در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
26

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 تیر 1389 16:58

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 11 پست

نیاز به راهنمایی برای پرینت یک طرح

توسط enigma22 » شنبه 1 مهر 1391 10:17

سلام دوستان عزیز
عکسی که در زیر قرار دادم درحقیقت طرح سازه یک اسنوبرد هست که من قصد ساخت اون رو دارم
و قصد دارم از طرح زیر بعنوان یک شابلون یا الگو در مقیاس حقیقی استفاده کنم
ولی متاسفانه نمیدونم چه کاری باید انجام بدم که اندازه الگوی پرینت شده دقیقا مطابق با اندازه طرح اصلی باشه
از دوستان ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید... البته باتوجه به اینکه من پرینتری با این اندازه در اختیار ندارم و باید طرح رو بیرون بدم تا برام پرینت کنند
تصویر طرح اصلی و اندازه های اون رو براتون قرار میدم

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

Re: نیاز به راهنمایی برای پرینت یک طرح

توسط CentralWeb » يکشنبه 2 مهر 1391 00:40

enigma22,  جان

روش های متفاوتی برای پلات چنین طرح هایی وجود داره...
برای مثال می تونید طرح رو با نرم افزارهای برداری مانند ایلوستریتور و یا کورل از نو بکشید و در اندازه مورد نظر بزرگ کرده و پرینت یا همون پلات بگیرید...

اما به نظرم دقیق ترین روش و مهندسانه ترین روش برای رسم و پلات با ابعاد بسیار دقیق و با ظرافت کامل رسم طرح در نرم افزار اتوکد و پلات اون در سایز مورد نظرتون هست...

اگر با نرم افزار اتوکد اشنایی ندارید میتونید با در اختیار داشتن سایز و ابعاد دقیق طرح به شخصی که با این نرم افزار کار کرده مراجعه کنید و با رسم اون به راحتی میتونید اون رو پرینت بگیرید و حتی میتونید در پرینت گرفتن و شابلون کردن از ابعاد کوچکتر و پرینترهای کوچکتر نیز استفاده کنید...

باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
anga2009, nima-rad, MASTER, ARafiee, Solver, Mahdi1944