سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط Sami 1993 » چهار شنبه 29 شهریور 1391, 6:49 pm

من هیچ به آن پوستر بزرگ توجه نکرده بودم .
حالا با قطعیت می توان گفت که خلیج فارس همان ناو آموزشی -عملیاتی است .
در رابطه با مشخصات از تصویر زیر بیشتر می توان طول ناو را حدس زد که یا 125 متر است و یا 145 متر که البته 125 متر محتمل تر است ( طول جماران 94 متر است )

تصویر

Fast Poster
Fast Poster
پست: 256
تاریخ عضویت: جمعه 2 دی 1390, 8:01 pm
سپاس‌های ارسالی: 375 بار
سپاس‌های دریافتی: 550 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط panda64 » چهار شنبه 29 شهریور 1391, 10:01 pm

اون شکل مکعبی برای آشیانه هلیکوپتر منسوخ نشده این هم با این فرمش حتما فریگت هست اصلا به آبی خاکی نمیخوره به دماغه اش دقت کنید و ارتفاع کمش

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10131 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط typhoon » چهار شنبه 29 شهریور 1391, 10:09 pm

شناور افق 5600تن
شناور تایپ 45 8000 تن!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط Sami 1993 » چهار شنبه 29 شهریور 1391, 11:12 pm

با تشکر از کاربر گرامی جناب کیارش

كيارش نوشته شده:ناو جمهوری اسلامی ایران خلیج فارس


تصویر

Junior Poster
Junior Poster
پست: 108
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اسفند 1386, 12:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 163 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط josniper64 » چهار شنبه 29 شهریور 1391, 11:50 pm

به نظرم مساله دیگر در مورد خلیج فارس .ماکت بالگرده که یه جورهایی خوب به نظر میاد ونشون میده که به فکر مدل در یائی بالگردها هم هستند
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 30 شهریور 1391, 2:36 am

با سلام ؛

طبق همان نمودار، ناو خلیج فارس در سال 1396 یا 1397 حاضر میشه .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 307
تاریخ عضویت: پنج شنبه 21 دی 1385, 1:06 pm
سپاس‌های ارسالی: 1216 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط mohammad tomcat » پنج شنبه 30 شهریور 1391, 8:45 am

یه سوال، اون ماکت هلی کوپتر به نظرم شبیه هلی کوپترهای موجود نیست، ممکنه ماکت یه طرح واقعی مثل هلی کوپتر ملی باشه یا صرفا یه ماکته؟

Junior Poster
Junior Poster
پست: 108
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اسفند 1386, 12:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 163 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط josniper64 » پنج شنبه 30 شهریور 1391, 5:13 pm

راستی دوستان یادم نبود
اگه خلیج فارس اینه
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
پس این چیه
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط pasha85 » شنبه 1 مهر 1391, 9:06 am

روایت سیاری از ناوشکن سهند و زیر دریایی طارق
امیر دریادار سیاری در گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سيما گفت: توانایی نظامی ایران با سالهای گذشته قابل مقایسه نیست و ایران در فن آوری دریایی رشد قابل توجهی داشته است.
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران ، امیر دریادار حبیب الله سیاری در گفتگوی ویژه خبری پنجشنبه شب که از شبکه دو سیما پخش شد، با اشاره به بازدید چند روزه مقام معظم رهبری از دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر اساس رسم هر ساله برای شرکت در مراسم تحلیف دانش آموختگان ارتش، این بار در دانشگاه امام خمینی(ره) حضور یافتند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: شبیه ساز زیردریایی غدیر که برای اولین بار تولید شده توسط مقام معظم رهبری مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در حاشیه این بازدید نمایشگاهی از توانمندی های نرم افزاری دانشجویان دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی(ره) برپا شد که مورد استقبال معظم له قرار گرفت.

** رونمایی از سازه ناوشکن سهند و زیر دریایی طارق

این مقام ارشد ارتش کشورمان افزود: همچنین در جریان سفر مقام معظم رهبری از سازه ناوشکن سهند و زیردریایی طارق به صورت تصویری در دریای خلیج فارس رونمایی شد.

امیردریادار سیاری ادامه داد: طی سفر چند روزه رهبرفرزانه انقلاب همچنین فرماندهان و دانشگاهیان نیروی دریایی از تدابیر ایشان بهره مند شدند و با خانواده های مستقر در نوشهر دیدار نیز کردند.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب تمام افسران در خارج ایران دوره های تخصصی خود را سپری می کردند، تصریح کرد: پس پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تشکیل دانشگاه نیروی دریایی امام خمینی (ره) در نوشهر به سبب نزدیکی به دریا، همه افسران و فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در داخل کشور تربیت شدند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دانشکده های دانشگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: این دانشگاه اکنون پنج دانشکده برق، مکانیک، عرشه، مدیریت و تفنگداری دریایی دارد و سی و سه سال از عمرش می گذرد.

** توانایی نظامی ایران با سالهای گذشته قابل قیاس نیست

امیر سیاری با تاکید بر توانایی نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: توانایی نظامی ایران با سال های گذشته قابل مقایسه نیست و فناوری و رشد علم در این زمینه رشد مطلوبی یافته است.

وی افزود: دانشجویان در ظرف مدت کوتاهی از زمان آغاز تحصیلشان در این دانشگاه توانستند پژوهش هایی را رائه دهند که نشان دهنده رشد توان علمی کشور است و مورد حمایت شدید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح های پژاوهشی دانشجویان ادامه داد: دانشجویان توانستند تحقیقات خوبی در زمینه های پهباد، ارتقای سطح سامانه موشکی کشور، روش های جدید هدف گیری موشکی و بهره وری ساخت لاستیک ها و پمپ هایی مورد نیاز در زیرسطحی ها و ناوشکنی ها ارائه دهند که قابل تقدیر است.

** طارق یک زیر دریایی پیشرفته است

امیر سیاری با اشاره به زیردریایی طارق تصریح کرد: طارق یک زیردریایی پیشرفته دارای فناوری بالاست که سال ها پیش برای تعمیرات اساسی روی آن تصمیم گیری شد.

وی با بیان اینکه همه کشورها زیردریایی های خود را برای انجام تعمیرات به کشور سازنده ارسال می کنند، افزود: در کشور ما با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری زمینه های تعمیر این زیردریایی در کشور فراهم شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: در طول مدت چند سال تلاش های زیادی در خصوص تعمیر زیردریایی طارق صورت گرفت و 50 هزار قطعه ساخته شد و سرانجام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کمک نیروهای متخصص توانست تعمیر این زیردریایی را به اتمام برساند و در زمان حضور رهبر فرزانه انقلاب، در نوشهر این زیردریایی به فرمان معظم له روانه آبهای خلیج فارس شد.

امیرسیاری با اشاره به ناوشکن جماران گفت: جماران عظیم ترین ناوشکن ساخت داخل است که در 30 فروردین سال 88 ساخت آن به اتمام رسید و با ساخت آن ایران به معدود کشورهای دارای توانمندی ساخت ناوشکن پیوست.

وی همچنین با تاکید بر ساخت سازه ناوشکن سهند اضافه کرد: به طور معمول ساخت ناوشکن ها به سه سال زمان نیاز دارد ولی ما توانستیم ظرف مدت یکسال ناوشکن سهند را بسازیم.

** انطباق علم و عمل در نیروی دریایی ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ناوشکن سهند به مراتب توانمندتر از ناوشکن جماران است اظهار داشت: این ناوشکن می تواند بیش از 150 روز در دریا بماند و حتی اگر پشتیبانی لازم از آن صورت گیرد تا یکسال هم می تواند در دریا باشد، همچنین این ناوشکن از مقاومت زیادی در شرایط جوی نامساعد برخوردار است.

امیرسیاری با تاکید بر انطباق علم و عمل تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعد از راهی شدن زیردریایی طارق به خلیج فارس و اتمام ساخت سازه سهند بر رابطه علم و عمل تاکید زیادی داشتند، نیروی دریایی در این خصوص اقدامات زیادی انجام داده و در حال حاضر با بسیاری از داشنگاه های کشور برای تبادل و توسعه علم مراودات گسترده ای را صورت داده است.

وی همچنین لازمه ارتقای سطح علمی دانشجویان را رشد علمی اساتید عنوان کرد و گفت: اکنون ما زمینه ادامه تحصیل استادان زیادی را در سطوح بالا فراهم کرده ایم و تلاش می کنیم که حتی به اهداف فراتر از افق 1404 دست یابیم.

امیر سیاری با اشاره به مانورهای صورت گرفته توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مانورهای زیادی در طول این سالیان توسط ارتش و نیروی دریایی جمهوری اسلامی صورت گرفته است که انجام آنها نشان از در اختیار بودن تجهیزات، مهارت ها، زیرساختها، تاکتیک ها و برخورداری از روجیه ایثار و شهادت طلبی نیروی ارتش دارد.

** نمایش توانمندی های ارتش جرات تعرض دشمنان را از بین می برد

وی با تاکید بر پیام صلح رزمایش های ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد: ارتش باید توانمندی های خود را به نمایش بگذارد تا دشمن جرات تعرض به مرزهای میهن اسلامی مان را نداشته باشد و این زرمایش ها بر توانمندی ما بر اساس دکترین دفاعی مبتنی بر بازدارندگی طراحی شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ملت ایران صلح طلب است، افزود: ما باید توان رزمی مان را افزایش دهیم و این فقط در راستای دفاع از مرزهای کشور و حفظ انقلاب اسلامی ایران است.

امیرسیاری با اشاره به تعامل با کشورهای همسایه گفت: همه کشورهای سواحل خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند به عنوان همسایه ایران محسوب می شود که به 36 کشور می رسد.

وی اضافه کرد: ایران آماده همکاری مشترک با این کشورها برای حفظ امنیت است و حتی در همایش آفریقای جنوبی طرح برقراری امنیت در اقیانوس هند را به کمک کشورهای همسایه مطرح کرده است که علاقمندی هایی هم این خصوص مشاهده شد که برنامه ریزی های لازم در آینده نزدیک صورت می گیرد.

فرمانده نیروی دریایی در پایان به ارتباط فرمانده بیست و دوم ناوگروه نیروی دریایی با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: این ناوگروه وظیفه تامین امنیت نفتکش ها و کشتی های تجاری را در تنگه باب المندب دریای سرخ برعهده دارد که با برقراری ارتباط با مقام معظم رهبری پیام ایشان را دریافت کرد و این امر نشان دهنده جایگاه رفیع نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارد.

Junior Poster
Junior Poster
پست: 180
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 شهریور 1390, 12:24 am
سپاس‌های ارسالی: 1423 بار
سپاس‌های دریافتی: 654 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط Bystander » شنبه 1 مهر 1391, 10:11 am

 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

البته از این زاویه یعنی زاویه بالا کمی درازتر و بزرگتر بنظر میرسه (احتمالا خطای دید) اما در زاویه های دیگر دقیقا هم اندازه جماران  

Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط pasha85 » دو شنبه 17 مهر 1391, 1:17 pm

سياري خبر داد: رونمايي يكي از مراحل پيشرفت ناوشكن سهند در 7 آذر

فرمانده نيروي دريايي ارتش از رونمايي يكي از مراحل پيشرفت ناوشكن سهند در 7 آذر خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) دريادار سياري در حاشيه‌ي مراسم گرامي‌داشت هفتاد و هفتمين سالروز تاسيس دانشگاه دافوس در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت ساخت ناوشكن سهند گفت: اين ناوشكن مراحل پيشرفتش را پيش مي‌برد و ما در 7 آذر يك مرحله از پيشرفت ناوشكن سهند را در معرض ديد مردم قرار مي‌دهيم و نشان خواهيم داد كه قدرت و توليد در ساخت ناوشكن در كشور ما به چه شكل است.

سياري هم‌چنين گفت كه خبرهاي خوب ديگري هم داريم كه در 7 آذر اعلام خواهيم كرد.

وي با بيان اين‌كه آمادگي حضور در آب‌هاي بين‌المللي را داريم، افزود: ما بنا به فرموده مقام معظم رهبري كشوري نيستيم كه اهل جنگ باشيم و قصد تعرض به آب‌هاي ديگر را نداريم، اما هرجا نياز باشد از منافعمان دفاع مي‌كنيم.

سياري تاكيد كرد: ما آمادگي حضور در آب‌هاي اقيانوس اطلس، هند، آرام و قطب جنوب را داريم، منتها اين موضوع نيازمند گذراندن سلسله مراتبي است و بايد در مورد آن تصميم‌گيري شود.
ایسنا
انتهاي پيام

Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: سهند با فرمان رهبری به آب افتاد

پست توسط pasha85 » یک شنبه 23 مهر 1391, 10:21 am

پیشرفت 30 درصدی پروژه ساخت ناوشکن سهند
ارسال خبر به دوستان

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش از پیشرفت بیش از 30 درصدی پروژه ساخت ناوشکن سهند و آغاز مراحل نصب تجهیزات آن خبر داد.

به گزارش مارین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‏رسانی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار غلامرضا خادم بی‌غم با بیان اینكه «آخرین دستاورد ما ساخت ناوشكن سهند به یاد ناوشكن سهند در رویارویی با آمریكا است»، خاطرنشان كرد: این ناوشكن را در رویارویی با آمریكا از دست دادیم؛ اما اكنون اعلام می‌كنیم كه بیش از 30 درصد ساخت آن پیشرفت كرده؛ سازه اصلی ساخته شده و در مراحل نصب تجهیزات است و خبر عملیاتی آن را به‏زودی می‌شنویم.

وی گفت: در این ناوشكن طرح تجهیزات متناسب با ابعاد مختلف ناوشكن در نظر گرفته شده است. در واقع، در بعد تجهیزات نیروی دریایی به خودكفایی‌های لازم رسیده و می‌تواند تجهیزات مورد نیاز با مأموریت‌ها را تأمین كند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به همكاری نیروی دریایی با مراكز علمی یادآور شد: همه این اقدامات با همكاری تمام مراكز علمی و صنایع داخلی كشور است. نیروی دریایی نیازمند تمام علم روز دنیا است و نیاز دارد این همكاری و هماهنگی با مراكز داخل كشور را داشته باشد، به همین جهت تمام تجهیزات نیروی دریایی در حد توانمندی روز دریا است.

وی در مورد مقایسه تجهیزات نیروی دریایی ایران با سایر كشور‌ها گفت: تجهیزات نیروهای مسلح در كشور رو به افزایش است و از نظر تجهیزات نظامی و تكنولوژی و تجهیزات سایر كشور‌ها باید گفت كه نمی‌شود مقیاسی را ایجاد كرد، اهداف ما از ساخت تجهیزات با اهداف آن‌ها متفاوت است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”