پکيج SWAP کردن DATA و Internal گوشي‌هاي GLX با حافظه‌ي 4GB

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد

مدیران انجمن: S.M.Seyednoor, Alireza.Hosseini, شوراي نظارت

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72037 بار
سپاس‌های دریافتی: 31412 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » جمعه 20 اردیبهشت 1392, 8:32 pm

سلام

Please Login or Register, to see this code

پکيج بازگرداني DATA و Internal گوشي‌هاي GLX با حافظه‌ي 4GB (حافظه‌ي داخلي 2GB و اينترنال 512)

اين پکيج با استفاده از کاستوم ريکاوري قابل نصب هست. بعد از نصب، بايد گوشي را خاموش کرده، باتري را خارج کرده و مجددا روشن کرده و وارد TWRP يا CWM شده (با گرفتن کليد Power و VolUp زماني که گوشي خاموش است) و از منوي Wipe يکبار حافظه‌ي Internal گوشي را فرمت کرده و سپس مستر ريست کنيد. بعد از SWAP شدن و بالا آمدن سيستم حتما در settings گوشي قسمت Storage،‌ گزينه‌ي Preferred install location را روي Let the system decide تنظيم بفرماييد.

تذکر: اين پکيج براي گوشي‌هاي G3,G4,Snowy DualCore تست شده است. اما مسئوليت استفاده از اين پکيج کاملا به عهده‌ي کاربر ميباشد.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 28 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

Re: پکيج SWAP کردن DATA و Internal گوشي‌هاي GLX با حافظه‌ي 4

پست توسط رسول سعیدی » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 12:14 pm

سلام اقا مهدی
با تشکر از زحماتتون، این پکیج چه فرقی با اون swap کردن که حافظه قابل دسترس جی۳ را به ۲گیگ میرسوند داره؟؟؟
الان از من اخرین اپدیت به همراه swap هست
به نظرتون خوبه تغییرش بدم به این پکیج یا نه؟؟

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

پست توسط ppooiiuuyytt » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 4:52 pm

برای G4NFC تست شد و به راحتی جواب میده. با تشکر

اگر بتوان پارتیشن swap یا فایل swap رو هم برای اون فعال کرد تا مقدار رم هم اضافه بشه خیلی عالیه. برای اینکار باید کرنل دستکاری بشه.
با swap مذکور که چیزی شبیه Pagefile ویندوز هست. فضای رم هم آزادتر میشه و امکان اجرای همزمان برنامه های حجیم پیدا میشه.
الان برخی برنامه های دائم الاجرا مثل launcher , sms , dialler ها که نصب هستند فضای کمی از رم خالی میمونه و وقتی میخوایم فایلهای حجیم و با کیفیت رو تماشا کنیم به مشکل می خوریم . البته من با برنامه هایی مثل QQPlayer که مدیریت خوبی از رم و سرعت بالایی دارند تقریبا اکثر فرمتها و حجمها و کیفیت ها رو اجرا کردم ولی باز هم نیاز به فایل یا پارتیشن swap برای بهبود وجود دارد.

(توضیح اینکه در پارتیشن سواپ از پارتیشن ساخته شده در مموری برای کمک به رم و در فایل سواپ از یک فایل مثل پیج فایل برای این منظور استفاده میشود.)(هر دو خوبه ولی پارتیشن به دلیل سازگاری بهتر با لینوکس کارآمد تره)

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 21 اردیبهشت 1392, 8:41 pm

,
خير، اين براي گوشي‌هايي هست که رام اونها در اختيار ما نيست. براي گوشي‌هايي که به صورت رسمي در انجمن پشتيباني و رام SWAP شده ارائه شده نياز به اين پکيج نيست

,
ضمن تشکر از تست و اعلام نتيجه‌ي پکيج روي G4NFC :D
در مورد Ram Swap هم در حال بررسي هستيم، شايد اين امکان هم عملياتي بشه، اما فعلا راهي براي پچ کردن کرنل و يا رسيدن به راهي با ثبات بدون تغيير در کرنل نرسيديم، به محض حاصل شدن نتيجه در انجمن ريليز خواهد شد انشاالله

موفق باشيد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
سپاس‌های ارسالی: 37 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط 3122171 » دو شنبه 23 اردیبهشت 1392, 4:42 pm

Mahdi1944 نوشته شده:   ,
خير، اين براي گوشي‌هايي هست که رام اونها در اختيار ما نيست. براي گوشي‌هايي که به صورت رسمي در انجمن پشتيباني و رام SWAP شده ارائه شده نياز به اين پکيج نيست

,
ضمن تشکر از تست و اعلام نتيجه‌ي پکيج روي G4NFC :D
در مورد Ram Swap هم در حال بررسي هستيم، شايد اين امکان هم عملياتي بشه، اما فعلا راهي براي پچ کردن کرنل و يا رسيدن به راهي با ثبات بدون تغيير در کرنل نرسيديم، به محض حاصل شدن نتيجه در انجمن ريليز خواهد شد انشاالله

موفق باشيد

سلام وخسته نباشید به شما. تصویر
مگه شما به فکر ما باشید.
ما بیصبرانه منتظر پیچ ریلیز شده شما هستیم
با تشکر فراوان از شما و همه مدیران این سایت. تصویر

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط kazemmorshedlo » سه شنبه 21 خرداد 1392, 11:27 am

سلام, خواهش مسیر کنم swipe جدید بديد تا به رم اضافه کنه. قبليه جواب نمى ده ممنون. برا فريمور 2.2.5

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 22 خرداد 1392, 3:02 am

,
اين SWAP ارتباطي به رم نداره و بخشي از حافظه‌ي كاربر رو به حافظه‌ي نصب برنامه اضافه ميكنه
براي رم نياز به تغييراتي در كرنل هست كه فعلا به سورس اون دسترسي نداريم كه تغييرات اعمال بشه

New Member

پست توسط kazemmorshedlo » جمعه 24 خرداد 1392, 12:09 am

سلام عزیزیم، من رو g4 نصب کردم اما هیچ تغییری در اجرای برنامه ها ندیدم میشه بیشتر توضیح بدی، اگر بخوام رو این گوشی رو بالا ببرم چیکار باید بکنم. من تمام کارها رو رو نسخه 2.2.5 کردم شده الان روت شده و ریکاوری اره. امام تنها مشکل من رمش که خیلی عزیتم می کنه. خیلی خیلی ممنونتم. اگه برات مقدوره باهام تماس بگیر من از دوستان آقای بهشتی، مشهدم. بازم ممنون
آخرین ويرايش توسط 1 on Mahdi1944, ويرايش شده در 0.
دلیل: ارسال شماره تلفن در اين بخش ممنوع هست - حذف شد

New Member

پست توسط kazemmorshedlo » شنبه 25 خرداد 1392, 9:40 am

سلام,من mtk CPU رو تست کردم جواب نداد, مى شه درباره کرنل. بيشتر توضيح بديد.

New Member

پست توسط kazemmorshedlo » شنبه 25 خرداد 1392, 9:10 pm

سلام,من نرم افزار ram برا افزايشش نصب کردم دنبال swap مى گرده, چى کار کنم. من مى. تونمم. کمکتون باشم. لطفا با من تماس بگيريد, ممنون

New Member

پست توسط kazemmorshedlo » شنبه 25 خرداد 1392, 9:19 pm

سلام من فريمور 2.2.5 رو دارم. مسیر تونم کمکتون. باشم.

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » یک شنبه 26 خرداد 1392, 5:46 pm

,
ايا فضاي نصب برنامه‌ي شما تغيير كرده؟ آيا دقيقا به روشي كه گفته شده عمل كرديد؟ يعني بعد از نصب اين پكيج باتري رو خارج كرديد؟ اينترنال رو فرمت و گوشي رو مستر ريست كرديد؟ در صورتي كه swap‌اعمال شده باشه فضا در حافظه داخلي در دسترس كاربر به 566 مگابايت و فضاي قابل استفاده براي نصب برنامه به 2GB ارتقا پيدا ميكنه

براي رم هم فقط و فقط با فعال بودن RAM Swap در كرنل امكان پذير هست كه اجازه‌ي ايجاد و استفاده از Virtual Memory رو روي DVM اندرويد فراهم كنه. بدون اون فكر نميكنم راهي وجود داشته باشه

ارسال پست

بازگشت به “GLX”