در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

فریمورک نمایشگر ها - سامسونگ

توسط Solver » يکشنبه 16 مهر 1391 10:24

احتمالا در جریان خرابی وسیع این روزهای نمایشگر های جدید سامسونگ آن هم فقط پس از حدود 6 ماه از کارکردش هستید اینطور که من چند موردش به پستم خورد به نظر هیچ گونه مشکل سخت افزاری هم در مورد این نمایشگرها وجود ندارد.

مشکل به این ترتیب است که پس از اتصال کابل سیگنال نیز، نمایشگر همچنان وضعیت عدم دریافت سیگنال را داره و پیام مربوطه را میدهد. اما در حقیقت مشکل از کابل ها یا پورت ها و حتی مدارات داخلی نیست و گویی مشکل مربوط به فریمورک این نمایشگرها می باشد (این را از فروم های تعمیرکاران خارجی یافتم) و این یک مشکل در سطح وسیع در نمایشگرهای 20 و 21 اینچی ال ای دی سامسونگ هست که گزارش های زیادی در موردش آمده است.

اگر دوستان نظر یا راه حلی در مورد مسئله دارند طرح کنند، همچنین از دوستان هیچ یک در مورد فریمورک نمایشگرهای سامسونگ به خصوص ال ای دی های 20 و 21 اینچی و شیوه پروگرم کردم این نمایشگرها اطلاعاتی دارند؟
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

majidf1 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ali$amir, Present

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: فریمورک نمایشگر ها - سامسونگ

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 16 مهر 1391 11:34

MiimA,  
فريموير، درايور و راهنماي اون براي اين مانيتورها در خود سايت سامسونگ وجود داره، براي نمونه ميتونيد يک مورد رو ببينيد در اين لينک
http://www.samsung.com/us/support/owner ... 0A350BS/ZA
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Shahryar, victory67, SHAHRAM, behrad90, ARafiee, Ali$amir, Solver, Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 17 مهر 1391 12:01

Mahdi1944,  

درست هست، من به اشتباه دنبال کلید واژه فریمورک بودم البته در اون فروم هم گفته بودند فریمورک. الان که دقت میکنم کاملا متوجه اشتباهش شدم اما چون ذهنم درگیر حل مشکل بود زیاد به این قضیه دقت نکرده بودم.

فریمویر مربوط را با حجم 35 مگابایت دانلود کردم، الان 2 فقره خرابی مشابه داشتم، یکیش جواب داد و مشکل حل شد:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نمایشگر در زمان اتصال کابل قبل از آپگرید.

چند ثانیه پس از اجرای برنامه آپگرید فریمویر نمایشگر:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

مراحل آپگرید فریمویر :

و نهایتا نمایشگر خاموش شد. پس از روشن کردن نمایشگر :

و مشکلش حل شد.  :D

اما مورد دیگری، با وجودی که کاملا از نظر مشکل شباهت داشت به این با این شیوه حل نشد، البته من اون را باز نکرده بودم و ممکن است مشکل سخت افزاری هم در بین بوده باشد. به هر حال تشکر از راهنمایی گره گشا شما.

اینطور که من متوجه شدم نمایندگی های سامسونگ بابت انجام همین آپگرید برای نمایشگر های خارج از گارانتی (شرکتی - اتمام شده) در حدود 40 تا 50 هزار تومان هزینه می گیرند. نرخ کار را گفتم تا دوستان در جریان باشند.

اگر مشکل اون یکی هم حل شد سعی میکنم در سایت شرح بدم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

majidf1 از این پست سپاسگزاري کرده است

Mahdi1944, nima-rad, SHAHRAM

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 24 شهریور 1391 01:34

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط secret222 » دوشنبه 17 مهر 1391 18:12

با سلام
میشه بی زحمت یه خورده بیشتر توضیح بدید
مثلا باید فریم ور رو تو یه مانیتور دیگه بزنیم نصب بشه بعد وصل کنیم به این مانیتور؟؟؟؟
یا میشه با دوتا کابل دیجیتال و آنالوگ نصب کرد(خوب بالاخره فریم ور رو باید دید تا شروع به نصب کرد؟؟؟)
با تشکر

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 18 مهر 1391 09:22

من خودم نیز تجربه نخستم بود.  طبق راهنمای خودش برای آپگرید فریمویر (نمایش گرهای سری ...SA ) عمل کردم.

شما فایل را دریافت نمائید، سپس اون را نصب کنید. بعد به صورت خودکار اجرا خواهد شد. (هر چند میانبرش روی دسکتاپ برای اجراهای بعدی وجود دارد که در تصویر زیر قابل مشاهده است)

در ابتدا پنجره ای که مشاهده خواهید کرد این است:

و در مرحله بعد نرم افزار خودکار به آپگرید نمایشگر متصل به سیستم خواهد پرداخت و در نهایت مرحله آخر کار که نمایشگر را خاموش می کند و شما باید چند دقیقه صبر کنید و سپس با روشن کردن نمایشگر آپگرید پایان خواهد یافت.

مثلا بنده در مورد نمایشگر خودم که مدل SA 100 و 19 بود پس از پیام نخستین، تصویر زیر را مشاهده کردم:

مدل نمایشگر بنده SA100 بود که بنده تا کنون حدود 10 تاش را خرید و فروش داشتم و هیچ مشکلی نداشتند. اما سری SA 300 خصوصا سایز 20 بیش از 4 مورد خرابی را خودم مشاهده کردم و جستار در اینترنت هم گواه بر این موضوع بوده است.

ادبیات استفاده شده در گزارش دادن با مضمون عدم نیاز به آپگرید خودش بیانگر این است که سامسونگ بر خلاف تبلیغات در سایتش یک قابلیت مضاعف برای سری SA عرضه نکرده است، بلکه این را یک جور پچ و رفع نقص در برخی از نمایشگر های اون باید دانست.

چون مدل SA 100 حدود 6 ماه قبل از SA 300 عرضه شد، اما نیازمند آپگرید نیست در حالی که مدلی که 6 ماه بعد از آن تولید شده است نیازمند آپگرید است !  اما قدرت تبلیغات سامسونگ به نظر خوب سرپوش روی این نقص در خط تولیدش گذاشته است. نکته جالب توجه هم زمان پیش آمدن مشکل است که برای همه موارد بین 4 تا 6 ماه بوده است.

secret222,  

نمایشگری که در پست قبل مشکلش رفع شد نیز تصویری نمایش نمی داد. من با نمایشگر خودم میانبر موجود روی دسکتاپ را انتخاب (Select) کردم، سپس پورت VGA پشت نمایش گر خودم را به نمایشگر معیوب وصل کردم. تغذیه برقش هم فراموش نشود.

سپس با کیبورد کلید Enter را فشردم، که طبیعتا موجب Run شدن نرم افزار آپگرید فریمویر شد و پس از چند ثانیه شاهد اون پنجره بودم که روند پیشرفت آپگرید را نمایش میداد و تصویرش را براتون گذاشتم. بعد از چند ثانیه نمایشگر خاموش شد. چند دقیقه (حدود 3 دقیقه - هر چند در منوال گفته شد چند لحظه) بعد نمایشگر را روشن کردم و شاهد پیغام موفقیت آمیز بودن آپگرید بودم ضمن این که نمایشگر هم مشکلش حل شده بود دیگر  :D

هر چند وجود KVm ها یا مثلا اسپلیتر های خروجی VGA در تعمیرگاه های مانیتور فراوان است. اما در این فقره شما نمی تاونید یک نمایشگر جدا گانه متصل به سیستم داشته باشید. چون هنگام آپگرید کردن نرم افزار قادر به تفکیک نمایشگر ها نخواهد بود و مثلا ممکن است در صورت ناسازگاری فریمویر نمایشگر مورد نظر شما با نمایشگر تعمیرگاه دچار اختلال شود. بنابراین از همین شیوه که عرض کردم استفاده کنید.

behrad90, Mahdi1944, SHAHRAM, MASTER

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 18 مهر 1391 18:16

MiimA,  عزیز. یه سوال داشتم.
برام خیلی جالبه. نمایشگر با همون کابل VGA آپگرید شد؟
یعنی به مانیتور کابل دیگری به جز VGA و پاور متصل نبود؟
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
nima-rad

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 19 مهر 1391 09:50

Mahdi Mahdavi,  

نمایشگر با همون کابل VGA آپگرید شد؟

بله. البته با DVI هم این امکان وجود دارد.

یعنی به مانیتور کابل دیگری به جز VGA و پاور متصل نبود؟

خیر.

SHAHRAM, Mahdi1944, Mahdi Mahdavi, MASTER

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1395 22:21

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط majidf1 » دوشنبه 2 فروردین 1395 22:46

Solver نوشته است:من خودم نیز تجربه نخستم بود.  طبق راهنمای خودش برای آپگرید فریمویر (نمایش گرهای سری ...SA ) عمل کردم.

شما فایل را دریافت نمائید، سپس اون را نصب کنید. بعد به صورت خودکار اجرا خواهد شد. (هر چند میانبرش روی دسکتاپ برای اجراهای بعدی وجود دارد که در تصویر زیر قابل مشاهده است)

در ابتدا پنجره ای که مشاهده خواهید کرد این است:

و در مرحله بعد نرم افزار خودکار به آپگرید نمایشگر متصل به سیستم خواهد پرداخت و در نهایت مرحله آخر کار که نمایشگر را خاموش می کند و شما باید چند دقیقه صبر کنید و سپس با روشن کردن نمایشگر آپگرید پایان خواهد یافت.

مثلا بنده در مورد نمایشگر خودم که مدل SA 100 و 19 بود پس از پیام نخستین، تصویر زیر را مشاهده کردم:

مدل نمایشگر بنده SA100 بود که بنده تا کنون حدود 10 تاش را خرید و فروش داشتم و هیچ مشکلی نداشتند. اما سری SA 300 خصوصا سایز 20 بیش از 4 مورد خرابی را خودم مشاهده کردم و جستار در اینترنت هم گواه بر این موضوع بوده است.

ادبیات استفاده شده در گزارش دادن با مضمون عدم نیاز به آپگرید خودش بیانگر این است که سامسونگ بر خلاف تبلیغات در سایتش یک قابلیت مضاعف برای سری SA عرضه نکرده است، بلکه این را یک جور پچ و رفع نقص در برخی از نمایشگر های اون باید دانست.

چون مدل SA 100 حدود 6 ماه قبل از SA 300 عرضه شد، اما نیازمند آپگرید نیست در حالی که مدلی که 6 ماه بعد از آن تولید شده است نیازمند آپگرید است !  اما قدرت تبلیغات سامسونگ به نظر خوب سرپوش روی این نقص در خط تولیدش گذاشته است. نکته جالب توجه هم زمان پیش آمدن مشکل است که برای همه موارد بین 4 تا 6 ماه بوده است.

secret222,  

نمایشگری که در پست قبل مشکلش رفع شد نیز تصویری نمایش نمی داد. من با نمایشگر خودم میانبر موجود روی دسکتاپ را انتخاب (Select) کردم، سپس پورت VGA پشت نمایش گر خودم را به نمایشگر معیوب وصل کردم. تغذیه برقش هم فراموش نشود.

سپس با کیبورد کلید Enter را فشردم، که طبیعتا موجب Run شدن نرم افزار آپگرید فریمویر شد و پس از چند ثانیه شاهد اون پنجره بودم که روند پیشرفت آپگرید را نمایش میداد و تصویرش را براتون گذاشتم. بعد از چند ثانیه نمایشگر خاموش شد. چند دقیقه (حدود 3 دقیقه - هر چند در منوال گفته شد چند لحظه) بعد نمایشگر را روشن کردم و شاهد پیغام موفقیت آمیز بودن آپگرید بودم ضمن این که نمایشگر هم مشکلش حل شده بود دیگر  :D

هر چند وجود KVm ها یا مثلا اسپلیتر های خروجی VGA در تعمیرگاه های مانیتور فراوان است. اما در این فقره شما نمی تاونید یک نمایشگر جدا گانه متصل به سیستم داشته باشید. چون هنگام آپگرید کردن نرم افزار قادر به تفکیک نمایشگر ها نخواهد بود و مثلا ممکن است در صورت ناسازگاری فریمویر نمایشگر مورد نظر شما با نمایشگر تعمیرگاه دچار اختلال شود. بنابراین از همین شیوه که عرض کردم استفاده کنید.

اقا ممنونم اینکارو کردم درست شد خیلی سپاسگذارم