در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکس

توسط A3eman » شنبه 15 مهر 1391 19:47

افکار نیوز: این روزها مساله امنیت و پخش عکس و فیلم های خصوصی داغ است و جدای اینکه با پیشرفت های خوبی که در زمینه ساخت دوربین های مخفی که تشخیص آنها هم چندان آسان نیست میسر شده، زمان خوبی هست که این مطلب را نیز بخوانید:

بحث آینه های دو طرفه، بله افرادی به این روش از شما در حالیکه در هتل یا اتاق پرو یا در حمام یا دستشویی هستید فیلم یا عکس تهیه کرده و به معرض دید عموم می گذارند. پس حتما قبل از اینکه از محل های دارای آینه استفاده کنید از یکطرفه بودن آن مطمئن شوید!

اما چطور؟

قبل از هرکاری از تست انگشت استفاده کنید:

انگشت خود را روی آینه قرار داده. اگر بین انگشت شما و تصویر آن یک فاصله ای باشد، این آینه واقعی است. اگر انگشت شما به تصویرش چسبیده باشد، این آینه دو طرفه است و فردی دارد شما را مشاهده می کند.

دلیل : چون در آینه واقعی لایه جیوه در پشت شیشه است ولی در آینه های دو طرفه لایه جیوه در روی سطح شیشه است. از همه شما دوستان خوبم انتظار دارم این موضوع را برای آشنایان خود مطرح کنید و نگذارید عده ای سودجو و فرصت طلب، آبروی فرد یا خانواده ای را مورد سوء استفاده قرار دهند.

Major I

Major I

no avatar
167

تشکر کرده: 129 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 مرداد 1389 15:21

آرشيو سپاس: 843 مرتبه در 155 پست

Re: تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکس

توسط Mehrab373 » شنبه 15 مهر 1391 23:34

گویا اثر انگشت هم روی آینه های دو طرفه  نمیمونه
دوستی خود را به دوست ظاهر کن تا رشته محبت محکمتر شود.

پیامبر اکرم(ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehrab373 تشکر کرده اند:
دموکراسی

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » يکشنبه 16 مهر 1391 10:40

من که روی آینه یکطرفه امتحان کردم هیچ فاصله ای وجود نداشت

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
358

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

توسط kingday » يکشنبه 16 مهر 1391 14:36

به نظر من این که اینه دو طرفه جیوه اون در روی سطح بازتابی قرار دارد اصلا کلی نیست و ممکن هست که یک اینه نیمه بازتابی که دارای پوششهای فلزی نه الزاما جیوه و از جنس الومینیوم نیکل کروم یا فلزات دیگر باشند معمولا در یک طرف شیشه با لایه ای بسیار نازک در حد چند اتم پوشش داده میشوند ( توسط بخار فلز ) و ممکن است لایه پوشش داده شده به طرف شما نباشد
من نمونه ای از این اینه ها رو دارم که درصد بازتاب اون 50 هست و شما از دو طرف انعکاس اینه ای خوبی دارید.

بهتر است بدنبال روش دیگری مثل درصد انعکاس بگردیم یعنی هروقت دیدیم اینه ای صد در صد نور شما رو منعکس نمیکنه و در عین حال سطح بیرونی اون هم تمیز هستش باید به نیمه بازتابی اون شک کرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
رضاخان