اخبار و قوانين انجمن را در اين بخش مطالعه فرماييد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
204

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 مرداد 1389 12:47

آرشيو سپاس: 1541 مرتبه در 194 پست

سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) تسلیت باد

توسط MISSILE » چهارشنبه 22 شهریور 1391 00:11

بسم الله الرحمن الرحیم

چهارشنبه 22 شهريور مصادف با 25 شوال سالروز شهادت جانگداز ششمین اختر تابناک ولایت و امامت ، سرور مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) و تمامی مسلمین جهان و شیعیان ارادتمند آن امام بزرگوار تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

احادیثی پربار از امام جعفر صادق (علیه السلام) :

محمد بن سلیمان الدیلمی عن أبیه قال : قلت لابی عبدالله - علیه السلام - فلان بن عبادته و دینه و فضله ! فقال : کیف عقله ؟ قلت : لا أدری : فقال : ان الثواب علی قدر العقل.

امام جعفر صادق (ع) : سلیمان دیلمی می گوید : به امام صادق - علیه السلام - عرض کردم فلانی در عبادت و دیانت و فضیلت چنین و چنان است. فرمود : عقلش چگونه است؟ گفتم نمی دانم. فرمود : پاداش به اندازه عقل است.

منبع : اصول کافی ، ج 1 ، ص 12

اذا أراد الله بعبد خيرا زهده في الدنيا و فقهه في الدين و بصره عيوبها و من أوتيهن فقد أوتي خير الدنيا و الاخرة .

امام جعفر صادق (ع) : چون خدا خير بنده اي را خواهد او را نسبت به دنيا بي رغبت و نسبت به دين دانشمند كند و به دنيا بينايش سازد و به هر كه اين خصلتها داده شود خير دنيا و آخرت داده شده.

منبع : اصول كافي ، ج 3 ، ص 196

اَلنَّومُ راحَةٌ لِلجَسَدِ وَالنُّطقُ راحَةٌ لِلرّوحِ وَالسُّكوتُ راحَةٌ لِلعَقلِ.

خواب، آرام بخش جسم است، سخن گفتن آسايش روح است و سكوت، سبب راحتى عقل است.

منبع : من لايحضره الفقيه، ج4، ص402، ح5865

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MISSILE تشکر کرده اند:
nima-rad, Java, oweiys, Shahbaz, mahshid-banoo, naghme, Amiiiin, ARafiee, Mahdi1944, sokuteasemuni, Mohammad.Jafar

Captain

Captain

no avatar
616

تشکر کرده: 1018 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

Re: سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) تسلیت باد

توسط ARafiee » دوشنبه 19 مرداد 1394 19:40

بيست و پنجم ماه شوال و به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(عليه السلام)
بزرگ مدرس مكتب راستين شيعه

چهار ذکر اثرگذار در زندگی

امام صادق (ع): در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی‌برد!

در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ» (آل عمران آیه 173) پناه نمی‌برد.

در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِین» (سوره انبیاء آیه 87) پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می‌بخشیم.» (سوره انبیاء آیه 88)

در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر آیه 44)... پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.» (سوره غافر آیه 45)

در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیبایی‌های دنیاست چگونه به ذکر «ماشاءالله لا قوه الا بالله» پناه نمی‌برد.

زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمت‌ها برخوردار بود» فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.

[url=http://isna.ir/fa/news/93101608471/چهار-ذکر-اثرگذار-در-زندگی]منبع[/url]

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است