سوالات و مشکلات glx g5

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد

مدیران انجمن: S.M.Seyednoor, Alireza.Hosseini, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

Re: سوالات و مشکلات glx g5

پست توسط m_h8807 » شنبه 16 فروردین 1393, 11:18 pm

محضر دوستان یه سوال داشتم. آپدیتی که برای جی5 منتشر شده چه تغییراتی رو اعمال میکنه؟؟؟؟ اصلا می ارزه که اپدیت کنیم؟؟؟

New Member
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

پست توسط m_h8807 » یک شنبه 17 فروردین 1393, 11:24 pm

کسی نیست جواب سوال من رو بدونه؟؟؟؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط ebrahim835 » دو شنبه 18 فروردین 1393, 3:05 pm

با سلام خدمت آقا سیدنور عزیز و تشکر از زحمات شما. بنده حدوداً یک ماه و نیم هست که g5 خریدم و خداروشکر تا الان هم کاملاً ازش راضی ام. می‌خواستم بدونم تو این رام کاستوم جدید امکان استفاده از otg وجود داره؟ اگه نه چطور میشه از این قابلیت تو g5 استفاده کرد؟

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 91 بار
سپاس‌های دریافتی: 202 بار

پست توسط ali.4171 » سه شنبه 19 فروردین 1393, 12:21 am

آقای Mahdi1944 یک سوال؟
ما این رام کاستوم رو فلش زدیم و جی ال ایکس برای جی5 آپدیت داده ، آیا ما میتونیم از این آپدیت استفاده کنیم، چون من رفتم تو ریکاوری و آپدیت نشد و ارور داد، راه حل چیست؟
با آپدیت تو سایت جی ال ایکس...
مشکل برعکس نوشته شدن اسامی فارسی حین مکالمه، مشکل وای فای، فارسی شدن نوشته ری استارت زمانی که دکمه پاور رو میچسبید، بهبود دوربین و...مشکلات برطرف و بهبودی حاصل میشه
اینجور که بوش میاد برای جی5 و اسپایدر آپدیت آندروید 4.3 داره میاد در اون صورت تکلیف چیست؟
با تشکر...

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط aamirhossein » سه شنبه 19 فروردین 1393, 2:24 am

من آپ کردم وای فای گوشی پرید. اصلا راضی نیستم

New Member

پست توسط گوشی خوبیه » سه شنبه 19 فروردین 1393, 5:56 pm

اگه گوشی رو روت کنم برنامه دیالوگ حذف ميشه؟

Rookie Poster
Rookie Poster
محل اقامت: قم
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

پست توسط 1359ma » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 1:38 am

با سلام
من یک بار این سؤال رو مطرح کردم دوباره میپرسم امیدوارم جواب بگیرم
وجود کلید HOME فیزیکی (پایین صفحه نمایش و روی بدنه) مزیت به حساب میاد با عیب؟ اینکه در این گوشی کلید HOME هم به صورت فیریکی هست و هم نرم افزاری (داخل صفحه نمایش)، عیب نیست؟ وجود این کلیدهای نرم افزاری باعث کوچک شدن صفحه ( که این گوشی به بزرگ بودن آن مینازد) نمیشود و بهتر نبود مانند بسیاری از گوشی ها در زیر صفحه کنار HOME و به شکل لمسی قرار میگرفت؟
چه مسلمان چه غیر مسلمان، چه ملی چه مذهبی، چه ایرانی چه غیر ایرانی، هر کسی با هر دیدگاهی اقتصاد کشورش رو پویا و رو به رشد می پسنده.
برای رسیدن به این هدف، کمبودها مانع از حمایت از تولید ملی نیست.

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72541 بار
سپاس‌های دریافتی: 31535 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 8:18 pm

. ,
متاسفانه در مورد کاستوم رام هيچ اطلاعي ندارم. اما ممکنه در اين کاستوم رام، ساين هم تغيير کرده باشه و نتونيد بدون کاستوم ريکاوري، آپديت جديد رو نصب کنيد
  ,
به کدام نسخه آپديت کرديد؟ همين آپديتي که در سايت خود glx گذاشته بودند؟
   ,
بله، اگر روت کنيد، به راحتي امکان حذف اين برنامه رو خواهيد داشت
  ,
در مجموع مثبت هست، چون کار با گوشي رو ساده‌تر ميکنه و همينطور بار روي کليد پاور رو کم ميکنه، چون زماني که صفحه گوشي خاموش ميشه کليد‌هايي که تاچ هستند هم غير فعال ميشه و عملا قابل استفاده نيستند و با اونها نميشه مجددا صفحه گوشي رو روشن کرد، در اين زمان فقط کليد‌هاي فيزيکي ميتونند گوشي رو روشن کنند که در گوشي‌هاي فاقد اين کليد تمام بار روي کليد پاور هست و معمولا هم زدن کليد پاور سخت‌تر از کليد home پايين گوشي هستند. پس وجود اون يک مزيت هست، اما دليلي که باعث ميشه اغلب شرکتها از استفاده از اون خودداري کنند، ثبت پتنت ديوانه وار و جاه طلبانه‌اي هست که توسط اپل ثبت شده، اپل در کمال ناباوري پتنتي ثبت کرده که هر دستگاه مکعب مستطيل که کليد Home در پايين اون وجود داره و يک صفحه تاچ در بالاي اون!!!!، امتيازش به اپل تعلق داره و پايه‌ي بسياري در پرونده‌ها و دعواهاي بين اپل و سامسونگ هم همين مورد بوده که در برخي کشورها اپل پيروز و در برخي کشورها سامسونگ زودتر اين پتنت رو ثبت کرده و به همين دليل ساخت گوشي که کليد home داشته باشه براي شرکتها داراي ريسک و يا هزينه هست و به سمت چيزي غير اون حرکت ميکنند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 851 بار

پست توسط Freedom Fighter » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 9:13 pm

Mahdi1944 نوشته شده: . ,

در مجموع مثبت هست، چون کار با گوشي رو ساده‌تر ميکنه و همينطور بار روي کليد پاور رو کم ميکنه، چون زماني که صفحه گوشي خاموش ميشه کليد‌هايي که تاچ هستند هم غير فعال ميشه و عملا قابل استفاده نيستند و با اونها نميشه مجددا صفحه گوشي رو روشن کرد، در اين زمان فقط کليد‌هاي فيزيکي ميتونند گوشي رو روشن کنند که در گوشي‌هاي فاقد اين کليد تمام بار روي کليد پاور هست و معمولا هم زدن کليد پاور سخت‌تر از کليد home پايين گوشي هستند. پس وجود اون يک مزيت هست، اما دليلي که باعث ميشه اغلب شرکتها از استفاده از اون خودداري کنند، ثبت پتنت ديوانه وار و جاه طلبانه‌اي هست که توسط اپل ثبت شده، اپل در کمال ناباوري پتنتي ثبت کرده که هر دستگاه مکعب مستطيل که کليد Home در پايين اون وجود داره و يک صفحه تاچ در بالاي اون!!!!، امتيازش به اپل تعلق داره و پايه‌ي بسياري در پرونده‌ها و دعواهاي بين اپل و سامسونگ هم همين مورد بوده که در برخي کشورها اپل پيروز و در برخي کشورها سامسونگ زودتر اين پتنت رو ثبت کرده و به همين دليل ساخت گوشي که کليد home داشته باشه براي شرکتها داراي ريسک و يا هزينه هست و به سمت چيزي غير اون حرکت ميکنند.

با تمام احترامی که براتون قائلم نتونستم ساکت بشینم در باره این نظر طرفدارانه و تعصب دارانه در مورد جی ال ایکس جی 5
شما یک اشتباه خنده دار در تولید این گوشی رو طوری توجیه میکنید که انگار اعجازی صورت گرفته
من هم از گوشی های سامسونگ داشتم هم در کنار اون تبلت و گوشی های دیگر
سامسونگ رو مثال زدم که دکمه هومش مشابه جی 5 هست خب مسلما جذابیت خاصی داره گوشی های سامسونگ به خاطر نوع چیدمان کلید ها
اما در گوشی ها و تبلت هایی که بصورت نرم افزاری دکمه بک و هوم رو دارن یک نکته مثبته محسوب میشه چرا که نگرانی از بابت خرابی کلید هوم که تو گوشی های سامسونگ هست رو ندارین
اما وجود هر دو مورد یکم به نظرتون خنده دار نمیاد؟یک گوشی معتبر سراغ دارین که این مدلی باشه؟
طرفداری کورکورانه از هر برند و اسمی چه ایرانی و چه خارجی اشتباهه.
بجای این طرفداری بهتره جامع تر بررسی کنید و فقط نقاط قوت یک محصول رو نگید
من با اسپایدر که خیلی تعریفش رو میکنید کارکردم گوشی سطح متوسطیه در عین حال دوربیناش خوب نیستن و چیپ ستش چینیه که چنگی به دل نمیزنه
اندرویدشم پر از باگ
شبیه ساز گنج جنگ

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72541 بار
سپاس‌های دریافتی: 31535 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 10:39 pm

,
خوب فکر ميکنم هر کسي پست من و شما رو بخونه بيشتر از اينکه طرفداري من رو ببينه، خصومت شخصي شما رو نسبت به نام ايران ميرسونه
من در اين پست توصيح دادم که دليل اين موضوع چيه. وگرنه که GLX خيلي محدود چنين گوشي‌هايي داره و من هم هرگز از اين شرکت به ياد ندارم طرفداري کرده باشم. هر جا خوب بوده گفتم، هر جا بد هم بوده گفتم، چون دليلي نداره که بخوام طرفداردي کنم ...
ضمنا خود من هم اسپايدر دارم. در مورد متوسط بودن سطح اون که حق با شما هست و کسي 6589 رو يک چيپ سطح بالا و قدرتمند نميدونه. اما به جرات ميگم MTK بهترين، مقرون به صرفه ترين و بهينه‌ترين چيپ در حال حاضر هست و شايد اگر فکر ميکنيد من از GLX طرفداري ميکنم به دليل دفاعي هست که از اين چيپ ميکنم.
البته فکر ميکنم شما اصلا پست من رو نخونديد، چون من در پست بالا توضيح دادم که چرا اين کليد در سامسونگ و اپل فقط وجود داره و چرا مفيد هست و چرا ديگران استفاده نميکنند. ضمنا درسته که کليد فيزيکي امکان خراب شدن داره و دقيقا هم به همين دليل وجود دو کليد که عمل پر کاربرد روشن کردن صفحه رو بتونه انجام بده بسيار مفيد هست. از اين جهت من G5 رو بر اسپايدر که گوشي خودم هست ترجيح ميدم.
و در مورد پر پاگ بودن هم در نسخه‌ي اول فريموير که مربوط به 5 ماه پيش هست حق با شما هست. اشکالاتي مثل سبز شدن دوربين ريست شدن در زماني کپي فايلهاي درشت، تاخير در تاچ و ... وجود داشت که در آپديت جديد و آپديت جديدتري که توسط Treq X1 ارائه شده کامل رفع شده و الان کاملا با ثبات و روان کار ميکنه. در مورد کيفيت دوربين هم حتي در همون نسخه‌ي اول فريموير شديدا خرف شما رو رد ميکنم و کيفيت اون با همرده‌هاي خودش در سوني مثل Xperia TX برابري ميکنه که اون هم 13MP هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster
Rookie Poster
محل اقامت: قم
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

پست توسط 1359ma » پنج شنبه 21 فروردین 1393, 5:26 am

Mahdi1944:
با سلام و تشکر از جواب کامل و مکفي شما، فقط يه مسأله براي من هنوز سؤال هست که با توجه به اين مزيت کليد home ، بهتر نبود که بقيه کليدها رو هم از سامسونگ تقليد ميکردند و دو کليد ديگه رو هم کنار home قرار ميدادند تا هم اين کليد، دوتا نباشه (يکي پايين گوشي و يکي پايين صفحه نمايش) و هم کليدهاي پايين صفحه تاچ، فضايي رو از صفحه نمايش اشغال نکنه؟ و آيا کلا اين اشغال فضا توسط کليدهاي پايين تاچ، عيب نيست؟
چه مسلمان چه غیر مسلمان، چه ملی چه مذهبی، چه ایرانی چه غیر ایرانی، هر کسی با هر دیدگاهی اقتصاد کشورش رو پویا و رو به رشد می پسنده.
برای رسیدن به این هدف، کمبودها مانع از حمایت از تولید ملی نیست.

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 27 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط mehrdad153 » پنج شنبه 21 فروردین 1393, 7:33 pm

ali.4171 نوشته شده:آقای Mahdi1944 یک سوال؟
ما این رام کاستوم رو فلش زدیم و جی ال ایکس برای جی5 آپدیت داده ، آیا ما میتونیم از این آپدیت استفاده کنیم، چون من رفتم تو ریکاوری و آپدیت نشد و ارور داد، راه حل چیست؟
با آپدیت تو سایت جی ال ایکس...
مشکل برعکس نوشته شدن اسامی فارسی حین مکالمه، مشکل وای فای، فارسی شدن نوشته ری استارت زمانی که دکمه پاور رو میچسبید، بهبود دوربین و...مشکلات برطرف و بهبودی حاصل میشه
اینجور که بوش میاد برای جی5 و اسپایدر آپدیت آندروید 4.3 داره میاد در اون صورت تکلیف چیست؟
با تشکر...

سلام دوست عزیز با کاستوم ریکاوری cwm میشه آپدیت را نصب کرد طبق این آموزش عمل کنید تست شده هست.

www.centralclubs.com/glx-t112420.html

ارسال پست

بازگشت به “GLX”