جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 148 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

ماموریت یکساله در ایستگاه فضائی

توسط behrad90 » يکشنبه 16 مهر 1391 22:29


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد    06 October 2012


ماموریت یک ساله فضانوردان روسیه و آمریکا در ایستگاه فضائی بین المللی

فراهم کردن مقدمات ماموریتهای سرنشین دار بین سیاره ای


روزگذشته ناسا اعلام کرد در سال 2015 اولین ماموریت طولانی مدت حضور در ایستگاه فضایی بین المللی با فضانوردانی از روسیه و آمریکا  انجام خواهد شد . بر اساس اعلام مقامات رسمی  یک فضانورد از روسیه و یک فضانورد از آمریکا در بهار 2015 در یک ماموریت آزمایشی یک ساله به ایستگاه فضایی بین المللی  اعزام خواهند شد . هدف از این ماموریت کسب تجارب و جمع آوری اطلاعات برای فراهم کردن زمینه پروازهای سرنشین دار به اعماق فضا عنوان شده است .


  
برای ماموریتهای ماورای مدار پائین به درک بهتری از انطباق بدن انسان در پروازهای فضائی طولانی مدت نیاز است و ایستگاه فضائی بین المللی برای فراگیری و کسب این اطلاعات یک منبع مهم علمی محسوب میشود . آزانس فضایی روسیه (روسکاسموس) هم در اوائل هفته از توافق در این زمینه خبر داده بود .
پرتابهای فضاپیمای سایوز با سه فضانورد انجام میشود و اعلام حضور دو فضانورد در این ماموریت یکساله به این معناست که فرد دیگری  هم در این پرتاب  حضور خواهد داشت . قبلا عنوان شده بود که "سارا برایتمن" خواننده بریتانیایی ممکن است به عنوان توریست فضائی به ایستگاه فضایی اعزام شود  و احتمال دارد فرد سوم در پرتاب سایوز در سال 2015این خواننده باشد .

در طول 12 سال گذشته با حضور فضانوردان در ایستگاه فضائی بین المللی دانشمندان آموخته های بسیاری در باره چگونگی تاثیرات میکروگرانشی رو بدن انسان کسب نموده اند مانند تراکم استخوان ، جمع شدگی عضلانی ، قدرت و بینایی . اما این داده ها مربوط به ماموریتهایی در زمان حداکثر 6 ماهه بوده است و حضور یک ساله فضانوردان در مدار میتواند این آموخته ها را کامل کند .

ناسا علاقه شدیدی به جمع آوری اطلاعات در باره چگونگی وضعیت بدن انسان در حضور طولانی مدت در فضا دارد و هدف از آن اعزام فضانوردان در سال 2025 به یک سیارک نزدیک زمین و همچنین ماموریت اعزام انسان به سیاره مریخ در سال 2030 میباشد . سفر رفت و برگشت به مریخ حدود دو سال طول خواهد کشید .

تا کنون هیچ فضانوردی  به مدت 12 ماه مداوم در ایستگاه فضائی بین المللی اقامت نداشته است و این مدت زمان حضور بی سابقه است . اما "والری پولیاکوف " کیهان نورد روس از ژانویه 1994 تا مارس 1995 به مدت 438 روز در ایستگاه فضائی قدیمی  میر به طور پیوسته اقامت داشته است .


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
ARafiee, anga2009, Mahdi1944, MISSILE, Java, shaman

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان