تولید بومی موشک فونيکس توسط ایران- واقعیت یا خیال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي هوا به هوا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ساخت موشک فونيکس در داخل؟

واقعيت دارد
166
66%
موضوع ساخت موشک، تخيلي و تبليغاتي است
56
22%
فقط پوسته و سيستم خنک کننده ساخته شده
29
12%

مجموع رای گیری: 251

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 14 آبان 1385, 8:42 pm

zector,
تنها کاري که سامان يافته و موفق بوده، نصب موشک آمريکايي هاوک بر روي هواپيماي آمريکايي اف14 بوده.
مطمئنن غير از اين بود، بارها و بارها موشک فونيکس ساخت ايران با یک نام 100 درصد عربی! نمايش داده
مي شد، زيرا حداقل در بين موشکهاي هوا به هواي در حال خدمت آمريکا، رقيبي ندارد.
پروژهء سجيل نيز با هزينه اي زياد جهت جايگزيني فونيکس انجام شد و کار عاقلانه اي بود زيرا تهيهء هاوک
از منابع غير آمريکايي نظير اسرائيل نيز ميسر است ولي فونيکس نه تنها از نظر مالکيت در انحصار
آمريکاست بلکه از خدمت در USN نيز به همراه اف14 ها کنار گذاشته شده است. :-(

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » یک شنبه 14 آبان 1385, 9:08 pm

آقا رضای عزیز پس

این مطلبی روکه دوست خوبمون

redcard گفته حقیقت نداره

:)

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » یک شنبه 14 آبان 1385, 11:47 pm

Reza6662, دوست عزيز
قابل توجه شما فونيكس ديگه در خدمت نيست.انگار فراموش كرديد اف 14 بازنشسته شده.
در ضمن مگه هر كشوري چيزي رو ساخت بايد ان را به همه نشان بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما مسلمونيم و اسم عربي هم بد نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
redcard,
انشاالله تحقوق ميابد و باعث سربلندي ايران و ايراني ميشود.فكر كنم جزو سلاحهاي سري ما باشه نه؟؟؟؟؟؟؟؟
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 49 بار

پست توسط JASON » دو شنبه 15 آبان 1385, 8:02 am

اميرحسام, عزيز ،

راجع به اسامي كه انتخاب ميشه براي توليدات نظامي ، توجه شما رو به اين نكته جلب ميكنم كه تمامي اين اسامي از كلمات قصص قرآن كريم برداشته شده و ريشه قرآني دارد و هر كدام متناسب با آن قصه نامگذاري شده است ... :razz:

موفق و شاد باشيد .
درون كوچه قلبم چه غمگينانه ميپيچدصداي تو كه ميگفتي به جز تو دل نيمبندم-فريب وعده هايت را ندانستم ولي اكنون به يادوعده هاي توميان گريه ميخندم

Major II
Major II
محل اقامت: مازندران - نوشهر
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 94 بار

پست توسط redcard » دو شنبه 15 آبان 1385, 9:14 am

باسلام خدمت دوستان عزيز م امير حسام، رضا 6662، مکس، zector

بنده تاريخچه اي از پژوهشهاي انجام شده را تقديم حضورتان کردم بله درست است که اول ما بايد در مورد رادارها کارهايي صورت دهيم ولي عزيزان اين موارد انجام گرديده و پروژه کوثر در زمينه رادار هست که خلاصه اي از موارد که مد نظر کارشناسان IRIAF بوده و تحقق يافته را خدمتتان عرض مي نمايم .
طي يک برنامه ريزي 3 ساله ارتش ( نيروي هوايي ) مي خواست به آشنايي کامل و تغيير در کد گذاري رادارهاي سري AWG دست يابد که اين مهم در طي 7 سال انجام پذيرفت.
دوستان مستحضر هستند که کشور هاي سازنده پرنده خصوصا غرب از دادن اطلاعات دقيق در مورد رادار ها اجتناب ميکنند
با توفيق به اين امر و ساخت برخي قطعات در رادارهاي سري مذکور ايران اولين بهينه سازي را در پروژه حيدر در عملياتي کردن تامکتهاي بمب افکن اجرايي ساخت.
نکاتي که مد نظر IRIAF بوده و تاکنون بهره برداري گرديده به ترتيب زير مي باشد.
1- بدست آوردن نحوه کد گذاري در رادارهاي غربي جهت ايجاد سافت وير هاي جديد تسليحاتي و هماهنگي با تسليحات جديد
2- ساخت قطعات حساس به روش مهندسي معکوس جهت جلوگيري از برون رفت ارز از کشور و ايجاد دانش فني بومي جهت ارتقا سطح عملياتي اين رادارهاو استفاده از دستاوردهاي علمي اين تجربيات در ديگر پروژهاي نزديک
3- ايجاد پايگاه داده اي راداري مستقل جهت بروز رساني و ساخت رادارهاي مد نظر نيروهاي مستقل هوايي ( ارتش -سپاه )
4- برآورده شدن انتظارات پروژه هاي جديد موشکي
5- قابليت استفاده کامل ويا جزيي در ديگر پرنده ها
منظور پرنده هاي جديد داخلي و شرقي مي باشد.
در مورد M-110 بايد عرض کنم که اين پروژه يک موشک هوابه هواي پيشرفته مي باشد.
خير در MIG -29 آزمايش گرديده در SU-24 نيز آزمايش موفقي را انجام داده وسطح ايمني و برد موشکي افزايش يافته اي را در اين دوپرنده به نمايش گذاشته ولي فعلا وقت استفاده فرا نرسيده( ازمايشات کماکان در حال پيگيري ميباشد .)

Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » دو شنبه 15 آبان 1385, 5:13 pm

تنها کاري که سامان يافته و موفق بوده، نصب موشک آمريکايي هاوک بر روي هواپيماي آمريکايي اف14 بوده

انگار کلمه به دست متخصصان توانمند ايراني از توي جمله جا افتاده :-)

مطمئنن غير از اين بود، بارها و بارها موشک فونيکس ساخت ايران با یک نام 100 درصد عربی! نمايش داده
مي شد، زيرا حداقل در بين موشکهاي هوا به هواي در حال خدمت آمريکا، رقيبي ندارد

همين هاک يا سجيل چند بار نمايش داده شده ؟
يا حوت ؟
يا ساير توانمنديها ؟
من که خبر ندارم ولي شنيدم که ميگند که توي مسايل نظامي يه چيزي هست به اسم حفاظت اطلاعات. همه چيز رو که به همه کس نميشه گفت . شما هم توقع نداشته باش که تمام ريزه کاريهاي نظامي مملکت همه جا در دسترس باشه :x
در ضمن موشک فينيکس هم که بازنشست شده پس نمي تونه رقيبي داشته باشه :-o

پروژهء سجيل نيز با هزينه اي زياد جهت جايگزيني فونيکس انجام شد و کار عاقلانه اي بود زيرا تهيهء هاوک
از منابع غير آمريکايي نظير اسرائيل نيز ميسر است ولي فونيکس نه تنها از نظر مالکيت در انحصار
آمريکاست بلکه از خدمت در USN نيز به همراه اف14 ها کنار گذاشته شده است.

فکر ميکنم خودمون اونقدر موشک هاک داشته باشيم که نخواهيم دستون رو پيش اين اسراييليهاي ... دراز کنيم :-(

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector » دو شنبه 15 آبان 1385, 7:00 pm

فکر ميکنم خودمون اونقدر موشک هاک داشته باشيم که نخواهيم دستون رو پيش اين اسراييليهاي ... دراز کنيم

قبلا" که از این کارها می کردیم. حالا چرا داریم به آنها ناسزا می گوییم ؟
(شما را به مقاله اخیر تام کوپر جلب می کنم که درباره تامکت های ما در جنگ و چگونگی دسترسی به موشکهای فونیکس و غیره گفته بود که فکر کنم همینجا هم مقاله مزبور توسط یکی از دوستان که آلمانی هم خوب بلد بود ترجمه شد)
واقعا" بعضی جاها مسخره را در میاورین. روزی که داشتیم از اون کارها میکردیم ناسزا به آنها نمی گفتیم اما حالا .....
اگر واقعا" مرد هستیم پس این کارها چیه ؟
من همین امروز داشتم در کتابخانه دانشگاه می گشتم ، یک ژورنال علمی دیدم (مربوط به رشته و حیطه کاری خودم) بگویید برای کجا بود ؟ حدث بزنید ؟ ژورنال علمی دانشگاه حیفا - اسرائیل !! اول فکر کردم دارم اشتباه می بینم ولی بعد که خوب نگاه کردم دیدم درست هست.
حالا چه جوری و از کجا تامین شده بود دیگه این دست خود دانشگاه و مراجع بالاتر بوده !! زبان مجله انگلیسی بود. جالب بود در قسمت ابتدای ژورنال گفته شده بود که برای عضویت مجله حتما" باید مبلغ فلان دلار را به آدرس اسرائیل واریز بکنید تا ژورنال به دست شما برسه !
واقعا" بعضی ها را آدم می بیند چشم بسته و کورکورانه تا یک چیزی می شنوند می گویند فلان باید گردد ! نمونه های آن هم در همین سایت زیاد داریم. تا یکی میاد می گوید علم امریکا پیشرفته است. یکی می گوید اون بابا خائن است و نباید این حرف را بزند و هزارتا چرت و پرت دیگر.
آیا اینکه ما دانش را از دشمنان بدست بیاوریم ننگ هست ؟
پیامبر اسلام فرموده اند که دانش را بیاموزید حتی اگر از دشمنتان بیاموزید.
پس بهتره کمی شعارهایمان را عوض کنیم.
مرگ بر امریکا اما زنده باد علم امریکا !
البته دوست عزیز منظورم شما نبودی. بطور کلی گفتم. توهین به کسی نباشه.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6678 بار
سپاس‌های دریافتی: 12045 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » دو شنبه 15 آبان 1385, 8:46 pm

اگه به طور كامل يا اقتصادي ساخته بودن به جاي موشك هاگ روي اف 14 ها نصب مي كردن.!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » دو شنبه 15 آبان 1385, 9:32 pm

قبلا" که از این کارها می کردیم. حالا چرا داریم به آنها ناسزا می گوییم ؟
(شما را به مقاله اخیر تام کوپر جلب می کنم که درباره تامکت های ما در جنگ و چگونگی دسترسی به موشکهای فونیکس و غیره گفته بود که فکر کنم همینجا هم مقاله مزبور توسط یکی از دوستان که آلمانی هم خوب بلد بود ترجمه شد)
واقعا" بعضی جاها مسخره را در میاورین. روزی که داشتیم از اون کارها میکردیم ناسزا به آنها نمی گفتیم اما حالا .....

شرايط زمان جنگ با زمان صلح خيلي متفاوت هست . در ضمن در زمان جنگ هم اكثر مواقع تسليحات مورد نياز ايران از طريق بازار سياه و با واسطه گري دلالان خريداري مي شده . ممكنه كه در مواردي تسليحات مورد نياز فقط در اختيار دلالا يهودي بوده و چاره اي هم جز خريد وجود نداشته . اما نفس اينكه از يك دلال يهودي خريد بشه با اينكه از حكومت صهيونيستي خريد بشه خيلي با هم تفاوت داره . لطفا اين دو تا را با هم قاطي نكنيد .
يادمه يكبار خاطره اي از شهيد بزگوار جواد فكوري ميخوندم كه مضمونش اينطوري بود كه يكي از واسطه هاي خريد نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران زماني به اين شهيد پيغام ميده كه بعضي از قطعات و لوازم مورد نياز رو پيدا كردم ولي اين وسايل در دست يك تاجر يهودي هست . ايشون در جواب ميگه كه تجارت با يهود بلامانع اما مجالست با يهود نه :-o

واقعا" بعضی ها را آدم می بیند چشم بسته و کورکورانه تا یک چیزی می شنوند می گویند فلان باید گردد ! نمونه های آن هم در همین سایت زیاد داریم. تا یکی میاد می گوید علم امریکا پیشرفته است. یکی می گوید اون بابا خائن است و نباید این حرف را بزند و هزارتا چرت و پرت دیگر

چرا از اون طرفي غش ميكني داداش ... :D
پس اونهايي كه تا بحث پيشرفت هاي ايران ميشه سريع مياد ميگند كه ايراني فلان و بهمانه و يه بحث هاي غير منطقي راه ميندازند چي ميشند ؟ :-)

می گوید علم امریکا پیشرفته است. یکی می گوید اون بابا خائن است و نباید این حرف را بزند و هزارتا چرت و پرت دیگر.
آیا اینکه ما دانش را از دشمنان بدست بیاوریم ننگ هست ؟

من با اين جمله شما موافقم . دليلش رو هم ميتونيد در اين ببينيد كه در جواب اون دوستمون كه گفته بودند :
تنها کاري که سامان يافته و موفق بوده، نصب موشک آمريکايي هاوک بر روي هواپيماي آمريکايي اف14 بوده
نوشتم كه :
انگار کلمه به دست متخصصان توانمند ايراني از توي جمله جا افتاده

بله من هم قبول دارم كه از علم ديگران بايد استفاده كرد . اما خيلي ها نبودند كه تا بحث صاعقه پيش ميومد ميگفتند كه اين فقط اضافه كردن چند تا چيز به اف 5 آمريكايي هست ؟ آيا در اون مورد ما از علم ديگران به نفع خودمون استفاده نكرده بوديم ؟ :-)
فكر كنم دوستان بدونند كيا رو ميگم ؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » دو شنبه 15 آبان 1385, 10:25 pm

Reza 313,
1- بله. حق با شماست. موشک هاوک به دست پرسنل نيروي هوايي در پايلون مخصوص خود نصب شده است و دست پرسنل کشور ديگري در اين کار دخالت نداشته است.

2- چين که ابرقدرت محسوب مي شود، براي توليد موشکهاي نيمه فعال راداري PL-11 و PL-12 جهت نصب بر روي هواپيماي J-10 دست به دامان شرکتها و متخصصان خارجي شد. حال ما که تا 15 سال پيش گلوله خمپاره وارد مي کرديم، اکنون موشک AIM-54 را به روش مهندسي معکوس ساخته ايم؟ آيا چين نمي توانست AIM-120 را مهندسي معکوس کند؟

3- برتري هاوک نسبت به AIM-7-E4 چيست؟ فونيکس حداقل تا آنجايي که من مي دانم در يکي از شليکها، موفق به سرنگوني ميگ23 عراقي در فاصلهء 140 کيلومتري شده است. اگر قرار است برد هاوک با آن وزن و حجم، تنها 20 مايل باشد، پس برتري آن نسبت به اسپارو چيست؟ تبليغات؟ يا عدم دسترسي هم به فونيکس و هم به AIM-7-E4

4- نظرتان در مورد برخي بيسيم ها دستي سپاه پاسداران، قطعات موتور J-79، پاد Pave Tack ساخت (يا بهينهء شده) و .... !!! توسط اسرائيل چيست که به وفور در ايران يافت مي شود؟ نظرتان در مورد دفتر خريد سلاح ايران در لندن چيست؟ آيا از بورکينافاسو قطعات و اسلحه خريداري مي کند يا از دلالان زيتون؟

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » دو شنبه 15 آبان 1385, 10:50 pm

آقا رضای عزیز

ممنون از توضیحات کامل و قانع کننده شما :shock:

آیا ممکن است رادار این موشک حتی به شکل مهندسی معکوس در ایران تولید شود

البته بنده بعید میدونم :-(
:)

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » دو شنبه 15 آبان 1385, 11:41 pm

Reza6662, عزيز
1-ميشه بگي كه چين اجازه كپي گرفتن از محصولات امريكايي و روسي رو داره.غير ممكنه داشته باشه چون اگه اين كارو بكنه ديگه هيچ كشوري بهش سلاح نميفروشه.دركشور ما هم فقط از روي تجهيزات امريكايي و چيني كپي برداري ميشه اما تجهيزات روسي نه .دليلش رو بالا بهت گفتم.
--------------------------------------------------
2-عزيز دل ميشه بگي اگه ما بقول شما لطف كرديم و موشك هاگ رو در پايلون اون قرار داديم پس مطابقت دادن با رادار تامكت و تغيير سويچ انفجار در اين موشك حتما خود به خود ايجاد شده.يعني شما از متخصصان جهاد خودكفايي بيشتر ميدونيد و اونها دارن غاز ميچرونن 8) .قابل توجه شما كه المان نازي ظرف 20 سال ابر قدرت شد و هند داره ميشه بعد از 30 سال وچين هم همينطورو هر دو خيلي محصولات پيشرفته اي هم توليد ميكنه.ما چيمون كمتره.....................
--------------------------------------
3-كي گفته چون چين و امريكا و روسيه چيزي رو نميتونن بسازن يا از ديگران در ساختش كمك ميگيرن ما هم نميتونيم و بايد محتاج ديگران باشيم.اين ديگه از اون حرفاست :grin:
-------------------------------------------------------
4-كي گفته چون ما يك سلاح رو ميسازيم نبايد خريد نظامي داشته باشيم.كشوري كه فكرهاي بزرگ داره براش فرق نداره از دشمنش خريد ميكنه يا از دوست.مهم اينه كه توان نظامي خودش رو بيشتر كنه اونم به هر وسيله اي.در ضمن موشك هاك در ايران توليد ميشه.
----------------------------------------------------
5- يعني نظر شما و ديگر اساتيد اينه چون ما ميتونيم فونيكس بسازيم يا ميسازيم نبايد سراغ موشك ديگري برويم..خوبه والا امريكا هم چون فونيكس داره چرا ميره اسپارو و .... رو ميسازه.دوست من توي همين اف 14 كه عاشقش هستيد بغيير از فونيكس از اسپارو و دوسه موشك ديگر هم استفاده ميشه يعني امريكا هم اشتباه ميكنه در مورد ميگ 31 هم صادقه اين موضوع.(روي گفته هاي خود فكر كنيد).
--------------------------------------------------------
7-اخرش يك كلام: داداشاي گلم خواستن توانستن است.پس ما هم ميتوانيم.
-----------------------------------------------------------
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

ارسال پست

بازگشت به “موشكهاي هوا به هوا”