک ستار 3 هم طرح تحقیقاتی دیگری جهت بهینه سازی طرح ستار 1 بود.

اقا سعيد لطف كنيد و اطلاعات تكميلي رو بيان كنيد؟
ما كه توي اسم اين موشك ستار هم گم شديم.
اگر كسي عكسي داره بذاره تا مشكل حل بشه.
زنده باد بهار...
"

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » شنبه 29 مهر 1385, 3:14 pm

اميرحسام,

عکس در انجمن هست بگردي پيدا ميکني.
در انجمن هوافضا هم عکسهاي موشکهاي ستار را قرار دادم.

ولي خداييش من که متوجه نشدم موشک ستار-1 چيه و ستار-2 چيه؟
من عکس ستار-1 را دارم که هوا به زمين است.
ستار-2 هم هوا به هوا است که عکسش را دارم.
حالا يک موشک هوا به زمين ديگه هم با نام ستار-2 وجود دارد؟

:-(

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 » شنبه 29 مهر 1385, 7:03 pm

سلام
Saeid12345 جان ستار 2 همون طور که یاسر عزیز اشاره کردن هوا به زمین هست
منبع هم مجله صنایع هوایی اسفند 76 :-)

Major II
Major II
محل اقامت: مازندران - نوشهر
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار

پست توسط redcard » یک شنبه 14 آبان 1385, 2:06 pm

سلام به تمامي دوستان

ظاهرا اين مبحث در مورد فونيکس( فينيکس يا ققنوس) خودمونه
اطلاعات تمامي دوستان درست کامل و وافي هستش البته به عنوان يک شخص غير نظامي

بحث اول آيا ايران موشک فوق الذکر را مي سازد ؟
اگر ازبعد ساخت به معناي طراحي يک موشک مستقل نگاه کنيم ؟ خير

بحث دوم پس آيا چگونه ساختي در دست هست ؟
ايران در اواخر جنگ تحميلي و پس از بدست آوردن چند موشک فونيکس از بازار سياه ( که البته مشخصا افرادي جهت فروش از سوي دولت وقت ايالات متحده بدين منظور مامورگرديده بودند) توانست اين سلاح افسانه اي را تقريبا زنده نگاه دارد

نکته اول :
از سال 1368 خورشيدي جمهوري اسلامي از داشتن يک نيروي قدرتمند هوايي توسط ارتش بيم بسيار داشت با آنکه اين دليران بارها ميهن پرستيشان را به اثبات رسانيده بودند تا اينکه فرماندهان وقت ارتش طي يک نشست محرمانه با رهبر جديد ايران ( آيت ا... خامنه اي ) به توافقي جالب توجه دست يافتند.

توافق از اين قرار بود که
ارتش تلاشهاي خود را در قالب بدست آوردن امکانات جديد يا در اختيار سپاه قراردهد و يا آنهارا در بعد فيزيکي سهيم دارد که متاسفانه نتيجه چنين عملي را رهبر ايران بديده مشاهده فرمودند( ترکيدن توپ خود کششي ساخت داخلي ارتش که به اسرار فرماندهان سپاه چند ماه زودتر از موعد مقرر آزمايش شد و منجر به از دست دادن شمار زيادي از کارشناسان ارتش- فرماندهان نظامي و سربازان مشمول خدمت گرديد در مازندران - چالوس -کاخ سابق شمس ( مقر تابستاني گارد 4 شاهنشاهي) و در حال حاضر مقر دائمي تيپ سوم امامت لشگر 25 کربلا معروف به تيپ المهدي

نتيجه اين حادثه تصميم درست رهبري ايران در واگذاري تام اختيارات پژوهشي در دستان قيور مردان ارتش از جمله نيروي هوايي بود
طي اولين سعي نيروي هوايي ايران سعي بر کپي برداري کامل فونيکس داشت که موفق نبود .1371
دومين تلاش اين نيرو که کارشناسانه تر مينمود بهينه سازي سيستم خنک کننده اين موشک بود که بحمدا... موفق از آب درآمد.تابستان 1371
در سومين تلاش کارشناسان نيروي هوايي پا را از اين فراتر نهاده به ساخت پوسته کامل به انضمام مجاري هاي خنک کننده براي اين موشک دست زدند که خدارا شکر اين عمل هم با موفقيت همراه بود .بهار 1372
( طي يک روز آمد سازي تمامي اندوخته هاي ارتش ( موشک فونيکس ) نوسازي يا بهينه سازي گرديد .)
در چهارمين تلاش نهاجا توانست با مهندسي معکوس و استفاده گسترده از کارشناسان واساتيد دانشگاهها موتور اين موشک را بسازد به صورتي که در مرحله هاي اوليه آزمايشات اين موتور از موتور استاندارد قابليتهاي به مراتب بهتري را به نمايش گذارد.دي ماه 1374
در پنجمين تلاش اين نيرو سعي بر افزايش برد اين موشک داشت که به مشکلي به نام باتري بر خورد بهر حال با توانايي کارشناسان اين نيرو و تجربه پروژه الزهرا ( توسن )که بر روي يک موشک ماتراي فرانسوي بدست آمده بود اين مشکل نيز مرتفع گرديد .بهار 1378

در ششمين مرحله از تلاشهاي اين نيرو کارشناسي به نام ---- اسماعيلي که ايشان در زمان وقوع انقلاب از ايران اخراج شده بودندو در حال حاضر نيز در اسپانيا زندگي مي کنند و تحت حمايت شديد ايران هستند به کشور دعوت گرديدند تا آموخته هاي ايشان و تجربيات پرسنل و کارشناسان نيروي هوايي به کمک اين پروژه عظيم بيايد و اين پروژه به ثمر نشيند
اما وقتي ايشان طرح را از نزديک ديدند و اسناد آن را مطالعه کردند به يک اشکال بزرگ که از ديده تمامي کارشناسان و اساتيد دانشگاهي مخفي مانده بود رسيدند که اين مهم باعث ايجاد طرحي جديد بر پايه خواسته هاي نيروي هوايي و به مراتب پيشرفته تر از طرح هاي در دست تکميل گرديد .
نام اين طرح که هم اکنون در حال دنبال شدن مي باشد و به گفته اين کارشناس متبهر ايراني هيچ کشوري حتي فکر بودن چنين سيستمي را در ايران نميکند پروژه M-110 يا آرش هست که دنبال کردن چنين طرحي قابليتهاي به مراتب بالاتري به جنگنده هاي حتي از رده خارج IRIAF را در مقابل حريفاني سخت از نوع غربي چه رسد به شرقي به آنها ميدهد که بنده از دادن اطلاعات بيشتر معذورم .
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
میلاد عمویی

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير » یک شنبه 14 آبان 1385, 8:36 pm

اگر واقعا ايران فونيکس مي سازد بايد آفرين گفت :smile: :( :smile:
پس بايد منثظر بود که موشکهاي بسيار پيشرفته هم در کشور ساخته شود.آيا ايان موشک بومي هوا به هوا که کپي برداري شده نباشد نمي سازذ
تصویر

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector » یک شنبه 14 آبان 1385, 8:37 pm

یعنی می گویی امریکا و روسیه توی این مدت سال های زیاد ، به عقلشوم نرسیده چنین چیزی بسازند ؟؟؟؟
در ضمن این m110 موشک زمین به زمین فکر کنم باشه که چند وقت پیش توی سایتها اعلام شده بود که برد 3000 کیلومتر داره.
موشک هوا به هوا نیست. ما اول باید رادار تولید کنیم. بر فرض هم اگر این موشک را تولید کنیم باز هم فقط می توانیم مثلا" روی اف-14 و یا اف-4 نصب کنیم چه جوری می خوهایم سیستمش را با هواپیماهای روسی سازگار کنیم ؟

ارسال پست

بازگشت به “موشكهاي هوا به هوا”