تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5188 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکس

پست توسط A3eman » شنبه 15 مهر 1391, 7:47 pm

افکار نیوز: این روزها مساله امنیت و پخش عکس و فیلم های خصوصی داغ است و جدای اینکه با پیشرفت های خوبی که در زمینه ساخت دوربین های مخفی که تشخیص آنها هم چندان آسان نیست میسر شده، زمان خوبی هست که این مطلب را نیز بخوانید:
تصویر
بحث آینه های دو طرفه، بله افرادی به این روش از شما در حالیکه در هتل یا اتاق پرو یا در حمام یا دستشویی هستید فیلم یا عکس تهیه کرده و به معرض دید عموم می گذارند. پس حتما قبل از اینکه از محل های دارای آینه استفاده کنید از یکطرفه بودن آن مطمئن شوید!

اما چطور؟

قبل از هرکاری از تست انگشت استفاده کنید:

انگشت خود را روی آینه قرار داده. اگر بین انگشت شما و تصویر آن یک فاصله ای باشد، این آینه واقعی است. اگر انگشت شما به تصویرش چسبیده باشد، این آینه دو طرفه است و فردی دارد شما را مشاهده می کند.
تصویر
دلیل : چون در آینه واقعی لایه جیوه در پشت شیشه است ولی در آینه های دو طرفه لایه جیوه در روی سطح شیشه است. از همه شما دوستان خوبم انتظار دارم این موضوع را برای آشنایان خود مطرح کنید و نگذارید عده ای سودجو و فرصت طلب، آبروی فرد یا خانواده ای را مورد سوء استفاده قرار دهند.

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 5628 بار
سپاس‌های دریافتی: 782 بار

Re: تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکس

پست توسط Mehrab373 » شنبه 15 مهر 1391, 11:34 pm

گویا اثر انگشت هم روی آینه های دو طرفه نمیمونه
[FONT=Palatino Linotype]دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود. 

پیامبر اکرم(ص)

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

پست توسط saeedjiji » یک شنبه 16 مهر 1391, 10:40 am

من که روی آینه یکطرفه امتحان کردم هیچ فاصله ای وجود نداشت

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 711 بار

پست توسط kingday » یک شنبه 16 مهر 1391, 2:36 pm

به نظر من این که اینه دو طرفه جیوه اون در روی سطح بازتابی قرار دارد اصلا کلی نیست و ممکن هست که یک اینه نیمه بازتابی که دارای پوششهای فلزی نه الزاما جیوه و از جنس الومینیوم نیکل کروم یا فلزات دیگر باشند معمولا در یک طرف شیشه با لایه ای بسیار نازک در حد چند اتم پوشش داده میشوند ( توسط بخار فلز ) و ممکن است لایه پوشش داده شده به طرف شما نباشد
من نمونه ای از این اینه ها رو دارم که درصد بازتاب اون 50 هست و شما از دو طرف انعکاس اینه ای خوبی دارید.

بهتر است بدنبال روش دیگری مثل درصد انعکاس بگردیم یعنی هروقت دیدیم اینه ای صد در صد نور شما رو منعکس نمیکنه و در عین حال سطح بیرونی اون هم تمیز هستش باید به نیمه بازتابی اون شک کرد.

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”