در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

162

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 مرداد 1391 14:24

آرشيو سپاس: 534 مرتبه در 148 پست

ف_*ل_ن*__ر سایت چیست ؟

توسط طراحی سایت » يکشنبه 19 شهریور 1391 10:10

بر اساس اعلام رسمي انتشار محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی از مصاديق ف_ * ل*_ ت ر سايتها محسوب مي‌شود.
شايد بتوان گفت كه هيچ كاربر اينترنتي نيست كه تاكنون هنگام مراجعه به سايت‌هاي مختلف با عبارت «مشترك گرامي! دسترسي به اين سايت امكان‌پذير نمي‌باشد» مواجه نشده باشد. البته اين هشدار از نوروز سال 89 جاي خود را به صفحه پيوندها داد و معرفي سايت‌هاي مفيد جايگزين اين عبارت شد اما گذشته از لزوم ف_ * ل*_ ت ر يا همان پالايش برخي از سايت‌ها به دلايل مختلف با اين حال موضوع ف_ * ل*_ ت ر شدن اشتباهي سايت‌ها يكي از موضوعات مطرح در فضاي مجازي است.
به گزارش ايسنا، نفوذ دنياي مجازي به زندگي افراد و گسترش استفاده از اينترنت در سالهاي گذشته، زمينه‌اي ايجاد كرد كه طيف وسيعي از اطلاعات بدون محدوديت و فراتر از مرزهاي جغرافيايي در سراسر دنيا در دسترس كاربران دنياي مجازي قرار گيرد و در سطحي گسترده به يک رسانه ارتباطي و اطلاعاتي تبديل شود. اكنون به واسطه سهولت انتشار مطالب و اطلاعات در اينترنت و همچنين راحتي دستيابي به انواع مختلف داده ها در وب اعم از متن، صوت و تصوير و داده‌هاي گرافيکي متنوع، گاه شاهديم اطلاعات حاوي مطالب مخرب و زيانبار نيز در فضاي وب منتشر مي‌شود و همين موضوع زمينه سوءاستفاده‌هاي مختلف را فراهم مي آورد.
چرا ف_*ل_ن*__ر؟
هرزه نگاري‌هاي جنسي به خصوص در زمينه سوء استفاده از کودکان، ترويج خشونت و فساد، خريد و فروش مواد مخدر و زيانبار، اشاعه اطلاعات خصوصي افراد و سازمانها، استفاده از اطلاعات وب در جهت اهداف تروريستي و صدها مورد از اين دست امروزه ايجاب ميكند كه دسترسي به اينترنت با محدوديت‌هايي همراه باشد كه اين محدوديت‌ها تنها مربوط به يك كشور نبوده و در كشورهاي مختلف جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
بحث ف_ * ل*_ ت ر در كشورهاي مختلف تا جايي پيش رفته است كه كشورهايي مانند سوئد، فرانسه و آلمان در قاره اروپا و كشورهايي مانند هند، عربستان، كره جنوبي، مالزي در مجموع آسيا به عنوان بزرگترين قاره دنيا و نيز كانادا داراي گسترده‌ترين ميزان تنوع ف_ * ل*_ ت ر به شمار مي‌روند.
* كدام سايت‌هافیلتر مي‌شوند؟
عمده دلايل ف_ * ل*_ ت ر كردن اينترنت در كشورهاي مختلف را مي‌توان در چهار عنوان «مسائل سياسي»، «مسائل اجتماعي»، «مسائل امنيتي» و «مسائل اخلاقي» خلاصه كرد. اما در ايران براي ف_ * ل*_ ت ر كردن سايت‌ها قوانيني وجود دارد كه بحث ف_ * ل*_ ت ر بر اساس اين قوانين شكل مي‌گيرد.
زماني كه سياست‌هاي کلي شبکه‌هاي اطلاع‌رساني رايانه‌يي كشور صادر شد، شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب اين قانون كه ف_ * ل*_ ت ر را هم دربرمي‌گرفت پرداخت و بدين ترتيب قرار بر اين شد كه كميته تعيين مصاديق ف_ * ل*_ ت ر يا پالايش سايتها متشكل از نمايندگان صدا و سيما، وزارت اطلاعات و وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت ارتباطات اسامي سايت‌ها و وبگاه‌هايي كه بايد ف_ * ل*_ ت ر مي‌شدند را به ارگان‌هاي مسوول اعلام كند تا آن‌ها مسووليت ف_ * ل*_ ت ر كردن اين سايت‌ها را برعهده بگيرند.
بر اساس اعلام رسمي انتشار محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی از مصاديق ف_ * ل*_ ت ر سايتها محسوب مي‌شود.
انتشار محتواهايي که برای ارتکاب جرایم رایانه‌يی به کار می‌رود (محتوا مرتبط با جرایم رایانه‌يي)، محتواهای تحریک، ترغیب یا دعوت كننده به ارتکاب جرم ، محتواهاي مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی و محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات مجلس شورای اسلامی از ديگر مصاديق ف_ * ل*_ ت ر در ايران به شمار مي‌روند و بدين ترتيب سايت‌هايي كه اين مسائل را مورد توجه قرار ندهند در معرض ف_ * ل*_ ت ر قرار خواهند گرفت.
با فیلتراشتباه سايت چه كنيم؟
با همه اين تفاسير گاه هم پيش مي‌آيد كه سايتي به صورت اشتباهي ف_ * ل*_ ت ر مي‌شود و به جاي باز شدن صفحه اصلي آن سايت شاهد باز شدن صفحه پيوندها مي شويم. البته در همين صفحه هم اشاراتي شده و گفته شده است كه اگر سايت موردنظر شما به اشتباه ف_ * ل*_ ت ر شده اين موضوع را به نشانه الكترونيكي filter@dci.ir اطلاع رساني كنيد تا اين مشكل برطرف شود.
اما اگر سايت خود شما به اشتباه ف_ * ل*_ ت ر شده باشد مي توانيد نسبت به ثبت آن تارنما (سايت) خود در پايگاه ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي اقدام كنيد.
اين پايگاه به نشاني http://www.samandehi.ir براي رفع اين مشكل در نظر گرفته شده و متقاضيان رسيدگي به مشكل وب سايت ف_ * ل*_ ت ر شده بايد پس از ورود به سايت مذكور، با ارسال يک اي‌ميل به نشاني shekayat@dci.ir درخواست خود را مبني بر رفع ف_ * ل*_ ت ر خطاب به "کارگروه تعيين مصاديق پايگاه‌هاي اينترنتي" اعلام كنند.
در نهايت شخص مسوول تارنما (سايت) بايد با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي محل، فرم درخواست رفع ف_ * ل*_ ت ر خطاب به دبيرخانه كارگروه مصاديق محتواي مجرمانه قانون جرايم رايانه‌يي (فرم پيوست) را پر كند و پس از احراز هويت شخص، اصل فرم پر شده توسط اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي به اين مركز جهت اقدامات بعدي ارسال شود. اطلاع از چگونگي ادامه اين روند هم از طريق شماره تلفن‌هاي 4-02188846962 قابل پيگيري است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                                                                لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب طراحی سایت تشکر کرده اند:
Solver

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 193 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: ف_*ل_ن*__ر سایت چیست ؟

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 19 شهریور 1391 11:45

یه سری سایتها هم به صورت فله ای و بدون دلیل ف_*ل_ن*__ر میشن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Erratic, دموکراسی, ASHKAN95

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

714

تشکر کرده: 97 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

Re: ف_*ل_ن*__ر سایت چیست ؟

توسط Erratic » يکشنبه 19 شهریور 1391 12:46

رفع ف_*ل_ن*__ر چگونه صورت میگیرد؟ (به صورت دستی!)

مدتی پیش یکی از دوستان بنده در زمینه اینترنت انجمنی راه انداخته بود و در مسابقات هم شرکتش داده بود. امار انجمن عالی بود کاربران به خوبی فعالیت میکردند تا یک روز صبح که از خواب بیدار میشه میبینه که ای دل غافل زدن سایتو ف_*ل_ن*__ر کردن اونم کاملا اشتباهی!

بعد از حداقل 55 روز دوندگی این دوست ما سایت رو رفع ف_*ل_ن*__ر کرد اما هم زمان مسابقات تموم شده بود هم اینکه کاربران دیگه رغبتی به فعالیت در سایت نداشتند و به این ترتیب ضرر بی اندازه ای متحمل شد دوست ما.

وب مستر ها در اینترنت باید بدونن که اگر سایتشون در وزارت فرهنگ ثبت نشده باشه بلاخره یه روزی این شتر (ف_*ل_ن*__ر) در خونه شون میخوابه.

اما راه های دور زدن ان چیست؟؟

1- سعی کنید یک ای دی یاهو با پسورد بسیار قوی (شامل کاراکتر حروف و اعداد ترجیحا بالاتر از 20 رقم) ایجاد کرده و در صفحه اصلی سایت قرار بدید تا در صورت  ف_*ل_ن*__ر شدن به سرعت هر چه تمام تر تغییر دادن ادرس رو به کاربران گزارش بدید.

2- وب مستر ها میتونن هنگام ف_*ل_ن*__ر شدن یک دامنه برای مثال به این صورت اگر دامنه شما به این صورت است:
yourdomain.com
یک ادرس جدید دیگر تهیه کرده به این صورت
yourdomain01.com
و ست کنید. راه رایگانش هم اینه که به تازگی یکسری از سایت ها دامنه هارو اصطلاحا کوتاه میکنن کافیه برید اونجا و یک دامنه تهیه کنید و ست کنید.
3- در احتیار کاربران فعال حتما وی پی ان و ساکس قرار بدید.
4- در جوایز سایت (قرعه کشی) حتما وی پی ان رو هم قرار بدید همینطور در تبلیغات!
5- کاربران رو مجاب کنید تا در خوراک سایت عضو بشن تا در صروت بروز مشکل به سرعت بهشون اطلاع بدید
6- در فیس بوک و توییترحتما یک صفحه مربوط به سایت خودتون درست کنید و اخبار و اخرین ارسالها رو از اونجا گزارش بدید.
7- یکی از دوستان میگفت که وقتی دامنه جدید رو خریدید محتویات سایت رو مستقیما در دایرکتوری اصلی نریزید! یک فولدر به نام مثلا 01 بسازید و محتویات رو بریزید داخلش. اگر این دامنه ف_*ل_ن*__ر بشه شما میتونید محتویات رو دوباره برگردونید به دایرکتوری اصلی و دوباره ازش استفاده کنید چون ف_*ل_ن*__ر نمیشه.

ادامه خواهد داشت
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Solver

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ف_*ل_ن*__ر سایت چیست ؟

توسط Solver » دوشنبه 20 شهریور 1391 13:16

Erratic,  

وب مستر ها در اینترنت باید بدونن که اگر سایتشون در وزارت فرهنگ ثبت نشده باشه بلاخره یه روزی این شتر (ف_*ل_ن*__ر) در خونه شون میخوابه.


خیر، ثبت بودن یا نبودن در این سامانه همان قبل تر هم فاقد ارزش بود و فقط موجب لو رفتن یک سری اطلاعات وب مسترها  و تشکیل مجمع ریاکار "فرا" شد.

هم اکنون نیز اساسا قطع دسترسی به یک سایت مانند قبل اصلا ارتباطی با ثبت بودن یا نبودن در این سامانه نداشته و همچنین ثبت بودن یا نبودن در این سامانه جهت رفع فیلترینگ هم هیچ امتیاز یا ارزش خاصی ندارد.

این سامانه متعلق به دولت بوده که هم اکنون در اختیار شورای عالی فناوری اطلاعات (باز تقریبا دولت) است. اما بحث قطع دسترسی به سایت ها قبل از سال 80 تحت اختیار مخابرات بود و بعد از سال 80 مدتی مخابرات، سپاه (چیزی که الان به اسم جرائم سازمان یافته تشکیل شده) و قوه قضاییه است. به مرور سهم مخابرات کم و کمتر شده است و الان تقریبا این کنترل ها فقط از طریق همان واحد جرائم سازمان یافته و بخش مربوط در قوه قضاییه در حال اجرا است و تقریبا دولت درش چندان دخیل نیست (البته هنوز دستی بر آتش داره دولت هم).

من تجربه خوبی تو این زمینه داشتم. حداقل تو این همه مدت فعالیت هیچ گاه اسیر این محدودیت در سایت ها حتی گالری های عکس آنلاین در دوره متشنج 88 هم نشدم. حقیقت امر این است سایت هایی که به اشتباه محدود میشوند میتوانستند با دقت در طراحی ها از این امر پیش گیری کنند. کافیست با دقت در طراحی ساختار سایت، در چهره ای ک هسایت شما برای ربات های فیلترینگ از خود به نمایش می گذارد دقت کافی را داشته باشید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER, Mahdi1944, Ali$amir, Erratic


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان