در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: ایران جنگنده "اف۱۵" ساخته است؟

توسط f14tomcat » چهارشنبه 22 شهریور 1391 07:08

دوستان!این (1)زیادی تایپ شده پدرمارودرآورده!!!!اف-15 نه اف-5!!!!

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » چهارشنبه 22 شهریور 1391 07:14

واقعاً میزان توهمِ برخی از کاربران جدیدِ سایت در حد بالایی است. فهمیدیم که ذوالفقار (که بنا به تایید خیلی از مسئولین نظامی در حال آزمایش و خطا و توسعه هست و هنوز تولید صنعتی نشده) برابر آبرامز هست، اف-15 هم که عیناً ساخته شده، اسنادش هم موجوده و یه روزنامه لبنانی خبر داره! شفق هم که جز 5 جنگنده رادارگریزِ برترِ دنیاست!
دوستِ عزیز شما یا نمیدونی اف-15 چیه یا نمیدونی که هر چیزی که دو تا بال داشت اف-15 نیست. اصلاً بحث رو ببریم بر سر ماهیتِ جنگنده ی مورد ادعای شما، بر فرض که ایران جنگنده ای در کلاس اف-15 طراحی کرده باشه چطور وقتی که به تجهیزات و طراحی اف-15 دسترسی نداریم و باید خودمان همه چیز رو از نو طراحی کنیم، هواپیمای فرضی رو از نوع اف-15 میدونید؟ بحثِ من اینه که فرضاً اگر ایران جنگنده ای رو طراحی کرده باشه چطور شما فهمیدید که اف-15 هست؟ اصلاً شما کابین این جنگنده ی احتمالی رو دیدید؟ اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟ شما دو مورد فرقِ اف-15 و میگ-21 رو برای ما بگو تا همه چیز عیان بشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
Night_Raven, دموکراسی, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Present, javedan-seda, SORENA, Mohammad 1985, mj_piremard

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

توسط m-sajedy » چهارشنبه 22 شهریور 1391 08:59

سلام دوستان

موضوع ساخت اف 15 در ایران رو فکر کنم حدود یک سال بیش تو یکی از فروم های خارجی شنیدم ، اونجا پروژه FB44 رو به عنوان اف 15 ایرانی معرفی کرده بودند.(چرندیات جینز هم ضمیمه گفته هاشون کرده بودند)
موضوع جدیدی نیست و به نظرم اصلا" پایه علمی نداره چرا که به منظور ساخت جنگنده ای هم رده اف 15 باید موتورهایی با قدرت تولید تراست خشک بیش از 60 کیلونیوتن احتیاج داریم و ....
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
onbekende, Lord_Jason, zzvf

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اسفند 1386 12:14

آرشيو سپاس: 183 مرتبه در 54 پست

توسط josniper64 » چهارشنبه 22 شهریور 1391 11:15

Goebbels نوشته است:
ابراهام ام 1

جناب josniper64

درستش ام 1 آبرامز است!

آبراهام (لینکلن) اسم شانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا است! نه تانک ام 1!

بد نیست دوستان قبل از اینکه تاپیک رو با پست های خودشون منور کنند کمی در مورد آنچه که میخواهند بگویند در اینترنت به جستجو بپردازند!

ولی ما بعد 20 سال تانکی ساختیم در حد انها.

کدام تانک ساخت ما در حد و اندازه تانک های روز غربی و شرقی است؟؟

اولا. چه خواجه علی چه علی خواجه(چه ابراهام ام1 چه ام1 ابرامز)

دوما از سال 68 تا الان چندسال میشه؟ ما کی ذوافقار3 را رونمایی کردیم؟

درضمن شما که محقق در اینترنت هستین ومارا منور میفرمایید .بفرمایید ذوالفقار3 کم تانکیه

تازه به تصویر زیر که از منابع خارجی تهیه شده نگاه کننید سپس مارا منور بفرمایید
http://img4up.com/up2/66206029429293287014.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب josniper64 تشکر کرده اند:
zzvf

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » چهارشنبه 22 شهریور 1391 11:47

تانک ذوالفقار 3؟؟؟؟

یه عکس یا فیلم از حرکت یا شلیک این تانک لطفا!!!!!

بحث در مورد این تانک زیاد شده در این انجمن!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Present, sroasha, Night_Raven, دموکراسی

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

توسط zzvf » چهارشنبه 22 شهریور 1391 12:53

اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟

بله همانی که در سرعت های بالا بار ها گزارش شده است به علت معایب طراحی از پشت می شکند؟!
دوستان یادمان باشد صاعقه که همانند F-18 است بدون خود این هواپیما ساخته شده است؛یعنی ما نمی توانیم بدون وجود F-15 چیزی شبیه به آن بسازیم؟؟؟
البته قضیه خودباوری و رسیدن به پله های ترقی خوبه ولی یکی یکی نه اینکه به شعور خواننده توهین بشه و بهش القا(فریب)بشه که ما چه کارا که نمیکنیم

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن.
من کاری به دیگر خبرهای مشرق ندارم ولی با ارایه این خبر در مورد ساخت شفق کاملا وجه خودشو خراب کرد ضمنا منتظر شماهم بودیم که در تاپیک مربوطه از تخیلات نویسنده مشرق دفاع کنید

تخیلات؟یکی از توهمات مشرق را به من نشان دهید.جالبه نه؟فقط دو خبرگزاری هستند که از دستاورد ها گزارش تهیه می کنند:فارس و مشرق؛و هر دو توسط شما مسخره می شوند.
...Palestine,we'll come back again
نَصرُ مِنَ الله وَ فَتحُ القَریب...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zzvf تشکر کرده اند:
onbekende, sokuteasemuni, m-sajedy, alavi66

Major II

Major II

نماد کاربر
342

تاريخ عضويت

شنبه 29 آبان 1389 20:50

آرشيو سپاس: 1985 مرتبه در 313 پست

توسط m-sajedy » چهارشنبه 22 شهریور 1391 13:31

از مشرق و فارس و این خبرگزاری لبنانی که بگذریم به نظر شما دوستان موساد با اون اوهاماتی که تحویل خوانندگان گزارشاتش می ده  (مثل وجود بمب افکن اچ 6 در ایران) یا حرف های سایت های آمریکایی در رابطه با توان ایران به شعور خوانندگانشون توهین نمی کنن؟!
وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ

و هنگامی که به آنان گفته شود : در زمین فساد نکنید، می‌گویند : ما فقط اصلاح‌ کننده‌ایم!

سوره مبارکه البقرة

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-sajedy تشکر کرده اند:
zzvf, onbekende

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 22 شهریور 1391 14:26

سلام
امان از بعضی از صحبتها!!!!

شکستن بدنه به دلیل ضعف طراحی اون هم در یکی از برترین رهگیرهای تاریخ هوانوردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-O  :-O

اون مسئله به دلیل خستگی سازه تعدادی از F-15 های مدل A بود. در مجله صنایع هوایی هم به اون مسئله پرداخته شد. میشه به غیر از بحث دو سکان عقبی صاعقه دلایل دیگری از شباهت صاعقه با اف 18 رو بگید. به نظر من خود مشرق هم چون می دونه چیزی از توی صاعقه یا شفق در نمی یاد ترجیح می ده راجع به اون صحبت نکنه

ASHKAN95, Lord_Jason, CAPTAIN PILOT, Present, sroasha, دموکراسی, sokuteasemuni, ramin-am

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » چهارشنبه 22 شهریور 1391 14:38

من عادت ندارم زیاد بحث کنم و تنها با دوستانی که واقعا بدون تعصب و با دانش فنی بحث رو دوست دارم ولی مجبورم اینها رو بگم
1- ما وقتی میگیم توهمه دشمن این مملکت نیستیم نه جیره خورد این و اونیم نه این ور نه اون ور ما مطالعه میکنم پس میگیم این خبر توهمه ولی دروغ نیست ما میتونیم ولی نه در اون حدی که خبرنگار عزیز و مترجم خائن توهم زدن .
2-دوستان توهمی فکر نکنید یک مطلب رو با دلیل و منطق  قبول کنید هر خبرگزاری بخصوص وابسطه همیشه سعی میکنه موقعیت طرف وابسطه خودش رو بالا ببره حتی با غلو کردن مشرق همیشه 80 درصد بزرگن نمایی کاذب داشته برای همین شده عین چوپان دروغگو .
3- کاکپیت ایگیل تنها یک بار شکست و بعد از اون به مدت 1 ماه کل ناوگان زمیگیر شد و موارد مشابه دیده شدن حرفی رو از روی عصبانیت نزنید تا بعدا موجب سر افکندگی بشه .
پروژه fb44 یک پروژه بود که به نتایجی از جمله شفق رسید ولی پایه اصلی این پروژه میگ 29 بود که قصد جایگزینی تایگر رو داشت حالا به هر کجا رسیده خبر انچنانی وجود نداره پس تا زمانی که خبری رو درست نمیدونید در موردش اضهار نظر نکنید
صاعقه یک اف 5 ای یا همون تایگر هست با دو سکان عمودی مورب ،هیچوقت در حد یک هورنت هنوز نمیتونه ظاهر بشه و در مرحله توسعه قرار داره . این رو هم گوشزد کنم خود هورنت و کلا پروزه کبرا بر پایه سازه اصلی تایگر شکل گرفت و تا اواسط دهه 80 که هورنت وارد خدمت نیروی دریای شد فاز توسعه رو پشت سر گذاشت پس این موضوع رو بدونید که هیچ پروژه ای بدون پشتوانه فنی و نمیتونه پیش بره ،هنوز کاکپیت و رادار مناسبی برای صاعقه ساخته نشده هنوز ساعقه توانایی حمل تسلیحات دقیق رو نداره پس اینقدر جدل نکنید
من منکر توانهایی ها نیستم نه مسخره میکنم بلکه خنده دار بودن ماجرا اینجاست که مترجم از یک روزنامه لبنانی ترجمه کرده و عنوان و کلا متن خبر رو تغییر داده بعد دوستان ادعا کردن که آمریکا این خبر رو فاش کرده . یعنی اینقدر بحث رو تغییر میدید این خیانتی بدتر از مسخره کردن متن خبر هست که دوستان میکنن . واقعا تا چه حد میخواهید ساده لوح باشید کمی فکر کمی مطالعه نه تنها باعث نمیشه شما از خود باوریتون کم بشه بلکه توقعتون از خودتون بیشتر میشه و بهترین ها رو به شما ارمغان میده
چقدر خوش باوری چقدر میخواید به چرندیاتی که توی رسانه های توهمی مثل مشرق یا هر کجای دیگه هست اعتماد کنید اینها غلو میکنند . ما تونستیم رادار بسازیم ولی هنوز باید رادار های هوابرد بسازیم از رسانه های غلو کننده ما رو از پیشرفت باز میدارن توقع ما رو بالا میبرن و بعد فکر میکنیم که ما همه چیز رو تونستیم ولی رسانه های منتقد که همیشه از طرف دولت دکتر سرکوب شدن ما رو به فکر وا میدارن .
من واقعا از دوستان منتقد ممنونم که توی این انجمن حضور دارن به فکر وا میدارن که آیا واقعا میتونیم ؟ آیا این اخر راهه . صاعقه شبیه هورنت شد دیگه تموم شد ما تونستیم ولی واقعیت این نیست ما هنوز هیچ کاری نکردیم ما هورنت دهه70 رو از نظر ظاهری یک کپی ناقص زدیم ما وقتی fb44 رو تولید کنیم هنوز به اندازه فالکروم دهه 80 پیشرفت کردیم وقتی ما شفق رو تولید کنیم و وارد خدمت کنیم در حد گریپن نسل چهارم پیشرفت کردیم ما کلی عقبیم پس نگیم ما تونستیم فلان کردیم بگیم هیچ کاری هنوز نکردیم
مشکل اینه که متن خبر کاملا اشتباه هست دوستان هم آتشین پیش نرن .
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
javedan-seda, Mohammad 1985, sevrous, faraz7126979

Major I

Major I

نماد کاربر
351

تشکر کرده: 63 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 بهمن 1390 12:42

آرشيو سپاس: 2212 مرتبه در 321 پست

توسط دموکراسی » چهارشنبه 22 شهریور 1391 15:33

zzvf نوشته است:
اصلاً کاکپیتِ اف-15 رو دیدید؟

بله همانی که در سرعت های بالا بار ها گزارش شده است به علت معایب طراحی از پشت می شکند؟!
دوستان یادمان باشد صاعقه که همانند F-18 است بدون خود این هواپیما ساخته شده است؛یعنی ما نمی توانیم بدون وجود F-15 چیزی شبیه به آن بسازیم؟؟؟
البته قضیه خودباوری و رسیدن به پله های ترقی خوبه ولی یکی یکی نه اینکه به شعور خواننده توهین بشه و بهش القا(فریب)بشه که ما چه کارا که نمیکنیم

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن.
من کاری به دیگر خبرهای مشرق ندارم ولی با ارایه این خبر در مورد ساخت شفق کاملا وجه خودشو خراب کرد ضمنا منتظر شماهم بودیم که در تاپیک مربوطه از تخیلات نویسنده مشرق دفاع کنید

تخیلات؟یکی از توهمات مشرق را به من نشان دهید.جالبه نه؟فقط دو خبرگزاری هستند که از دستاورد ها گزارش تهیه می کنند:فارس و مشرق؛و هر دو توسط شما مسخره می شوند.

ببخشید جناب دموکراسی،ولی اگر قبل از به زیر کشیده RQ-170 Sentinel ما حرفی می زدیم شما از اولین کسانی بودید که ما را مسخره می کردید؛درست مثل الآن-----

مرد مومن من کجا مسخره کردم اصلا تو اون تاپیک بودم ؟!

ثانیا به زیر کشیده شدم RQ کاملا اثبات نشده(سعی نکنید لینک خبرهایی از منابع موثق!!!!!!!مثل مشرق رو مطرح کنید ، چون پایگاهی که عنوان میکنه شفق سومین جنگنده نسل 5 دنیاست خبرهاش رسمیت نداره)

راج به این فرمایش شما که صاعقه عین F-18 است بله ادعای شما زمانی صحت داره عکس صاعقه و هورنت رو به یک شخص بی اطلاع از علم هوانوردی نشون بدین تا ثابت بشه که این دوتا عین همن یا احیانا شبیه همن

درسته نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم.....این صاعقه ای شما میفرمایین به خدا ما هم از نزدیک دیدم حتی رو صندلی خلبانشم نشستیم چیزی که اون رو متمایز از یک تایگر بکنه خداییش وجود نداشت به جز رنگ لاجوردی و دم هفت شکل

حتی خلبان صاعقه اظهار داشت که این همان اف 5 ِ ولی کمی پیشرفته تر

درسته ما توانستیم جنگنده رو تغییر بدیم اگر شما از پیشرفت و ساخت یک جنگنده توسط ایران خوشحال میشین ، ما آرزوی قلبییمونه که این کار انجام بشه

ولی بنا به فرمایشات جناب مهدی بزرگنمایی و غلو خیلی خوب نیست مقایسه صاعقه با هورنت اصلا بجا نیست مثل آن میماند که آردی رو با 405 مقایسه کنید و بگین ما جنگنده ای در کلاس هورنت ساختیم

اذعان به نهایت قدرت و کاری که از دستمان میاید بهتر از بزرگنمایی و دروغ گفتن به مردمه
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب دموکراسی تشکر کرده اند:
javedan-seda

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 22 شهریور 1391 16:02

همانطور که قبلا گفتم آن مقاله شفق مربوط به باشگاه خبرنگاران جوان است و مشرق درباره شفق و صاعقه هیچ گزارشی تهیه نکرده است .

خبرگزاری مشرق تنها خبرگزاری است که به طور مداوم درباره دستاوردهای دفاعی کشور گزارش تهیه می کند و 80 درصد مطالب ارایه شده در این گزارش ها منطبق با واقعیت است ( تمامی گزارش ها مشرق موجود است و می توان انها را مورد بررسی قرار داد ) . در اصل این گزارش ها اکثرا تجمیع شده بحث هایی است که در سطح انجمن های فارسی زبان مثل همین سنترال کلاب می شود ، نمونه بارز آن مقاله فالکروم های ایران است که تقریبا تمامی بحث ها و نوشته های داخلی و خارجی یکجا جمع کرده و به صورت یک گزارش ارایه داده است .  

در رابطه با RQ-170 هم ، خود وضعیت پرنده در زمان نمایش گویای همه چیز است .

اما درباره این قضیه ساخت اف 15 در ایران ، قرار دادن این گزارش توسط یک خبرگزاری که اسم و رسمی ندارد و عدم انعکاس آن توسط دیگر خبرگزاری های معروف ایران میزان واقعیت آن را نشان می دهد .
و از دید من این خبر بر تحت شعاع قرار دادن موفقیت های جدید ایران به ویزه موشک کروز مشکات است .
حداقل اگر می گفت F-16 یه چیزی چون از چند سال پیش شایعه مهندسی معکوس آن وجود داشته است ( البته ای هم در حد همان شایعه مانده است )

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
mehdighorbani, sokuteasemuni, mm1990, anga2009, zzvf

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 22 شهریور 1391 18:11

دوست عزیز و بزرگوار جناب دموکراسی

مقاله مربوط به جنگنده شفق هیچ ارتباطی با سایت " مشرق " ندارد. لطفا دقت بفرمایید. با تشکر از شما دوست و کاربر گرامی :razz:  :razz:

Mahdi1944, zzvf, alavi66, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Qaher1406, sokuteasemuni, دموکراسی

قبليبعدي