در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 تیر 1390 13:57

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 25 پست

عکس ها سالم به موبایل نمیرسن!!

توسط sYAGHOOT » چهارشنبه 22 شهریور 1391 13:41

سلام به دوستان!
موبایل من نوکیا E52  هستش.مدتیه که بیشتر عکس هایی که وارد موبایلم میکنم(از طریق usb از کامپیوتر ) رنگ عکس به هم میخوره و یه چیزی شبیه نگاتیو میشه.این عکس ها jpeg هستن.

جالب اینجاست که یکی دوتاشون  درست میان.گفتم شایدjpeg  ها رو خراب میکنه.ولی دیدم که نه...بعضی از عکس های با همین فرمتو درست میاره.

من موبایلمو ریست هم کردم ولی درست نشد!به نظرتون من چیکار کنم؟؟  
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sYAGHOOT تشکر کرده اند:
Present

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: عکس ها سالم به موبایل نمیرسن!!

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 22 شهریور 1391 18:50

sYAGHOOT,  
مشکل مربوط به استاندارهاي کد رنگ در تصاوير مورد نظر شما هست که اين استاندارد در برنامه‌ي ديدن عکس گوشي شما پشتيباني نشده و به اين شکل نشون ميده، اگر با فتوشاپ اون رو به RGB و با فرمت درست ذخيره کنيد، مشکل رفع خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Erratic, Present, zzvf, A3eman, MISSILE, ASHKAN95, nima-rad, CentralWeb

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » چهارشنبه 22 شهریور 1391 23:53

چه طوری به RGB تبدیل کنم؟میشه راجع به RGB بیشتر توضیح بدین؟
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 23 شهریور 1391 00:28

مشکلم فعلا حل شد!تبدیلشون کردم به png درست شد.ولی هنوز با jpeg مشکل دارم...

Captain I

Captain I

نماد کاربر
204

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 مرداد 1389 12:47

آرشيو سپاس: 1541 مرتبه در 194 پست

توسط MISSILE » پنج شنبه 23 شهریور 1391 10:12

sYAGHOOT نوشته است:چه طوری به RGB تبدیل کنم؟میشه راجع به RGB بیشتر توضیح بدین؟

سلام دوست عزیز

برنامه فتوشاپ را اجرا کنید و از منوی File گزینه Open را زده (کلید های ترکیبی Ctrl + O) و در پنجره باز شده فایل عکس مورد نظرتان را جستجو و انتخاب کرده و روی گزینه Open کلیک کنید.

بعد از منوبار روی گزینه ی Image کلیک کرده و در منوی کرکره ای باز شده روی گزینه ی Mode رفته و از زیر مجموعه آن گزینه RGB Color را انتخاب کنید، با این کار مُد رنگ تصویر شما به مدُ رنگ RGB تغییر حالت میدهد.

حال شما میتوانید تصویر مورد نظر را با مُد رنگ جدید از طریق منوی File و گزینه Save (کیلدهای ترکیبی Ctrl + S) روی فایل قبلی ذخیره کنید (برای تغییر فرمت تصویر از گزینه Save As استفاده کنید).

RGB چیست؟

قرمز، سبز و آبی (Red , Green , Blue) به این سه رنگ کانال های رنگ RGB میگویند. کانال ها تصاویر خاکستری هستند که انواع مختلفی از اطلاعات را ذخیره می کنند. کانال های اطلاعات رنگ در هنگام بازکردن یک تصویر جدید بصورت اتوماتیک ایجاد می شوند. مُد رنگ تصویر تعیین کننده تعداد کانال های ایجاد شده می باشد. برای مثال یک تصویر در مُد RGB بصورت پیش فرض دارای چهار کانال است، به صورت کانال های قرمز، سبز و آبی و بعلاوه یک کانال ترکیبی که برای ویرایش تصویر بکار می رود.

موفق باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MISSILE تشکر کرده اند:
Present, Mahdi1944, sYAGHOOT, nima-rad

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 23 شهریور 1391 17:26

از راهنمایی شما دوست عزیز ممنونم. :razz:
من کاری که گفتید با عکسم رو انجام بدم،انجام دادم ولی بازم توی موبایلم اون شکلی اومد.البته مد تصویرم خودش روی RGB بود.ولی به هر حال سیوش هم کردم اما باز درست نشد!
از توضیح کاملتون درباره ی RGBهم ممنونم :D