در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

ریچارد پرایر

توسط Karim1504 » جمعه 21 مهر 1385 21:22

ريچارد پراير، کمدين مشهور سياه پوست آمريکايی پس از حدود ۲۰ سال ابتلا به بيماری ام اس، در سن ۶۵ سالگی درگذشت(دسامبر 2005)پزشک معالج ريچارد پراير، علت مرگ او را سکته قلبی اعلام کرد.هنرنمايی آقای پراير در چندين فيلم موفق کمدی در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰از جمله Silver Streak و Stir Crazy سبب شد که او يکی از پولسازترين هنرپيشه های هاليوود شود.در سال ۱۹۸۳ شرکت فيلمبرداری کلمبيا، يک قرارداد پنج ساله به ارزش ۴۰ ميليون دلار با او امضا کرد.پراير ايام کودکی را در فقر گذراند. او که از مدرسه و نیز ارتش اخراج شده بود مدتی به کارهای کم درآمد و سرپایی پرداخت.شهرت او از هنگامی که برنامه های زنده کمدی تک نفره را اجرا می کرد، شروع شد. در اين برنامه ها او با طنز خاص خود مسائل مربوط به زندگی مدرن و مشکلات نژادی را مطرح می کرد.ريچارد پراير زمانی گفته بود:" من در يک آمريکای نژاد پرست زندگی می کنم و بی سواد هستم، با اين وجود، عده زيادی مرا دوست دارند و از برنامه های من لذت می برند. هزينه زندگی من با اجرای اين برنامه ها تامين می شود. بيش از اين چه چيزی می توانم از زندگی بخواهم."کمدی وی الهام بخش هنرمندان سياه پوستی مانند ادی مورفی، آرسنيو هال و ديمون وايانز شد.ريچارد پراير در سال ۱۹۹۵ نقش يک بيمار مبتلا به ام اس را در يک سريال تلويزيونی بازی کرد که موجب شد نامزد دريافت جايزه تلويزيونی امی، برای بهترين بازيگر ميهمان شود.

منبع :http://superspace.blogfa.com
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان