در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

162

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 مرداد 1391 14:24

آرشيو سپاس: 534 مرتبه در 148 پست

5 روش برای آنکه وب سایت تان را معروف تر کنید

توسط طراحی سایت » يکشنبه 2 مهر 1391 15:34

دنیای اینترنت امروزه به یک جنگل بسیار بزرگ تبدیل شده است، و پیدا کردن وب سایت هایی خلاق، امروزه کار ساده ای نمی باشد. چنانچه خودتان صاحب وب سایت هستید، شما در حال معامله با انتهای دیگر این مشکل می باشید.چگونه دیگران از وجود وب سایت شما مطلع  شوند و آیا روشی وجود دارد تا بتوانید شهرت  وب سایت تان را بالاتر برید؟
قطعا بله. در این مقاله پنج روشی ذکرشده است که شما می توانید وب سایت تان را تقویت کنید تا شهرت اینترنتی وب سایت تان را افزایش دهید.


1. هاستینگ قوی
مهمترین نکته که بسیار حائز اهمیت است، برای افرادی است که هنوز وب سایتی ندارند ولی مایل هستند تا وب سایت داشته باشند.بعد از آنکه نام دامنه خود تان را انتخاب کردید،گزینه بعدی انتخاب نوع هاستینگ تان می باشد. تعداد زیادی شرکت های فعال و معروف وجود دارند که می توانند یکی از انتخابهای شما برای وب سایتتان باشند ولی توصیه حرفه ای تر ما به شما این است که، هاستینگ های وبلاگها می باشد. این نوع از هاستینگها، به شما این اجازه را  می دهند تا ظرف مدت کمی، وب سایتی حرفه ای از نظر ظاهرایجاد کنید. چرا این موضوع در مشهور ساختن وب سایت تان مهم می باشد؟ جواب آن است که اگر  هاستینگتان قوی نباشد، بازدید کننده  وب سایت تان خیلی کم خواهد بود.

البته گفتن اینکه یافتن هاستینگی خوب خیلی مهم است اغلب راحتتر از عمل کردن به آن است. صنعت هاستینگ در سالهایی که پشت سر گذاشته  پیشرفت بسیار خوبی  داشته است و این، به نوبه خود منجر به بوجود آمدن شرکتهای متعددی شده است که خدمات هاست زیادی را ارائه می دهند. ولی نباید در برخی موارد  فریب روشهای بازاریابی را خورد که آنها را بهترین و اولین در صنعت معرفی می کنند. توصیه ما به شما این است که با شرکتهایی  همکاری نمایید که تجربه و شهرت خوبی در طراحی سایت دارند.

وقتی صحبت از هاستینگ میشود، شما باید ویژگیهای مختلف پنل ها را با یکدیگر مقایسه کنید. اطمینان حاصل نمایید که حداقل 99.9 درصد زمان پایداری سرور تضمین شده است و پشتیبانی از مشتریان نیز آسان صورت می گیرد. شما هرگز نمی دانید چه موقع به آنها نیاز خواهید داشت. ولی دقیقاً بلعکس، بسیارلازم است  که بدانید دقیقا چه میزان فضا و پهنای باند، را میتوانید استفاده نمایید. برخی از ارائه دهندگان هاست، به مشتریان خود اجازه نمی دهند که فایلهای فایلهای موسیقی و تصویری را  آپلودکنند حتی اگر شما مجاز به استفاده  کردن از آنها باشید. بسیار مهم است تا پیش از خرید پنل، از پشتیبان مشتری بخواهید تا چنین مسائلی را روشن کند. مسائل  دیگری که شما ممکن است برای پرسش  در نظر بگیرید شامل این است که آیا اطلاعات ثبت نام دامنه محفوظ خواهد ماند  یا نه و نیز چند آدرس ایمیل، در توافقنامه مجاز به ساخت می باشد.


2. بهینه سازی وب سایت
برای آنکه واقعا در اینترنت موفق باشید، وب سایت شما باید رتبه بالایی در موتورهای جستجوگر داشته باشد. برای موفقیت در این کار، شما باید تا جایی که امکان دارد در مورد بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر (سئو)، مطلب بیاموزید. موضوع سئو، بحث گسترده ای است و می تواند در نگاه اول بسیار غول آسا باشد. ولی به محض آنکه با آن کاملاً آشنا شدید ، قادر خواهید بود تا از مزیتهای  آن بهره مند شوید و احتمالا به این فکر خواهید افتاد که چرا زودتر به اینکار اقدام نکردید. برای استارت، اطمینان حاصل نمایید که از کلمات کلیدی مناسبی دارید استفاده می کنید و همچنین مطمئن شوید  که مطالب را هم برای خوانندگان  می نویسید و هم برای موتورهای جستجوگر(سئو). نوشتن مطلب برای موتورهای جستجوگر کاری بسیار  مهم است چرا که شما می خواهید به رتبه بالایی دست پیدا کنید و همچنین نوشتن مطالب برای خوانندگان نیز ضروری است چون  که شما می خواهید آنها را به سوی سایتتان جذب کنید تا بار دیگر  به سایت تان سر بزنند.

وقتی خیالتان از بابت کلمه های کلیدی و مطالب روی وب سایت تان راحت شد، وقت آن رسیده  است که  شروع به ساختن لینک نمایید. موتورهای جستجوگر ارزش یک سایت و صفحات آن را با نگاه کردن بر تعداد لینکهای ورودی به آن صفحه و سایت مشخص می کنند. تبادل لینک، یکی از مرغوب ترین  و موفق ترین روشهای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجوگر می باشد. انجام اینکار نیز خیلی آسان می باشد. تنها کافی است به وب سایتی که به آن علاقه دارید سر بزنید و از صاحب سایت سوال کنید که آیاتمایل  به تبادل لینک دارد – انجام اینکار، بیشتر از این نمی تواند پیچیدگی داشته باشد.

داشتن یک موضوع جالب و تک، روی صفحه وب سایت تان، روش خوبی برای جذب شریک در تبادل لینک می باشد. بعنوان نمونه ، چنانچه سایتی در مورد نام دامنه ها دارید، گذاشتن  ابزار بررسی وجود نام دامنه، کاری بسیارخوب است. اینکار به احتمال قوی  منجر به دریافت لینکهای متعددی از سایت هایی، غیر از حیطه کاری شما می شود  و بازدید کنندگان دوباره برای بررسی وجود نام یک دامنه، به  وب سایت شما باز میگردند. سعی کنید تا فوق العاده خلاق باشید تا خودتان را از رقبایتان متمایز نمایید.


3. از مزیت های سایت های اجتماعی بهره مند شوید
اگرچه سئو باید بخش بزرگی از بهینه سازی سایت شما باشد، ولی تمام آن نیست. سایت های اجتماعی، احتمالا به همان میزان مهم می باشند، چراکه آنها یکی از قویترین ابزار  بازاریابی در دنیای امروزی  می باشند. نقشه بهینه سازی شما در سایت های اجتماعی باید شامل چند گزینه مهم باشد:

1- اطمینان حاصل نمایید که مطالب سایت یا وبلاگتان ، مرتبط با آن سایت است  و تکراری نباشد
2-به سایت های مختلف  سر بزنید و در گفتگوها شرکت نمایید و کامنت، پست یا مقاله ای را ارائه دهید
3 – از اینکه بیان کنید در فکرتان چه می گذرد  به ئهیچ وجه نترسید  و خودتان را در Facebook و MySpace نمایان کنید.
4- سه سایت مهم دیگری که می توانند برای بهینه سازی سایتتان مناسب باشند عبارتند از Twitter، Flicker و YouTube. که از دو تای آخری، در هر جایی نمی توان استفاده کرد.
5-اطمینان حاصل نمایید که از آنها تنها زمانی استفاده می کنید که وقت آن فرا رسیده باشد – زیرا در غیر اینصورت، سود که نبرده هیچ ،بلکه ضرر هم خواهید کرد.
البته فراموش نکنید که هنگام استفاده از این سایت های اجتماعی، لینکی به وب سایت تان در این سایت ها قرار دهید. حتی با وجود آنکه لینک تان “nofollow” می باشد (مثلا نظیر facebook)، ولی همچنان بازدید کننده های موثری از آن دریافت  خواهید کرد. و نکته آخر اینکه، از سایت هایی استفاده نمایید که بتوانید  براحتی  مطالبتان را ویرایش یا حذف نمایید.


4. مشارکت بازدید کنندگان
نکته ای که باعث می شود تا بازدید کنندگان سایت تان افزایش یابد این است که بگذارید آنها سهیم باشند. از سلایق شخصی خود بنویسید و نترسید که سئوالی را مطرح کنید. اگر مایل به اینکار نیستید ، روش دیگری را پیدا کرده  تا مشارکت بازدید کنندگان تان را بالاتر برید. اینکار به احتمال قوی  منجر به زبان آمدن مردم میشود و در مورد وب سایت تان نظرشان را مطرح خواهند کرد. مردم دوست دارند  تا در رقابت شرکت کنند. مهم نیست جایزه آن چیست – خصلت آدمها به این نحو است.

روشهای آسان دیگر برای مشارکت بازدید کنندگان از وب سایتتان ، به وجود آوردن  یک تالار گفتگو روی وب سایت تان است و یا آنکه افزودن امکان نظر دهی یا ارسال مقاله . هرکسی می خواهد نظر شخصی خود را در مورد موضوع مطرح شده بگوید، و با دادن این امکان به آنها، شما شانس بازگشت بازدید کننده را برای خواندن نظرات داده شده در مورد  پست یا کامنت ارسالی، بالا تر خواهید برد. حتی در مواقعی که بحث داغ است، شما این شانس را خواهید داشت تا بازدید کنندگانی از وب سایت های دیگری را نیز  داشته باشید.


5. تاکید بر کارآمدی در طراحی وب سایت
سرمایه گذاری در طراحی یک سایت خوب، مهمتر از آن چیزی است که برخی از مردم در مورد آن فکر می کنند. با طرحی زیبا برای وب سایت تان، شما اعتماد بیشتری را در بین بازدید کنندگان تان بدست می آورید. موضوع مهمی که نباید فراموش کنید این است که بیش از حد نیز به طراحی سایتتان  اهمیت ندهید. اگر کسی نتواند راحت از  سایت تان استفاده کند، دیگر مهم نیست شما چقدر وقت و انرژی خود را  صرف طراحی وب سایت تان کرده اید. اجازه دهید کاربرانی که آشنایی کمتری نیز با اینترنت دارند بتوانند در سایت تان شروع به گشت و گذار نمایند. چنانچه اینکار برای آنها راحت باشد، برای سایر بازدید کنندگان   هم نیز راحتتر  خواهد بود.

بسیار دشوار است تا دقیقا بگوییم طراحی زیبا و خلاق شامل چه چیزهایی است. . ولی در هر صورت ، استانداردهایی نیز در طراحی وب سایت وجود دارد و چنانچه شما از آنها پیروی کنید، به شما تضمیین داده خواهد شد که اکثر کاربران سایت شما، راضی خواهند بود.از نمونه  طرح های استاندارد، می توان به طرحهای چند ستونی، تصویر بزرگ، و فضاهای خالی زیاد اشاره کرد.

چنانچه اگر دوست دارید  تا در حاشیه امنیتی قرار داشته باشید، در این موارد  بهتر است  طرحی را برای وب سایت تان طراحی کنید که ویژگیهای اصلی سایت تان، براحتی در تمام صفحات قابل دسترسی باشد. سعی کنید از استانداردهای  کد نویسی استفاده نمایید و از انیمیشن های فلش پرهیر نمایید. برخی اوقات، کاربران، تنظیمات مرورگر خود را جوری تنظیم کرده اند که امکان مشاهده فلش وجود ندارد که این کار به این معناست شما بازدید کننده های با ارزشی را از دست خواهید داد. سعی کنید تا خودتان را جای بازدید کننده قرار بدهید و مثل او فکر کنید. در اینصورت، سایت تان روز به روز مفید تر  و محترم تر خواهد شد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                                                                لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب طراحی سایت تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sokuteasemuni, Solaiman

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان