در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1222

تشکر کرده: 943 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

يك سوال روابط بين المللي

توسط shafagh 2 » شنبه 1 مهر 1391 01:39

مدتي است با يك سايت انگليسي زبان مكاتبه دارم كامنت ها و پاسخ هاي متعددي فرستادم اخيرا تاپيكي را ايجاد كردم كه در ان به معرفي طبيعت سرسبز ايران و مكان هاي تاريخي و هنرهاي اسلامي ايران پرداختم چون درحقيقت چنين اقدامي نوعي تبليغ براي جلب توريسم محسوب مي شود خواستم بدانم ايا براي امدن  توريست (مردم عادي) يا ارسال محمولات پستي  از كشوري نظير امريكا كه روابط سياسي تيره اي عليه ايران دارد مشكلي يا محدوديتي وجود دارد ؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
nima-rad, Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: يك سوال روابط بين المللي

توسط Solver » شنبه 1 مهر 1391 23:06

shafagh 2,  

اگر هزینه ها را بگذاریم کنار، تقریبا مشکل قابل توجهی وجود ندارد. در حقیقت بزرگترین مشکل همین هزینه بالا می باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Fariborz, shafagh 2, Mahdi1944, Present

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » يکشنبه 2 مهر 1391 02:16

MiimA نوشته است:shafagh 2,  

اگر هزینه ها را بگذاریم کنار، تقریبا مشکل قابل توجهی وجود ندارد. در حقیقت بزرگترین مشکل همین هزینه بالا می باشد.

يعني ايا مردم عادي امريكا كه ارتباطي با سياست هاي دولت امريكا ندارند بعنوان شهروندان امريكايي مي توانند به ايران سفر كنند و براي چنين سفري با منع دولت و مجلس جمهوري اسلامي ايران مواجه نيستند ؟ اين مطلب را فقط جهت اطلاع و پاسخگويي با مخاطبين بايست بدانم پس لطف فرموده جوابي منطبق با قوانين كشور و ضوابط سازمان جهانگردي مرقوم نماييد

Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 2 مهر 1391 23:15

shafagh 2,  

بحث سفر که جداست اصلا از ارسال کالا دوست عزیز،

مسئله کالا هم دلیل بالا بودن قیمت تعرفه های شرکت های پستی بین المللی کلا در حوزه خاورمیانه به خصوص کشورهایی مثل ایران که تحریم هایی هم شاملش می شود، است نه قوانین جمهوری اسلامی.

اما بحث سفر محدودیت عجیب و غریبی در بین نیست و همه چیز مثل دیگر کشورهاست با این تفاوت که چون آمریکا در ایران سفارت ندارد، رسیدگی به امور در ایران توسط سفارت سویس (اسمی) انجام می شود، اما عملا بیشتر آمریکایی ها طی هماهنگی با سفارت انگلیس یا کانادا (که بسته شد) وارد ایران می شدند.  حداقل آشنایانی که من در جریان سفرشون به ایران بودم از طریق سفارت کانادا آمدند هر چند به عنوان اتباع آمریکا محسوب می شدند. اما جهت کسب اطلاعات کامل میتوانید با سفارت سویس در ارتباط باشید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Mahdi1944, shafagh 2, Present

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » دوشنبه 3 مهر 1391 10:48

بنظر بنده براي معرفي ايران ، ملت بزرگ ايران و فرهنگ خوب و والاي اين كشور و ملت بايست گام هاي بيشتري برداشته شود. حضور نمايندگان تجاري و صنعتي ويا فرهنگي ما همراه با نمايش هنرها و دستاوردهاي مربوطه در نمايشگاه ها ي بين المللي كافي نيست. اساسا معرفي ايران يك كار صرفا دولتي نيست اين وظيفه افراد تحصيل كرده و اشنا به زبان هاي خارجي است كه از طريق همين رسانه بزرگ اينترنت بمرور مردم مخاطب خود در ساير كشورها را با ايران كه تمامي اقليم هاي اب و هوايي را دارا بوده و داراي گنجينه هاي بزرگ ميراث هاي فرهنگي و هنري مي باشد اشنا كنند. علاوه بر ان شان و منزلت علمي و فرهنگي ملت ايران را در گذشته و امروز به نمايش بگذارند. در همين سير و مكاتباتي كه از طريق همين سايت هاي خارجي با افراد مختلف و سطوح مختلف علمي داشته ام متوجه شدم دانسته هاي انها در مورد ايران بسيار اندك است و انچه را مي دانند همان چيزهايي است كه تبليغات غرب به انها القاء كرده است. وقتي من با مقالاتي اندك تصاويري را از نواحي سرسبز طبيعي ايران براي انها بازگو كردم اكثرا بسيار متعجب شده بودند از چيزهاي نديده و نشنيده اي كه در باره ايران ، اسلام ناب و ملت بزرگ ايران جديدا مي شنيدند. ديد خيلي از انها از اسلام همان اسلام سران مرتجع عرب و ساير وهابيون قشري نگر و جمود است. اكثريت انها مطالعات و تحقيقي در باره ايران و اسلام الهي ندارند و واقعا در جو تبليغاتي غرب نياز به روشن سازي دارند. البته روش ان طور نيست كه بياييم ايات قران را براي انها توضيح دهيم بلكه بايست از همان روش هايي كه انها با ان مانوس هستند استفاده شود. وقتي بنده مناظري از بيشمار مناظر خرم و سرسبز جاهاي مختلف ايران را در قالب تصاويري با كيفيت بالا براي انها ارسال مردم و توضيحاتي هم نوشتم بسيار متعجب شده بودند و تعدادي از انها مي گفتند ما فكر مي كرديم ايران يك كشوري است كه اكثر زمين هاي ان بياباني است و حتي وقتي گروه هايي از مردم ايران را در بازديد از تخت جمشيد و ساير نقاط مشاهده كردم متوجه شدم واقعا  طي همان تصاوير به فرهنگ و تمدن اين ملت واقف شده در برابر اين مردم  احساس ناراحتي و كمبود مي كنند و با ديدن ان مناظر بيشتر  انها تاسف مي خوردند كه چرا نمي توانند به ايران سفر كنند و من هم براي همين سوال كردم. بعنوان نمونه اين جواب ها يي است كه يكي چند نفر از انها نوشته است

It looks very beautiful and peaceful. Too bad we can't visit.

خيلي زيبا و ارامش بخش است خيلي ناراحت كننده است كه نمي اوانيم از انها بازديد كنيم

Such beauty and I believe many wonderful people live there also. It is saddening that political conflicts are certain to make it difficult if not impossible for western people to ever freely travel there and enjoy these wonderful sites.

زيباست و من معتقدم و مردم خوب زيادي در انجاها زندگي مي كنند. واقعا ناراحت كننده است كه براي مردم غرب امكان پذير نيست به اين جاها سفر كنند و از مناظر اعجاب انگيز ان لذت ببرند.

It's very pretty Manss, I thought Iran was mostly desert

خيلي زيباست من فكر مي كردم بيشتر مناطق ايران بياباني باشد

اين فقط چند نمونه تصوير از مناظر  ايران است كه  براي بازديد انها ارسال كردم

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Solver, apple2009, Shahbaz, anybody, Mahdi1944, Present, kayvan6079

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 3 مهر 1391 11:02

من بر یک اصل اعتقاد دارم در کار:

جلب رضایت مشتری بیشتر از بازاریابی میتواند مشتری جدید را جذب کند.

در زمینه صنعت توریسم هم همین نظر را دارم، البته منکر نقش تبلیغات نیستم، اما فکر میکنم متاسفانه ما در ایران آنقدرها برخورد مناسب با گردشگران نداشته ایم. متاسفانه اکثر گردشگران خارجی مورد سو استفاده های مالی و حتی گاها ... قرار گرفته اند. این امر آنقدر اثر منفی دارد که با تبلیغات نمیتوان آن را جبران کرد.

شما در همین ایران خودمان صنعت گردشگری داخلی را ببین. واقعا بین شهرها چطور تفاوت میگذاریم.

شیراز شهر باستانی است و از نظر طبیعت هم مکان های دیدنی بسیاری دارد، مثل همین تصویر اول از باغ ارم شیراز، اما ما شهرهایی دیگری داریم که با توجه به نزدیک تر بوده دوره های تاریخی ده ها برابر شیراز آثار باستاندی دارند و از نظر اقلیم نیز بسیار آب و هوای مناسب تری داشته و سر سبزی فراوان تری نسبت به شیراز دارند اما هر سال شاهد رشد حضور مهمانان نوروزی یا تابستانی در شیراز و کاهش مهمانان اون شهرها هستیم ! و البته هم میدانیم فلان شهر بیش از 3 روز بمانیم کلافه میشویم از دست مردمش ! ما که ایرانی هستیم این است. حالا شما همین را تعمیم بده به یک گردشگر خارجی.

منظورم این نبود شیرازی ها خیلی مناسب برخورد می کنند .. مثل بود در مورد برخورد شیراز و ...  |   من خودم در همین شیراز بارها شاهد مواردی از این دست بودم، کرایه تاکسی برای یک فرد غریبه چند برابر است، حالا اون خارجی ها که دیگر هیچ ، یک فالوده ساده را به ده برابر قیمت به طرف می فروشند. و البته موضوع اینجاست برخی از این موارد آن قدر واضح است که اون گردشگر متوجه موضوع میشود و می فهمد که مثلا این جنس گران نیست بلکه فروشنده قصد سو استفاده را دارد.

به نظر من در کنار اون تبلیغات و شاید پیش از اون، باید رفتار های اجتماعی خودمان را اصلاح کنیم در برخورد با مهمان، حالا چه گردشگر داخلی و هموطن، توریست های غیر ایرانی.

Present

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » دوشنبه 3 مهر 1391 17:00

يكي از اهداف توريسم در ايران مي تواند اين باشد كه اين خارجي ها از نظر فرهنگي  دست خالي بيايند و دست پر بروند و البته يك زمينه سازي تبليغي خارجي مي خواهد كه لااقل اين ها الفباي ايران كجاست را بدانند . فكر نكنند مردم ايران مثل بعض افغاني ها چنان لباس هاي محلي مي پوشند و طرز سلوك و زندگي اشن ان طور است ما بايد شان ايران را چه در صنعت و چه هنر و چه تاريخ و چه بنيادهاي فرهنگي به دنيا معرفي كنيم اين طور هم نيست كه بتوان يكباره و در چند جلسه اين كار را انجام داد ابتدا خود گوينده بايد خود را اثبات كند و طوري باشد كه مخاطبين بدانند طرف مقابلشان كيست و چه فرهنگ و انديشه اي دارد و طوري باشد كه بعنوان يك صاحب نظر او را درميان خود بپذيرند بعدا مسائل واقعي را مطرح كند.
بهر حال مسائلي را كه شما گفتيد اگر در سطح وسيعي محقق باشد اسباب تاسف است ......نيازي نيست كه ما با يك توريست خارجي كه به ايران مي ايد خيلي صميمي و خودماني باشيم بلكه بايد با رفتار طبيعي عدالت و احسان و منطق خودمان را معرفي كنيم و اگر به انچه شما گفتيد با انها برخورد شود اثر بدي در انها خواهد داشت لازم به توضيح است بگويم مردم خارج اگر چه همدين و هم فرهنگ ما نيستند اما از كره مريخ كه نيامده اند انها بالاخره انسانند و مي توانند اخلاق ها و رفتار طرف مقابلشان را بخوبي درك كنند

Present, Solver

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » دوشنبه 3 مهر 1391 23:21

نكته بسيار مهمي را كه در پايان بايد مجدد به عرض دوستان برسانم انچه را كه گفتم منظورم صرفا معرفي چهره نوراني ايران به مردم عادي دنيا بود. ملت شريف و عزيز ايران و دولت جمهوري اسلامي ايران هيچ اعتنايي به روساي مستكبر و جنايتكار كاخ سفيد ندارند بلكه انها را عامل و مسبب همه ي جور و جنايت در دنيا مي دانند. فرياد مرگ بر امريكا و مرگ بر اسراييل اين ملت تا نابودي اين دو اهريمن بزرگ تاريخ همچنان ادامه خواهد داشت بلكه عموم مسلمانان جهان حشم و نفرت خود از امريكا و اسراييل را اعلان ميدارند و تا پاي جان از كيان و مقدسات اسلام دفاع خواهند كرد و خواستار مجازات مرگ براي كساني هستند كه با چراغ سبز امريكا به ساحت قران كريم و اسلام اهانت كرده اند. اين مجازات تا هلاكت ان خبيثان سر سپرده ي شيطان بنا برحكم پروردگار جهان همچنان پا برجا خواهد بود و يقينا مسلمانان با تمام وجود تابع حكم حقتعالي بوده و اجازه ادامه حيات توهين كنندگان به مقدسات اسلام را نخواهند داد اگرچه جان خود را فداي دفاع از حريم قدس الهي نمايند

Present, anybody, Solver

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » سه شنبه 4 مهر 1391 17:30

سد کجاست؟

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 5 مهر 1391 02:31

SORENA نوشته است:سد کجاست؟

??

Captain

Captain

no avatar
1222

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » چهارشنبه 5 مهر 1391 02:34

SORENA نوشته است:سد کجاست؟

فكر كنم سد يكي از رودخانه هاي اطراف شهر رامسر باشد دقيقا نمي دانم

Present

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » چهارشنبه 5 مهر 1391 03:47

پس اگر نمی دونین اینجا تو ایرانه هست یا نه و یا نمیدونین دقیق کجای ایرانه بهتر عکس اینجارو برای اونها نفرستید که اگه پرسیدن با جواب شاید اما اگر برخورد نکنن

هرجا هست خیلی زیباست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Present